• Ново
Модерни led висящи лампи закрит светлини за хола lamparas de techo закрит лампи, лампа, люминеры suspendus блясък

Модерни led висящи лампи закрит светлини за хола lamparas de techo закрит лампи, лампа, люминеры suspendus блясък

BGN 436.96
В магазина

Брой продукти


БОЈА ТЕМПЕРАТУРА ИНФОРМАЦИИ lare прстен е ПРЕДВОДЕНА КУЛ БЕЛО(за 6000 K). Среден ринг е ПРЕДВОДЕНА ТОПЛО БЕЛА(за 3000 K). На мал ринг е ПРЕДВОДЕНА КУЛ WHTIE(за 6000 K).
ПРОИЗВОД ГОЛЕМИНА Кликнете на "54 W 3 Прстен 204060 CM" = 3 Прстен Кол 20 CM + Кол 40 CM + Кол 60 CM, 78 W. Кликнете на "67 W 3 Прстен 305070 CM" = 3 Прстен Кол 30 CM + Кол 50 CM + Кол 70 CM, 67 W. Кликнете на "78 W 3 Прстен 406080 CM" = 3 Прстен Кол 40 CM + Кол 60 CM + Кол 80СМ, 54 W. Сите модели виси линија максималната должина на 120 CM, прилагодлив
МАТЕРИЈАЛОТ Јасно K9 Кристал Lampshape Сребро нерѓосувачки челик светилка тело на огледало ефект Сребро electroplated Железо крошна НАШАТА ПРЕДНОСТ DIY Форма, Слобода Прилагодливи. Напон е AC110-240 V, Безбедност и Стабилност. SMD LED 5730 Чип (ТОПЛО БЕЛА и КУЛ БЕЛО). 100% Гарантира 100% Сосема Нов, 100% Замена за квалитет проблем. Гаранција : 2-годишна гаранција, цел Живот снабдување услуга Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас

Подробности

Цвета На Купето:
Сребро и яснота
Мощност:
54W 3 Ring 204060CM, 67W 3 Ring 305070CM, 78W 3 Ring 406080CM
Тип Елемент:
Висящи Лампи
Гаранция:
2
Място:
Хол хотели, проучване, салон, основна спалня, други спални,хотелска стая
Завърши:
Полиран Хром
Техника:
позлатени
документ:
RoHS ce, CCC,FCC
Стил:
Модерен
Напрежение:
90-260V
Има Ли Електрически Крушки В Комплект:
ДА
Тип На Ключа:
дистанционно управление
Материал:
Crystal
Зона Осветление:
15-30 кв. м
Тип Инсталация:
шнуровая окачване
Източник На Светлина:
Led лампи
Номер На Модела:
LMSJD2
Цвят На Абажура:
Бежов
Дали диммируемым:
No
Източник На Захранване:
AC
търговска марка:
ВАЛЛКИН
Брой източници на светлина:
> 20
Базов Тип:
led smd5730
Материал На Корпуса:
Crystal, Ютия, Неръждаема Стомана
Приложение:
Спалня С Двойно Легло

Те също купуват с този продукт

Направи си САМ ретро Led E27 Edison лампа полилей осветление паяк форма на таванско помещение Стил стари домашни осветителни тела Lamparas De Techo Prestigio

BGN 11.00 18.56

Модерната Spider Индустриски црна гроздобер pendant Светилка на Лофт Lumiled led 14 Светла E27 pendant светла за дневна соба ресторани, бар Гроздобер Нордиските Spider Лустерот Осветлување e27 Lumiled Ретро Pendant Светла Лофт Класичен Декоративни Осветлување Тела Доведе Дома Технички ДеталиЖица Должина 1head1m / 39.37 во 6 / 8 / 10 / 12 / 14 глави 1.5 м / 59.05 во Таванот плоча Големина : Кол 20cmБоја на каросеријата антички црнаАбажур Боја црна античкиотГроздобер стилЗаврши антички црнаМатеријал метални + пластикаШемаОбликотИзвор на светлина тип E27 X 6 / 8 / 10 / 12 / 14 / 16 грбНапон 110 V / 220 V / 90260 VPls забелешка : Lumiled сијалица (не се вклучени)Е применливо : дневна соба, спална соба, трпезарија, продавница, салон, скали, ходници, итн.Простор : се препорачува употреба на 1015 плоштад

Нов дизайн на лампа Big Bang окачване, висящи лампа, акрилни лампи D65CM / 90CM K44

BGN 474.00 676.80

Нов Дизајнер Светилка Биг Бенг Суспензија Pendant Светлина Лустерот Акрилик Светилки D65 CM / 90 CM K44 Биг Бенг Светилка е уникатен, sculptural суспензија светилка направени од раскрсници на бела или во боја metacrylate панели со лакирани метал поддржува од Центар...

Съвременни Хромирани Стоманени Затемняемые Полилеи Led Осветление Блясък Кристал Акрил Хол Led Таван Полилеи, Осветителни Тела Осветителни Тела

BGN 121.00 159.84

Опис На Производот : Име : Модерна Хром Челик Dimmable Led Лустери Осветлување Сјај Кристал Акрилик Дневна Соба Led Таванот Лустерот Светла Тела ;Модел NO : 8165;Материјал : метал, челик, кристал, акрилик;Сијалица база : Led чипови;Напон : AC85 V 265 V погоден за сите земји;Големина на : 1 + 1 светло L34 W34 H13cm, 2 + 2 светлина L67 W34 H13cm;3 + 3 светлина L105 W34 H13cm, 4 + 4 светлина L67 W67 H13cm;6 + 6 светлина L105 W67 H13cm;Место : дневна соба, трпезарија, спална соба, студија соба;Пакувањето : картонска кутија и целата polyfoam заштита, воздушен балон филм, или EPE пена за кристал ако го има;Тежина : 3.55 kg 22kg;

Добро качество на яркостта на LED Track Light 5W бял черен червен зелен син CE&RoHS 560LM AC90-265V топло бяла/бяла led лампа рельсовый

BGN 18.00 19.04

Добар Квалитет осветленост LED Песна Светло 5 W Бела Црна, црвена сина, зелена CE&Ro HS 560 LM AC90265 V Топло бела / бела LED Железнички СветилкаФункција : 1) AC90 265 V, 5*1 W2) Алуминиум за топлина дисипација,3) Светлосен извор : 5pcs Висока осветленост LED ТИП4) на LED Светлосен флукс : 100110lm / W6) температура на Бојата : 2,700 3500,55007,000 К7) Висока моќност ефикасност 85%,PC е 0,958) Животен век : 50,000 H (3550 степен целзиусови степени)9) Мала разлика на боја температура кај секоја ПРЕДВОДЕНА10) Одлични transmittance на Стакло покрие, но не сенка или ЛЕД може да се види од надвор11) Домот површината дизајн,exellent топлина дисипација.12) Брза монтажа голема заграда се обезбеди леснотијата на инсталација и пониски трошоци за инсталацијаФункција : 1) Големи намалување на трошоците за енергија2) Без мешање рф, Не зуењето на бучава3) Не флуоресцентни треперење4) Нема опасност од жива или да доведе запишување на животната средина5) Не заканата од висок напон electrocution6) Одржување на слободни, лесна инсталација7) Долго траење 50, 000+ часот8) Ниска потрошувачка на енергија, висок интензитетАпликации : 01) Акцент осветлување02) Архитектонски03) Назад осветлување04) Кабинетот и под контра осветлување05) Таванот / Ѕидот Заливите06) Витрини07) Изложбени штандови и панели08) Светлината кутии09) Одморите осветлување10) Полица Осветлување11) Чекор Осветлување12) Задача осветлување

Nordic vintage crystal burgundy pressed glass окачен лампа луксозен месинг окачен лампа home трапезария room hotel restaurant light

BGN 215.00 238.40

Нордиските гроздобер кристал притисне стакло pendant светлина бакар главата pendant светилка dinning соба дома, хотел, ресторан лофт осветлувањеабажур материјал : притисне стаклосијалица штекер глава : месингнапон : 110 V240 Vсијалица приклучок тип : E27големина : види подолу сликависи должина на кабелот : 2 метри (ако сте треба подолго или пократко, ве молиме контактирајте со нас)* Оваа светилка може да се користи во сите земји во светот* Прилагодување на располагање...

Модерна Луксозна Стара Червена Стъклена Кристален Полилей

BGN 3640.00

Модерна Луксузна Антички Црвено Стакло, Кристал На Светлина ЛустеротГолемина : W100cm*H100cmНашите стакло се 100% рачно изработени и производството може да се погледне малку различни од оригиналната фотографии.C handeliers дека ќе светне вашиот живот...

Много Видове Стъклени Висящи Осветителни Тела Реколта Плафониери Многоцветни Cystal Glass Cafe Bar Club

BGN 88.00

Материјал : СтаклоСијалицата : E27 X1 (Не вклучувајќи)Напон : 90260vМоќност : 610wAnswer : ___________________________ Note : Едноставен за инсталација е потребноЕ применливо : спална соба...

Нов европейски Тифани окачен лампа, стъклена лампа ресторант светлина бар окачен лампа за спални PL99

BGN 271.98

Спецификации На Стакло Тифани Pendant Светилка Димензии 7.9" D X 5.5" H (Стакло Сенка) Материјал(а) Стакло,Метал Светилка Тип БЛЕСКАВО Светилки 1 x 60 W (макс) E27 Медиум База Блескаво светилка, (не се вклучени) Листата CE Реден Број PL993 RO PL993 LO

Енергоспестяващи 75шт на едро е 30 W, 2200lm Soptlight Проследяване led AC85-265V Novelty light COB Led Track Light Spot Wall Lamp

BGN 2440.00 2568.00

Заштеда на енергија 75pcs трговија на Големо 30 W 2200lm Soptlight Следење предводена од AC85265 V Новина светлина КОЧАН Лер Песна Светлината Место Ѕид СветилкаФункција : 1) AC85 265 V, 30 W2) Алуминиум за топлина дисипација,3) Светлосен извор : 1pcs Висока осветленост LED ТИП4) на LED Светлосен флукс : 2200 LMlm6) температура на Бојата : 3000 3500,60007,000 К7) Висока моќност ефикасност 85%,PC е 0,958) Животен век : 50,000 H (3550 степен целзиусови степени)9) Мала разлика на боја температура кај секоја ПРЕДВОДЕНА10) Одлични transmittance на Стакло покрие, но не сенка или ЛЕД може да се види од надвор11) Домот површината дизајн,exellent топлина дисипација.12) Брза монтажа голема заграда се обезбеди леснотијата на инсталација и пониски трошоци за инсталацијаФункција : 1) Големи намалување на трошоците за енергија2) Без мешање рф, Не зуењето на бучава3) Не флуоресцентни треперење4) Нема опасност од жива или да доведе запишување на животната средина5) Не заканата од висок напон electrocution6) Одржување на слободни, лесна инсталација7) Долго траење 50, 000+ часот8) Ниска потрошувачка на енергија, висок интензитетАпликации : 01) Акцент осветлување02) Архитектонски03) Назад осветлување04) Кабинетот и под контра осветлување05) Таванот / Ѕидот Заливите06) Витрини07) Изложбени штандови и панели08) Светлината кутии09) Одморите осветлување10) Полица Осветлување11) Чекор Осветлување12) Задача осветлување

Карикатура дървена риба детска спалня висящи лампи детска стая висящи лампи с трапезария и ресторант висящи лампи

BGN 184.00

Опис 100% Сосема Нов и со висок квалитет на Модел : Цртан филм Риба pendant светилка Риба Големина : Должина 49cm, Ширина 31cm (19.3" x 12.2") Должина на Кабелот : 80см, прилагодлив Извор на Светлина : E14*3 (Цената не вклучува светилки) Напон : 110130 V, 220240 V(Ние ќе подготви осветлување напон според напонот на купувачот земји) Материјал : Железо, Стакло,Дрво Пакет се вклучени : 1*pendant Светилка****Пратката****Сите предмети ќе бидат испратени од Кина.Ве молиме бидете советувани дека сите меѓународни превозот може да потрае до 10 21 работни дена.Ако ви е потребна брза испорака, ве молиме да ни даде известување.Меѓународни Клиенти се одговорни за царински даноци и давачки каде што е применливо.****Политика на враќање****Ние сакате да бидете целосно задоволни со вашето купување.Ако за било која причина сакате да се вратите или размена на некој објект, ќе ни биде мило да го стори тоа.Надоместоци и размена се прифатени на предмети кои се во иста состојба примени.Клиентот треба да го плати превозот полнење има кога тие бродот назад до нас.Ова е затоа што превозот полнење може да биде различен во секоја земја.Враќање превозот полнење може да биде помалку или повеќе, отколку што истакна на страница за опис.Во двата случаи, клиентот е одговорен да се плати за точни бара превозот надомест.Откако ќе добиеме враќа објект,ние ќе го одбие превозот на наполнетост на која беше забележана и на страницата за описи им даде на враќање на средствата на вашата сметка веднаш.****Услуга на клиентите****Ако имате било какви прашања, ве молиме да ги споделите со нас.Ние одговор на сите email во навремено.

Модерни led висящи осветителни тела за хол трапезария САМ подвесное осветление AC85~265V алуминиеви декорации окачен лампа безплатна доставка

BGN 165.00 232.00

Карактеристики : Драг пријател Ако ви треба други линија должини, ве молиме оставете ми порака Изберете она што ви се допаѓа и да ми кажете...

Nordic Japanese Creative Clouds LED тавана лампа дървена 24 W детето детска стая светлини плафониери за декорация на спалнята светлините на 220 В

BGN 196.00 283.44

Нордиските Јапонски Креативни Облаци LED Таванот Светилка Дрвени 24 W Дете Бебе Соба Светлата Тавански Светилки Спална соба Декорација Светла 220 VУпатство За Купување : Професионални Фабрика Онлајн Продавница...

Окачен таван лампа американски ретро промишлен вятър творчески бар носталгично изкуство iron одноголовочный гърне декоративна подвесная лампа ya728

BGN 316.80

Добредојдовте на продавница осветлување.Ние внимателно ќе ги провери секоја пратка пред пратката.Ми даде моите најмили клиентите.Информации за производот Преглед : [Боја] : (како што е прикажано)[Главен материјал] : железо[Занает] : дигитални сечење + лак[Извор на светлина] : E27 (не се вклучени)Ресторани, барови, кафулиња и така натаму.[Напон] : 90v260v (ние ќе се базира на вашата земја)[Size] : D32cm*H35cm

Американски Стил Loft Водопровод Окачен Лампа Промишлени Реколта Осветление За Хол С Трапезария И Бар Ретро Окачен Лампа

BGN 124.80

Спецификации Светлината Информации Тип Pendant Светла Карактеристики Сијалица Вклучени, Lumiled Стил Земја, Гроздобер Димензии Тела Висина 19 cm Тела Ширина 5.2 cm Тела Должина 5.2 cm Синџир / Кабелот Должина 120cm Синџир / Кабелот Прилагодливи или Не Синџир / Кабелот Прилагодливи Крошна / Backplate Димензија 10 cm Сијалица Информации Број на Светилки 1 Сијалица База E26 / E27 Wattage по Сијалица Макс 60 Вати Сијалица Вклучени или Не Сијалица Вклучени Материјалните Тела Материјал Метал Тегови Нето Тежина(kg) 1.2 kgПлаќање1) Weaccept Alipay, Запад Унија, TT...

Американски корк завод самоличността на държава кафе орех висящи лампи творческа личност ресторант бар дизайнер LO72513

BGN 252.80

Ние внимателно ќе ги тестираат секој објект пред пратката.Квалитетот е загарантирана!Да сите мои најмили клиентиОпис : (1) Големина : D15 * H43cm.(2) Материјал : дрво + Пластика растенија(3) Боја : дрво боја(4) Светло buld : E27 (Не се Вклучени)(5) Напон : 90 V260 V ние ќе shipwith според вашата земја.Answer : ___________________________ Note : Основни Собранието е потребно.Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.Ние брод на светот, ако не сте во превозот земја листата, ве молиме контактирајте со нас прв,Такси превозот време и може да биде различенРастенија се вештачки plants ComplimentaryГолемина : D15 * H43cm.Пластични растенија

Стил loft творчески фен висящи лампи RH Edison Industrial Vintage Осветление за хол трапезария окачен лампа

BGN 302.40

Спецификации Светлината Информации Тип Pendant Светла Карактеристики Сијалица Вклучени, Lumiled Стил Земја, Фенер, Ретро, Гроздобер, Селски / Поднесе, Традиционалните / Класичен Заврши Electroplated Светлина Насока Uplight Предложи Соба Се Вклопи Во Ходникот, Детска Соба, Студија Соба / Канцеларија, Кујна, Трпезарија, Спална Соба, Дневна Соба Предложи Соба Големина 1520 Напон (V) AC 100240 Димензии Тела Висина 13 CM Тела Ширина 45 СМ Синџир / Кабелот Должина 80 СМ Синџир / Кабелот Прилагодливи или Не Синџир / Кабелот Прилагодливи Крошна / Backplate Димензија 12 CM Сијалица Информации Број на Светилки 3 Сијалица База E26 / E27 Wattage по Сијалица Макс 60 W Сијалица Вклучени или Не Сијалица Вклучени Материјалните Тела Материјал Метал Сенка Материјал Метал Декорација Материјал Метална Боја Тела Боја црна Сенка црна Боја Декорација Боја црна Тегови Нето Тежина(kg) 4kgПлаќање1) Weaccept Alipay, Запад Унија, TT...

2017 търговия на Едро търговия на дребно 20 W COB LED Track Light, гладък, с монтиран на стената лампа, Sopt Light Проследяване led AC85-265V Noverty light нов пристигане

BGN 208.00 219.20

2016 трговија на Големо и Мало 20 W КОЧАН Led Песна Светлина,Место Ѕид Светилка,Soptlight Следење предводена од AC85265 V Noverty светлината Нова Пристигнувањеимајте на ум : тоа е песна светлината!тоа не е со песна лесна железница!ако ви треба железница (песна ) ,ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!Спецификација : Влезен Напон : 85 V265 VПотрошувачка на енергија : 20 WLED количина : 1 КОЧАН BUBLELED светло извор : ВИСОКА МОЌНОСТСветлината бои : топло бела , белаБоја температура : топло бела 3000 K3500 K , 6000 K белата7000 KЛумен : lumens 21002200 LMДимензија : прибл...

IWHD K9 кристални плафониери от неръждаема стомана Plafonnier LED модерен тавана лампа, спалня, домашно осветление, осветителни тела блясък

BGN 3040.00

Спецификации Светлината Информации Тип Таванот Светлина Карактеристики Сијалица Вклучени, ПРЕДВОДЕНА Стил Земја, модерен Димензии Тела Висина 18cm Тела Ширина 80 / 95 / 115cm Тела Должина 60 / 75 / 80см Синџир / Кабелот Должина на Синџирот / Кабелот Прилагодливи или Не Синџир / Кабелот Прилагодливи Крошна / Backplate Димензија Сијалица Информации Број на Светилки >20 Сијалица База оптоварување Wattage по Сијалица Max5 W Сијалица Вклучени или Не Сијалица Вклучени Материјалните Тела Материјал кристал / Нерѓосувачки Челик Тегови Нето Тежина(kg) 10 / 15 / 20 кг60 CM / 80см / 100cm / 120cm

LED Track Light 5w White / Black boday clothing track light AC85-265V топло бяло / бяло червено зелено синьо LED track lighting

BGN 18.00 18.88

ЛЕР Песна Светлината 5w White / Black boday облека песна светлината AC85265 V Топло бела / бела црвена зелена сина LED песна осветлувањеимајте на ум : тоа е песна светлината!тоа не е со песна лесна железница!ако ви треба железница (песна ) ,ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!Функција : 1) AC85 265 V, 5*1 W2) Алуминиум за топлина дисипација,3) Светлосен извор : 5pcs Висока осветленост LED ТИП4) на LED Светлосен флукс : 100110lm / W6) температура на Бојата : 2,700 3500,55007,000 К7) Висока моќност ефикасност 85%,PC е 0,958) Животен век : 50,000 H (3550 степен целзиусови степени)9) Мала разлика на боја температура кај секоја ПРЕДВОДЕНА10) Одлични transmittance на Стакло покрие, но не сенка или ЛЕД може да се види од надвор11) Домот површината дизајн,exellent топлина дисипација.12) Брза монтажа голема заграда се обезбеди леснотијата на инсталација и пониски трошоци за инсталацијаФункција : 1) Големи намалување на трошоците за енергија2) Без мешање рф, Не зуењето на бучава3) Не флуоресцентни треперење4) Нема опасност од жива или да доведе запишување на животната средина5) Не заканата од висок напон electrocution6) Одржување на слободни, лесна инсталација7) Долго траење 50, 000+ часот8) Ниска потрошувачка на енергија, висок интензитетАпликации : 01) Акцент осветлување02) Архитектонски03) Назад осветлување04) Кабинетот и под контра осветлување05) Таванот / Ѕидот Заливите06) Витрини07) Изложбени штандови и панели08) Светлината кутии09) Одморите осветлување10) Полица Осветлување11) Чекор Осветлување12) Задача осветлување

g9 led Postmodern Stainless Steel LED Lamp LED Light.Висящи Осветителни Тела.Окачен лампа. окачен лампа за хранене фоайе

BGN 6992.00 7518.40

Англиски и на руски јазик јазици се достапни тука!За да се прилагоди,само да дојде на вашата идеална големина.Prodcut Информации : 1.Напон : AC90260 V2...