• Ново
25cm вытравило метал Диаманти, Серебр Привесной лампи ресторанта на светлината на окачването неръждаема стомана, злато, мед

25cm вытравило метал Диаманти, Серебр Привесной лампи ресторанта на светлината на окачването неръждаема стомана, злато, мед

BGN 190.40
В магазина

Брой продукти


Материјал : Нерѓосувачки челик
Боја : Златна. Сребро. Бакар
Големина : 25cm / 32cm / 48cm
Извор на светлина : E27 X1 (не вклучувајќи сијалица)
Важи : спална соба. Ресторан. Продавница. Кафе. Хотел, итн
Имајте на ум : Едноставни собранието е потребно

Подробности

Цвета На Купето:
Злато, Сребро, Мед
Тип Елемент:
Висящи Лампи
Завърши:
Полирана Стомана
документ:
CE, RoHS ce, CCC
Цвят На Абажура:
Сребро, Злато
Източник На Захранване:
AC
Източник На Светлина:
Халогенни Лампи С Нажежаема Жичка
Тип Инсталация:
шнуровая окачване
Базов Тип:
E27
Място:
Кабинет, Гостна,Хотелска Зала,Хотелска Стая
Материал На Корпуса:
неръждаема стомана
Зона Осветление:
10-15 квадратни метра
Има Ли Електрически Крушки В Комплект:
No
Материал:
неръждаема стомана
Стил:
Модерен
търговска марка:
В СОЧНОМ ФОРМАТА НА
Напрежение:
90-260V
Техника:
позлатени
Гаранция:
5 години
Номер На Модела:
Д896
Дали диммируемым:
No
Брой източници на светлина:
1

Те също купуват с този продукт

LR013-зелен цветен дизайн на сърцето декоративна полилей от blown стъкло

BGN 2080.00

Зелена Боја На Срцето Дизајн Декоративни Разнесени Стакло ЛустеротГолемина : W90cm*H120 cm(100% рака разнесени DIY инсталација на производи од стакло, на готовиотпроизводи ќе бидат малку различни од оригиналната слика.Прифати разликата ако имате цел тоа!)За ФабрикаЗа боја,големина,стил : За пакетот : Најчесто поставувани ПРАШАЊАП1 : Дали овие парчиња достапни во различни бои и големини?Yes (да)...

Модерни led висящи осветителни тела за хол трапезария САМ подвесное осветление AC85~265V алуминиеви декорации окачен лампа безплатна доставка

BGN 165.00 232.00

Карактеристики : Драг пријател Ако ви треба други линија должини, ве молиме оставете ми порака Изберете она што ви се допаѓа и да ми кажете...

Американски корк завод самоличността на държава кафе орех висящи лампи творческа личност ресторант бар дизайнер LO72513

BGN 252.80

Ние внимателно ќе ги тестираат секој објект пред пратката.Квалитетот е загарантирана!Да сите мои најмили клиентиОпис : (1) Големина : D15 * H43cm.(2) Материјал : дрво + Пластика растенија(3) Боја : дрво боја(4) Светло buld : E27 (Не се Вклучени)(5) Напон : 90 V260 V ние ќе shipwith според вашата земја.Answer : ___________________________ Note : Основни Собранието е потребно.Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.Ние брод на светот, ако не сте во превозот земја листата, ве молиме контактирајте со нас прв,Такси превозот време и може да биде различенРастенија се вештачки plants ComplimentaryГолемина : D15 * H43cm.Пластични растенија

Нов дизайн на лампа Big Bang окачване, висящи лампа, акрилни лампи D65CM / 90CM K44

BGN 474.00 676.80

Нов Дизајнер Светилка Биг Бенг Суспензија Pendant Светлина Лустерот Акрилик Светилки D65 CM / 90 CM K44 Биг Бенг Светилка е уникатен, sculptural суспензија светилка направени од раскрсници на бела или во боја metacrylate панели со лакирани метал поддржува од Центар...

Бохемия американски Средиземноморски ресторант бар полилей кристален лампа полилей балкон проход входно антре полилей

BGN 93.00 105.60

Бохемија Американски Медитеранот Бар ресторан лустерот кристал светилка лустерот Балкон aisle ходникот лустерот E27 AC110240 VБренд : MMKLED Гаранција : 2 години Димензии : Дијаметар околу 18cm извор на Светлина тип : 1 (E27, блескаво светилки / заштеда на енергија сијалица / LED светилки) (не се вклучени) Процес : мат сликарство Irradiated област : 10m ^ 2 15 милиони ^ 2 Моќност : 1 W (вклучувајќи) 40 W (inclusive) Напон : AC110240 V Применливи простор : живеење / за јадење / бар / спална соба / ресторан / Други

LR014-Декорация от сватбена декоративна полилей от blown стъкло

BGN 2656.00

Цвет Дизајниран Свадба Декоративни Разнесени Стакло ЛустеротГолемина : W80cm*H100 cm(100% рака разнесени DIY инсталација на производи од стакло, на готовиотпроизводи ќе бидат малку различни од оригиналната слика.Прифати разликата ако имате цел тоа!)За ФабрикаЗа боја,големина,стил : За пакетот : Најчесто поставувани ПРАШАЊАП1 : Дали овие парчиња достапни во различни бои и големини?Yes (да)...

Енергоспестяващи 75шт на едро е 30 W, 2200lm Soptlight Проследяване led AC85-265V Novelty light COB Led Track Light Spot Wall Lamp

BGN 2440.00 2568.00

Заштеда на енергија 75pcs трговија на Големо 30 W 2200lm Soptlight Следење предводена од AC85265 V Новина светлина КОЧАН Лер Песна Светлината Место Ѕид СветилкаФункција : 1) AC85 265 V, 30 W2) Алуминиум за топлина дисипација,3) Светлосен извор : 1pcs Висока осветленост LED ТИП4) на LED Светлосен флукс : 2200 LMlm6) температура на Бојата : 3000 3500,60007,000 К7) Висока моќност ефикасност 85%,PC е 0,958) Животен век : 50,000 H (3550 степен целзиусови степени)9) Мала разлика на боја температура кај секоја ПРЕДВОДЕНА10) Одлични transmittance на Стакло покрие, но не сенка или ЛЕД може да се види од надвор11) Домот површината дизајн,exellent топлина дисипација.12) Брза монтажа голема заграда се обезбеди леснотијата на инсталација и пониски трошоци за инсталацијаФункција : 1) Големи намалување на трошоците за енергија2) Без мешање рф, Не зуењето на бучава3) Не флуоресцентни треперење4) Нема опасност од жива или да доведе запишување на животната средина5) Не заканата од висок напон electrocution6) Одржување на слободни, лесна инсталација7) Долго траење 50, 000+ часот8) Ниска потрошувачка на енергија, висок интензитетАпликации : 01) Акцент осветлување02) Архитектонски03) Назад осветлување04) Кабинетот и под контра осветлување05) Таванот / Ѕидот Заливите06) Витрини07) Изложбени штандови и панели08) Светлината кутии09) Одморите осветлување10) Полица Осветлување11) Чекор Осветлување12) Задача осветлување

Безплатна доставка 30 W / 20 W COB LED решетка светлина топло бяло/бяло/студено бяло LED осветителни надолу лампа CE / ROHS сертификат 85-265 в

BGN 524.00 806.40

Карактеристики : 100% сосема ново Име : Потфат светлина,решетка светлина, Вниманието Главен Материјал : Алуминиумски+PC Моќ : 20 W / 30 W Боја : Бела школка + Црна школка Напон : 85265 V 50 / 60 HZ просечен Живот : 50000h извор на Светлина тип : КОЧАН LED Крај : Electroplating Светлина Големина : 2x10 W 245*145mm Дупка намали големина : 225*120mm 2x15 W 275*145mm Дупка намали големина : 255*125mm боја температура : Топло бела : 28003200 K,Чиста бела : 40004500 K,Кул бело : 60006500 KПакет Содржина : 1 buc светилка за Домашна употреба дневна соба и спалната соба детска соба, трпезарија итн Училиште / Универзитети / Hosptial Конференција / сала за состаноци , Шоу Соба,Супер пазарПлаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Nordic Japanese Creative Clouds LED тавана лампа дървена 24 W детето детска стая светлини плафониери за декорация на спалнята светлините на 220 В

BGN 196.00 283.44

Нордиските Јапонски Креативни Облаци LED Таванот Светилка Дрвени 24 W Дете Бебе Соба Светлата Тавански Светилки Спална соба Декорација Светла 220 VУпатство За Купување : Професионални Фабрика Онлајн Продавница...

Добро качество на яркостта на LED Track Light 5W бял черен червен зелен син CE&RoHS 560LM AC90-265V топло бяла/бяла led лампа рельсовый

BGN 18.00 19.04

Добар Квалитет осветленост LED Песна Светло 5 W Бела Црна, црвена сина, зелена CE&Ro HS 560 LM AC90265 V Топло бела / бела LED Железнички СветилкаФункција : 1) AC90 265 V, 5*1 W2) Алуминиум за топлина дисипација,3) Светлосен извор : 5pcs Висока осветленост LED ТИП4) на LED Светлосен флукс : 100110lm / W6) температура на Бојата : 2,700 3500,55007,000 К7) Висока моќност ефикасност 85%,PC е 0,958) Животен век : 50,000 H (3550 степен целзиусови степени)9) Мала разлика на боја температура кај секоја ПРЕДВОДЕНА10) Одлични transmittance на Стакло покрие, но не сенка или ЛЕД може да се види од надвор11) Домот површината дизајн,exellent топлина дисипација.12) Брза монтажа голема заграда се обезбеди леснотијата на инсталација и пониски трошоци за инсталацијаФункција : 1) Големи намалување на трошоците за енергија2) Без мешање рф, Не зуењето на бучава3) Не флуоресцентни треперење4) Нема опасност од жива или да доведе запишување на животната средина5) Не заканата од висок напон electrocution6) Одржување на слободни, лесна инсталација7) Долго траење 50, 000+ часот8) Ниска потрошувачка на енергија, висок интензитетАпликации : 01) Акцент осветлување02) Архитектонски03) Назад осветлување04) Кабинетот и под контра осветлување05) Таванот / Ѕидот Заливите06) Витрини07) Изложбени штандови и панели08) Светлината кутии09) Одморите осветлување10) Полица Осветлување11) Чекор Осветлување12) Задача осветлување

Много Видове Стъклени Висящи Осветителни Тела Реколта Плафониери Многоцветни Cystal Glass Cafe Bar Club

BGN 88.00

Материјал : СтаклоСијалицата : E27 X1 (Не вклучувајќи)Напон : 90260vМоќност : 610wAnswer : ___________________________ Note : Едноставен за инсталација е потребноЕ применливо : спална соба...

луксозна кухня осветление кристален полилей лампа модерен кристална светлина луксозна стая полилей лампа топ кристален полилей

BGN 245.00 272.00

Материјал : полски хром, железо+стакло+кристал големина : види слика детали светилки : E14 или E12 6 светла дијаметар 60*H60cm+синџири 40cm 8 светла дијаметар 70*H60cm+синџири 40cm 10 светла дијаметар 82*H60cm+синџири 40cm 10+5 светла дијаметар 90*H66cm+синџири 40cm (pls употреба LED сијалица ,која може да спаси повеќе енергија,укажуваат на тоа се купи 5w или 7w led свеќа сијалица) Напон : 110 V240 V (Ние ќе подготви осветлување напон според напонот на купувачите земји)

2017 търговия на Едро търговия на дребно 30 W COB LED Track Light, гладък, с монтиран на стената лампа, Sopt Light Проследяване led AC85-265V Noverty light нов пристигане

BGN 144.00 151.36

До 2015 трговија на Големо и Мало 30 W КОЧАН Led Песна Светлина,Место Ѕид Светилка,Soptlight Следење предводена од AC85265 V Noverty светлината Нова Пристигнувањеимајте на ум : тоа е песна светлината!тоа не е со песна лесна железница!ако ви треба железница (песна ) ,ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!Спецификација : Влезен Напон : 85 V265 VПотрошувачка на енергија : 30 WLED количина : 1 КОЧАН BUBLELED светло извор : ВИСОКА МОЌНОСТСветлината бои : топло бела , белаБоја температура : топло бела 3000 K3500 K , 6000 K белата7000 KЛумен : lumens 21002200 LMДимензија : Дупка со дијаметар : прибл.Производ тежина : 0.9 КГТоплина Мијалник Материјал : Полиран Алуминиум легураТемпературата на телото : LED работа температура : Живот : 50,000 hLed возење сертификат : CE & Ro HSГаранција : два година !

IWHD K9 кристални плафониери от неръждаема стомана Plafonnier LED модерен тавана лампа, спалня, домашно осветление, осветителни тела блясък

BGN 3040.00

Спецификации Светлината Информации Тип Таванот Светлина Карактеристики Сијалица Вклучени, ПРЕДВОДЕНА Стил Земја, модерен Димензии Тела Висина 18cm Тела Ширина 80 / 95 / 115cm Тела Должина 60 / 75 / 80см Синџир / Кабелот Должина на Синџирот / Кабелот Прилагодливи или Не Синџир / Кабелот Прилагодливи Крошна / Backplate Димензија Сијалица Информации Број на Светилки >20 Сијалица База оптоварување Wattage по Сијалица Max5 W Сијалица Вклучени или Не Сијалица Вклучени Материјалните Тела Материјал кристал / Нерѓосувачки Челик Тегови Нето Тежина(kg) 10 / 15 / 20 кг60 CM / 80см / 100cm / 120cm