• Ново
Нов син Shell мини преносим 110-240 v червен зелен лазер Метеор проектор светлини DJ KTV Home Party Dsico Коледа Stage Lighting O100U

Нов син Shell мини преносим 110-240 v червен зелен лазер Метеор проектор светлини DJ KTV Home Party Dsico Коледа Stage Lighting O100U

BGN 14.00
BGN 14.38
-3 %
В магазина

Брой продукти


Цел :
Dj-и, Бендови, Барови, Пабови, Клубови, Ролери rinks, КТВ, Семејство, забава, Роденден, прослава, Свадба, Фестивал, Центар, Продавница, маркет и други назначеното место.
Надворешна Боја : Сина
Ласерски извор : Црвено[email protected] / [email protected]
Пука од далечина : До 100 (Само да играат во доволно темни средина, други светлината ќе влијае на неговото дејство).
Режим на Play : Звук Активни, АВТО,Strobe флеш контрола.
Интерфејс : 5 V 1.5 AC адаптер (САД приклучокот,а друга земја подарок приклучок конвертор)
Напојување : AC110v~AC240v , 50/60 HZ,15w. (одговара за глобална моќ)
Големина : 14x12x9 cm
Тежина : 0.4 Kg
Пакет :
Ласерско осветлување x 1;
Моќ кабел ×1 (САД, стандарден приклучок, друга земја подарок приклучок конвертор);
Упатството за корисникот Упатство (англиски/Кинески) ×1;
Важна Забелешка :
1. Ве молиме да одат низ сите опис пред да купите.
2. На видео и слики беа направени под темната област со магла ефекти.
3. Резолуција на видео може да се појави да биде dusky.
4. Објектот ќе биде скратена тоа е животот, ако тоа е одржување се кандидира за долго време, како што се 8 часа(исклучете за 15 минути кога се работи за неколку часа).
5. Да се чува далеку од childen и БЕЗ директен контакт со очите на ласерски светла.
6. Ве молиме да се во согласност со упатство за време на користење.
7. Тоа е нормално за малку бучава кога објектот се работи како што тоа беше направено со повлекува мотор.

Подробности

Тип Елемент:
Ефект На Осветяване На Сцена
Тип Штепсельной Вилици:
штепсельная вилица САЩ
Стил:
Мини
Случай:
Домашно Забавление
Номер На Модела:
O100-U

Те също купуват с този продукт

Led CO2 Jet Machine RGB 18 *3W Led Disco CO2 Fog Machine Party Co2 Jet с управление DMX-512

BGN 624.00

Име на производ : 18 X3 W Led CO2 авион машинаИме на производ : 18 X3 W Led CO2 авион машинаНајчесто поставувани ПРАШАЊА1.П : Дали ќе го прифати пад на превозот?A : Да, ние не падне превозот, и нема да го напуштија информации за пратката.2.П : Како можам да ги пратите мојата цел?A : ние брод По ред надвор, нашите професионални услуги на клиентите ќе испратиме следење на број на вас на али...

Lumiparty 6 вида празнична украса светлина етапа на Коледно парти Лазерна Снежинка проектор открит led диско светлини за дома

BGN 24.00 40.00

Опис : Предмет тип : LED Проекција СветилкаЕ применливо : Фестивали / роденден / КТВ соби / партии / club / семејство унијаТежина : 0.28 KGИзвор на светлина тип : LEDКоличината на LED монистра : 4Проекција далечина : за 58mСпецификација : Европската спецификација / НИ спецификација / Британски спецификацијаНапон : Европската спецификација : 210240 V / НИ спецификација : 100120 V / Британски спецификација : 210240 VИзвор на светлина моќ : 4 WНиво на заштита : IP55Lamplight боја : Црвена / бела / сино / зеленоКарактеристики 6 филм картички Фирма & издржлив материјал Онанирачки ефект Лесен за употреба Повеќе апликацииШколка материјал : ABSПакетот вклучува : 1 * LED Проекција Светилка6 * Филм картичкаAnswer : ___________________________ Note : 12cm грешка може да постои поради рачни мерења, ве молиме љубезно ве молиме да се разбере...

Freeshipping Pitch 9cm негорими led видео завеса 484pcs F5 LED DJ Stage Background 2mx2m LED Video Curtain индивидуален размер

BGN 1102.40

Спецификација за производ : Бренд : GIGERTOPНапон : AC100 V220 VТеренот : 9cmБоја емитуваат : RGB 3 IN1 Полна БојаИзграден во 50 различни предсет програмаКрпа материјал : Пламен retardant платноТкаенина боја : Црна.Агол на гледање : 45degreeОсветленост : Повеќе од 2000cd / метриЕмитуваат Боја : ПроменливиУпотреба : Внатрешна и полуотвореноЕкран Функција : видео, флеш, АКО, JPG слики и уредување на текстПрилагодено : ДаКонтрола начин : PC / SD режимСертификација : CE, ROHSПроизвод гаранцијата време : 1 годинаПакетот вклучува : 1 сет завеса1 сет контролер1 сигнал кабел1 power кабел1 x англиски јазик Прирачник за Корисникот2% резервни led диоди и резервни* картонска кутија за пакување (лет случај не е задолжително)Може да дизајн со клиенти барања, само кажете ни големина, форма, и она што боја на Led диодите ќе треба и начинот на кој висеше на, ние ќе го направи тоа само особено за вашиот фазаОдговара Место : Ѕидот опфаќа различни големиниФаза Ги ОпфаќаФаза BackdropsЅвезда Крпа КабиниDJ КабиниЅвезда Таванот ОблекаЅвезда Крпа DrapesОвој производ е лесно да се вклопи и да се уништат...

TIPTOP Stage Light 9x3W + 1x30W High Power TRI color Плоски LED RGB Par Light в черен корпус 25 ъгъл лъч тиха работа

BGN 113.60

Спецификации : Напон : AC90 V250 V / 5060 Hz Потрошувачка на Енергија : 80 W Контрола на канали : 6 CH Контрола тип : DMX512,звук на активен,авто,master / роб извор на Светлина : 9pcs 3 W Тробојка 3in1 RGB LED+1 Pcs 30 W LED Големина / mm : 260x260x110 G...

TIPTOP TP-G3046-6IN1 6X6W 6in1 Battery Wireless Stand Led Par Light IRC-6 Remote / Mobile Phone Control perfectly inside TRUSST

BGN 326.00 326.40

Спецификација за производ : Напојување : AC110 V250 VФреквенција : 5060 HzПотрошувачка на енергија : 60 WИзвор на светлина : 6pcs 6 W висока осветленост 6 во 1 led диодиСветилка живот : 610 десет илјади часаLED агол : 18 степенБоја : 16.7 милиони видови на промена на бојатаКонтрола на канали : 6 / 10 chsКонтрола на владата : DMX512, безжични dmx 512, IRC, master / роб, авто, звук на активен...

Индустрия / Лаборатория на най-високата мощност на 1064nm 2W 2000mw IR Ультракрасный модул специалните училища лазер Сетноой-аналози 0-30KHZ TEC охлаждане на 85-265V с регулируема

BGN 1737.92

Индустрија / Лаб Висока Моќност 1064nm 2000mw 2 W IR Инфрацрвените Ласерски Точка Модул + Аналогни 030 KHZ + TEC Ладење 85265 V + Лабораториски Прилагодливи Дигитални Напојување LSRPSIIСпецификации : Бранова должина : 1064nmМесто на чекање : multimodeИзлезна моќност : 2000m WРабота : Г.С...

moving head disco light коледа Laser Projector RGBW LED Stage Lighting Effect Club disco Party Light EU / US plug

BGN 38.00 39.52

100% сосема нов и висок квалитет Карактеристики : RGBW LED фаза на светлина која е погодна за деца со користење во ноќта на Вештерките, Божиќ и роденден Gobo картичката покажува на срцето, снегулка, подарок кутија, bowknot, пајакот, бат, череп обрасци Auto rotate осветлување ефект Мала големина и лесно да се работи, само внесете gobo картичка во слототМонтажа на заградата дизајн за прилагодување на осветлување агол Висок квалитет на гаранција, безбеден и сигурен Одлично за деца, совршено во почетниот партија, бар, кафуле, паб, ноќта на Вештерките, Божиќ, итн Работи одлично кога со користење на магла (Осветлување ефект на сликите кои се прикажани на листата е користење на магла) Спецификации : Напон : AC85 260 V / 5060 HZ Моќ : 4 W LED : 4pcs LED (RGBW) Начини : Автоматски Водоотпорен : IP20 Школка Материјал : ABSГолемина : 10*8cm / база големина : 180*85cm Бруто Тежина : 300g Приклучок : ЕУ Plug / НИ Plug answer : ___________________________ Note : Потврди доставени напон е стабилен и се потребни Не постојат repairable делови во внатрешноста, не отворете го Немојте да се погледне во светлината директно, во случај тоа може да ги оштети вашите очи Внатрешна употреба само, не го користат често под влажна средина Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Нов горещ RGB Color 20W KTV room bar Strobe lights flash lighting LED sound strobe light Compact stage Party flash LED

BGN 26.00 27.18

Нова Жешка RGB Боја 20 W КТВ соба светлата бар светла Strobe флеш светла LED звукот strobe светла Компактен фаза Партија флеш светлаRGB бојаБелата БојаШколкаФункција : 1pc 20 W LED Strobe Светлината LED Емитуваат Боја може да биде Бела, RGB Технички Параметри : Напон : AC90240 V,5060 Hz Светилка : 1pc 20 W SMD 5050 Led диоди Потрошувачка на Енергија : 20w Ефект на Боја : Бела / RGB Системот за Контрола : Auto Mode & Звук е Активирано, Флеш стапка прилагодлива Школка во боја : Црна Материјал : алуминиум Пакет големина : 13cm X10 MX6 CM Тежина : 0.3 KG Приклучок : САД или ЕУ Погоден за DJ Покаже КТВ Божиќ Свадба Партија Клуб Паб во Диско И Повеќе Профил на Компанијата : AOBO осветлување SciTech Co.,LTD е професионална Кина фаза светла suuplier .нашиот производ вклучува фаза ласерски светла , се движат главата светлина , led ефекти осветлување , по место фаза светла за магла машини и така натаму.Производите може да се широко се применуваат во фаза,DJ,Диско,КТВ,ноќен клуб,кафуле, паб,бар бенд,хотел,дома,свадба,семејство, забава,на концерт,театри,саеми,саеми итн.Управувано од страна на "квалитетот на прво место,кориснички ориентирана" принцип,AOBO донесува строга контрола на квалитетот на процесот пред despach.исто така, да инвестираат голема сума за развивање на нови модели за да се задржи конкурентна позиција.до сега тоа е избрана и високо appraised од страна на многу клиенти од Америка, Европа, Азија, Океанија..Со напредна технологија,прецизни производствени капацитети,креативен кадар тим и софистицирани системи за управување,AOBO осветлување секогаш ќе произведува иновативни и конкурентни производи,дава високи вредности да ви се допаѓа пред.

16W RGBW light engine 0.75 mm*150pcs*2M / 200pcs/300pcs/450pcs*2m/3m/5m LED Fiber optic light Star Ceiling lighting Kit

BGN 68.00 90.00

26.11 / метар 26.06 / метар150pcs x 2m:16 W RGBW 24key RF светлина Моторот+ 0.75 мм*150pcs*2m Предводена од Оптички Влакна 200pcs x 2m:16 W RGBW 24key RF светлина Моторот+ 0.75 мм*200pcs*2m Предводена од Оптички Влакна 300pcs x 2m:16 W RGBW 24key RF светлина Моторот+ 0.75 мм*300pcs*2m Предводена од Оптички Влакна 450pcs x 3м:16 W RGBW 24key RF светлина Моторот+ 0.75 мм*450pcs*3m Предводена од Оптички Влакна 150pcs х 5m:16 W RGBW 24key RF светлина Моторот+ 0.75 мм*150pcs*5m Предводена од Оптички Влакна Параметар : Дијаметар на секоја влакна : 0.75 мм крајот сјај пмма оптички влакна кабел влакна кабел операција температура : 50 centigrade75 centigrade Работа напон : AC85 V265 V Моќ : 16 W LED чип : RGBW LED Далечински : RF 24key далечински Remoe контрола на промените на владата : static13 боја (Црвена ,Зелена,Сина,Жолта,Mixd белата,Чиста бела,Цијан,Виолетова)& RGB светлината се менува исчезнат, скок,искра& Прилагоди ја светлината или брзина Влакна главата внатрешен дијаметар : 19.7 mm Мотор големина на : L115mm*W88mm*H40mm Работна температура : 50 centigrade50 centigrade животниот Век : 50.000 часови Мотор гаранција : 2 години1x 16w RGBW светлина мотор 1x 24key RF remote controller (не мора батеријата) 1 x предводена од оптички влакнакабел(како што се избере) 1 x адаптер 1 x Прирачник за Корисникот имаме ЕУ / САД / велика БРИТАНИЈА / AU стандарден приклучок, ние default за да се прати во согласност со националните стандарди и, ако посебни потреби, ве молиме оставете порака.

DHL Free Shipping Top Quality LED Controller Transmitter or Receiver wireless dmx Led Stage Light ПХБ Modules Board with Antenna

BGN 176.00 204.80

PCBLED DMX безжична receiver / безжичен receivertransmitter / Безжичен Модул на DMX512Имаме видео и спецификација mannel покаже како да се работи, доколку имате потреба ,pls контактирајте со нас директно , ви благодариме ! ^_^DMX512 безжичен приемник / предавател пренесува стандард DMX512 протокол податоци (генерирани од страна на конзола ) со безжичен начин, со што се решава осветлување контрола прашања на безжични емитува целосно меѓу конзола и осветлување, осветлување и осветлување и така натаму, Тоа се ослободи од поврзување на кабел ограничен целосно И исто така може да се обезбеди без никаква време на чекање сигнал кога податоците се пренесуваат, јачина на податоци во реално време и сигурно.Овој производ донесат 2,4 G ISM фреквенција дел( global воведната секција) без дозвола за ограничено Високо ефикасни GFSK промена,комуникација дизајн ; 126 канали скокање frenquecy automaticly,високи антипритискање способност.Производ Функција1...

16W RGBW light engine 0.75 mm * 50pcs*(2m+3m+4m+5m) led оптична светлина Звезден тавана комплект за оптично осветление + RF 24key Remote + Crystal

BGN 61.00 81.01

26.11 / метар 26.06 / метарПараметар : Дијаметар на секоја влакна : 0.75 мм крајот сјај пмма оптички влакна кабел Количество на влакна кабли се вклучени : 50pcs*2m+50pcs*3м+50pcs*4m+50pcs*5m Должина на секоја влакна кабел : 50pcs*2m+50pcs*3м+50pcs*4m+50pcs*5m На влакна кабел операција температура : 50 centigrade75 centigrade Работа напон : AC85 V265 V Моќ : 16 W LED чип : RGBW LED Далечински : RF 24key далечински Remoe контрола на промените на владата : static13 боја (Црвена ,Зелена,Сина,Жолта,Mixd белата,Чиста бела,Цијан,Виолетова)& RGB светлината се менува исчезнат, скок,искра& Прилагоди ја светлината или брзина Влакна главата внатрешен дијаметар : 19.7 mm Мотор големина : L115mm*W88mm*H40mm Работна температура : 50 centigrade50 centigrade животниот Век : 50.000 часови Мотор гаранција : 2 години1x 16w RGBW светлина мотор 1x 24key RF далечински контролер 1 x 0.75 мм*50pcs*(2m+3м+4m+5m) оптички влакнакабел 1 x адаптер 1 x Прирачник за Корисникот имаме ЕУ / САД / велика БРИТАНИЈА / AU стандарден приклучок, ние default за да се прати во согласност со националните стандарди и, ако посебни потреби, ве молиме оставете порака.

DHL Free Shipping 2.4 G wireless dmx512 transmitter receiver, стабилност на сигнала led dmx контролер диско светлини dmx, най-добра цена

BGN 1167.00 1356.80

PCBLED DMX безжична receiver / безжичен receivertransmitter / Безжичен Модул на DMX512Имаме видео и спецификација mannel покаже како да се работи, доколку имате потреба ,pls контактирајте со нас директно , ви благодариме ! ^_^DMX512 безжичен приемник / предавател пренесува стандард DMX512 протокол податоци (генерирани од страна на конзола ) со безжичен начин, со што се решава осветлување контрола прашања на безжични емитува целосно меѓу конзола и осветлување, осветлување и осветлување и така натаму, Тоа се ослободи од поврзување на кабел ограничен целосно И исто така може да се обезбеди без никаква време на чекање сигнал кога податоците се пренесуваат, јачина на податоци во реално време и сигурно.Овој производ донесат 2,4 G ISM фреквенција дел( global воведната секција) без дозвола за ограничено Високо ефикасни GFSK промена,комуникација дизајн ; 126 канали скокање frenquecy automaticly,високи антипритискање способност.Производ Функција1...

2 бр. / лот sharpy 330 W 15r лъч преместване на светлина двойно призми за pointe обувки халат голям концерт с футляром

BGN 2024.00

Нови пристигне sharpy 330w 15r зрак движи главата светлина концерт 330w движат глава, светла за удар голема облекаСпецификација;Напон : AC110240 V,50 / 60 HzИзвор на светлина:330 WDimmer : 0100% линеарна затемнувањеStrobe : двоен strobe (0.59t / s)Мраз : 0100% линеарна мразФокус : Електронски фокусирајќиОптичка леќа : 2во1 со висока прецизност лепак оптичка леќа.Призмата тркала:изграденаво doubleprism,со различни призмата ефект за факултативнаБоја тркала:1 фиксни боја тркала,13 бои+бела,Виножито ефект брзо прилагодливи, получекор ефект на бојаФиксна gobo тркала:1 фиксни gobo тркала,13 gobos+бела,двонасочно променлива брзина на ротацијаХоризонтално скенирање : 540 степени (160bit прецизност скенирање) електронски корекција на грешка.Вертикална скенирање : 250 степени (160bit прецизност скенирање) електронски корекција на грешка.Контрола на владата : 16 меѓународниот стандард DMX512 канали, господарроб на режимот.Дисплеј : Шарени touch screen дисплејБаласт : електронски Баласт да се направи производ полесни, посветла, постабилна крушка, повеќе еколошки енергија, заштеда на енергија...

200W / 230W Moving Head Light Copy Clay Paky Sharpy Original Yodn лампа с нажежаема жичка 16/20 DMX 512 канала за управление на DJ Disco Party Lighting

BGN 1048.00

ВЕШТИНА СПЕЦИФИКАЦИИ : НапојувањеВлезен Напон : AC110240 V,5060 Hz Светилка Извор Празнење Светилка Со краток лак bumer во рефлектор систем Тип : Изборен YODN MSD 5 R 200 W / YODN MSD 7 R 230 W Излез Светилка Моќност : 200 W / 230 W Боја температура : 8,500 К Просечен живот : 2,000 h Оптика 3Леќа, оптички група комбинација Fouc: Електронски Светлина излез на 20 метри(65 стапки) : 59,760 лукс Боја Систем на Меѓусебно Боја Тркало со 14 Боја + отворен Ефекти дел Меѓусебно gobo тркала со 17 фиксна gobos + отворен со Голема Брзина се Тресат ефект 8 Аспект ротирачки призмата Мраз филтер Механички shutter и прилагодливи брзина strobe ефект Механички dimmer Контрола и Програмирање 16 / 20 DMX 512 Контрола Канали Дисплеј : LED црвено / сино display) или LCD дисплеј и Пан / Навалите Резолуција : 16 Малку Движење Контрола : Vectorial DMX сигнал конекција : 3 PIN Излез Тело Алуминиумска Структура со умрефрлија пластични покрие Двете странични рачки за транспорт Уред за заклучување во ТАВАТА и Навалување механизми за превоз и одржување Движат Телото Пан : 540 степен; Навалување : 250 Степен Електроника Функцијата за ресетирање од осветлување биро ЗА вклучување / ИСКЛУЧУВАЊЕ Светилка контрола од осветлување биро AUTOTEST функција од менито Електронска следење со статус за грешка возилото на Биполарно коло прекинувач со термо заштита и механичка заштита Автоматско прекинување на напојување во случај на прегревање или неуспешно функционирање на Систем за ладење Сила вентилација со axial фанови Виси систем : Со брзозаклучување на омега прстиња(1 / 4turn) врз основа

Безплатна доставка 30 W Led Art Decorative Office Design Gobo Projector Light 2800 лумена цветна яркост открит и закрит развлечения

BGN 775.92

Бесплатен Превозот 30 W Led Уметност Декоративни Канцеларија Дизајн Gobo Проектор Светлина 2800 Лумен Боја од Светлината Отворен и Затворен ЗабаваЗабелешка : цената не вклучува 2 Боја нарачана gobo слајд, ве молиме проверете со вашиот кориснички логото боја количество на прв, а потоа ни email на логото слика во векторски формат...

5pcs Mini Stage Lighting Moving Head Laser Projector Effect Color LED Crystal Глас-activated RGB Light DJ Controller Диско Топка

BGN 84.00 88.94

5pcs Мини Фаза Осветлување Движи Главата Ласерски Проектор Ефект Боја LED Кристал Гласактивиран RGB Светлина DJ Контролер Диско ТопкаВовед : Шарени осветлување што е многу светла и убава место на ѕидот или на подот.Висок квалитет, безбедност и сигурност.Долго работа животниот век, одлична стабилност.Нежен изглед.Спецификација За Производ : 1.Материјал : Пластика и Метал2.Влезен напон : 85260 V 50 / 60 Hz3.Работен век : околу 8000 часа4.гаранција : 2years5...