• Ново
TIPTOP 120 сантиметра х 60см сватбена дискотека дансинга партия концерта блестящ дансинг Starlit LED дансинг не водоустойчива IP65

TIPTOP 120 сантиметра х 60см сватбена дискотека дансинга партия концерта блестящ дансинг Starlit LED дансинг не водоустойчива IP65

BGN 160.00
В магазина

Брой продукти


Секој неколку сите сакаат beckoning, незаборавни, романтична свадба
Гледај! ова е tiptop led ѕвезда танцување кат што може да ви понуди сонувам партија
Тоа е многу популарна во целиот свет. Ајде! Имаат обидете се!
Спецификација за производ :
Влезен Напон : 90 V – 240 V, 50-60 Hz
Излезен Напон : 36 V
Работна Сила : 8 W
Панел Боја : бела боја ( црна боја опционално)
Led светилки : бела боја.( ние, исто така, може да се направи RGB 3 IN1 боја. цената ќе биде малку поголем од една боја)
Материјал : акрилик панел, алуминиумска рамка
Работна температура : 0-35
Производ големина : 120 x 60 x 3cm
Производ тежина : 13kg
Контрола Тип : авто работи, безжичниот далечински управувач
Производ гаранција : 1 година гаранција
Сертификација : CE / ROHS
Пакување начин : картонска кутија со пена
Факултативна пакување начин : лет случај 10 во 1
* ова е изложба на веб страница за едно парче 120cm*60см led ѕвезда танцување подот. екс-дела цена е 100 еез.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
1 : каков вид на led боја може ли да се избере?
A : ние нудиме бела coloor SMD 5050 Led светилки да се избере. ако ви треба RGB 3in1. цената ќе се зголеми малку.
2 : јас може да изберете и други подни боја?
A : на стандардна боја за подот е бела боја. можете исто така да изберете црна боја. цената е иста.
3 : може ли да изберам превозот начин од express?
A : да. нема проблем. но, ние препорачуваме на клиентите да изберете превозот начин од страна на морето. затоа што подот е голема големина и тешка тежина. превозот цена од експрес ќе биде супер скапи. превозот начин од страна на морето може да се намали чини многу.
4 : она што за анти-удар алуминиумска рамка и други резервни делови цена?
A : анти-удар алуминиумска рамка е 12 метар. напојување и далечински контролер е 100 . (еден напојување може да ги обезбеди моќ да 50pcs подови)
5 : она што за пакување начин?
О : стандардниот пакување начин е картонска кутија со пена. можете исто така да изберете големина на пакување начин со 10in1 лет случај. цената е 150 еез.
6 : можам цел на подовите од ?
О : доколку сакате да брод од страна на морето. жал ми е, тогаш не можете да нарачате преку . becuase не можеме да текст го изразат испорака број. можете да плаќаат пари преку paypal или банкарски трансфер.
7 : дали подот водоотпорен?
A : на подот не е водоотпорен. особено за моќ конектор. па вие не може да направи подови да надвор на дожд. тоа ќе предизвика електрична енергија протекување проблем.
8 : како можам да поправка на оштетени led светилки?
A : само треба да се користат нож за да се одвојат од подот панел и подрум.

Подробности

Тип Елемент:
Ефект На Осветяване На Сцена
търговска марка:
ГИГЕРТОП
Стил:
DMX Stage Light
Случай:
Професионална сцена и dj
Номер На Модела:
TP-Е23
Име на продукта:
120cmx60cm led star dance floor
място за:
CATV / клуб / парти / драма / дискотека
Място на произход на стоките:
Гуангдонг, Китай (Континентален)
Радиация цвят:
бял цвят (RGB опция)
Напрежение:
AC110V-240V
силата на:
8W
Контролният път:
автоматичен старт / безжично дистанционно управление
Всеки размер пол:
120cmx60cmx5cm
документ:
CE, ROHS
Начин на опаковане:
картонена кутия с източнобеломорски район (полетный калъф 10в1 по избор)

Те също купуват с този продукт

2 бр. / лот sharpy 330 W 15r лъч преместване на светлина двойно призми за pointe обувки халат голям концерт с футляром

BGN 2024.00

Нови пристигне sharpy 330w 15r зрак движи главата светлина концерт 330w движат глава, светла за удар голема облекаСпецификација;Напон : AC110240 V,50 / 60 HzИзвор на светлина:330 WDimmer : 0100% линеарна затемнувањеStrobe : двоен strobe (0.59t / s)Мраз : 0100% линеарна мразФокус : Електронски фокусирајќиОптичка леќа : 2во1 со висока прецизност лепак оптичка леќа.Призмата тркала:изграденаво doubleprism,со различни призмата ефект за факултативнаБоја тркала:1 фиксни боја тркала,13 бои+бела,Виножито ефект брзо прилагодливи, получекор ефект на бојаФиксна gobo тркала:1 фиксни gobo тркала,13 gobos+бела,двонасочно променлива брзина на ротацијаХоризонтално скенирање : 540 степени (160bit прецизност скенирање) електронски корекција на грешка.Вертикална скенирање : 250 степени (160bit прецизност скенирање) електронски корекција на грешка.Контрола на владата : 16 меѓународниот стандард DMX512 канали, господарроб на режимот.Дисплеј : Шарени touch screen дисплејБаласт : електронски Баласт да се направи производ полесни, посветла, постабилна крушка, повеќе еколошки енергија, заштеда на енергија...

Етап осветява най-високата мощност 100W топло бяла / студено бяла алуминиева сплав COB Led Light DMX канал 2 ъгъл лъч на 45 градуса

BGN 121.00 172.80

LED Par C0 B 100 W ОсветлувањеВлезен напон : AC90240 V,5060 HZ.Total Power : 100 W.LEDSource : Кул Бело ; Топло Бела ; Кул Бело + Топло Бела ; RGBW 4in1 ; RGBWA+UV 6in1DMX Контролаканали : 10 DMX Канали ; 2 DMX Канали ; 2 DMX Канали ; 8 DMX Канали ; 10 DMX Канали ;Оперативни режими : DMX512,Авто Работи,Звук акција,Strobe,самостојна и Господар / Роб,Со Богата Напредни Вграден Програми.Долг животен век Led диоди (повеќе од 60.000 часа)Контрола на сигнал : меѓународниот стандард DMX512.Гаранција : 2years.Производ Големина : 22x22x24 cm.Сертификат : CE & ROHS и УЛ & ССА.Приклучок : за да ви испрати да се исполнат барањата на приклучокот, ЕУ Приклучокот, НИ приклучокот, АУ приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок и така натаму.Користење на простории : Фази, ноќни клубови, Диско, Хотели, продавници, семејството роденден, Добро за DJ итн.Брзо Shiping1 .Експрес Систем(DHL / Федекс / ТНТ / UPSот) трае околу 715 дена за да стигне до Америка, Канада, Австралија,Франција, Велика Британија, Украина, Израел, Норвешка, Словачка, Други земји потреби во текот 715 дена.(Време е за референца )2...

Коледа RGB дистанционни статични звезди гледна лазерен проектор светлини градина, открит водоустойчива IP65 дърво коледни празници дъждове осветление

BGN 61.00 85.31

Опис : RGB Божиќ ласерската светлина е неверојатно ласерската светлина систем кој го осветлува огромна област со илјадници згодна, шарени ѕвезди...

4 бр. / лот нови продукти led super beam 40 W 4 в 1 LED moving head light beam

BGN 920.00

Убаво производи dmx движи главата led мини 40pcs RGBW 4 во 1 led мини движи главата зрак се мијат светлина Опис на ПроизводотНапон глобална напојување за AC100240 V 5060 HZ Моќност 60 W LED извор висока осветленост 1pcs*40 W 4 во 1 RGBW лер зрак пан 540 степен навалите 190 степен диско осветлување на екранот LED дисплеј зрак агол3 степен dmx движи главата dmx канал 7 / 16 dmx 512 controll канал IP го Оценувате IP 20 Внатрешна употреба dimmer 0100% линеарно прилагодлива Контрола на владата DMX,Господарроб,Авто,звук активира Н W 3.5 кг G...

Горещи продажба на преносими син мулти led проектор DJ Disco state Light music Stage Xmas lights wedding Party club show лазерно осветление

BGN 26.00 27.20

Топла продажба Преносни Сина мулти led Проектор DJ Диско државата Светлина музика Фаза светла Божиќ свадба Партија клуб покаже Ласерско Осветлување Секој peice ќе биде 100% тестирање пред да го испратите надвор!!!Ние може да declear оваа точка како ниска цена,не се грижите за било обичај !!!Производи Податоци : Боја : СИНА Контрола на владата : Auto, гласотсе активира,ласер Ласерски извор : Phlx ласер Ласерски Одделение : Класа III Б Ласерски моќ : 532nm / 100m W, 650nm / 150m W LED : 7 led боја промена неонски светилки Ласерски во боја : Црвено & зелено & Bule систем за Ладење : Вентилатор за ладење syste Plug стандард : САД (ЕУ / велика БРИТАНИЈА / AU, исто така, avaliable) Влез : AC 110240 V, 5060 Hz Излез : 1 2 V,1.5 работна средина : Затворен Објект големина на : 130*92*52mm Објект тежина : 0.4 g КАпликации : Сценски настапи , DJ, ballroom , КТВ соби , барови , партии Партија, свадба , дома декорација, слободно клубови , ноќни клубови , трговски центри, продавници декорација, игралиште , празник активности и голем број на други посебни прилики.Совети : Ласерска Светлина производи мора да се користи во строга согласност со релевантните прописи и оперативни постапки, прирачник ! ( w e default за да ја брод ЕУ приклучокот, ве молиме оставете порака ако треба НАС или други приклучок)

Freeshipping Pitch 9cm негорими led видео завеса 484pcs F5 LED DJ Stage Background 2mx2m LED Video Curtain индивидуален размер

BGN 1102.40

Спецификација за производ : Бренд : GIGERTOPНапон : AC100 V220 VТеренот : 9cmБоја емитуваат : RGB 3 IN1 Полна БојаИзграден во 50 различни предсет програмаКрпа материјал : Пламен retardant платноТкаенина боја : Црна.Агол на гледање : 45degreeОсветленост : Повеќе од 2000cd / метриЕмитуваат Боја : ПроменливиУпотреба : Внатрешна и полуотвореноЕкран Функција : видео, флеш, АКО, JPG слики и уредување на текстПрилагодено : ДаКонтрола начин : PC / SD режимСертификација : CE, ROHSПроизвод гаранцијата време : 1 годинаПакетот вклучува : 1 сет завеса1 сет контролер1 сигнал кабел1 power кабел1 x англиски јазик Прирачник за Корисникот2% резервни led диоди и резервни* картонска кутија за пакување (лет случај не е задолжително)Може да дизајн со клиенти барања, само кажете ни големина, форма, и она што боја на Led диодите ќе треба и начинот на кој висеше на, ние ќе го направи тоа само особено за вашиот фазаОдговара Место : Ѕидот опфаќа различни големиниФаза Ги ОпфаќаФаза BackdropsЅвезда Крпа КабиниDJ КабиниЅвезда Таванот ОблекаЅвезда Крпа DrapesОвој производ е лесно да се вклопи и да се уништат...

Безплатна доставка 30 W Led Art Decorative Office Design Gobo Projector Light 2800 лумена цветна яркост открит и закрит развлечения

BGN 775.92

Бесплатен Превозот 30 W Led Уметност Декоративни Канцеларија Дизајн Gobo Проектор Светлина 2800 Лумен Боја од Светлината Отворен и Затворен ЗабаваЗабелешка : цената не вклучува 2 Боја нарачана gobo слајд, ве молиме проверете со вашиот кориснички логото боја количество на прв, а потоа ни email на логото слика во векторски формат...

Нова Светлина етапа 16pcs*25W led moving head light beam infinite rotation 4 in 1 led wash light

BGN 1072.00

Најновите dj светлина 16 X25w RGBW движи главата миење светлина може да се доведе зрак движи главата диско светлина за партија свадбата шоуspecificate; Напон AC90240 V, 5060 HZ Моќ : 400 W led светла led извор 16pcs*25w висока осветленост RGBW 4 во 1 предводена фаза осветлување Контрола : DMX ,Господарроб,звук,авто dj осветлување зрак агол : 6 степен Dimmer 0100% линеарна затемнување Strobe : 025 HZ Пан : umlimited+16 малку парична казна Навалување : umlimited+16 малку парична казна канал : 18ch,30ch,80chs гаранција : една година гаранција cercificate CE&Rohs Н W : 17 KG G...

Супер Яркост 2 3 4 5 6 8 10 странично блясък оптични влакна за осветление Алекс

BGN 506.70

Овој објект е за Alexey цитат "Понуда за видови на влакна на Alexey Losev 20151130"Име На Производ : Транспарентен Цврсто јадро Униформа Страна сјај пластични Оптички влакна ( Супер осветленост )Опис : Тоа е како проѕирна светлина водич материјал што го направија од транспарентна поли соединение и Fluoroplastic...

Litewinsune Free Ship Movil Cabeza Beam 5R лампа източник лампи 2 елемента

BGN 174.40

Litewinsune Слободни Брод Movil Cabeza Зрак 5 R Крушка Светилка Извор 2pcsВклучени : 2x Проектот Светилка Извор UHP 5 R1x КартонСлободен БродПред цел, pls прочитате подолу известување(цел значи дека се согласуваат) : 1...

Maykit Led Meteor Light Engine With Pulsar Illuminator For Meteor Shower, Туинкъл Effect, Rain Shower Оптичен Осветление

BGN 91.00 99.20

Популарната оптички влакна снимање ligth комплет препорачува Модел LED извор на светлина уред Далечински контролер промена на режимот на Мешани влакна КОЛИЧИНА и Кол Влакнадолжина Покрие плоштадот Машина големина Цена() ЛЕН5010 DMX / ANI извор на светлина со 5 W бела LED 24 копчиња remote controller ( 10 DMX канал, 20 програми претходно наместени : метеор, миг, скенирање, избледи, и др ) 200pcs 0.75 мм ПММА оптички влакна кабел 2m 2*2m 155*93*32милиметри 300pcs 0.75 мм ПММА оптички влакна кабел 2m 3*3m 400pcs 0.75 мм ПММА оптички влакна кабел 3м 4*4m 600pcs 0.75 мм ПММА оптички влакна 5m кабел 5*5m Avaliable во сечење должина и сопствени направени се подигнат на мешани дијаметри на барање.Maykit Led Метеор Светлина Мотор Со Pulsar Илуминатор За Метеор Туш, Трепкане Ефект, Дожд Туш Оптички Влакна ОсветлувањеМодел : ЛЕН5010 DMX / АНИОва ДОВЕДЕ снимање ѕвезда целосен комплет вклучува pulsar LED светло мотор, напојување, DIP прекинувачи за да го вклучите до 15 различни ефекти...

Lumiparty 6 вида празнична украса светлина етапа на Коледно парти Лазерна Снежинка проектор открит led диско светлини за дома

BGN 24.00 40.00

Опис : Предмет тип : LED Проекција СветилкаЕ применливо : Фестивали / роденден / КТВ соби / партии / club / семејство унијаТежина : 0.28 KGИзвор на светлина тип : LEDКоличината на LED монистра : 4Проекција далечина : за 58mСпецификација : Европската спецификација / НИ спецификација / Британски спецификацијаНапон : Европската спецификација : 210240 V / НИ спецификација : 100120 V / Британски спецификација : 210240 VИзвор на светлина моќ : 4 WНиво на заштита : IP55Lamplight боја : Црвена / бела / сино / зеленоКарактеристики 6 филм картички Фирма & издржлив материјал Онанирачки ефект Лесен за употреба Повеќе апликацииШколка материјал : ABSПакетот вклучува : 1 * LED Проекција Светилка6 * Филм картичкаAnswer : ___________________________ Note : 12cm грешка може да постои поради рачни мерења, ве молиме љубезно ве молиме да се разбере...

TIPTOP Stage Light 9x3W + 1x30W High Power TRI color Плоски LED RGB Par Light в черен корпус 25 ъгъл лъч тиха работа

BGN 113.60

Спецификации : Напон : AC90 V250 V / 5060 Hz Потрошувачка на Енергија : 80 W Контрола на канали : 6 CH Контрола тип : DMX512,звук на активен,авто,master / роб извор на Светлина : 9pcs 3 W Тробојка 3in1 RGB LED+1 Pcs 30 W LED Големина / mm : 260x260x110 G...

2000W SCR Power електронен регулатор на 50-220V

BGN 12.29

2000 W SCR Моќ Електронски Регулатор на 50220 V Опис на Производот регулаторот е специјално модифицирана за мотор контрола коло ,која може да се прилагоди на минимум излезен напон со прецизност мултисвиок potentiometer Напон : AC напон 220 V Максимална Моќност : 2000 W Напон Регулатива : AC 50220 V 1.6 mm дебели епоксидна CCL висока температура FR4 колоПакет1* 2000 W SCR Моќ Електронски Регулатор на 50220 VНачин На Плаќање : Paypal СклопотПревозот ВремеНие брод на светот земји со регистрирани воздух mail, и ние брод на САД со eпакет за испорака...

Niugul LED Pinspot Spotlights Beam Spot Stage Beam Осветление Лампа 3W LED Spot Light Discotic Beam Stage Home Show Party DJ Light

BGN 24.00

Niugul LED Pinspot Рефлектори Зрак Место Фаза Зрак Осветлување Светилки 3 W LED Место Светло Discotic Зрак Фаза Дома Партија Покаже DJ Светлина со Бесплатен превозотДобредојдовте на нашата продавница и да Купите од нас во Фабрика.И ве молиме да не контактирате доколку имате било какви прашања...

TIPTOP TP-G3046-6IN1 6X6W 6in1 Battery Wireless Stand Led Par Light IRC-6 Remote / Mobile Phone Control perfectly inside TRUSST

BGN 326.00 326.40

Спецификација за производ : Напојување : AC110 V250 VФреквенција : 5060 HzПотрошувачка на енергија : 60 WИзвор на светлина : 6pcs 6 W висока осветленост 6 во 1 led диодиСветилка живот : 610 десет илјади часаLED агол : 18 степенБоја : 16.7 милиони видови на промена на бојатаКонтрола на канали : 6 / 10 chsКонтрола на владата : DMX512, безжични dmx 512, IRC, master / роб, авто, звук на активен...

5 бр./лот професионално DJ оборудване танци и дискотека начало парти шоу лазерен led светлина RGB мини лазерен проектор DMX LED Stage Light

BGN 116.00 121.60

5pcs / многу Професионален ДИЏЕЈ, Опрема Танц Диско Дома Партија Покаже ласерски led светло RGB Мини Ласерски Проектор DMX LED Фаза СветлинаСекој peice ќе биде 100% тестирање пред да го испратите надвор!!!Ние може да declear оваа точка како ниска цена,не се грижите за било обичај !!!Производи Податоци : Боја : Црна Контрола на владата : Auto, гласотсе активира,ласер Ласерски извор : Phlx ласер Ласерски Одделение : Класа III Б Ласерски моќ : 532nm / 100m W, 650nm / 150m W LED : 7 led боја промена неонски светилки Ласерски во боја : Црвено & зелена систем за Ладење : Вентилатор за ладење syste Plug стандард : САД (ЕУ / велика БРИТАНИЈА / AU, исто така, avaliable) Влез : AC 110240 V, 5060 Hz Излез : 1 2 V,1.5 работна средина : Затворен Објект големина на : 120*90*50mm Објект тежина : 0.4 g КАпликации : Сценски настапи , DJ, ballroom , КТВ соби , барови , партии Партија, свадба , дома декорација, слободно клубови , ноќни клубови , трговски центри, продавници декорација, игралиште , празник активности и голем број на други посебни прилики.Совети : Ласерска Светлина производи мора да се користи во строга согласност со релевантните прописи и оперативни постапки, прирачник !

16W RGBW light engine 0.75 mm*150pcs*2M / 200pcs/300pcs/450pcs*2m/3m/5m LED Fiber optic light Star Ceiling lighting Kit

BGN 68.00 90.00

26.11 / метар 26.06 / метар150pcs x 2m:16 W RGBW 24key RF светлина Моторот+ 0.75 мм*150pcs*2m Предводена од Оптички Влакна 200pcs x 2m:16 W RGBW 24key RF светлина Моторот+ 0.75 мм*200pcs*2m Предводена од Оптички Влакна 300pcs x 2m:16 W RGBW 24key RF светлина Моторот+ 0.75 мм*300pcs*2m Предводена од Оптички Влакна 450pcs x 3м:16 W RGBW 24key RF светлина Моторот+ 0.75 мм*450pcs*3m Предводена од Оптички Влакна 150pcs х 5m:16 W RGBW 24key RF светлина Моторот+ 0.75 мм*150pcs*5m Предводена од Оптички Влакна Параметар : Дијаметар на секоја влакна : 0.75 мм крајот сјај пмма оптички влакна кабел влакна кабел операција температура : 50 centigrade75 centigrade Работа напон : AC85 V265 V Моќ : 16 W LED чип : RGBW LED Далечински : RF 24key далечински Remoe контрола на промените на владата : static13 боја (Црвена ,Зелена,Сина,Жолта,Mixd белата,Чиста бела,Цијан,Виолетова)& RGB светлината се менува исчезнат, скок,искра& Прилагоди ја светлината или брзина Влакна главата внатрешен дијаметар : 19.7 mm Мотор големина на : L115mm*W88mm*H40mm Работна температура : 50 centigrade50 centigrade животниот Век : 50.000 часови Мотор гаранција : 2 години1x 16w RGBW светлина мотор 1x 24key RF remote controller (не мора батеријата) 1 x предводена од оптички влакнакабел(како што се избере) 1 x адаптер 1 x Прирачник за Корисникот имаме ЕУ / САД / велика БРИТАНИЈА / AU стандарден приклучок, ние default за да се прати во согласност со националните стандарди и, ако посебни потреби, ве молиме оставете порака.

Нов горещ RGB Color 20W KTV room bar Strobe lights flash lighting LED sound strobe light Compact stage Party flash LED

BGN 26.00 27.18

Нова Жешка RGB Боја 20 W КТВ соба светлата бар светла Strobe флеш светла LED звукот strobe светла Компактен фаза Партија флеш светлаRGB бојаБелата БојаШколкаФункција : 1pc 20 W LED Strobe Светлината LED Емитуваат Боја може да биде Бела, RGB Технички Параметри : Напон : AC90240 V,5060 Hz Светилка : 1pc 20 W SMD 5050 Led диоди Потрошувачка на Енергија : 20w Ефект на Боја : Бела / RGB Системот за Контрола : Auto Mode & Звук е Активирано, Флеш стапка прилагодлива Школка во боја : Црна Материјал : алуминиум Пакет големина : 13cm X10 MX6 CM Тежина : 0.3 KG Приклучок : САД или ЕУ Погоден за DJ Покаже КТВ Божиќ Свадба Партија Клуб Паб во Диско И Повеќе Профил на Компанијата : AOBO осветлување SciTech Co.,LTD е професионална Кина фаза светла suuplier .нашиот производ вклучува фаза ласерски светла , се движат главата светлина , led ефекти осветлување , по место фаза светла за магла машини и така натаму.Производите може да се широко се применуваат во фаза,DJ,Диско,КТВ,ноќен клуб,кафуле, паб,бар бенд,хотел,дома,свадба,семејство, забава,на концерт,театри,саеми,саеми итн.Управувано од страна на "квалитетот на прво место,кориснички ориентирана" принцип,AOBO донесува строга контрола на квалитетот на процесот пред despach.исто така, да инвестираат голема сума за развивање на нови модели за да се задржи конкурентна позиција.до сега тоа е избрана и високо appraised од страна на многу клиенти од Америка, Европа, Азија, Океанија..Со напредна технологија,прецизни производствени капацитети,креативен кадар тим и софистицирани системи за управување,AOBO осветлување секогаш ќе произведува иновативни и конкурентни производи,дава високи вредности да ви се допаѓа пред.

Добро качество на 20XLOT 18*15W 5in1 LED Par Cans RGBWA, 5 / 9CH 270W за вътрешно осветление, DJ light от Китай LED Par Stage Светлини производител

BGN 3769.60

Спецификација за производ : Напон : AC90 V240 V,5060hzLED Количина : 18 PCS 15 W Висока Моќност Tyanshine LED диоди (машина за лемење)Боја на мешање : RGBWA 5in1 боја мешањеЗрак Агол : голема леќа 40 степен.Контрола на владата : DMX512,Master / Роб,Звук Активни и Работат АвтоКонтрола на Канали : 5 / 9 DMX КаналиПотрошувачка на енергија : 270 WСтруктура : Фрли алуминиумска шасија,саќе дизајн,висок квалитет на систем за ладењеПримена : Фази, црква, ноќни клубови, сали за забава, Диско, Хотели, продавнициМоќ кабел : моќ во / dmx во и надворВодоотпорен вид : користење на ЗатворенПакување информации : Големина : 26*26*37cm.Нето тежина : 4kgБруто тежина : 5kgКарактеристики : 1, Револуционерна 5in1 LED диоди обезбеди неспоредлив боја мешање без треперење и мултиобоени набљудување2, 5 / 9 канал RGBAW фаза се мијат светлина3, Вграден автоматски програми преку DMX4, Изграденаво боја макроа преку DMX5, RGBAW боја мешање со DMX контрола6, Целосна електронска затемнување & 130 FPS strobing7, Напредни LED дисплеј со 4копчето control panel8, 3pin DMX влез и излез конектори9, Двојно заклучување yokes за тони позиционирање флексибилност10,Одлична за перформанси фази каде што традиционалните PAR лименки емитираат многу топлина кон изведувачиПакување листа за секоја единица : 1pcs led par светлина1pcs прирачник книга* ако ви треба dmx кабел...

2 бр. / лот нова Мартин атомен 3000w светлинни ефекти светлини, DMX512 светлинни ефекти, DMX 3000W Мартин светлинни ефекти и проблясъци от светлина

BGN 592.00

Име на производ : Amomic 3000 W DMX Мартин Strobe Светлина спецификација за Производ : Пакување големина : 54cm*32cm*21cm Тежина : 7.5 kg(16.5 lb) Max амбиентална температура : 40 целзиусови степени степен Контрола на владата : DMX 512 : 1 / 3 / 4 канали режим DMX конектор : 3pin DMX ВО / НАДВОР и 5pin DMX ВО / ОД Контрола начин : MC1 3000 контролорот или DMX 512 контролер Една машина за контрола : сосови, контрола на Една машина да изберете режим : можете да изберете strobe брзина, ниво или експлодираат strobe Напон : AC220V240 V,5060 Hz Моќност : 3000 W Светилка извор : Тајван Jenbo гас празнење цевка (пулс цевка) Работен век : 23 години Осигурач : 20 AT / 250 V Машина за домување материјал : алуминиум случај Покрие сликарство начин : Електростатско прав сликарство DMX режим : 1 Канал на владата : 05 нема ефект 5249 брзина 250255 шила 3 канал на владата : 1 канал : 0255 затемнување 2 канал : 0255 брзина 3 канал : 05 нема ефект 642 рампата до 4385 рампата надолу 86128 рампата нагоренадолу 129171 случаен 172214 осветлување 215255 шила 6 канали на владата : 1 channel : 0255 затемнување 2 канал : 0255 брзина 3 канал : 05 нема ефект 642 рампата до 4385 рампата надолу 86128 рампата нагоренадолу 129171 случаен 172214 осветлување 215255 шила 4 канал : 05 нема ефект 5255 auto 5 канал : звук контрола 6 канал : 05 нема ефект 5255 целосна светлина Пакување листа за секоја единица : 1pcs strobe светлина 1pcs dmx кабел 1pcs прирачник книга Pls забелешка ние имаме различни напојување приклучете , велика БРИТАНИЈА приклучокот, АУ приклучокот, ЕУ приклучокот, НИ приклучокот ,ве молиме љубезно ве молиме да не информирате за напојување ви треба, или ние ќе го избере сето тоа во зависност од вашата земја.За било какви прашања pls не двоумете се КОНТАКТИРАЈТЕ со НАС.