• Ново
Супер Яркост 2 3 4 5 6 8 10 странично блясък оптични влакна за осветление Алекс

Супер Яркост 2 3 4 5 6 8 10 странично блясък оптични влакна за осветление Алекс

BGN 506.70
В магазина

Брой продукти


Овој објект е за Alexey цитат "Понуда за видови на влакна на Alexey Losev 20151130"
Име На Производ :
Транспарентен Цврсто јадро Униформа Страна сјај пластични Оптички влакна ( Супер осветленост )
Опис :
Тоа е како проѕирна светлина водич материјал што го направија од транспарентна поли соединение и Fluoroplastic. Така Што не може да емитираат светлина себе. Тоа треба да се користи LED светло на моторот за да се даде светлина од едниот крај. светлината патува сам целата влакна на телото за да се постигне светлина пренесување ефект. Светлата боја зависи од светлата дадени од страна на LED моторот.
Со оглед на Тоа што не е поврзана со електрична енергија, тоа е водоотпорен да се користи подводни безбедно.
Патем, за оваа superbrightness основни влакна, светлина патуваат на далечина е само околу 1.2 метри подалеку ако се користи 1 led извор на светлина . Исто така може да го користите 2 LED моторот за да се даде светлина од двете крајот на влакна за да ги зголемите светлината пренос на далечина до 2,5 метри.
Ако ви треба влакна патуваат повеќе од далечина, ве молиме контактирајте со нас за да добиете линк од друг вид.
Пакет : Стандардна должина на : 1 тркалаат = 100meter, потоа во тетрапак
Answer : ___________________________ Note : 1. Оваа цена е за метар цена како продажба на мало.
Ако ви треба голема количина, ве молиме контактирајте со нас за промет на големо цена.
2. За превозот цена, јас ве советуваме да купам повеќе метар за да се спаси трошоци.
Ако ви треба купи неколку различни предмети, систем за поставување во можност да се комбинираат превозот цена себе, па така можете да контактирате со нас за комбиниран превозот цена.
Одат за да се види други големина на :
Режим На Спецификација
(Јадрото со дијаметар) Линк hoff-1.5 1 .5mm одете на тоа hoff-2 2 mm одете на тоа hoff-2.5 2 .5mm одете на тоа hoff-3 3 мм одете на тоа hoff-3.5 3.5 mm одете на тоа hoff-4 4 mm, одете на тоа hoff-5 5 мм одете на тоа hoff-6 6 мм одете на тоа hoff-8 8 mm одете на тоа hoff-10 1 0mm одете на тоа hoff-11 11mm одете на тоа hoff-12 12mm одете на тоа hoff-14 14mm одете на тоа

Подробности

Тип Елемент:
Оптични Тела
Номер На Модела:
по индивидуална заявка
търговска марка:
Эверхенгфибер
Тип На Фибри:
Прозрачен дори на борда на кабел от оптични влакна зарева пластмасов
Влакнести Материали :
Пластмаса PMMA MMA PTFE (Telfon) PVC
Функция:
Прехвърлете цялата видима светлина
светъл цвят:
RGB цветен
Източник На Светлина:
Двигател Led светлина, машина светлина Галоида светла
Fiber Оптичен Размер:
1.5, 2, 2.5, 3, 3.5, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18мм
Сертификат:
CE, ROSH
Предимство:
Мека, за да отсече лесно, изолация, ток, водоустойчива
направете за:
Украса продукти за осветление на светлина, оптични влакна
използван в:
Светлинното промишлен продукт, стъпка за домашно кино, на ръба на басейна

Те също купуват с този продукт

Горещи продажба на преносими син мулти led проектор DJ Disco state Light music Stage Xmas lights wedding Party club show лазерно осветление

BGN 26.00 27.20

Топла продажба Преносни Сина мулти led Проектор DJ Диско државата Светлина музика Фаза светла Божиќ свадба Партија клуб покаже Ласерско Осветлување Секој peice ќе биде 100% тестирање пред да го испратите надвор!!!Ние може да declear оваа точка како ниска цена,не се грижите за било обичај !!!Производи Податоци : Боја : СИНА Контрола на владата : Auto, гласотсе активира,ласер Ласерски извор : Phlx ласер Ласерски Одделение : Класа III Б Ласерски моќ : 532nm / 100m W, 650nm / 150m W LED : 7 led боја промена неонски светилки Ласерски во боја : Црвено & зелено & Bule систем за Ладење : Вентилатор за ладење syste Plug стандард : САД (ЕУ / велика БРИТАНИЈА / AU, исто така, avaliable) Влез : AC 110240 V, 5060 Hz Излез : 1 2 V,1.5 работна средина : Затворен Објект големина на : 130*92*52mm Објект тежина : 0.4 g КАпликации : Сценски настапи , DJ, ballroom , КТВ соби , барови , партии Партија, свадба , дома декорација, слободно клубови , ноќни клубови , трговски центри, продавници декорација, игралиште , празник активности и голем број на други посебни прилики.Совети : Ласерска Светлина производи мора да се користи во строга согласност со релевантните прописи и оперативни постапки, прирачник ! ( w e default за да ја брод ЕУ приклучокот, ве молиме оставете порака ако треба НАС или други приклучок)

TIPTOP Sample Jinxin LED 18X3W High Power 18x3W Pixel RGB Wall Шайба Lighting Bar LED Stage Light Party DJ Show Running Change

BGN 236.80

Спецификација за производ : Напон : AC90240 VПотрошувачка на енергија : 80 WLED : 18*3 W RGB 3in1 Led диоди.Секоја предводена може да се контролира одделноЗрак Агол : 25degreeРабота на владата : DMX 512,Master / роб.звук активиранDMX Канал : 02 / 03 / 05 / 06 / 08 / 09 / 18 / 54 / 560100% dimmer,strobeИзградена во 12 видови на фиксни работи промените ефект,може да додадете ефект исто така strobeИзградена во 13 видови на прилагодите работи промените ефект,боја на позадина и водење на боја може да се одбрани од страна на клиентите,и да додадете strobe ефект.IP ранг : IP65Нето Тежина : 3.6 kgГолемина на : 100*7.5*13.5 см(L*W*H)]

2 бр./лот COB Led Par Light 200 W High Power Par Led Can Beam Wash DJ Disco DMX512 Stage Lighting Effect Home Party Equipments

BGN 537.60

2 парчиња / Многу КОЧАН Led Par Светлина 200 W Висока Моќност Led Par Зрак Може да се Мијат DJ Диско DMX512 Фаза Осветлување Ефект Дома Партија Опрема, брод од страна на DHL, ТНТ, UPSот, FEDEX и така натаму слободно во рок од 5 дена.Опис на производот : Влезен Напон : AC100240 V,5060 Hz Потрошувачка на Енергија : 240 W Извор на Светлина : 200 W КОЧАН Светилка Мушка Боја температура : 3200 K,5600 K факултативна Животен Век : 50000100000 часа Затемнување : 1000 Hz Електрична струја : 700m A Контрола Сигнал : DMX512 Контрола на Владата : Auto, ГосподарРоб DMX Канал : 2 / 6 CH Зрак агол : 45° Спектар на Светлина : 20 Метар Заштита : IP20 Висока Осветленост Добри Топлина Дисипација Снимање без треперење Одржлива Работа Повеќе Од 24 часа Тежина : 5.15 KG Големина : 23 X22 X21 CM Пакет вклучува : 1pc КОЧАН Par Светлина 1pc Прирачник 1pc моќ кабел 1pc DMX сигнал кабелИскрено се Потсетат : не се цел на стоки од кој нема сигурни добавувачи, нема квалитет, нема гаранција, не по услуга...

8 Pack Wireless DMX Battery Powered LED Par Light RGBWA+UV 6in1 Color Led Wash Light DJ Светлини Uplights IRC recmote Control

BGN 2280.00

8 Pack Безжична Батеријата Напојува LED Par Светлина RGBWA+UV 6in1 Боја DJ Миење Светлина DJ Светла IRC далечинска контролаФункција Користење на 10000 MAH литиум батерија која е повеќе моќни може да даде повеќе часа на батеријата копија 4 покаже мрежи на врати на светлина, може да биде повеќе интуитивен признавање на капацитетот на батеријата На нова структура, да се подобри на производот стабилност Повеќе кратко време на полнење Ниско ниво на бучава фан, им даде на корисник подобро искуствоТехнички Информации Со Вграден 2.4 G Безжична DMX 512 Ресивер Со Батеријата индикатор, 4 покаже мрежи на светлината Напојување : AC110 V250 V Фреквенција : 5060 Hz потрошувачка на Енергија : 100 W капацитетот на батеријата : 10000 MAH литиум батерија извор на Светлина : 6pcs 18 W висока осветленост 6 во 1 led Светилка живот : 610 десет илјади часа LED агол : 18 степен(30 степен optinal,но ве молиме контактирајте со нас пред цел.) PWM Фреквенција : 2000 Hz, HD Видео Треперење Бесплатно Боја : 16.7 милиони видови на промена на бојата Лукс : [email protected] Контрола на канали : 6 / 10 chs Контрола на владата : DMX512, master / роб, авто, звук на активен , безжични DMX512,IRC remote) Automatic модел(по функција копче) : промена на бојата, боја strobe, боја dimmer,боја на постепена промена / боја скок промена на Работата мени : 4 дигитален LED дисплејСовет за Батеријата & полнење На батеријата може да трае 45 часа кога сите Порти на по целосно наполнет , и може да трае повеќе од 68 часа на авто работи режим...

Disco Light Party 1KW-230v мощност 1000 w въртяща Multi Flash dance Decor Лампа New G9. 5

BGN 17.34

започнетекрајотОбјектот СпецификитеApplited Напон(V) : 230v Моќност : 1000 WВкупна Должина : 101mm MAX Дијаметар : 22.5 mmЖивотниот век : 200h Оптички центар : 60.5 mmТемпература на бојата : 3000k База : G9.5Прозрачна Флукс : 22000lmОписОва е сосема нов, партиски светлина од страна Можете ли Да Замислите.Заличи На Ноќта Со Магичен Светлина!Можете ли да замислите трансформирање на вашата следна партија во осветлени игралиште на шарени светлина и сите без жици? Ние не!За прв пат досега, возбудлива плазма светлина, може да се користи за да се акцент на вашите прослави, како родендени, годишнини, двор скара, приеми, graduations и многу повеќе!Не треба да се меша со светилка, Тоа може да создаде брилијантна "течност" светлина која разиграно се движи како течност во внатрешноста јасна комора! Светилка е толку светла, што нема да веруваат твоите очи!Користете го нашиот Танц Светилки да се трансформира во вашата дневна соба во возбудлива на подиумот! Линија вашиот ходникот или двор walkway да благодатно го поздравуваме вашиот гостите...

moving head disco light коледа Laser Projector RGBW LED Stage Lighting Effect Club disco Party Light EU / US plug

BGN 38.00 39.52

100% сосема нов и висок квалитет Карактеристики : RGBW LED фаза на светлина која е погодна за деца со користење во ноќта на Вештерките, Божиќ и роденден Gobo картичката покажува на срцето, снегулка, подарок кутија, bowknot, пајакот, бат, череп обрасци Auto rotate осветлување ефект Мала големина и лесно да се работи, само внесете gobo картичка во слототМонтажа на заградата дизајн за прилагодување на осветлување агол Висок квалитет на гаранција, безбеден и сигурен Одлично за деца, совршено во почетниот партија, бар, кафуле, паб, ноќта на Вештерките, Божиќ, итн Работи одлично кога со користење на магла (Осветлување ефект на сликите кои се прикажани на листата е користење на магла) Спецификации : Напон : AC85 260 V / 5060 HZ Моќ : 4 W LED : 4pcs LED (RGBW) Начини : Автоматски Водоотпорен : IP20 Школка Материјал : ABSГолемина : 10*8cm / база големина : 180*85cm Бруто Тежина : 300g Приклучок : ЕУ Plug / НИ Plug answer : ___________________________ Note : Потврди доставени напон е стабилен и се потребни Не постојат repairable делови во внатрешноста, не отворете го Немојте да се погледне во светлината директно, во случај тоа може да ги оштети вашите очи Внатрешна употреба само, не го користат често под влажна средина Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Freeshipping 4 Unit Freedom Par RGBWA UV 6IN1 LED Wireless Stage Wash Up-Light 9x18w Flood Light акумулаторна литиева батерия

BGN 1116.80

Спецификација за производ : Напојување : AC100 V240 VФреквенција : 50 Hz60 HzПотрошувачка на енергија : 165 WИзвор на светлина : 9pcs 18 W висока осветленост RGBWA+UV 6in1 led светилкиСветилка живот : 610 десет илјади часаLED агол : 30(±5) степенБоја : 16.7 милиони видови на промена на бојатаКонтрола на канали : 6 / 10 каналиБатеријата& безжична DMXБезжичен протокол DMX512Вграденво 2.4 G безжичен приемник / предавател за безжични DMX операцијаРаботата мени : Полн колор LED екран.Функција : инфрацрвен безжичниот далечински управувачПакување листа за секоја единица : 1pcs led par светлина1pcs моќ кабел1pcs прирачник книга1pcs далечински контролерКартонска кутија за пакување големина : 27mm*19mm*28mmН...

TIPTOP APOLLO 200W White Barndoor COB Led Fresnel Light Zoom Photography Video Studio White Light Color TV Led Spot Film Light

BGN 1136.00

АПОЛОН 200 WFL ЗУМИРАЊЕ*CRI(Боја Препевот Индекс : Ra : 93*Екструдиран алуминиумски домување во потрага пристојна, се насочат на формирање;*Екструдиран алуминиумски домување во потрага пристојна, се насочат на формирање;*Моделирани инженеринг ABS крајот куќишта за повеќе професионални настапи;*штала вратата се вклучени : може да ротира 360 степени, и да се приспособат на позиционирање агол како саканиот;*безбедност жици вклучени;*Моќ во power CON / сина, Моќ надвор power CON / сива опремени;*сина LCD дисплеј;*нови PWM затемнување electronical теорија применува за разумно свежи стапки и реалниот треперење бесплатно;*Четири затемнување начини : линеарна, Sкрива, на Плоштадот закон, Инверзна плоштадот закон;*бакар цевки плус молчи фанови за одличната ventilations;*ПРЕСТАПНА електронски напојување;*20°67° прекрасен мазна зумирање со посебни лизгачки водечки систем;*Опремени со LED БЕЛА 200 W, 50.000 часа*возење IC и кондензатори од САД и Европската унија опремени за постојан постојан струја аутпути;*интелигентни температура само контролирање на : авто прилагодување на температура за да се заштитат во времето на max...

Рядкост!Гарантиран китайски подарък характеристики высокосортный дървен гребен на пекинската опера маска бизнес-подарък-ac148

BGN 42.94

започнетекрајотРетки!Гарантира 100% Кинески Карактеристики подарок висок степен на дрво чешел пекинг опера маска бизнис подарокac148Опис : · Преносни Мода Мали Здравствени Дрвени Чешел w...

Freeshipping stage lighting 1500W Fog Machine Spray Up DMX Smoke Machine добро качество на 110V-240V 1500W Up DMX и дистанционно управление

BGN 256.00

Опис на производотНапон : AC110 V240 V 5060 HZМоќност : 1500 WЗагреете време : 8minsЧадот излез : 2000cu ft / minКапацитет на резервоар : 2.5 LЧадот растојание : 58 метарЕлектронска контрола на температурата : поддршкаDMX 512 контрола : поддршкаБезжичен контролер : поддршкаПакување големина : 42*32*25cmНето тежина : 6.5 кгБруто тежина : 7.5 kgПакување начин : картонска кутија со пена во внатрешностаПакување листа за секоја единица : 1pcs 1500w машина за магла1pcs моќ кабел1pcs далечински контролер*ако ви треба dmx кабел, pls контактирајте со нас кога ќе се прави нарачката...

5 бр./лот професионално DJ оборудване танци и дискотека начало парти шоу лазерен led светлина RGB мини лазерен проектор DMX LED Stage Light

BGN 116.00 121.60

5pcs / многу Професионален ДИЏЕЈ, Опрема Танц Диско Дома Партија Покаже ласерски led светло RGB Мини Ласерски Проектор DMX LED Фаза СветлинаСекој peice ќе биде 100% тестирање пред да го испратите надвор!!!Ние може да declear оваа точка како ниска цена,не се грижите за било обичај !!!Производи Податоци : Боја : Црна Контрола на владата : Auto, гласотсе активира,ласер Ласерски извор : Phlx ласер Ласерски Одделение : Класа III Б Ласерски моќ : 532nm / 100m W, 650nm / 150m W LED : 7 led боја промена неонски светилки Ласерски во боја : Црвено & зелена систем за Ладење : Вентилатор за ладење syste Plug стандард : САД (ЕУ / велика БРИТАНИЈА / AU, исто така, avaliable) Влез : AC 110240 V, 5060 Hz Излез : 1 2 V,1.5 работна средина : Затворен Објект големина на : 120*90*50mm Објект тежина : 0.4 g КАпликации : Сценски настапи , DJ, ballroom , КТВ соби , барови , партии Партија, свадба , дома декорација, слободно клубови , ноќни клубови , трговски центри, продавници декорација, игралиште , празник активности и голем број на други посебни прилики.Совети : Ласерска Светлина производи мора да се користи во строга согласност со релевантните прописи и оперативни постапки, прирачник !

2018 продажба нов! гарантирани китайски характеристики подарък чемшир гребен класически четири изложения от висок клас за бизнес подарък-b110-2

BGN 308.21

започнетекрајотНово!Гарантира 100% Кинески Карактеристики подарок boxwood чешел класичната четири фер висок степен на бизнис подарокb1102,чиста рачно производство pyrography .Опис : · Преносни Мода Мали Здравствени Дрвени Чешел w...

TIPTOP TP-G3043-6IN1 6x18w литиева батерия 10000MAH Tyanshine Stage Led Par Light 25-градусов обектив RGBWA UV 6IN1 Color Phone App

BGN 344.00

КарактеристикиНапојување : AC110 V250 VФреквенција : 5060 HzПотрошувачка на енергија : 100 WИзвор на светлина : 6pcs 18 W висока осветленост 6 во 1 led диодиСветилка живот : 610 десет илјади часаLED агол : 15 / 25 / 30 степенБоја : 16.7 милиони видови на промена на бојатаКонтрола на канали : 6 / 10 chsКонтрола на владата : DMX512, master / роб, авто, звук на активен, безжични 2.4 G, телефон стан контролаАвтоматско модел(по функција копче) : промена на бојата, боја strobe, боја dimmer, боја на постепена промена / боја скок променаРаботата мени : 4 цифрен дигитален LED дисплејПакување големина : 215*180*215mmН...

16W RGBW light engine 0.75 mm*150pcs*2M / 200pcs/300pcs/450pcs*2m/3m/5m LED Fiber optic light Star Ceiling lighting Kit

BGN 68.00 90.00

26.11 / метар 26.06 / метар150pcs x 2m:16 W RGBW 24key RF светлина Моторот+ 0.75 мм*150pcs*2m Предводена од Оптички Влакна 200pcs x 2m:16 W RGBW 24key RF светлина Моторот+ 0.75 мм*200pcs*2m Предводена од Оптички Влакна 300pcs x 2m:16 W RGBW 24key RF светлина Моторот+ 0.75 мм*300pcs*2m Предводена од Оптички Влакна 450pcs x 3м:16 W RGBW 24key RF светлина Моторот+ 0.75 мм*450pcs*3m Предводена од Оптички Влакна 150pcs х 5m:16 W RGBW 24key RF светлина Моторот+ 0.75 мм*150pcs*5m Предводена од Оптички Влакна Параметар : Дијаметар на секоја влакна : 0.75 мм крајот сјај пмма оптички влакна кабел влакна кабел операција температура : 50 centigrade75 centigrade Работа напон : AC85 V265 V Моќ : 16 W LED чип : RGBW LED Далечински : RF 24key далечински Remoe контрола на промените на владата : static13 боја (Црвена ,Зелена,Сина,Жолта,Mixd белата,Чиста бела,Цијан,Виолетова)& RGB светлината се менува исчезнат, скок,искра& Прилагоди ја светлината или брзина Влакна главата внатрешен дијаметар : 19.7 mm Мотор големина на : L115mm*W88mm*H40mm Работна температура : 50 centigrade50 centigrade животниот Век : 50.000 часови Мотор гаранција : 2 години1x 16w RGBW светлина мотор 1x 24key RF remote controller (не мора батеријата) 1 x предводена од оптички влакнакабел(како што се избере) 1 x адаптер 1 x Прирачник за Корисникот имаме ЕУ / САД / велика БРИТАНИЈА / AU стандарден приклучок, ние default за да се прати во согласност со националните стандарди и, ако посебни потреби, ве молиме оставете порака.

Litewinsune JY-500-380+28+12 Power Board Power Supply Power Drive for 10R Beam Moving Head Stage Lighting

BGN 83.00 83.20

Litewinsune JY500380+28+12 Моќ Одбор Напојување Моќ Диск за 10 R Зрак Движи Главата Фаза ОсветлувањеВклучени : 1x Енергија на Снабдувачот на Одборот За Зрак 10 R 280 W1x Кутија1x КартонСлободен БродПред цел, pls прочитате подолу известување(цел значи дека се согласуваат) : 1...

Нов DJ Set for Sale 9 x 15W Rgbwa Par Can Led upLight Wireless DMX Battery Operated Cheap DJ Equipmet for the Disco Party Wash Light

BGN 1195.62

Новиот DJ Сет за Продажба 9 x 15 W RGBWA Par Може да Доведе up Light DMX Безжична Батерија Управувана Евтини DJ Equipmet за Диско Страна се Мијат Осветлување15 Wx 9 LED Батеријата Безжична par светлина може да Модел : LH6915 B Напојување : AC110 V250 V Фреквенција : 5060 Hz извор на Светлина : 9pcsx15 W висока осветленост RGBAW + uv 6in1 / 5 во 1 Led Светилка живот : 610 десет илјади часа LED агол : 25 / 45 степен Боја : 16.7 милиони видови на промена на бојата Контрола на канали : 5in1 9 ch, 6in110ch Контрола на владата : DMX512, master / роб, авто, звук на активен (може да нареди безжична DMX512 исто така Автоматско модел (по функција копче) : промена на бојата, боја strobe, боја dimmer, и боја на постепена промена / боја скок промена на Работата мени : 4 цифрен дигитален LED дисплеј Батерија : Li Po12000 Mah 57 Часа Батеријата направите Резервна Копија на полна боја / 710 Часови батеријата направите резервна копија на една боја Н W / G...