• Ново
2017 230W Moving Head Light/ 230 Beam 7R Диско Светлини for Club нощен клуб с dj 230 Beam 7R

2017 230W Moving Head Light/ 230 Beam 7R Диско Светлини for Club нощен клуб с dj 230 Beam 7R

BGN 631.00
BGN 664.00
-5 %
В магазина

Брой продукти


Напомена :
Ве молиме одберете точната цена , ако не одберете точната цена ,ние не се случува да се достави на парцели да сте нов Зрак се Движат H еад светлина 7 R зрак 230w sharpy зрак Производ Настава
светилка : Оригинални osram 7 R ( Боја температура : 8000 K)
Канал на владата : 16/20 DMX512 Канал
Pan scan : 540 степен (16bit) Електрични корекција
Тилт скенирање : 270 степен (16bit) Електрични корекција
Неверојатни точка matix, четири такт прекинувач, 180° вртење шоу
Боја на тркала : една боја тркала, 14 видови на боја чипови во една боја тркала
Gobo : 12 традиција gobos + 6 стакло gobos
Ефект Тркала : 16 призмата ефект леќа. мраз леќа
0-100% механички затемнување, механички затемнување и слободни затемнување на располагање.
strobe макро контрола на располагање.
Вентилаторот за ладење бренд : sunom фан
Леќа, оптички систем achanical fouce ,зрак агол 0-4°
Во текот топлинска заштита
Моќ Влез : 100-240 V,50/60 Hz
Моќ Дисипација : 350 W
IP ниво : IP20
Магнетни баласт и AC/DC напојување
Моќ con ( исто така, може да се направи моќ , моќ надвор , ве молиме контактирајте со продавачот ако ви треба енергија во / копче за одзумирање)
Dmx во dmx надвор
Производ Големина : 523×337×511mm
Пакување листа за секоја единица :
7 R движи главата светлина
Моќ кабел
DMX кабел
брз менгеме
Прирачник книга
Плаќање :
Кредитните картички се accpeted преку Зачувам или alipay.И Т/T, Western union,paypal,пари игра е во ред. Но, paypal треба додадете 4.7% такси .
Плаќање на времето на купување ќе биде одличен за процесот вашата цел и брзо испорака. Ви благодарам многу!
Пратката и пакет :
Ние брод на стоките на светот,превозот начин преку Fedex,DHL,UPS-от или друга специјална линија.ние ќе брод од осветлувањето во рок од 3-10 работни дена по примање на плаќање,повеќето наредби може да се испраќаат надвор во рок од 2 работни дена по примање на плаќање,ве молиме да се свесни дека за време на испорака може да потрае подолго од нормално време ако царински преглед.
Ве молиме да забележите дека Увоз на данок се опфатени од страна на купувачот одговорност,овие трошоци не се вклучени во објекти цена
Пред превозот ,ние внимателно ќе ги презема долго време тест секој светлината, за да се Обезбеди сите светлина
Се со добар квалитет
Нашите производи се спакувани со стандардна картонска кутија или во лет случај, тоа е зависеше од детал продажба точка и цена.Ако треба пак од страна на лет случај , ве молиме контактирајте со нас на прво место!
Гаранција
Нашата сцена светла се покриени со Две годишна гаранција
Ако постои проблем со производот, прво треба испратите слика или видео за нас, тогаш нека бидете сигурни дека она што е проблем во врска со производот, ако проблемот може да се користат дел да се реши ,ние ќе ви понуди замена за слободни Рок од две години.

Подробности

Тип Елемент:
Ефект На Осветяване На Сцена
Стил:
DMX Stage Light
Случай:
Професионална сцена и dj
търговска марка:
dier
Номер На Модела:
лъч 7R 18 gobos 16 prism
Напрежение:
90-240V
силата на:
280 W
Режим на канала:
Канал 16/20 DMX512
Ъгъл На Светлина:
0-4degree
Име на продукта:
нов лъч Moving Head light 7R beam 230w sharpy beam
prism:
16 призма ефект лещи. мразовит леща

Те също купуват с този продукт

Niugul LED Pinspot Spotlights Beam Spot Stage Beam Осветление Лампа 3W LED Spot Light Discotic Beam Stage Home Show Party DJ Light

BGN 24.00

Niugul LED Pinspot Рефлектори Зрак Место Фаза Зрак Осветлување Светилки 3 W LED Место Светло Discotic Зрак Фаза Дома Партија Покаже DJ Светлина со Бесплатен превозотДобредојдовте на нашата продавница и да Купите од нас во Фабрика.И ве молиме да не контактирате доколку имате било какви прашања...

5 бр./лот професионално DJ оборудване танци и дискотека начало парти шоу лазерен led светлина RGB мини лазерен проектор DMX LED Stage Light

BGN 116.00 121.60

5pcs / многу Професионален ДИЏЕЈ, Опрема Танц Диско Дома Партија Покаже ласерски led светло RGB Мини Ласерски Проектор DMX LED Фаза СветлинаСекој peice ќе биде 100% тестирање пред да го испратите надвор!!!Ние може да declear оваа точка како ниска цена,не се грижите за било обичај !!!Производи Податоци : Боја : Црна Контрола на владата : Auto, гласотсе активира,ласер Ласерски извор : Phlx ласер Ласерски Одделение : Класа III Б Ласерски моќ : 532nm / 100m W, 650nm / 150m W LED : 7 led боја промена неонски светилки Ласерски во боја : Црвено & зелена систем за Ладење : Вентилатор за ладење syste Plug стандард : САД (ЕУ / велика БРИТАНИЈА / AU, исто така, avaliable) Влез : AC 110240 V, 5060 Hz Излез : 1 2 V,1.5 работна средина : Затворен Објект големина на : 120*90*50mm Објект тежина : 0.4 g КАпликации : Сценски настапи , DJ, ballroom , КТВ соби , барови , партии Партија, свадба , дома декорација, слободно клубови , ноќни клубови , трговски центри, продавници декорација, игралиште , празник активности и голем број на други посебни прилики.Совети : Ласерска Светлина производи мора да се користи во строга согласност со релевантните прописи и оперативни постапки, прирачник !

PMMA side-glow оптични влакна side-light оптични влакна мека за дрехи модификация на автомобила бар клуб декорация нощно осветление

BGN 19.18

Страна Сјај кабел е безбедна алтернатива на неонски Кога ќе се стави во извор на светлина, тоа може да се емитува Видлива боја, можете да ја видат светлината од сите страни на влакна, тоа е практично трајни и е енергетски ефикасен...

2000W SCR Power електронен регулатор на 50-220V

BGN 12.29

2000 W SCR Моќ Електронски Регулатор на 50220 V Опис на Производот регулаторот е специјално модифицирана за мотор контрола коло ,која може да се прилагоди на минимум излезен напон со прецизност мултисвиок potentiometer Напон : AC напон 220 V Максимална Моќност : 2000 W Напон Регулатива : AC 50220 V 1.6 mm дебели епоксидна CCL висока температура FR4 колоПакет1* 2000 W SCR Моќ Електронски Регулатор на 50220 VНачин На Плаќање : Paypal СклопотПревозот ВремеНие брод на светот земји со регистрирани воздух mail, и ние брод на САД со eпакет за испорака...

TIPTOP Stage Light 9x3W + 1x30W High Power TRI color Плоски LED RGB Par Light в черен корпус 25 ъгъл лъч тиха работа

BGN 113.60

Спецификации : Напон : AC90 V250 V / 5060 Hz Потрошувачка на Енергија : 80 W Контрола на канали : 6 CH Контрола тип : DMX512,звук на активен,авто,master / роб извор на Светлина : 9pcs 3 W Тробојка 3in1 RGB LED+1 Pcs 30 W LED Големина / mm : 260x260x110 G...

TIPTOP TP-G3043-6IN1 6x18w литиева батерия 10000MAH Tyanshine Stage Led Par Light 25-градусов обектив RGBWA UV 6IN1 Color Phone App

BGN 344.00

КарактеристикиНапојување : AC110 V250 VФреквенција : 5060 HzПотрошувачка на енергија : 100 WИзвор на светлина : 6pcs 18 W висока осветленост 6 во 1 led диодиСветилка живот : 610 десет илјади часаLED агол : 15 / 25 / 30 степенБоја : 16.7 милиони видови на промена на бојатаКонтрола на канали : 6 / 10 chsКонтрола на владата : DMX512, master / роб, авто, звук на активен, безжични 2.4 G, телефон стан контролаАвтоматско модел(по функција копче) : промена на бојата, боја strobe, боја dimmer, боја на постепена промена / боја скок променаРаботата мени : 4 цифрен дигитален LED дисплејПакување големина : 215*180*215mmН...

Litewinsune Free Ship Movil Cabeza Beam 5R лампа източник лампи 2 елемента

BGN 174.40

Litewinsune Слободни Брод Movil Cabeza Зрак 5 R Крушка Светилка Извор 2pcsВклучени : 2x Проектот Светилка Извор UHP 5 R1x КартонСлободен БродПред цел, pls прочитате подолу известување(цел значи дека се согласуваат) : 1...

DHL Безплатна доставка Dmx512 осветление конзола реле на сигнал 2.4 G безжична Dmx предавател приемник Dj сигнал Transimit

BGN 476.00 552.96

2.4 Ghz Безжична DMX512 предаватели , безжични dmx512 примачи,предводена движи главата светлина wireles комплет,Безжични dmx конзола Се ослободи од вашите кабли!!!LCD Дисплеј Dmx512 Безжичен Приемник / Предавател КратокСпецификации : 1...

18W 18Leds PAR64 DMX-512 AC 110-220V LED Stage Laser Light RGB Disco PARTY/Family/Bar DJ Lighting Decorations EU/US Plug

BGN 26.00 38.40

18 W 18 Leds PAR64 DMX512 AC 110220 V LED Фаза Ласерската Светлина RGB ПАРТИЈА Диско / Семејство / Бар DJ Осветлување Украси ЕУ / САД ПриклучокПараметарТочка Име : led фаза светлинаМоќ Интерфејс : ЕУ приклучок ( w e default за да ја брод ЕУ приклучокот, ве молиме оставете порака ако треба НИ приклучок )Работа напон : 100240 V 50 / 60 HzБоја : Црвена & Зелено И СиноОбјектот Големина : (L x W x H) : 170*185*185 MMМатеријал : високо квалитетни пластичниОбјектот Боја : ЦрнаТежина : 0.71 KG Долг живот : >50.000 часаСертификација : CE & Ro HSМини Движи Главата Место Светло : Ефект светлаИзвор на светлина : Висока Моќност LEDСветилка : 18pcs (6Р,6Г,6B) 1 W LEDОперативни Режими : DMX512, ГосподарРоб, самостојна (6 DMX Channel Modes) Електронско Затемнување : 1 255%Пакет содржина1x LED фаза светлина Карактеристики Убаво и широка примена, помалку потрошувачка на енергија, висока осветленост, стабилни перформанси, долг живот Функција : комбинација на Бои промени на најновиот хибриден технологија и одличен вграден во програмата, Постепено, транзиција, и други ефекти Интелигентни LED фаза осветлување, нечујно функционирање, линеарна RGB боја мешање овозможува бесконечна боја можности, LED дисплеј со лесно да ја користите функцијата за звук, Боја strobe ефект, Ниска потрошувачка на енергија, Многу ниска топлина излез, Монтажа заградата наменета за кат, ѕид или монтирање на решетка, Мазна RGB боја мешање (брзо или бавно промена на бојата работа)...

Горещи продажбите на LED Par Комплекти 4PcsX30W RGB Full Color DMX512 дистанционно управление 7DMX Channl със светлинен стойка за сцена на сватбата на DJ Disco Show

BGN 214.00 214.40

ВЕШТИНА СПЕЦИФИКАЦИИ Опис на Производот : Оваа висока осветленост LED Висока Моќност Затворен PAR Светлина е многу популарна за сцена забава перформанси...

Freeshipping Pitch 9cm негорими led видео завеса 484pcs F5 LED DJ Stage Background 2mx2m LED Video Curtain индивидуален размер

BGN 1102.40

Спецификација за производ : Бренд : GIGERTOPНапон : AC100 V220 VТеренот : 9cmБоја емитуваат : RGB 3 IN1 Полна БојаИзграден во 50 различни предсет програмаКрпа материјал : Пламен retardant платноТкаенина боја : Црна.Агол на гледање : 45degreeОсветленост : Повеќе од 2000cd / метриЕмитуваат Боја : ПроменливиУпотреба : Внатрешна и полуотвореноЕкран Функција : видео, флеш, АКО, JPG слики и уредување на текстПрилагодено : ДаКонтрола начин : PC / SD режимСертификација : CE, ROHSПроизвод гаранцијата време : 1 годинаПакетот вклучува : 1 сет завеса1 сет контролер1 сигнал кабел1 power кабел1 x англиски јазик Прирачник за Корисникот2% резервни led диоди и резервни* картонска кутија за пакување (лет случај не е задолжително)Може да дизајн со клиенти барања, само кажете ни големина, форма, и она што боја на Led диодите ќе треба и начинот на кој висеше на, ние ќе го направи тоа само особено за вашиот фазаОдговара Место : Ѕидот опфаќа различни големиниФаза Ги ОпфаќаФаза BackdropsЅвезда Крпа КабиниDJ КабиниЅвезда Таванот ОблекаЅвезда Крпа DrapesОвој производ е лесно да се вклопи и да се уништат...

TIPTOP TP-G3046-6IN1 6X6W 6in1 Battery Wireless Stand Led Par Light IRC-6 Remote / Mobile Phone Control perfectly inside TRUSST

BGN 326.00 326.40

Спецификација за производ : Напојување : AC110 V250 VФреквенција : 5060 HzПотрошувачка на енергија : 60 WИзвор на светлина : 6pcs 6 W висока осветленост 6 во 1 led диодиСветилка живот : 610 десет илјади часаLED агол : 18 степенБоја : 16.7 милиони видови на промена на бојатаКонтрола на канали : 6 / 10 chsКонтрола на владата : DMX512, безжични dmx 512, IRC, master / роб, авто, звук на активен...

10xLot бърза доставка LED Par 60W RGB COB LED DJ Wash Light Stage Uplighting No Noise For the Disco Bar Club DMX Контролер Equipment

BGN 840.00

10x Lot Брза Испорака LED Par 60 W RGB КОЧАН ПРЕДВОДЕНИ од DJ Миење Светлина Фаза Uplighting Без Шум За Диско Бар Клуб DMX Контролор, Опрема, брод од страна на DHL / ТНТ / UPS / FEDEX или на друг начин слободно во рок од 5 дена.Спецификација за производ : Напон : AC100 V240 V...

Професионален LED диско лампа stage lighting effect party effect light 9 color RGB Par light DMX laser Lighting with remote contro

BGN 107.00 153.52

Креативни дрво pendant светилка модерни висечки светла за Креативни дрво pendant светилка модерни висечки светла за Креативни дрво pendant светилка модерни висечки светла за Креативни дрво pendant светилка модерни висечки светла за Креативни дрво pendant светилка модерни висечки светла за Креативни дрво pendant светилка модерна суспензија l Добредојдовте во мојата продавница1.Ако сте Русија пријател,ве молиме запомнете да ги понуди на вашето целосно име и презиме, така што можете да го добиете вашиот парцела успешно.2.Ние сме фабрика директна продажба, па цени тука можете да добиете е навистина конкурентни, и квалитетот е одличен врз основа на нашата фабрика завршен контрола на квалитетот на системот, ние не верувам дека ќе имаат убав шопинг тука!Професионални LED диско светилка фаза ефект за осветлување партија ефект светлина параметри : Предмет : Професионален LED диско светилка фаза ефект за осветлување партија ефект на светлината 1...

moving head disco light коледа Laser Projector RGBW LED Stage Lighting Effect Club disco Party Light EU / US plug

BGN 38.00 39.52

100% сосема нов и висок квалитет Карактеристики : RGBW LED фаза на светлина која е погодна за деца со користење во ноќта на Вештерките, Божиќ и роденден Gobo картичката покажува на срцето, снегулка, подарок кутија, bowknot, пајакот, бат, череп обрасци Auto rotate осветлување ефект Мала големина и лесно да се работи, само внесете gobo картичка во слототМонтажа на заградата дизајн за прилагодување на осветлување агол Висок квалитет на гаранција, безбеден и сигурен Одлично за деца, совршено во почетниот партија, бар, кафуле, паб, ноќта на Вештерките, Божиќ, итн Работи одлично кога со користење на магла (Осветлување ефект на сликите кои се прикажани на листата е користење на магла) Спецификации : Напон : AC85 260 V / 5060 HZ Моќ : 4 W LED : 4pcs LED (RGBW) Начини : Автоматски Водоотпорен : IP20 Школка Материјал : ABSГолемина : 10*8cm / база големина : 180*85cm Бруто Тежина : 300g Приклучок : ЕУ Plug / НИ Plug answer : ___________________________ Note : Потврди доставени напон е стабилен и се потребни Не постојат repairable делови во внатрешноста, не отворете го Немојте да се погледне во светлината директно, во случај тоа може да ги оштети вашите очи Внатрешна употреба само, не го користат често под влажна средина Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Gigertop 6pcs CO2 Jet Machine електромагнитен газов клапан смяна на тампони Stage Effect Machine резервни части бял цвят на уплътнението

BGN 184.00

ова е продажбата на web линк за 6pcs гас вентил заптивка пакување начин е картонска кутија ова е заптивка за сина боја вентил.на заптивка е лесно штета, ако под ред оперативен начин...

Етап осветява най-високата мощност 100W топло бяла / студено бяла алуминиева сплав COB Led Light DMX канал 2 ъгъл лъч на 45 градуса

BGN 121.00 172.80

LED Par C0 B 100 W ОсветлувањеВлезен напон : AC90240 V,5060 HZ.Total Power : 100 W.LEDSource : Кул Бело ; Топло Бела ; Кул Бело + Топло Бела ; RGBW 4in1 ; RGBWA+UV 6in1DMX Контролаканали : 10 DMX Канали ; 2 DMX Канали ; 2 DMX Канали ; 8 DMX Канали ; 10 DMX Канали ;Оперативни режими : DMX512,Авто Работи,Звук акција,Strobe,самостојна и Господар / Роб,Со Богата Напредни Вграден Програми.Долг животен век Led диоди (повеќе од 60.000 часа)Контрола на сигнал : меѓународниот стандард DMX512.Гаранција : 2years.Производ Големина : 22x22x24 cm.Сертификат : CE & ROHS и УЛ & ССА.Приклучок : за да ви испрати да се исполнат барањата на приклучокот, ЕУ Приклучокот, НИ приклучокот, АУ приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок и така натаму.Користење на простории : Фази, ноќни клубови, Диско, Хотели, продавници, семејството роденден, Добро за DJ итн.Брзо Shiping1 .Експрес Систем(DHL / Федекс / ТНТ / UPSот) трае околу 715 дена за да стигне до Америка, Канада, Австралија,Франција, Велика Британија, Украина, Израел, Норвешка, Словачка, Други земји потреби во текот 715 дена.(Време е за референца )2...

Нов горещ RGB Color 20W KTV room bar Strobe lights flash lighting LED sound strobe light Compact stage Party flash LED

BGN 26.00 27.18

Нова Жешка RGB Боја 20 W КТВ соба светлата бар светла Strobe флеш светла LED звукот strobe светла Компактен фаза Партија флеш светлаRGB бојаБелата БојаШколкаФункција : 1pc 20 W LED Strobe Светлината LED Емитуваат Боја може да биде Бела, RGB Технички Параметри : Напон : AC90240 V,5060 Hz Светилка : 1pc 20 W SMD 5050 Led диоди Потрошувачка на Енергија : 20w Ефект на Боја : Бела / RGB Системот за Контрола : Auto Mode & Звук е Активирано, Флеш стапка прилагодлива Школка во боја : Црна Материјал : алуминиум Пакет големина : 13cm X10 MX6 CM Тежина : 0.3 KG Приклучок : САД или ЕУ Погоден за DJ Покаже КТВ Божиќ Свадба Партија Клуб Паб во Диско И Повеќе Профил на Компанијата : AOBO осветлување SciTech Co.,LTD е професионална Кина фаза светла suuplier .нашиот производ вклучува фаза ласерски светла , се движат главата светлина , led ефекти осветлување , по место фаза светла за магла машини и така натаму.Производите може да се широко се применуваат во фаза,DJ,Диско,КТВ,ноќен клуб,кафуле, паб,бар бенд,хотел,дома,свадба,семејство, забава,на концерт,театри,саеми,саеми итн.Управувано од страна на "квалитетот на прво место,кориснички ориентирана" принцип,AOBO донесува строга контрола на квалитетот на процесот пред despach.исто така, да инвестираат голема сума за развивање на нови модели за да се задржи конкурентна позиција.до сега тоа е избрана и високо appraised од страна на многу клиенти од Америка, Европа, Азија, Океанија..Со напредна технологија,прецизни производствени капацитети,креативен кадар тим и софистицирани системи за управување,AOBO осветлување секогаш ќе произведува иновативни и конкурентни производи,дава високи вредности да ви се допаѓа пред.

Dj CO2 Cannon Machine Party dmx CO2 Jet machine With DMX-512 Control Stage Equipment

BGN 352.00

Име на производ : Мулти агол CO2 Авион МашинаMOKA фаза светлата се најдобри co2 машина производителот во Гуангжу град, Кина.Ова е новиот дизајн на co2 авион машина ,машина има моќ во и надвор конектор, лесно да се поврзете на машина моќ кабел, еден по еден...

MP3 Speaker Remote Син Зъб Autorotation 110-240V Digital LED RGB Crystal Magic Ball Light Effect DMX Disco DJ Stage и Осветление

BGN 41.00 43.20

MP3 Говорникот Далечински Сини Заб Autorotation 110240 V Дигитален LED RGB Кристал Магијата Топката Ефект Светлина DMX Диско DJ Фаза ОсветлувањеКарактеристики : Мали и исклучителен изглед. Лесна инсталација, само plug and play. Три боја на strobe ефекти : црвена, зелена и сина. Долг животен век, ниска топлина и потрошувачка на енергија. Без УВ зраци, животната средина пријателски. Високо влијание и шок отпор. Prismatic школка desinged, многу убава. Автоматски ротирачкото, има фаза осветлување ефект. Широка примена за да се барови, диско, ballroom, КТВ, дома декорација, фаза, клуб, забава, итн. Имајте на ум : Овој предмет е наменет за внатрешна употреба и треба да биде заштитен од вода, влага и се тресат.​Спецификации : Звучен Сензор,+Далечински+MP3 ГоворникотШколка Во Боја : ЦрнаКонтрола На Владата : Далечински & Звук СензорLED боја : RGBЖивотниот век : 10000 HВлезен Напон : 110220 VЛинија Фреквенција : 5060 HzРаботна Температура : 045 centigradeАвтоматско Ротирање RGB LED СветилкиОбјектот Големина : Прибл...

Led CO2 Jet Machine RGB 18 *3W Led Disco CO2 Fog Machine Party Co2 Jet с управление DMX-512

BGN 624.00

Име на производ : 18 X3 W Led CO2 авион машинаИме на производ : 18 X3 W Led CO2 авион машинаНајчесто поставувани ПРАШАЊА1.П : Дали ќе го прифати пад на превозот?A : Да, ние не падне превозот, и нема да го напуштија информации за пратката.2.П : Како можам да ги пратите мојата цел?A : ние брод По ред надвор, нашите професионални услуги на клиентите ќе испратиме следење на број на вас на али...

Нова Светлина етапа 16pcs*25W led moving head light beam infinite rotation 4 in 1 led wash light

BGN 1072.00

Најновите dj светлина 16 X25w RGBW движи главата миење светлина може да се доведе зрак движи главата диско светлина за партија свадбата шоуspecificate; Напон AC90240 V, 5060 HZ Моќ : 400 W led светла led извор 16pcs*25w висока осветленост RGBW 4 во 1 предводена фаза осветлување Контрола : DMX ,Господарроб,звук,авто dj осветлување зрак агол : 6 степен Dimmer 0100% линеарна затемнување Strobe : 025 HZ Пан : umlimited+16 малку парична казна Навалување : umlimited+16 малку парична казна канал : 18ch,30ch,80chs гаранција : една година гаранција cercificate CE&Rohs Н W : 17 KG G...