• Ново
50 мм выдувной пружина клапан универсален BOV Turbo с фланец висока производителност выдувной сметището выдувной адаптер автомобилен вентил 0.4-1.3 бар

50 мм выдувной пружина клапан универсален BOV Turbo с фланец висока производителност выдувной сметището выдувной адаптер автомобилен вентил 0.4-1.3 бар

BGN 77.00
BGN 81.57
-6 %
В магазина

Брой продукти


Deasribtion:
Нашите bov е највисок тече BOV на пазарот.Тоа е понудени со различни извори на различни вакуум нивоа, како и посебни пролет специјално за supercharged возила.Тоа'sprovide понатамошни бенефиции за вашиот турбополнач со намалување на турбо cavitation за време на гас за вклучување/исклучување и опрема промени затоа намалување на потенцијалните forturbine штета.
За користење на турбо-обвинет и супер-обвинети апликации (Paxton, Vortec, итн.). На тело и сите внатрешни компоненти се CNC-изработени од 6061 алуминиум. Се одликува со голем 1.98 во (50.5 mm) вентил.
На експлодирам Вентил, исто така доаѓа со нашите сопствени машински алуминиумски banjo-тип воздух фитинг и болт, со над големина 10мм црево barb за брз actuator одговор. На actuator има висока темп силикони Nomex-засилен дијафрагмата за долг живот.
Вентил печат користи Viton О-прстен кој е стегната во место за да се спречи можноста за лепење на седиште и извлекувајќи. Вентил матични и водич се Тефлон-подмачкано, тешко anodize-обложена за отпорност на абење.
На алуминиум или лесна челик заварување база на монтирање на страната е опремена со секоја единица. Нерѓосувачки Челик е достапна на дополнителни трошоци. Употребата на 6061 алуминиум им овозможува на домување да се елоксирани, со избор на бои.
Преку безброј часови на R&D ние бевме во можност да се направи со иста големина вентил проток неверојатни 60% повеќе во споредба со оригиналниот дизајн - што значи 60% повеќе воздух е разнесена по циклус! Ова е највисок тече BOV на пазарот.
Еден П BOV може поддршка до 1,800 hp
Пролет за supercharged applications0.4bar и 1,3 bar
Пакетот Вклучува :
1 x Удар offvalve
1 x Заварување-onflange
1 x V-бенд менгеме
1 x O-прстени andbolts,дихтунзи,пролет
Забелешки :
Професионалната Инсталација е Препорачливо
Настава НЕ е Вклучена
1.Ве молиме оставете целосна адреса и име при онлајн нарачка.
2.Превозот и плаќање на производот детали страница, и ќе видите испорака детали.
Може да се пресмета превозот цена со внесување на потребните информации.
3.Времето во транзит : Транзит време варира со различни превозот методи.
Руските Воздухопловни Прибл.15-28 Работни дена
4.Објект за Обработка на Пат : на обработка На време за одредена цел варира во зависност од типот на производ и акции статус.
Најчесто, обработка на време може да биде од 1 до 4 работни дена
Бидејќи вашето мислење е многу важно за нашето работење е развој.
Срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации за нас , ако сте задоволни со нашите производи и услуги.

Подробности

Държава / регион на производство:
Китай
Вид На Материала:
Алуминиева сплав
Настаняване на превозното средство:
от
Accord Crosstour-Годината На Производство:
2010,2011
Модел На Honda:
Accord Crosstour
Тегло На Продукта:
800g
Друг Номер:
dfh
Дължина На Продукта:
1
Височина На Продукта:
1
специални характеристики:
Турбонаддувные и сверхзарядные приложения
търговска марка:
ФГ-UU
Широчина На Елемента:
1
Производствен Номер Детайли:
XYF-50М
За Марки Автомобили / Модели:
Хонда
Преносимото Номер Детайли:
DF

Те също купуват с този продукт

За 2004-2007 TOYOTA HIGHLANDER 3.3 L кислороден сензор GL-24168 234-4168 89465-08040 89465-12A00 89465-48170

BGN 38.00 52.13

** **Наместо Дел # : GL24168,2344168, 8946508040, 8946512 A00, 8946548170АПЛИКАЦИИ LEXRX330 20042006 SCION XB 20082015 TOYOTA HIGHLANDER од 2004 до 2007 година ТОЈОТА СИЕНА 20042006 ве Молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата...

За 1992-1994 ACURA VIGOR кислороден сензор ламбда сензор 36531-PV1-А02 GL-24011 234-4011

BGN 35.00 48.00

** **Дел # : 2344011ПРИМЕНА : АКУРА ИНТЕГРА (1994 2001) АКУРА ЕНЕРГИЈА (1992 1994) ХОНДА ГРАЃАНСКИ (1999 2000) ХОНДА ГРАЃАНСКИ DEL SOL (1994 1997 ГОДИНА) ХОНДА CRV (1997 2001) ХОНДА ПРЕЛУДИУМ (1992 1995)Ве молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата.ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

GTB2260VK касета turbo core 776470-0003 776470-0001 776470 059145722M за Audi A6 / Q7 3.0 TDI 239HP турбина CHRA

BGN 152.00 192.00

GTB2260 VK кертриџ турбо core 7764700003 7764700001 776470 059145722 M За Ауди А6 / Q7 3.0 TDI 239 HP турбина CHRAТурбополнач Дел Број : 7764705003 S 7764705001 S 7764700003 7764700001 7699090010 7764695005 S 7697050008 76970500077697050006 7764690005 7764690004ОЕМ Број : 059145722 R 059145722 M 059145722 L 059145722 S 059145721 B1.За Audi A6 / Q7 3.0 TDI CDYA / CDYC CASA2.За "Фолксваген" Морски / Touareg 3.0 TDI CEZA CASA3.За Audi A4 A5 A6 П5 3.0 TDI CAPA / CCWA / CCWB

За 1992-1995 HONDA PRELUDE кислороден сензор ламбда сензор 36531-P72-А02 GL-24011 234-4011

BGN 35.00 48.00

** **Дел # : 2344011ПРИМЕНА : АКУРА ИНТЕГРА (1994 2001) АКУРА ЕНЕРГИЈА (1992 1994) ХОНДА ГРАЃАНСКИ (1999 2000) ХОНДА ГРАЃАНСКИ DEL SOL (1994 1997 ГОДИНА) ХОНДА CRV (1997 2001) ХОНДА ПРЕЛУДИУМ (1992 1995)Ве молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата.ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

Stenzhorn 7G9N-9M424-AA 7G9N9M424AA подходящ за Ford електромагнитен клапан газоразпределение VVT

BGN 64.00

OE БР : 7 G9 N9 M424ААДобредојдовте на оваа продавница! Се направи на различни промени во модели на возила Ве молиме проверете ја вашата стариот дел на дел број, и јас се наведени со слика и опис на средбата...

За 1996-1999 сензора за кислород 22690-81F02 22690-81F12 226A0-5E410 234-4705 NISSAN ALTIMA

BGN 42.00 58.75

** **Наместо Дел # : 2269081 F02, 2269081 F12, 226 A05 E410, 226 A05 E411, 226 A05 E412, 226 A05 E413, 226 A05 E460, 226 A05 E461, 226 A081 F01, 226 A081 F02, 226 A081 F04, 226 A081 F11, 226 A081 F12, 226 A081 F14АПЛИКАЦИИ : NISSAN 200 SX 19971998 NISSAN 240 SX 19971998 NISSAN ALTIMA 19961999 ГОДИНА NISSAN SENTRA 19971999 ве Молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата.ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

Нов турбокомпресор TD025L 49173-01400 turbo за MITSUBISHI Galant VR4 4WD 6A13TT 2.5 L 120KW

BGN 420.00 472.00

Турбополнач Спецификации Турбо МоделTD025 ОЕМ БР.Дел БР.4917301400 / 01200 Апликација возилоМИЦУБИШИ Galant VR4 4 WD 2.5 L V6 дизел,19962003 Примена на моторот6 A13 TT 2.5 L 120 KW Бруто тежина(KG) 6.5 кг Пакет големина(CM) 26*22*26 Забелешка 1вода за ладење+масло за подмачкување Забелешка 2

За 1996-2001 GMC Jimmy 4.3 L кислороден сензор ламбда сензор 19178930 GL-24012 234-4012

BGN 35.00 48.00

** **Дел # : GL24012,2344012, 19178918, 19178930, 19178937, 19178961, 25132819, 25133791, 25161151, 25163079, 25165313, 25312184, 25312188, 25312200, 25315809, 8251328190, 8251337910, 8251611510, 8251630790, 8251653130, 8253121840, 8253121880, 8253122000, 8253252660, 96335927ПРИМЕНА : АКУРА SLX (1996 1999 ГОДИНА) BUICK ВЕК (1994 1996) BUICK LESABRE (1994 1996) BUICK ПАРК АВЕНИЈА (1994 1996) BUICK REGAL (1993 1996) BUICK РИВИЕРА (1995 1996) BUICK ROADMASTER (1994 1996) BUICK SKYLARK (1994 1996) КАДИЛАК ESCALADE (1999 2002) КАДИЛАК FLEETWOOD (1993 1996), CHEVROLET АСТРО (1996 1997), CHEVROLET ЛАВИНА 1500 2002 CHEVROLET BERETTA (1994 1996), CHEVROLET ПАЛТО (1995 2001) CHEVROLET C1500 ПИКАП (1996 1999 ГОДИНА), CHEVROLET C1500 ПРИГРАДСКИ (1996 1999 ГОДИНА), CHEVROLET C2500 ПИКАП (1996 1998), CHEVROLET C2500 ПРИГРАДСКИ 1996 CHEVROLET CAMARO (1994 1997), CHEVROLET КАПРИЗ (1994 1996), CHEVROLET CORSICA (1994 1996), CHEVROLET CORVETTE (1994 2003), CHEVROLET го ИЗРАЗАТ 1500 (1996 2002), CHEVROLET го ИЗРАЗАТ 2500 (1996 2002), CHEVROLET го ИЗРАЗАТ 3500 (1996 2002), CHEVROLET G30 1996 CHEVROLET IMPALA (1994 1996), CHEVROLET K1500 ПИКАП (1996 1999 година) CHEVROLET K1500 ПРИГРАДСКИ (1996 1999 ГОДИНА), CHEVROLET K2500 ПИКАП (1996 1998), CHEVROLET K2500 ПРИГРАДСКИ 1996 CHEVROLET LUMINA (1994 1996), CHEVROLET LUMINA APV (1994 1996), CHEVROLET МОНТЕ КАРЛО (1995 1996), CHEVROLET P30 1995 CHEVROLET S10 ПАЛТО 1994 CHEVROLET S10 ПИКАП (1994 2001), CHEVROLET SILVERADO 1500 (1999 2002), CHEVROLET SILVERADO 2500 (1999 2000) CHEVROLET ПРИГРАДСКИ 1500 (2000 2002), CHEVROLET ТАХО (1996 2002) DAEWOO LANOS (1999 2002) DAEWOO LEGANZA (1999 2002) GMC C1500 ПИКАП (1996 1999 ГОДИНА) GMC C1500 ПРИГРАДСКИ (1996 1999 ГОДИНА) GMC C2500 ПИКАП (1996 1998) GMC C2500 ПРИГРАДСКИ 1996 GMC G3500 1996 GMC ЏИМИ (1994 2001) GMC K1500 ПИКАП (1996 1999 ГОДИНА) GMC K1500 ПРИГРАДСКИ (1996 1999 ГОДИНА) GMC K2500 ПИКАП (1996 1998) GMC K2500 ПРИГРАДСКИ 1996 GMC P3500 1995 GMC SAFARI (1996 1997) GMC SAVANA 1500 (1996 2002) GMC SAVANA 2500 (1996 2002) GMC SAVANA 3500 (1996 2002) GMC СИЕРА 1500 (1999 2002) GMC СИЕРА 2500 (1999 2000) GMC SONOMA (1994 2001) GMC YUKON (1996 2002) GMC YUKON XL 1500 (2000 2002) ХОНДА ПАСОШ (1996 2000) ISUZU AMIGO (1998 2000) ISUZU HOMBRE (1996 2000) ISUZU РОДЕО (1996 2003) ISUZU РОДЕО СПОРТ (2001 2003) ISUZU ПОЛИЦАЕЦ, (1996 1999 ГОДИНА) ISUZU VEHICROSS (1999 2001) OLDSMOBILE 88 (1994 1996) OLDSMOBILE 98 (1994 1996) OLDSMOBILE ACHIEVA (1994 1996) OLDSMOBILE BRAVADA (1996 2001) OLDSMOBILE CUTLASS CIERA (1994 1996) OLDSMOBILE CUTLASS ВРХОВНИОТ (1993 1996) OLDSMOBILE LSS 1996 OLDSMOBILE СИЛУЕТА (1994 1996) PONTIAC BONNEVILLE (1994 1996) PONTIAC FIREBIRD (1994 1997 ГОДИНА) PONTIAC ГРАНД СУМ (1994 1996) PONTIAC ГП (1994 1996) PONTIAC ТРАНС СПОРТ (1994 1996)Ве молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата.ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

Турбокомпресор GT1544S 454083 chra за Ford Galaxy / Seat Alhambra / Cordoba / Ibiza II / Toledo 1.9 TDI АХУ 66 KW Turbo cartridge

BGN 139.00 176.00

Турбополнач GT1544 S 454083 chra за Форд Галакси / Seat Alhambra / Кордоба / Ibiza II / Толедо 1.9 TDI AHU 66 KW Турбо кертриџТурбополнач Дел Број : 4540925001 S , 4540920001, 4540921 4540922 4540923 4540924 4540925, 4540926 4540927 4540928 4540929 45409210, 860016 90499271, 4540975002 S 4540970001 4540971, 028145702 028145702 X 028145702 V, 4540830001 4540830002 4540831 4540832, 1002829 1010435 1106003 R95 VW6 K682 AA 95 VW6 K682 AA, 028145701 J 028145701 JX 028145701 JV, 028145701 Q 028145701 QX 028145701 QV, 4540650002 4540652, 028145701 R 028145701 RX 028145701 RV 028145701 S, 4540825002 S 4540820002 4540820001 4540821, 4540822 028145701 T 028145701 TX 028145701 TV, 4540935004 S 4540930003 4540930002 4540930001, 4540931 4540932 4540933 4540934 4540935, 11652246048 11652245901 11652245420

Патрон на турбокомпресора GT2052V 752610-5032S 752610-5025S 752610 turbo core CHRA

BGN 139.00 176.00

Турбополнач кертриџ GT2052 V 7526105032 S 7526105025 S 752610 турбо core CHRA 752610Турбополнач Дел Број : 752610 7526105032 S 7526105025 S 7526100015 7526100012 7526100010ОЕМ Број : 6 C1 Q6 K682 EF 6 C1 Q6 K682 EH 6 C1 Q6 K682 EH 1435057 LR0101381.За Ford Transit VI 2.4 TDCI Пума2.За ЗемјиштеRover Defender 2.4 TDCI Пума

Turbo касета 454231-5007 028145702H Chra GT1749V 454231-5007S 028145702HX основната зарядно устройство за Audi A4 / PASSAT 1.9 L 110Hp

BGN 139.00 176.00

Турбо Кертриџ 4542315007 028145702 H Chra GT1749 V 4542315007 S 028145702 HX core полнач за Audi A4 / PASSAT 1.9 L 110 HpТурбополнач Дел Број : 4542315007 S, 7067125001 SДругиот Дел Број028145702 H, 028145702 HV225, 028145702 HV500

За 1999 2000 HONDA CIVIC кислороден сензор ламбда сензор 36531-P72-J01 GL-24011 234-4011

BGN 35.00 48.00

** **Дел # : 2344011ПРИМЕНА : АКУРА ИНТЕГРА (1994 2001) АКУРА ЕНЕРГИЈА (1992 1994) ХОНДА ГРАЃАНСКИ (1999 2000) ХОНДА ГРАЃАНСКИ DEL SOL (1994 1997 ГОДИНА) ХОНДА CRV (1997 2001) ХОНДА ПРЕЛУДИУМ (1992 1995)Ве молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата.ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

Универсален автомобил фалшиви Турбо звук на свирка шумозаглушител на изпускателната тръба отнесена Vale BOV симулатор Свистун L

BGN 2.56

Универзален Автомобил лажни Турбо Звук Свирче Пригушувач Издувни Цевки експлодирам Вале BOV Симулатор Whistler L1) Материјал : Алуминиум2) Боја : Сребро Црвено Bule Жолта Црна3) Пакет : како се покаже слика4) Карактеристики : Прикачите турбо whistler да ur издувни цевки и под тешки забрзување прави вашиот автомобил звучи како лажни турбо полнач.на турбо whistler е алуминиум уред кој лесно се вклопува во вашиот автомобил пригушувач издувни цевки.Под тешки забрзување прави вашиот автомобил звучи како има лажни турбополнач...

TD04L 49477-04000 Turbo зарядно устройство за 2008-2013 Subaru Impreza за WRX GT EJ255 за турбокомпресора 14411-AA7109L

BGN 292.00 344.00

TD04 L 14411AA710 Турбополнач за Субару Impreza WRX GT EJ255 0811 turboТурбо МоделTD04 LДел Број & ОЕМ Број4947704000 4947704000 14411AA71014411AA7109 L 14411 AA710 091224080 070913093Апликацииза Субару Impreza WRX GT EJ255 20082011за Субару Наследство GT 2.5 L 20052009за Субару Пустош 2.5 L 20052009за Субару Шумите XT EJ255 20092011Важно Известување* Поаѓајќи Од Типот : Journal Имајќи* Галантерија : ќе добиете точно како што е прикажано на сликата* Професионална инсталација е препорачливо (Без Настава се Вклучени)* За било какви потреби ве молиме контактирајте со нас преку e Bay поракаTD04 L Турбополнач за Субару Наследство GT & Пустош 2.5 L494770400

комплект турбокомпресор GT1749V 03G253010J / 724930 turbo core assembly CHRA за Seat Altea Leon Toledo III 2.0 TDI BKD AZV 140HP

BGN 139.00 176.00

турбополнач комплет GT1749 V 03 G253010 J / 724930 турбо core собранието CHRA за Seat Altea Леон Толедо III 2.0 TDI BKD AZV 140 HPТурбополнач Дел Број : 724930 / 7249302 / 7249304 / 7249306 / 7249300008 / 7249300009 / 7249305006 S / 7249305008 S / 7249305009 S / / 7249308 / 7249309 / 7249305009 S / 7249305008 S / 7249300006 / 7249300004 / 7249300002 / 7249306 / 7249304 / 7249302 / 7208555006 S / 7208550005 / 7208550004 / 7208550003 / 7208550001 / 7208550002 / 7208551 / 7208552 / 7208553 / 7208554 / 7208555 / 7208556 / 7208557 / 7208558 / 7162160001 / 7120780001 / 7162161 / 7162162 / 7162163 / 7162164 / 7162165 / 7162166 / 7162167 / 7162168 / 7120781 / 7120782 / 7120783 / 7120784 / 7120785 / 7120786 / 7120787 / 7120788 / 7120789 / 71207810 / / 7168605004 S / 7168600003 / 7168600002 / 7168600001 / 7168601 / 7168602 / 7168603 / 7168604 / 7168605 / 7560620003 / 7560620002 / 7560620001 / 7560621ОЕМ Број : 03 G253019 A / 03 G253019 AX / 03 G253019 AV / 03 G253014 H / 03 G253014 HX / 03 G253014 HV / 03 G253010 J 03 G253010 JH / 03 G253010 JX / 038253016 F / 038253016 FX / 038253016 FV / 038253019 F / 038253016 E / 038253016 EX / 038253016 E

За периода 2004-2006 Acura TL кислороден сензор GL-24355 36532-PZA-L01 36532-RCA-A51 36532-RCJ-A01 36532-RDJ-A01 234-4355

BGN 40.00 55.62

** **Наместо Дел # : GL24355, 2344367, 36532PZAL01, 36532РКАA51, 36532RCJA01, 36532RDJA01, 36532RGLA11, 36532RJA004, 36532RKB004АПЛИКАЦИИ : АКУРА MDX 20032006 АКУРА РЛ 20052008 ГОДИНА АКУРА TL 20042006 ХОНДА СПОГОДБА 20032007 ГОДИНА ХОНДА ГРАЃАНСКИ 2003 ХОНДА ОДИСЕЈА 20052010 ХОНДА ПИЛОТ 20052008 ГОДИНА ХОНДА RIDGELINE 20062008 ве Молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата...

TUKE OEM VW Сензор сензори за ниво на фаровете 1t0 503 907 B VW Golf MK6 Jetta MK5 MK6 Passat B6 B7 CC Octavia

BGN 139.00 158.40

Одговара модели : "ФОЛКСВАГЕН" Голф Варијанта 20072014 "ФОЛКСВАГЕН" Jetta MK5 MK6 20062015 "ФОЛКСВАГЕН" Passat B6 B7 20062015 "ФОЛКСВАГЕН" CC 20092014 Octavia 20042013СОВЕТ : s'il voplaît assurezvoque la partie voacheté одговара votre voiture avant l'achat...

11787535269 11787539124 11787540168 11787561410 234-5136 сензора за кислород за Mercedes-Benz G550 ML450 Mini Cooper BMW 550i

BGN 87.00 116.26

** **Наместо Дел # : 11787535269 11787539124 11787540168 11787561410 2345136 ПРИМЕНА : BMW 550 I 20062010 BMW 650 I 20062010 BMW 750 I 20062008 BMW 750 LI 20062008 BMW 760 LI 20072008 БМВ Х5 20072010 година МЕРЦЕДЕСБЕНЦ C300 20152016 МЕРЦЕДЕСБЕНЦ G550 20092015 МЕРЦЕДЕСБЕНЦ ML450 20102011 МИНИ КУПЕР 20072012 РОЛСРОЈС ФАНТОМ 20072015 ве Молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата.AB ОД ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...