• Ново
За 2008-2010 TOYOTA COROLLA 1.33 L ламбда-сонда кислородните сензори DOX-0276

За 2008-2010 TOYOTA COROLLA 1.33 L ламбда-сонда кислородните сензори DOX-0276

BGN 41.00
BGN 56.77
-28 %
В магазина

Брой продукти


** **
Наместо Дел # : 89465-30190;89465-52060;89465-52070; 89465-52120
ПРИМЕНА : TOYOTA YARIS (99-05) TOYOTA YARIS VERSO (99-05)
ЗА ДЕЛ
За дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас. ЗА ПРОДАВАЧОТ
Основана во 2001 година,Gang LE Авто Делови имаат тивко се снабдува професионални механика со висок qualiy авто делови од најдобрите брендови во индустријата. Сега, ние сме возбудени да се донесе што исто ниво на услуга директно до вас преку Alibaba. на нашата on-line клиенти сите големи името брендови на авто делови по најниски цени со брзи, точни испорака на услугата, не-кавга се враќа и експерт механичар совети за вашиот гарантирано задоволство. Се чувствуваат слободни да не контактирате со било какви прашања. ПОЛИТИКА на ВРАЌАЊЕ Купувачи имаат 30 дена од датумот на купување на секој елемент да не известите за било каква загриженост. После ова 30 дневен период на сите продажни се конечни. Ако сме известени во рок од 30 дена, ние ќе го прифати враќа и да се обезбеди наплата или размена за секој објект кој не е како што е опишано во листата или не работат правилно. Купувачот ќе биде одговорен за трошоците се вклучени во се врати превозот на објектот. 15% restocking такса може да се примени.
Се врати превозот платени од страна на : Купувачот
Објектот мора да се врати во рок : 30 Дена
Враќање ќе бидат дадени како : враќање на Пари или размена (купувачот избор)
Купувачите имаат 30 дена од датумот на купување на секој елемент да не известите за било каква загриженост. После ова 30 дневен период на сите продажни се конечни. Ако сме известени во рок од 30 дена, ние ќе го прифати враќа и да се обезбеди наплата или размена за секој објект кој не е како што е опишано во листата или не работат правилно. Купувачот ќе биде одговорен за трошоците се вклучени во се врати превозот на објектот. 15% restocking такса може да се примени.
ГАРАНЦИЈА
Гаранција Времетраење : 1 години
Гаранција Тип : Замена Гаранција

Подробности

Модел На Toyota:
Размахване
Преносимото Номер Детайли:
89465-30190;89465-52060;89465-52070
Тупалка-Година:
2009,2008,2010
Друг Номер:
89465-52120
Държава / регион на производство:
На Европейския Пазар
Настаняване на превозното средство:
Задни
Производствен Номер Детайли:
DOX-0276
специални характеристики:
надолу по веригата
търговска марка:
ГАНГЛЬ
За Марки Автомобили / Модели:
Тойота
Приложение 1:
За TOYOTA COROLLA 2008-2010 1.33 л

Те също купуват с този продукт

Патрон на турбокомпресора Garrett GT2260V CHRA 742417 753392 11657791046 11657791044 Turbo core за BMW X5 3.0 d (E53) 218 с. л.

BGN 76.00 80.00

Гарет GT2260 V Турбополнач Млазницата прстен 742417 753392 11657791046 11657791044 Турбо core за БМВ Х5 3.0 d (E53) 218 HpТурбополнач Дел Број : 742417 / 7424171 / 7424172 / 7424173 / 7424174 / 7424175 / 7424176 / 7424177 / 7424178 / 7424179 / 74241710 / 74241715 / 74241718 / 753392 / 7533921 / 7533922 / 7533923 / 7533924 / 7533925 / 7533926 / 7533927 7533928 / 7533929 / 75339210 / 75339215 / 75339218 / 7533925015 / 7533925018 7533925018 S ОЕМ Број : 7791044 E / 7791044 F / 7791044 M09 / 7791045 M09 / 7791046 F / 7791046 K / 7791046 M09 11657791044 E / 11657791044 F / 11657791044 M09 / 11657791046 F / 11657791046 / 116577910441.За BMW E53 Х5 3.0 D M57 N E53 218 КС 160 KW 20032006

За 1999-2005 TOYOTA CELICA 1.8 L ламбда-сонда кислородните сензори DOX-0273

BGN 41.00 57.06

** **Наместо Дел # : 8946520670;8946520690ПРИМЕНА : ТОЈОТА CELICA (9905) ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

Нов турбокомпресор TD025L 49173-01400 turbo за MITSUBISHI Galant VR4 4WD 6A13TT 2.5 L 120KW

BGN 420.00 472.00

Турбополнач Спецификации Турбо МоделTD025 ОЕМ БР.Дел БР.4917301400 / 01200 Апликација возилоМИЦУБИШИ Galant VR4 4 WD 2.5 L V6 дизел,19962003 Примена на моторот6 A13 TT 2.5 L 120 KW Бруто тежина(KG) 6.5 кг Пакет големина(CM) 26*22*26 Забелешка 1вода за ладење+масло за подмачкување Забелешка 2

11787535269 11787539124 11787540168 11787561410 234-5136 сензора за кислород за Mercedes-Benz G550 ML450 Mini Cooper BMW 550i

BGN 87.00 116.26

** **Наместо Дел # : 11787535269 11787539124 11787540168 11787561410 2345136 ПРИМЕНА : BMW 550 I 20062010 BMW 650 I 20062010 BMW 750 I 20062008 BMW 750 LI 20062008 BMW 760 LI 20072008 БМВ Х5 20072010 година МЕРЦЕДЕСБЕНЦ C300 20152016 МЕРЦЕДЕСБЕНЦ G550 20092015 МЕРЦЕДЕСБЕНЦ ML450 20102011 МИНИ КУПЕР 20072012 РОЛСРОЈС ФАНТОМ 20072015 ве Молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата.AB ОД ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

Turbo касета 454231-5007 028145702H Chra GT1749V 454231-5007S 028145702HX основната зарядно устройство за Audi A4 / PASSAT 1.9 L 110Hp

BGN 139.00 176.00

Турбо Кертриџ 4542315007 028145702 H Chra GT1749 V 4542315007 S 028145702 HX core полнач за Audi A4 / PASSAT 1.9 L 110 HpТурбополнач Дел Број : 4542315007 S, 7067125001 SДругиот Дел Број028145702 H, 028145702 HV225, 028145702 HV500

За 1996-2001 GMC Jimmy 4.3 L кислороден сензор ламбда сензор 19178930 GL-24012 234-4012

BGN 35.00 48.00

** **Дел # : GL24012,2344012, 19178918, 19178930, 19178937, 19178961, 25132819, 25133791, 25161151, 25163079, 25165313, 25312184, 25312188, 25312200, 25315809, 8251328190, 8251337910, 8251611510, 8251630790, 8251653130, 8253121840, 8253121880, 8253122000, 8253252660, 96335927ПРИМЕНА : АКУРА SLX (1996 1999 ГОДИНА) BUICK ВЕК (1994 1996) BUICK LESABRE (1994 1996) BUICK ПАРК АВЕНИЈА (1994 1996) BUICK REGAL (1993 1996) BUICK РИВИЕРА (1995 1996) BUICK ROADMASTER (1994 1996) BUICK SKYLARK (1994 1996) КАДИЛАК ESCALADE (1999 2002) КАДИЛАК FLEETWOOD (1993 1996), CHEVROLET АСТРО (1996 1997), CHEVROLET ЛАВИНА 1500 2002 CHEVROLET BERETTA (1994 1996), CHEVROLET ПАЛТО (1995 2001) CHEVROLET C1500 ПИКАП (1996 1999 ГОДИНА), CHEVROLET C1500 ПРИГРАДСКИ (1996 1999 ГОДИНА), CHEVROLET C2500 ПИКАП (1996 1998), CHEVROLET C2500 ПРИГРАДСКИ 1996 CHEVROLET CAMARO (1994 1997), CHEVROLET КАПРИЗ (1994 1996), CHEVROLET CORSICA (1994 1996), CHEVROLET CORVETTE (1994 2003), CHEVROLET го ИЗРАЗАТ 1500 (1996 2002), CHEVROLET го ИЗРАЗАТ 2500 (1996 2002), CHEVROLET го ИЗРАЗАТ 3500 (1996 2002), CHEVROLET G30 1996 CHEVROLET IMPALA (1994 1996), CHEVROLET K1500 ПИКАП (1996 1999 година) CHEVROLET K1500 ПРИГРАДСКИ (1996 1999 ГОДИНА), CHEVROLET K2500 ПИКАП (1996 1998), CHEVROLET K2500 ПРИГРАДСКИ 1996 CHEVROLET LUMINA (1994 1996), CHEVROLET LUMINA APV (1994 1996), CHEVROLET МОНТЕ КАРЛО (1995 1996), CHEVROLET P30 1995 CHEVROLET S10 ПАЛТО 1994 CHEVROLET S10 ПИКАП (1994 2001), CHEVROLET SILVERADO 1500 (1999 2002), CHEVROLET SILVERADO 2500 (1999 2000) CHEVROLET ПРИГРАДСКИ 1500 (2000 2002), CHEVROLET ТАХО (1996 2002) DAEWOO LANOS (1999 2002) DAEWOO LEGANZA (1999 2002) GMC C1500 ПИКАП (1996 1999 ГОДИНА) GMC C1500 ПРИГРАДСКИ (1996 1999 ГОДИНА) GMC C2500 ПИКАП (1996 1998) GMC C2500 ПРИГРАДСКИ 1996 GMC G3500 1996 GMC ЏИМИ (1994 2001) GMC K1500 ПИКАП (1996 1999 ГОДИНА) GMC K1500 ПРИГРАДСКИ (1996 1999 ГОДИНА) GMC K2500 ПИКАП (1996 1998) GMC K2500 ПРИГРАДСКИ 1996 GMC P3500 1995 GMC SAFARI (1996 1997) GMC SAVANA 1500 (1996 2002) GMC SAVANA 2500 (1996 2002) GMC SAVANA 3500 (1996 2002) GMC СИЕРА 1500 (1999 2002) GMC СИЕРА 2500 (1999 2000) GMC SONOMA (1994 2001) GMC YUKON (1996 2002) GMC YUKON XL 1500 (2000 2002) ХОНДА ПАСОШ (1996 2000) ISUZU AMIGO (1998 2000) ISUZU HOMBRE (1996 2000) ISUZU РОДЕО (1996 2003) ISUZU РОДЕО СПОРТ (2001 2003) ISUZU ПОЛИЦАЕЦ, (1996 1999 ГОДИНА) ISUZU VEHICROSS (1999 2001) OLDSMOBILE 88 (1994 1996) OLDSMOBILE 98 (1994 1996) OLDSMOBILE ACHIEVA (1994 1996) OLDSMOBILE BRAVADA (1996 2001) OLDSMOBILE CUTLASS CIERA (1994 1996) OLDSMOBILE CUTLASS ВРХОВНИОТ (1993 1996) OLDSMOBILE LSS 1996 OLDSMOBILE СИЛУЕТА (1994 1996) PONTIAC BONNEVILLE (1994 1996) PONTIAC FIREBIRD (1994 1997 ГОДИНА) PONTIAC ГРАНД СУМ (1994 1996) PONTIAC ГП (1994 1996) PONTIAC ТРАНС СПОРТ (1994 1996)Ве молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата.ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

TD04L 49377-02605 / 14411-7T605/144117T605 TURBO за пикап NI SSAN Navara, D22 с двигател QD32TI 3.2 L

BGN 288.00

Опис На ПроизводотTD04 L 4937702605 / 144117 T605 / 144117 T605 ТУРБО ЗА НУ SSAN Навара Пикап,D22 Со QD32 TI МОТОР 3.2 L ВОЗИЛО ПРОИЗВОДИТЕЛОТ на АПЛИКАЦИЈАТА ИМЕ АПЛИКАЦИЈА ПАРАМЕТАР (ЗАФАТНИНА) ОД N ISSAN НАВАРА ПИКАП N ISSAN D22 ПИКАПСлични Производи се Препорачува ТУРБО МОДЕЛ Дел Број OE БРОЈ на МОТОР МОДЕЛ АПЛИКАЦИЈА TA4507 4663140004 1420196563 PE6 T КАМИОН TA5103 4662420016 1420196607 PF6 UD КАМИОН TO4 E Т3 / Т4 HT18 1441162 T001 1441162 T00 047090 TD42 T Патрола Safari Цивилни автобус Y61 Y60 4.2 L TB2505 4710247Б 1441124 D00 FD46 КАМИОН TD04 L 4937702600 144117 T600 QD32 Навара Пикап TD27 TD04 L 4937702605 144117 T605 QD32 TI Навара Пикап TD27 HT1219 B / D 144119 S000 ZD30 ETI Навара Камион GT2052 V 7264420001 144112 W204 ZD30 ETI GT2052 V 7059540015 144112 W203 ZD30 ETI МИСТРАЛ КАМИОН 3.0 L TE0644 4061300008 1420196003 KLD85 Z КАМИОНРастенијата Профил1~~Нашата Компанија Име : FENGCHENG TENGYUE ТУРБОПОЛНАЧ MAFATURER.Ние сме производител на турбополнач и турбо резервни делови.2~~Главно се користи во градежната машина,генератор,камион,автомобил итн.3~~Нашите produts може да одговара со следнава моторот : Cum минути / Komu / Мачка / Hitachi / Бенц / Volvo / като / M itsubishi / H yundai / Iveco / Јп rkins / T oyota / Човек / Isuzu / Hino / Daewoo / Scania / Sumitomo / A udi / Liebherr / Ниш сан / Tarta,итн.4~~Ние, исто така, може да обезбеди турбо делови како што следува : Поправка комплет,патрон,Заптивка,Компресор Тркала,Турбина тркала,Роторот вратило,Компресор домување,Турбина домување,Ќе се Лого,Весник лого,Удар јака,Oring печатот,Итн...

Турбокомпресор GT1544S 454083 chra за Ford Galaxy / Seat Alhambra / Cordoba / Ibiza II / Toledo 1.9 TDI АХУ 66 KW Turbo cartridge

BGN 139.00 176.00

Турбополнач GT1544 S 454083 chra за Форд Галакси / Seat Alhambra / Кордоба / Ibiza II / Толедо 1.9 TDI AHU 66 KW Турбо кертриџТурбополнач Дел Број : 4540925001 S , 4540920001, 4540921 4540922 4540923 4540924 4540925, 4540926 4540927 4540928 4540929 45409210, 860016 90499271, 4540975002 S 4540970001 4540971, 028145702 028145702 X 028145702 V, 4540830001 4540830002 4540831 4540832, 1002829 1010435 1106003 R95 VW6 K682 AA 95 VW6 K682 AA, 028145701 J 028145701 JX 028145701 JV, 028145701 Q 028145701 QX 028145701 QV, 4540650002 4540652, 028145701 R 028145701 RX 028145701 RV 028145701 S, 4540825002 S 4540820002 4540820001 4540821, 4540822 028145701 T 028145701 TX 028145701 TV, 4540935004 S 4540930003 4540930002 4540930001, 4540931 4540932 4540933 4540934 4540935, 11652246048 11652245901 11652245420

За 1999 2000 HONDA CIVIC кислороден сензор ламбда сензор 36531-P72-J01 GL-24011 234-4011

BGN 35.00 48.00

** **Дел # : 2344011ПРИМЕНА : АКУРА ИНТЕГРА (1994 2001) АКУРА ЕНЕРГИЈА (1992 1994) ХОНДА ГРАЃАНСКИ (1999 2000) ХОНДА ГРАЃАНСКИ DEL SOL (1994 1997 ГОДИНА) ХОНДА CRV (1997 2001) ХОНДА ПРЕЛУДИУМ (1992 1995)Ве молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата.ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

452162-0001/452162-5001S/144117F400/14411-7F400 TB25 TURBO за 1993-07 Ni ssan Terrano II TDIC с двигател TD27TDI

BGN 318.40

Опис На Производот4521620001 / 4521625001 S / 144117 F400 / 144117 F400 TB25 ТУРБО ЗА 199307 Ниш сан Terrano II TDIC со TD27 TDI Мотор на ВОЗИЛО ПРОИЗВОДИТЕЛОТ на АПЛИКАЦИЈАТА ИМЕ АПЛИКАЦИЈА ПАРАМЕТАР (ЗАФАТНИНА) ОД N I SSAN TERRANO II TDIC 2.7 L 1993 2007Слични Производи се Препорачува ТУРБО МОДЕЛ Дел Број OE БРОЈ на МОТОР МОДЕЛ АПЛИКАЦИЈА TA4507 4663140004 1420196563 PE6 T КАМИОН TA5103 4662420016 1420196607 PF6 UD КАМИОН TO4 E Т3 / Т4 HT18 1441162 T001 1441162 T00 047090 TD42 T Патрола Safari Цивилни автобус Y61 Y60 4.2 L TB2505 4710247Б 1441124 D00 FD46 КАМИОН TD04 L 4937702600 144117 T600 QD32 Навара Пикап TD27 TD04 L 4937702605 144117 T605 QD32 TI Навара Пикап TD27 HT1219 B / D 144119 S000 ZD30 ETI Навара Камион GT2052 V 7264420001 144112 W204 ZD30 ETI GT2052 V 7059540015 144112 W203 ZD30 ETI МИСТРАЛ КАМИОН 3.0 L TE0644 4061300008 1420196003 KLD85 Z КАМИОНРастенијата Профил1~~Нашата Компанија Име : FENGCHENG TENGYUE ТУРБОПОЛНАЧ MAFATURER.Ние сме производител на турбополнач и турбо резервни делови.2~~Главно се користи во градежната машина,генератор,камион,автомобил итн.3~~Нашите produts може да одговара со следнава моторот : Cum минути / Komu / Мачка / Hitachi / Бенц / Volvo / като / Mitsub ishi / Хјун dai / Iveco / Јп rkins / Играчка ota / Човек / Isuzu / Hino / Daewoo / Scania / Sumitomo / A udi / Liebherr / Ниш сан / Tarta,итн.4~~Ние, исто така, може да обезбеди турбо делови како што следува : Поправка комплет,патрон,Заптивка,Компресор Тркала,Турбина тркала,Роторот вратило,Компресор домување,Турбина домување,Ќе се Лого,Весник лого,Удар јака,Oring печатот,Итн...

турбо дюза пръстен TD04 turbo 49135-02652 Турбо дюза пръстен за MITSUBISHI L200 Pajero III 2.5 TDI 4D56T 115hp

BGN 109.00 115.20

турбо Млазницата прстен TD04 турбо 4913502652 Турбо Млазницата прстен за МИЦУБИШИ L200 Pajero III 2.5 TDI 4 D56 T 115hpТурбополнач Дел Број : 49 S3502652 , 4913502652 , 493502652 турбо млазницата прстен , VNT TF035 HL ОЕМ број : MR968080 , MR968081 Одговара за : Млазницата прстен за Мицубиши L 200 2.5 TDI 115 КС 4 D56 T 2002 Млазницата прстен за Мицубиши Pajero III 2.5 TDI 115 КС 4 D56 T 2001

Нов истински T04E55 466721-2 65.09100-7087 Turbo турбокомпресор за Daewoo generator DH300-5 багер D1146

BGN 682.00 766.40

Турбополнач Спецификации Турбо Модел T04 E ОЕМ БР НИТУ еден Дел НЕ 4667210002 / 0017 / 0018 Апликацијата возило Daewoo генератор,DH3005 Багер Апликација мотор D1146 Бруто тежина(KG) 12kg Пакет големина(CM) 262226 Забелешка 1 Масло за подмачкување САМО Забелешка 2 1.ВИСТИНСКИ ГАРЕТ,но имаат малку рѓа на издувните домување,само 2 акции! 2.Направени од страна на KOREAR ГАРЕТ(вистински картон пакет Заменет од страна на неутрален кутија за безбедност проверка).

50 мм выдувной пружина клапан универсален BOV Turbo с фланец висока производителност выдувной сметището выдувной адаптер автомобилен вентил 0.4-1.3 бар

BGN 77.00 81.57

Deasribtion:Нашите bov е највисок тече BOV на пазарот.Тоа е понудени со различни извори на различни вакуум нивоа, како и посебни пролет специјално за supercharged возила.Тоа'sprovide понатамошни бенефиции за вашиот турбополнач со намалување на турбо cavitation за време на гас за вклучување / исклучување и опрема промени затоа намалување на потенцијалните forturbine штета.За користење на турбообвинет и суперобвинети апликации (Paxton, Vortec, итн.)...

За 1992-1995 HONDA PRELUDE кислороден сензор ламбда сензор 36531-P72-А02 GL-24011 234-4011

BGN 35.00 48.00

** **Дел # : 2344011ПРИМЕНА : АКУРА ИНТЕГРА (1994 2001) АКУРА ЕНЕРГИЈА (1992 1994) ХОНДА ГРАЃАНСКИ (1999 2000) ХОНДА ГРАЃАНСКИ DEL SOL (1994 1997 ГОДИНА) ХОНДА CRV (1997 2001) ХОНДА ПРЕЛУДИУМ (1992 1995)Ве молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата.ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

Универсален автомобил фалшиви Турбо звук на свирка шумозаглушител на изпускателната тръба отнесена Vale BOV симулатор Свистун L

BGN 2.56

Универзален Автомобил лажни Турбо Звук Свирче Пригушувач Издувни Цевки експлодирам Вале BOV Симулатор Whistler L1) Материјал : Алуминиум2) Боја : Сребро Црвено Bule Жолта Црна3) Пакет : како се покаже слика4) Карактеристики : Прикачите турбо whistler да ur издувни цевки и под тешки забрзување прави вашиот автомобил звучи како лажни турбо полнач.на турбо whistler е алуминиум уред кој лесно се вклопува во вашиот автомобил пригушувач издувни цевки.Под тешки забрзување прави вашиот автомобил звучи како има лажни турбополнач...

За 1999-2005 Chrysler NEON 1.6 2.0 ламбда-сонда кислородните сензори DOX-1076 04606133AC 4606133AD 4606133AE

BGN 37.00 51.87

** **Наместо Дел # : 04606133 AC;4606133 AD;4606133 AE;5033081 AA;5293038 ABПРИМЕНА : ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

Патрон на турбокомпресора GT2052V 752610-5032S 752610-5025S 752610 turbo core CHRA

BGN 139.00 176.00

Турбополнач кертриџ GT2052 V 7526105032 S 7526105025 S 752610 турбо core CHRA 752610Турбополнач Дел Број : 752610 7526105032 S 7526105025 S 7526100015 7526100012 7526100010ОЕМ Број : 6 C1 Q6 K682 EF 6 C1 Q6 K682 EH 6 C1 Q6 K682 EH 1435057 LR0101381.За Ford Transit VI 2.4 TDCI Пума2.За ЗемјиштеRover Defender 2.4 TDCI Пума