• Ново
За 1999-2005 TOYOTA CELICA 1.8 L ламбда-сонда кислородните сензори DOX-0273

За 1999-2005 TOYOTA CELICA 1.8 L ламбда-сонда кислородните сензори DOX-0273

BGN 41.00
BGN 57.06
-28 %
В магазина

Брой продукти


** **
Наместо Дел # : 89465-20670;89465-20690
ПРИМЕНА :
ТОЈОТА CELICA (99-05) ЗА ДЕЛ
За дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас. ЗА ПРОДАВАЧОТ
Основана во 2001 година,Gang LE Авто Делови имаат тивко се снабдува професионални механика со висок qualiy авто делови од најдобрите брендови во индустријата. Сега, ние сме возбудени да се донесе што исто ниво на услуга директно до вас преку Alibaba. на нашата on-line клиенти сите големи името брендови на авто делови по најниски цени со брзи, точни испорака на услугата, не-кавга се враќа и експерт механичар совети за вашиот гарантирано задоволство. Се чувствуваат слободни да не контактирате со било какви прашања. ПОЛИТИКА на ВРАЌАЊЕ Купувачи имаат 30 дена од датумот на купување на секој елемент да не известите за било каква загриженост. После ова 30 дневен период на сите продажни се конечни. Ако сме известени во рок од 30 дена, ние ќе го прифати враќа и да се обезбеди наплата или размена за секој објект кој не е како што е опишано во листата или не работат правилно. Купувачот ќе биде одговорен за трошоците се вклучени во се врати превозот на објектот. 15% restocking такса може да се примени.
Се врати превозот платени од страна на : Купувачот
Објектот мора да се врати во рок : 30 Дена
Враќање ќе бидат дадени како : враќање на Пари или размена (купувачот избор)
Купувачите имаат 30 дена од датумот на купување на секој елемент да не известите за било каква загриженост. После ова 30 дневен период на сите продажни се конечни. Ако сме известени во рок од 30 дена, ние ќе го прифати враќа и да се обезбеди наплата или размена за секој објект кој не е како што е опишано во листата или не работат правилно. Купувачот ќе биде одговорен за трошоците се вклучени во се врати превозот на објектот. 15% restocking такса може да се примени.
ГАРАНЦИЈА
Гаранција Времетраење : 1 години
Гаранција Тип : Замена Гаранција

Подробности

Друг Номер:
8946520670;8946520690
Настаняване на превозното средство:
ФАСАДА
Производствен Номер Детайли:
Докове-0273
Селика-Година:
2000,2001,1999,2004,2002,2005,2003
За Марки Автомобили / Модели:
Тойота
Модел На Toyota:
Селика
Преносимото Номер Детайли:
89465-20670;89465-20690
Държава / регион на производство:
На Европейския Пазар
специални характеристики:
Нагоре
търговска марка:
ГАНГЛЬ
Приложение 1:
За 1999-2005 TOYOTA CELICA 1.8 16V

Те също купуват с този продукт

За 1999-2005 Chrysler NEON 1.6 2.0 ламбда-сонда кислородните сензори DOX-1076 04606133AC 4606133AD 4606133AE

BGN 37.00 51.87

** **Наместо Дел # : 04606133 AC;4606133 AD;4606133 AE;5033081 AA;5293038 ABПРИМЕНА : ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

Патрон на турбокомпресора GT2052V 752610-5032S 752610-5025S 752610 turbo core CHRA

BGN 139.00 176.00

Турбополнач кертриџ GT2052 V 7526105032 S 7526105025 S 752610 турбо core CHRA 752610Турбополнач Дел Број : 752610 7526105032 S 7526105025 S 7526100015 7526100012 7526100010ОЕМ Број : 6 C1 Q6 K682 EF 6 C1 Q6 K682 EH 6 C1 Q6 K682 EH 1435057 LR0101381.За Ford Transit VI 2.4 TDCI Пума2.За ЗемјиштеRover Defender 2.4 TDCI Пума

1271939 9202719 9202721 сензора за кислород ламбда сензор за 1998 VOLVO C70 S70 V70 234-4698

BGN 39.00 53.50

** **Наместо Дел # : 1271939 9202719 9202721АПЛИКАЦИИ : VOLVO 850 19941997 VOLVO C70 1998 VOLVO S70 1998 VOLVO V70 1998 ве Молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата.ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

GTB2260VK касета turbo core 776470-0003 776470-0001 776470 059145722M за Audi A6 / Q7 3.0 TDI 239HP турбина CHRA

BGN 152.00 192.00

GTB2260 VK кертриџ турбо core 7764700003 7764700001 776470 059145722 M За Ауди А6 / Q7 3.0 TDI 239 HP турбина CHRAТурбополнач Дел Број : 7764705003 S 7764705001 S 7764700003 7764700001 7699090010 7764695005 S 7697050008 76970500077697050006 7764690005 7764690004ОЕМ Број : 059145722 R 059145722 M 059145722 L 059145722 S 059145721 B1.За Audi A6 / Q7 3.0 TDI CDYA / CDYC CASA2.За "Фолксваген" Морски / Touareg 3.0 TDI CEZA CASA3.За Audi A4 A5 A6 П5 3.0 TDI CAPA / CCWA / CCWB

За 2004-2007 TOYOTA HIGHLANDER 3.3 L кислороден сензор GL-24168 234-4168 89465-08040 89465-12A00 89465-48170

BGN 38.00 52.13

** **Наместо Дел # : GL24168,2344168, 8946508040, 8946512 A00, 8946548170АПЛИКАЦИИ LEXRX330 20042006 SCION XB 20082015 TOYOTA HIGHLANDER од 2004 до 2007 година ТОЈОТА СИЕНА 20042006 ве Молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата...

50 мм выдувной пружина клапан универсален BOV Turbo с фланец висока производителност выдувной сметището выдувной адаптер автомобилен вентил 0.4-1.3 бар

BGN 77.00 81.57

Deasribtion:Нашите bov е највисок тече BOV на пазарот.Тоа е понудени со различни извори на различни вакуум нивоа, како и посебни пролет специјално за supercharged возила.Тоа'sprovide понатамошни бенефиции за вашиот турбополнач со намалување на турбо cavitation за време на гас за вклучување / исклучување и опрема промени затоа намалување на потенцијалните forturbine штета.За користење на турбообвинет и суперобвинети апликации (Paxton, Vortec, итн.)...

Универсален автомобил фалшиви Турбо звук на свирка шумозаглушител на изпускателната тръба отнесена Vale BOV симулатор Свистун L

BGN 2.56

Универзален Автомобил лажни Турбо Звук Свирче Пригушувач Издувни Цевки експлодирам Вале BOV Симулатор Whistler L1) Материјал : Алуминиум2) Боја : Сребро Црвено Bule Жолта Црна3) Пакет : како се покаже слика4) Карактеристики : Прикачите турбо whistler да ur издувни цевки и под тешки забрзување прави вашиот автомобил звучи како лажни турбо полнач.на турбо whistler е алуминиум уред кој лесно се вклопува во вашиот автомобил пригушувач издувни цевки.Под тешки забрзување прави вашиот автомобил звучи како има лажни турбополнач...

За 1992-1995 HONDA PRELUDE кислороден сензор ламбда сензор 36531-P72-А02 GL-24011 234-4011

BGN 35.00 48.00

** **Дел # : 2344011ПРИМЕНА : АКУРА ИНТЕГРА (1994 2001) АКУРА ЕНЕРГИЈА (1992 1994) ХОНДА ГРАЃАНСКИ (1999 2000) ХОНДА ГРАЃАНСКИ DEL SOL (1994 1997 ГОДИНА) ХОНДА CRV (1997 2001) ХОНДА ПРЕЛУДИУМ (1992 1995)Ве молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата.ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

За 1992-1994 ACURA VIGOR кислороден сензор ламбда сензор 36531-PV1-А02 GL-24011 234-4011

BGN 35.00 48.00

** **Дел # : 2344011ПРИМЕНА : АКУРА ИНТЕГРА (1994 2001) АКУРА ЕНЕРГИЈА (1992 1994) ХОНДА ГРАЃАНСКИ (1999 2000) ХОНДА ГРАЃАНСКИ DEL SOL (1994 1997 ГОДИНА) ХОНДА CRV (1997 2001) ХОНДА ПРЕЛУДИУМ (1992 1995)Ве молиме погледнете го каталогот за деталите на апликацијата.ЗА ДЕЛЗа дополнителни информации за производот ве молиме да се однесуваат на предмети спецификите или контактирајте со нас...

Нов истински T04E55 466721-2 65.09100-7087 Turbo турбокомпресор за Daewoo generator DH300-5 багер D1146

BGN 682.00 766.40

Турбополнач Спецификации Турбо Модел T04 E ОЕМ БР НИТУ еден Дел НЕ 4667210002 / 0017 / 0018 Апликацијата возило Daewoo генератор,DH3005 Багер Апликација мотор D1146 Бруто тежина(KG) 12kg Пакет големина(CM) 262226 Забелешка 1 Масло за подмачкување САМО Забелешка 2 1.ВИСТИНСКИ ГАРЕТ,но имаат малку рѓа на издувните домување,само 2 акции! 2.Направени од страна на KOREAR ГАРЕТ(вистински картон пакет Заменет од страна на неутрален кутија за безбедност проверка).

452162-0001/452162-5001S/144117F400/14411-7F400 TB25 TURBO за 1993-07 Ni ssan Terrano II TDIC с двигател TD27TDI

BGN 318.40

Опис На Производот4521620001 / 4521625001 S / 144117 F400 / 144117 F400 TB25 ТУРБО ЗА 199307 Ниш сан Terrano II TDIC со TD27 TDI Мотор на ВОЗИЛО ПРОИЗВОДИТЕЛОТ на АПЛИКАЦИЈАТА ИМЕ АПЛИКАЦИЈА ПАРАМЕТАР (ЗАФАТНИНА) ОД N I SSAN TERRANO II TDIC 2.7 L 1993 2007Слични Производи се Препорачува ТУРБО МОДЕЛ Дел Број OE БРОЈ на МОТОР МОДЕЛ АПЛИКАЦИЈА TA4507 4663140004 1420196563 PE6 T КАМИОН TA5103 4662420016 1420196607 PF6 UD КАМИОН TO4 E Т3 / Т4 HT18 1441162 T001 1441162 T00 047090 TD42 T Патрола Safari Цивилни автобус Y61 Y60 4.2 L TB2505 4710247Б 1441124 D00 FD46 КАМИОН TD04 L 4937702600 144117 T600 QD32 Навара Пикап TD27 TD04 L 4937702605 144117 T605 QD32 TI Навара Пикап TD27 HT1219 B / D 144119 S000 ZD30 ETI Навара Камион GT2052 V 7264420001 144112 W204 ZD30 ETI GT2052 V 7059540015 144112 W203 ZD30 ETI МИСТРАЛ КАМИОН 3.0 L TE0644 4061300008 1420196003 KLD85 Z КАМИОНРастенијата Профил1~~Нашата Компанија Име : FENGCHENG TENGYUE ТУРБОПОЛНАЧ MAFATURER.Ние сме производител на турбополнач и турбо резервни делови.2~~Главно се користи во градежната машина,генератор,камион,автомобил итн.3~~Нашите produts може да одговара со следнава моторот : Cum минути / Komu / Мачка / Hitachi / Бенц / Volvo / като / Mitsub ishi / Хјун dai / Iveco / Јп rkins / Играчка ota / Човек / Isuzu / Hino / Daewoo / Scania / Sumitomo / A udi / Liebherr / Ниш сан / Tarta,итн.4~~Ние, исто така, може да обезбеди турбо делови како што следува : Поправка комплет,патрон,Заптивка,Компресор Тркала,Турбина тркала,Роторот вратило,Компресор домување,Турбина домување,Ќе се Лого,Весник лого,Удар јака,Oring печатот,Итн...

TD04L 49477-04000 Turbo зарядно устройство за 2008-2013 Subaru Impreza за WRX GT EJ255 за турбокомпресора 14411-AA7109L

BGN 292.00 344.00

TD04 L 14411AA710 Турбополнач за Субару Impreza WRX GT EJ255 0811 turboТурбо МоделTD04 LДел Број & ОЕМ Број4947704000 4947704000 14411AA71014411AA7109 L 14411 AA710 091224080 070913093Апликацииза Субару Impreza WRX GT EJ255 20082011за Субару Наследство GT 2.5 L 20052009за Субару Пустош 2.5 L 20052009за Субару Шумите XT EJ255 20092011Важно Известување* Поаѓајќи Од Типот : Journal Имајќи* Галантерија : ќе добиете точно како што е прикажано на сликата* Професионална инсталација е препорачливо (Без Настава се Вклучени)* За било какви потреби ве молиме контактирајте со нас преку e Bay поракаTD04 L Турбополнач за Субару Наследство GT & Пустош 2.5 L494770400

Турбокомпресор GT1544S 454083 chra за Ford Galaxy / Seat Alhambra / Cordoba / Ibiza II / Toledo 1.9 TDI АХУ 66 KW Turbo cartridge

BGN 139.00 176.00

Турбополнач GT1544 S 454083 chra за Форд Галакси / Seat Alhambra / Кордоба / Ibiza II / Толедо 1.9 TDI AHU 66 KW Турбо кертриџТурбополнач Дел Број : 4540925001 S , 4540920001, 4540921 4540922 4540923 4540924 4540925, 4540926 4540927 4540928 4540929 45409210, 860016 90499271, 4540975002 S 4540970001 4540971, 028145702 028145702 X 028145702 V, 4540830001 4540830002 4540831 4540832, 1002829 1010435 1106003 R95 VW6 K682 AA 95 VW6 K682 AA, 028145701 J 028145701 JX 028145701 JV, 028145701 Q 028145701 QX 028145701 QV, 4540650002 4540652, 028145701 R 028145701 RX 028145701 RV 028145701 S, 4540825002 S 4540820002 4540820001 4540821, 4540822 028145701 T 028145701 TX 028145701 TV, 4540935004 S 4540930003 4540930002 4540930001, 4540931 4540932 4540933 4540934 4540935, 11652246048 11652245901 11652245420

Патрон на турбокомпресора Garrett GT2260V CHRA 742417 753392 11657791046 11657791044 Turbo core за BMW X5 3.0 d (E53) 218 с. л.

BGN 76.00 80.00

Гарет GT2260 V Турбополнач Млазницата прстен 742417 753392 11657791046 11657791044 Турбо core за БМВ Х5 3.0 d (E53) 218 HpТурбополнач Дел Број : 742417 / 7424171 / 7424172 / 7424173 / 7424174 / 7424175 / 7424176 / 7424177 / 7424178 / 7424179 / 74241710 / 74241715 / 74241718 / 753392 / 7533921 / 7533922 / 7533923 / 7533924 / 7533925 / 7533926 / 7533927 7533928 / 7533929 / 75339210 / 75339215 / 75339218 / 7533925015 / 7533925018 7533925018 S ОЕМ Број : 7791044 E / 7791044 F / 7791044 M09 / 7791045 M09 / 7791046 F / 7791046 K / 7791046 M09 11657791044 E / 11657791044 F / 11657791044 M09 / 11657791046 F / 11657791046 / 116577910441.За BMW E53 Х5 3.0 D M57 N E53 218 КС 160 KW 20032006