• Ново
Купа За Съхранение На Бебешка Храна Контейнер За Хранене Бонбони Майчиното Мляко, Плодов Сок Печат На Чаши

Купа За Съхранение На Бебешка Храна Контейнер За Хранене Бонбони Майчиното Мляко, Плодов Сок Печат На Чаши

BGN 3.00
BGN 3.73
-20 %
В магазина

Брой продукти

100% сосема нов и висок квалитет. Карактеристики : Деца Новороденчиња, Деца Снек Catchers Сад Снек Контејнер за Носител со Двајца Справи со Идеална за сува, цврсти закуски како крекери и суви житарки Меки, удобни клапи обезбеди лесен пристап до закуски Капак задржи закуски во купот и исклучување на подот Бебето може да се добие закуски низ супер меки спирала лист под капакот, лесен и безбеден за употреба На лист на рамката на сад можат да доведат до температура од 60°, не мие со вода на температура над 60°, со капа на врвот, може да се отвори на една страна за да ја зачувате бисквит и бонбони. Спецификација : Материјал : ПП (нетоксични) Капак дијаметар : 9cm/3.54" Дното дијаметар : 7cm/2.76" Height : 6cm/2.36" Достапни бои : Зелена,Црвена Количина : 1 Компјутер Забелешка : 1.Ве молиме овозможи 1-3cm грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат. 2.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Пакетот вклучува : 1 x Бебе Истури-Доказ Сад(без мало пакет)

Подробности

търговска марка:
Яс
Материал:
Пластмаса
документ:
CE / EU
Вид На Модела:
Твърд
Номер На Модела:
Детска Непроливаемая Купата
да се справят:
No
Възрастова Група:
Децата кърмене възраст
Тип:
Съдове за пиене
Обем Стоки:
както показват
Тип Елемент:
Детска Непроливаемая Купата
Материал:
PP (нетоксичен)

Те също купуват с този продукт

Нов 1бр/3set Baby лъжица & Fork Dinnerware издънка Assist Food Bowl датчик за температура лъжици комплекти детски прибори T0002

BGN 7.98

Нови 1 Pcs / 3set Бебе лажица и Вилушка Dinnerware Вшмукување Чаша им Помогне на Храната Сад Температурни Сензори Лажица Седна Бебе Садови T0002Карактеристики : Материјал : ППБоја : Сина ,Розова ,ЖолтаНаменети за деца, обликувани како летечка чинија.Одлично за бебиња и деца да се забавуваат додека тие го јадат, но без неред.Безбедност, не се скршени.Answer : ___________________________ Note : Кога температурата повеќе од 40 степени, со лажица во устата постепено стануваат бели, температурата е премногу висока, ве молиме не се хранат бебето.Кога бојата постепено да се врати во оригиналниот температура, а потоа можете да се хранат бебето.Пакет се вклучени : 1 x Бебе хранење сад1 x Лажица1 x ВилушкаЗа Бојата На сликата покажува реалната предмети без некоја посебна обработка...

1 компл. нескользящая стенни смукателна детска посуда Baby Kids Sucker прибори гравитационната купата T026

BGN 4.00 4.29

100% сосема нов и висок квалитет на Висока Температура Отпорни Соодветни за деца да се научат да јадат Лесно да се чисти и користат Топлинска отпорност на 20 ~ 120° дното на садот со вшмукување чаша сад може да биде цврсто фиксирани на десктоп, супер силен вшмукување, направи бебе оброк не е лесно да се преврти во текот Лажици главата elastomers содржат температурни промени материјали, кога храна температура надминува 40 °, флексибилни автоматски ќе станат бели, што укажува на храната е премногу топла, не хранење, Многу безбеден и лесен за употреба (Зелена еден не е)Спецификација : Материјал : Храна Одделение Пластични Оценка на температура : 20 centigrade на +120 centigrade Големина : (Кол.*H) 11.5*5.5 cm / 4.53"*2.17" (Прибл.) Боја : Како на сликата покаже Кол : 1 СетЗабелешка : ве Молиме бидете сигурни да се исчисти пред да се користат...

280 мл Baby Kid хлапето хранене консумация на бутилка Слама дръжка вода мляко Sippy чаша

BGN 6.86

280 ML Бебе Дете Дете Хранење Пиење Шише Слама се Справи со Вода Млеко Sippy ПрвенствоОпис : Чаша со капак се направени од храна одделение PP, нетоксични и невкусна, можат да го издржат 110 степен на топлина, антистареењето, издржлив, безбеден материјали, така што бебето со мир на умот, мајка увери се Лизга во капакот да се направи слама надолу за да го запечати затворен и да останат чисти Меки силиконски слама е пријател на бебето развој на забите и непцата Двојно се справи со дизајн им овозможува на бебето да се сфати купот, не е лесно да се слајд, нека вашето бебе лесно да се научат да се напиеСпецификации : Капацитет : 280m L Идеален за бебиња од 8 месеци и нагоре...