• Ново
До bix-H130B Advanced Full Function Nursing Manikin (женски) D101

До bix-H130B Advanced Full Function Nursing Manikin (женски) D101

BGN 496.00
В магазина

Брой продукти


BIX-H130 B Напредни целосна функција старечки manikin (женски)
карактеристики
1. Косата и лицето за перење
2. Око и уво за перење и администрирање
3. Уста празнина и вештачки заби нега
4. Endotracheal интубација
5. Tracheotomy нега
6. Искашлување на вшмукување
7. Кислород вдишуваш
8. Усната и носната хранење
9. Gastrolavage
10. Нега на градите и инспекција
11. Главни органи во абдоминална шуплина
12. Venipuncture, горивото, трансфузија на крв (Арм)
13. Deltoid subcutaneous инјектирање
14. Vastus lateralis инјектирање
15. Торакална празнина, абдоминална шуплина, црниот дроб, коскената срцевина и lumbar пункција
16. Enema
17. Женски мало catheterization
18. Женски мочниот меур наводнување
19. Ostomy
20. Задникот intramuscular инјектирање
21. Холистички здравствена нега : сунѓерот бања, замена на облека
22. Екстремитети зглобови : се наведнувам ,ротација и горниот или долниот движење
Материјал Место на Потекло
сертификат Материјал
Место на Потекло
ПВЦ
ISO9001/ISO4001
Шангај, Кина (Копно)

Подробности

Предмет на:
Медицинската Наука
Тип:
Манекен
Номер На Модела:
ДО BIX-H130B
Материал:
PVC
Сертификат:
ISO9001/ISO4001
Цвят:
размер на кожата
Размер:
Размер в реален размер
използва се в медицината:
училище, болница
Опаковка:
кутия или както на вашите изисквания
is_customized:
yes
Качество:
Високо качество
Предмет на:
Медицинската Наука

Те също купуват с този продукт

Човек, череп с мышечным и нервен кръвоносните съд, централният отдел на мозъка, анатомическая модел на човека. Училищна медицинска технология

BGN 91.00 139.42

Забелешка : ако ви треба повеќе Медицински наставата модел, ве молиме погледнете на овој линк : Опис : Животот големина модел покажува на десната половина на човечки глава и врат, sectioned по sgittal авион...

До bix-A1025 модел на женски таз, с мышцей тазовото дъно G023

BGN 65.07

BIXA1025 женски карлицата модел, со карличните мускулиСпецификации1.карличен модел2.Материјал : ПВЦ3.Кои се користат во медицинската,училиште,болница4.големина : Живот Големина5.Овој модел е соодветен за објаснување човековата анатомија се користат како визуелни помагала6.за да се олесни на студентите разбирање на женски карличен и perineal мускулите и fascia ниво (слив дијафрагмата, urogenital дијафрагмата, итн.) и матката, ректумот, мочниот меур позиција на врската.7.Моделот е направен од ПВЦ, природна големина.Материјал Место на Потеклосертификат МатеријалМесто на ПотеклоПВЦISO9001 / ISO4001Шангај, Кина (Копно)

Горещ симулатор за грижа за Трахеотомией и усвояването, учебен модел за грижа за Трахеотомией

BGN 720.00

ТОПЛА Tracheotomy Грижа и Вшмукување Обука на Симулатор,Tracheotomy Грижа За Обука МоделОпис : 1 Прецизни Анатомија : pharynx, епиглотисот, trachea, хранопроводот, позиција на tracheotomy и така натаму.2 Tracheotomy Нега3 Вшмукување пракса преку tracheostomy цевка и носната шуплина4 Чистење и Нега на има настапувано трахеални Канила5 Windows отвори во симулатор вратот и на дното за да се набљудуваат на пракса.Пакет Големина : 52x29x51cm, 10.0 килограми

ISO Advanced Preoperative Training стерилен модел на работа

BGN 640.00

ISO Напредни Предоперативна Обука Стерилни Операција моделСпецификацииПредоперативна Стерилни Работата Модел,Човековите возрасни торзото, јасно анатомски функција, реални appreance, мека и еластична кожаНапредни Предоперативна Стерилни Операција ОбукаСо добра флексибилност, еластичноста и lifelike текстура, моделот овозможува добра обука помош за aseptic вештина.Моделот може да се користи постојано.Карактеристики : 1...

3 бр./лот led светлина пластмасови за еднократна употреба анален вагинален огледало ануса Медицински клас силикон огледало гинеколозите Vigina огледало голям

BGN 20.00 22.38

3pcs / многу LED светло Жените Вагинален Speculum Големина M Лесно набљудување Obstetric Медицинската Наука За ПроизводотОвој производ е строго се користи за жените кои имале искуство на сексуални односи, како и за пациентите со гинеколошки заболувања да не вагинален преглед...

Латексный катетър Фоли уретральные звуци член вмъкнете тръбата мъжки пенис Урология обучение подарък 2 спринцовка професионални медицински изделия

BGN 11.00 12.61

Полна големина мажи што имаат секс производи Двојно Дупки Силикони мало звуци катетер дик вметнување Цевка пенисот приклучете се протега фетиш, Urology наставата

Лакетната става на ISO в реален размер с функция на мускулите, модел лакътя, анатомическая модел става

BGN 102.40

Животот Големина Лактот Заеднички со Мускулите Функција, Лактите Модел, Анатомски Заеднички МоделКарактеристики : Големина : Живот големинаМатеријал : Увезени ПВЦ и сликање

До bix-A1011 лумбалната прешлени в естествена големина с хвостовыми прешлените модел G027

BGN 41.02

BIXA1011 ЖивотГолемина Lumbar Пршлени Со опашката Пршлени модел1.Се состои од 5 lumbar пршлените на 'рбетот со интервертебралните дискови, sacrum со размавта, coccyx,' рбетниот нерви и dura mater на ' рбетниот мозок.2.стои на пиедесталот.Материјал Место на Потеклосертификат МатеријалМесто на ПотеклоПВЦISO9001 / ISO4001Шангај, Кина (Копно)

12609 CMAM-DENTAL27 лечение на пародонталните заболявания със средна степен на тежест спортни модели на челюстите

BGN 358.38

CMAMDENTAL27 Лекување на Среден Степен Прегледи на Болести Обука на Вилицата Модели Кина Медицински Анатомски МоделКина Медицински Анатомски Модел Aliexpress Продавница Бр 316880, ние се отвори во Септември.6, 2011 тука...

цветна анатомическая модел на човешкия скелет, събрана модел на скелета на медицинската наука череп на животно анатомическая модел на човек

BGN 87.00 91.20

Плаќање Ние го прифаќаме Зачувам Ве молиме контактирајте со нас за дополнителни информации за тоа како да се плати или било какви прашања во врска со плаќање.Пратката Ние не сме одговорни за undeliverable адреса...

До bix-A1047 черния дроб, задстомашната жлеза, дванадесетопръстник модел на здравно обучение W008

BGN 57.06

BIXA1047 на црниот Дроб, панкреасот дванаесетпалечното црево модел1 Тоа е економски модел, кој се користи за проучување на црн дроб, слезина, крвните садови, и основната структура на панкреасот, тоа може да прикаже надворешната структура и панкреасот, која беше на цевка, исто така, може да се покаже целијачна артерија и vena cava.2...

До bix-A1027 модел на таза в реален размер с 2 поясничными прешлените модел Australia Товарен Free, AU Товарен Free WBW297

BGN 56.18

BIXA1027 животголемина на карлицата модел со 2 lumbar прешлен моделLumbar со Карличен СкелетОпис : 1.на штандот2.многу детални животголемина3.со lumbar пршлени4.Материјал : ПВЦ5.Се состои од коските, sacrum со coccyx и 2 lumbar пршлени.Материјал Место на Потеклосертификат МатеријалМесто на ПотеклоПВЦISO9001 / ISO4001Шангај, Кина (Копно)Пакување & Испорака1.Пакување : картон или пакет како вашето барање2.Испорака Детална : Испорака во рок од 15 дена по плаќањеПакување ДеталиИспорака Деталикартон или пакет како вашето барањеИспорака во рок од 15 дена по плаќањеКомпанијата ИнформацииШангај Chinon Медицински&Equipment Manufacturing Co.,Ltd...

До bix-A1006 разпръснати човешки кости модели WBW277

BGN 173.01

BIXA1006 животголемина на човековите расфрлани коски моделиСпецификации1.медицински образовни скелет модел2.целосната големина на човекот, disarticulated, расфрлани скелет модел3.Медицинска Настава Модел4.човечкото тело скелет модели5.Материјал : напредни ПВЦ6.Опис : 1.)Овој модел е погоден за средно образование, медицински училишта и други во образложението на човечката анатомија на артеријата и нерви како визуелна помош.2.)Животот големина, disarticulated возрасни скелет вклучува 3дел черепот, десната рака и десната нога на жица.3.)Може да се мијат, не скршени, ПВЦ Материјал...