• Ново
Hot Sale Rushed 32 20-30см Pratos Bateria Gongs Platillos Para Bateria Drums Cymbal Ride Hi-hat Ритъм 18inches

Hot Sale Rushed 32 20-30см Pratos Bateria Gongs Platillos Para Bateria Drums Cymbal Ride Hi-hat Ритъм 18inches

BGN 408.00
В магазина

Брой продукти


започнете Цена : $188.96 Цена : $800.00 Цена : $114.00 Цена : $389.00 Цена : $173.00 Цена : $355.00
крајот
Балансот на своите намалени генерално можат да се поделат во едноставни Hi-капи, Несреќа, се Прошетаат, Поздравниот, Кина и Бел шест категории.
Hi-капи ( хип-хоп балансот на своите намалени ) : Ние попозната како hi-шапка , општата употреба на својата лева нога и рацете играше нагоре и надолу две меѓусебно да се поставуваат , е речиси најчесто користените балансот на своите намалени . Стандардната големина е 14 инчи .
Несреќа ( несреќа балансот на своите намалени ) : ние најчесто cymbal , генерално, користете ги двете раце за да се игра. Неговата улога е да ги направи музички атмосфера. Стандардната големина е 16 инчи и 18 инчи.
Возење ( наредени балансот на своите намалени ) : ние најчесто се вози cymbal , cymbal Ова е поради тоа што може да ги преземе врвот на лак изведена игра ѕвонење "динг" звук. Неговите димензии се 20 инчи стандард .
Поздравниот ( кал балансот на своите намалени ) : Ние попозната како вода балансот на своите намалени , може да емитираат брзо ѕвонење слични на вода нота . Неговата стандардна големина е од 10 инчи.
Кина ( Кинески балансот на своите намалени ) : Qiang од Кина . Тоа е сега уште ја задржува оригиналната круг и да се држиме за раце над Clang cymbal главата. Во Кина, употребата на балансот на своите намалени е : секоја рака држи cymbal главата , тропа едни со други . Clang на Запад по раѓањето на овој подобрување на Кина cymbal . Тоа звучи многу посебен , го задржува некои од оригинални Кинески вкус. Неговите димензии се 18 инчи Гаранција .
Bell ( Ѕвоно балансот на своите намалени ) : Речиси и нема вид на летечка чинија во облик на телото обично cymbal cymbal , cymbal само еден лак во облик на кровот . Светла звукот на здив . Тоа е стандардна големина 6 инчи и 8 инчи

Подробности

Тонален Номер:
32
Диаметър (см):
20-30см
Тегло (кг):
2.4
Номер На Модела:
18
is_customized:
Yes

Те също купуват с този продукт

Evans by д ' Адарио RF6D RealFeel 6 инча 2-едностранно скорост на тренировка и практика drum Pad

BGN 63.98

Големина : 6 Инчен Опис На ПроизводотЗа играч кој сака да ги задржи своите рифови горе, а на патот, на 6 Инчи 2двострано подлога е доволно мала да се вклопи во внатрешноста на држи чантата, има природни гуми за џвакање се чувствуваат, на една страна, за реален раст, и потешко рециклирани гумена површина на други за вистински тренингот...

Плоча с дупка DRAGON 16, чиния O-ZONE за продажба

BGN 154.40

1.карактеристики на производот : Змејот : Бисер Полирање СеријаБронзена легура : 80%бакар+20%калајГолемина : 8" / 203mm~24" / 609mmЗанает : површина е обработена со професионална хелиум,полирање и предавање на копа кој изгледа glassy.оваа серија е класика за значајни изглед и mellow на ѕвонење.Музички квалитет : нова,светла,фокусирани и избалансиран,многу експресивен, брз одговор, прилично чиста стап звук.Музички стил : популарни,земја,рок,џез,панк и латински.Примена : тоа е погоден за професионални перформансиСледните големина се достапни!ПРОИЗВОД Змеј (А3)ГОЛЕМИНАПОЗДРАВНИОТ8" / 203 10" / 254 12" / 305НЕСРЕЌА14" / 356 15" / 381 17" / 432 18"457МЕДИУМ НЕСРЕЌА16" / 406ВОЗЕЊЕ20" / 508 22" / 559 24" / 610МЕДИУМ ВОЗЕЊЕ20" / 508 22" / односно 559ТЕШКИ ВОЗЕЊЕ20" / 508HIHAT13" / 330 14" / 356КИНА CYMBAL8" / 203 10" / 254 12" / 305 14" / 356 16" / 406 18" / 457 20" / 508СЛОЖУВАЧ CYMBAL8" / 203 10" / 254 12" / 305 14" / 356 16" / 406 18" / 457 20" / 508БЕЛ6" / 160 8" / 203 10" / 254CYMBAL СЕТ13"HH+16"CR+18"CR+CYMBAL ТОРБАCYMBAL СЕТ14"HH+16"CR+20"ГДИН+CYMBAL ТОРБАfuther знаења за cymbal : 1) standard тапан комплет обично ќе вклучува возење , hiшапка во собата, и една или повеќе несреќа балансот на своите намалени...

професионален дракон 14 ефектът на чинии, дупка чинии за продажба

BGN 93.76

1.карактеристики на производот : Змејот : Бисер Полирање СеријаБронзена легура : 80%бакар+20%калајГолемина : 8" / 203mm~24" / 609mmЗанает : површина е обработена со професионална хелиум,полирање и предавање на копа кој изгледа glassy.оваа серија е класика за значајни изглед и mellow на ѕвонење.Музички квалитет : нова,светла,фокусирани и избалансиран,многу експресивен, брз одговор, прилично чиста стап звук.Музички стил : популарни,земја,рок,џез,панк и латински.Примена : тоа е погоден за професионални перформансиСледните големина се достапни!ПРОИЗВОД Змеј (А3)ГОЛЕМИНАПОЗДРАВНИОТ8" / 203 10" / 254 12" / 305НЕСРЕЌА14" / 356 15" / 381 17" / 432 18"457МЕДИУМ НЕСРЕЌА16" / 406ВОЗЕЊЕ20" / 508 22" / 559 24" / 610МЕДИУМ ВОЗЕЊЕ20" / 508 22" / односно 559ТЕШКИ ВОЗЕЊЕ20" / 508HIHAT13" / 330 14" / 356КИНА CYMBAL8" / 203 10" / 254 12" / 305 14" / 356 16" / 406 18" / 457 20" / 508СЛОЖУВАЧ CYMBAL8" / 203 10" / 254 12" / 305 14" / 356 16" / 406 18" / 457 20" / 508БЕЛ6" / 160 8" / 203 10" / 254CYMBAL СЕТ13"HH+16"CR+18"CR+CYMBAL ТОРБАCYMBAL СЕТ14"HH+16"CR+20"ГДИН+CYMBAL ТОРБАfuther знаења за cymbal : 1) standard тапан комплет обично ќе вклучува возење , hiшапка во собата, и една или повеќе несреќа балансот на своите намалени...

Шие ръчно дайре двухрядные метални джингли ударни червени

BGN 11.52

Нов и висок квалитетКога ќе се игра ,се користи левата рака држете го тапан,од десната страна на прст или дланка победиМногу се користат да се пее или игра придружба, исто така, може да се користи во инструментална музика ансамблРитам слобода, едноставен за користење, нека играчи импровизираСпецификации : 1...

MoonEmbassy Jazz Drum Cymbal Stand Филц Защитен Ръкав Чинии Безплатна Доставка

BGN 14.00 14.38

Опис : Одговара на повеќето стандардни cymbal стои Препорачува за двете над и под балансот на своите намалени Flanged Cymbal Ракави Пакет Листа : 1 Торба Производ (вклучува 4 парчиња Cymbal се Чувствува и 2 парчиња Cymbal Ракав)

ARBOREA professional cymbal, благородна чиния DRAGON 20 HOLE CYMBAL

BGN 268.80

1.карактеристики на производот : Змејот : Бисер Полирање СеријаБронзена легура : 80%бакар+20%калајГолемина : 8" / 203mm~24" / 609mmЗанает : површина е обработена со професионална хелиум,полирање и предавање на копа кој изгледа glassy.оваа серија е класика за значајни изглед и mellow на ѕвонење.Музички квалитет : нова,светла,фокусирани и избалансиран,многу експресивен, брз одговор, прилично чиста стап звук.Музички стил : популарни,земја,рок,џез,панк и латински.Примена : тоа е погоден за професионални перформансиСледните големина се достапни!ПРОИЗВОД Змеј (А3)ГОЛЕМИНАПОЗДРАВНИОТ8" / 203 10" / 254 12" / 305НЕСРЕЌА14" / 356 15" / 381 17" / 432 18"457МЕДИУМ НЕСРЕЌА16" / 406ВОЗЕЊЕ20" / 508 22" / 559 24" / 610МЕДИУМ ВОЗЕЊЕ20" / 508 22" / односно 559ТЕШКИ ВОЗЕЊЕ20" / 508HIHAT13" / 330 14" / 356КИНА CYMBAL8" / 203 10" / 254 12" / 305 14" / 356 16" / 406 18" / 457 20" / 508СЛОЖУВАЧ CYMBAL8" / 203 10" / 254 12" / 305 14" / 356 16" / 406 18" / 457 20" / 508БЕЛ6" / 160 8" / 203 10" / 254CYMBAL СЕТ13"HH+16"CR+18"CR+CYMBAL ТОРБАCYMBAL СЕТ14"HH+16"CR+20"ГДИН+CYMBAL ТОРБАfuther знаења за cymbal : 1) standard тапан комплет обично ќе вклучува возење , hiшапка во собата, и една или повеќе несреќа балансот на своите намалени...

2017 Sale New Bateria Eletronica Musical Baquetas Baqueta The Джин Bao Professional Performance 5 Drum Cymbal Барабани Jbpvt Blue

BGN 1208.00

започнете Цена : $72.00 Цена : $188.00 Цена : $455.00 Цена : $23.00 Цена : $118.00 Цена : $800.00крајотОпис На ПроизводотНапредни JBPVT16 22 "16" S2 D : 1 14 "2 ПАРЧИЊА16 "16" C3 D : 1 16 "1 PC14 "5.5" Б3 F : 1 18 "1 PC13 "11" H4 E : 1Високи Професионални тапан тапани 7...

2017 Limited Real 990 32 Bateria Eletronica Musical Wholesale-The Джин Bao Professional Performance 5 Drum Cymbal Барабани Jbpvt

BGN 1168.00

започнете Цена : $209.00 Цена : $275.68 Цена : $699.00 Цена : $66.00 Цена : $188.56 Цена : $90.63крајотОпис На ПроизводотНапредни JBPVT16 22 "16" S2 D : 1 14 "2 ПАРЧИЊА16 "16" C3 D : 1 16 "1 PC14 "5.5" Б3 F : 1 18 "1 PC13 "11" H4 E : 1Високи Професионални тапан тапани 7...

2015 Промоция Sale > 6 Years Old 8pcs Unisex Infantil Детски Играчки Бебе Drum Set Child Toy Aids Musical Instrument Drum Rack

BGN 638.40

започнете Цена : $77.00 Цена : $88.00 Цена : $433.88 Цена : $92.00 Цена : $227.52 Цена : $173.00крајотпроизвод опција листазабелешка : следните информации за повикување само ...

Алиса Двойна Джингли Риба Форма На Дайре Ударни Камбанка Дайре Безплатна Доставка

BGN 25.58

започнетекрајотРиба Форма Двојно Jingle TambourineДетали : Состојба : 100% Сосема Нов СостојбаМатеријал : Направен од Одличен Квалитет Метал Нерѓосувачки Челик JinglesРиба Облик ДизајнДобро Носи,Одличен за да се Приклучат Наскоро со Пријатели.Природен Отвор Се Тресат Некогаш ПроизведенаSonoroИ Неверојатен Звук.Tambourine Популарни Меѓу Љубителите на Музиката.32jingle Вкупно 8 поставува со 4pcs Jingles во Секој сет.Напорна И Издржлива Пластика Тело со Рака ЗафатПовеќето Удобно И Уникатен ДизајнБоја : Црвена / Жолта / Сино / Зелено / Црна / БелаПакет : 1pc TambourineНие(Нико Музички Инструмент Компанија) Професионалец во Гитара Додатоци(Зема,Стрингови,Capos,Приемници..).Неколку Големи Фабрики Агенти.Можете да Wholesales од нас.Ние ќе им Даде на Wholesales Цена за вас.Значи,Ако сакате Wholesales Гитара Делови,ве Молиме Контактирајте со нас.Ви благодариме!!1.Ние прифаќаме Alipay, Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.1.Во Светот Превозот(Освен Некои Земји)2.Ние само брод да се потврди цел адреси...

2017 Sale Промоция 18-24 Inch Wholesale-The Baiyuan Professional Performance 5 Drum Cymbal Барабани Jbpvt Send Drumsticks Stool

BGN 1119.98

започнете Цена : $88.00 Цена : $275.68 Цена : $85.00 Цена : $611.36 Цена : $70.32 Цена : $108.88крајотОпис На ПроизводотНапредни JBPVT16 22 "16" S2 D : 1 14 "2 ПАРЧИЊА16 "16" C3 D : 1 16 "1 PC14 "5.5" Б3 F : 1 18 "1 PC13 "11" H4 E : 1Високи Професионални тапан тапани 7...