• Ново
UM-UNO design LED IO status indicator & Prototype САМ shield за Arduino UNO R3

UM-UNO design LED IO status indicator & Prototype САМ shield за Arduino UNO R3

BGN 7.98
В магазина

Брой продукти


Воведување на
UM-УНО дизајн за Ardu УНО. Тоа е ПРЕДВОДЕНА IO статус индикатор & Прототип DIY shield. LED прошири од IO порта е добар иновации за корисникот. На овој начин,корисникот може да биде лесно да се укаже на статусот на секој IO порта и брзо да се утврди абнормална ситуација. Сите LED, се со висока отпорност на текст, истекување ќе биде многу мал, така што никогаш нема да не влијаат на нормалната работа на ИО интерфејс. Напомена : Подобрена Ardu УНО ќе имаат напон се префрлат во генерално.Со цел да се добијат повеќе точни статус, ние треба да се одржи на истата напон на UM-УНО и Ardu-УНО. На други посебни карактеристики на UM-УНО е прилог на прототип DIY област. Тоа се решава жици проблем во Ardu УНО експеримент. Корисникот лесно може да дизајн и заврши IO интерфејс експеримент.
Пакет Листа
1 buc UM-УНО штит за Ardu УНО Р3
Сите PCBAs го поминале 130 предмети за тестирање со 100% автоматски, 100% гаранција за квалитет.

Подробности

Камерата Е Оборудвана С:
No
Състояние събрание:
Почти Готова
търговска марка:
ИНХАОС
is_customized:
YES

Те също купуват с този продукт

Тънкослоен сензор модул Електронен САМ резисторный модул сензор за тегло

BGN 14.00 14.40

Добредојдовте на Sichiray ! Со почит од Кина Џејсон Април 12, 2018 ldt0028k е добра флексибилност на сензорот, употребата на 28µm piezoelectric филм, нејзината свила печатење на екран сребро паста electrode, филмот е ламинат на 0.125 mm полиестер супстрат, на electrode од две crimping терминали...

SX1276 ESP32 Suzan 868MHz/915MHz 0.96 Inch Blue OLED Display, Bluetooth, WIFI Suzan Kit 32 Development Board, за Arduino

BGN 28.00 32.00

Answer : ___________________________ Note : Yanwen Економски Воздух Mail превозот начин на патеката број ние снабдување само покажува патеката во кина, кога пратката ја напушти кина не постои песна повеќе, но можете да ја користите оваа песна број за контакт aliexpress услуги на Клиентите за да проверите , или само email на нас, ние ќе провери за вас .Yanwen Економски Воздух Mail е многу евтини превозот начин , Па тоа може да се земе 4060days превозот, кога ќе се избере превозот начин ,pls прифати долгорочни превозот ...

Умен програмируем WiFi термостат, електрически или воден външен термостат с LCD контролер на температурата WIFI автоматизация на дома

BGN 45.00 54.78

ОписТочност од 0,5°C држи удобно температура во рамките на ниво ќе се постави.Користење на пламен отпор материјал, термостат е безбеден и сигурен за секојдневна употреба.Ви овозможува да го контролирате вашиот термостат додека се далеку од дома со вашиот мобилен телефон.Донесе со најновите смарт чип, кој е во висока ефикасност и повеќе енергијаштедење.Погодни за употреба во хотел, болница, училиште, канцеларија згради и забава, места за контрола на температурата.3.2"" голем LCD екран со сина светлина, која го прикажува податоци јасно...

Вътрешен dispaly 0.96 inch SPI Oled модул син 12864 / 3.3 V-5V за Arduino 51 MSP420 STIM32 SCR (HTDS-BS96N)

BGN 5.00 5.26

Answer : ___________________________ Note : Yanwen Економски Воздух Mail превозот начин на патеката број ние снабдување само покажува патеката во кина, кога пратката ја напушти кина не постои песна повеќе, но можете да ја користите оваа песна број за контакт aliexpress услуги на Клиентите за да проверите , или само email на нас, ние ќе провери за вас .Yanwen Економски Воздух Mail е многу евтини превозот начин , Па тоа може да се земе 4060days превозот, кога ќе се избере превозот начин ,pls прифати долгорочни превозот ...

4S 100mA литиева батерия балансова такса 18650 литиево-йонна батерия балансировочная такса баланс ток в 14.8 16.8

BGN 3.00 3.18

Answer : ___________________________ Note : Yanwen Економски Воздух Mail превозот начин на патеката број ние снабдување само покажува патеката во кина, кога пратката ја напушти кина не постои песна повеќе, но можете да ја користите оваа песна број за контакт aliexpress услуги на Клиентите за да проверите , или само email на нас, ние ќе провери за вас .Yanwen Економски Воздух Mail е многу евтини превозот начин , Па тоа може да се земе 4060days превозот, кога ќе се избере превозот начин ,pls прифати долгорочни превозот ...

Слушалки MindWave МОЖНО 4.0 EEG с датчик технологии NeuroSky ThinkGear за разработчици Arduino или приложения

BGN 193.60

Добредојдовте на Sichiray ! Со почит од Кина Џејсон Април 12, 2018.Ова е Mind Wave ЕЕГ слушалки РАНЛИВИТЕ верзија Тоа може безбедно да се мерки и трансфери на моќ спектар (алфа бранови, бета бранови, итн) податоци преку Bluetooth РАНЛИВИТЕ да комуницираат безжично со i OS или Android уред...

CD4060 music фенер electronic training electronic production DIY Комплект резервни части dream lamp production kit Chiristmas Gift

BGN 3.18

Answer : ___________________________ Note : Yanwen Економски Воздух Mail превозот начин на патеката број ние снабдување само покажува патеката во кина, кога пратката ја напушти кина не постои песна повеќе, но можете да ја користите оваа песна број за контакт aliexpress услуги на Клиентите за да проверите , или само email на нас, ние ќе провери за вас .Yanwen Економски Воздух Mail е многу евтини превозот начин , Па тоа може да се земе 4060days превозот, кога ќе се избере превозот начин ,pls прифати долгорочни превозот ...

4S 40A литиево-йонна батерия литиева батерия 18650 и Зарядно устройство ПХБ BMS защитна такса, с баланс за пробиване на двигателя 14.8 V 16.8 V Lipo Cell Module

BGN 4.00 5.89

Answer : ___________________________ Note : Yanwen Економски Воздух Mail превозот начин на патеката број ние снабдување само покажува патеката во кина, кога пратката ја напушти кина не постои песна повеќе, но можете да ја користите оваа песна број за контакт aliexpress услуги на Клиентите за да проверите , или само email на нас, ние ќе провери за вас .Yanwen Економски Воздух Mail е многу евтини превозот начин , Па тоа може да се земе 4060days превозот, кога ќе се избере превозот начин ,pls прифати долгорочни превозот ...