• Ново
Hotsale Battery-Powered USB, RS232 Цифров манометър 450psi

Hotsale Battery-Powered USB, RS232 Цифров манометър 450psi

BGN 33.94
В магазина

Брой продукти


Pls љубезно, истакна бела и црна боја ќе бидат дадени врз основа на акции !!!
Ако било кои други посебни барања на боја,pls љубезно забелешка.!!!

Подробности

търговска марка:
SP
Тип На Дисплея:
Цифров
Диаметър На Циферблата:
1.9 Инча И По-Долу
Максимален Обхват На Измерване:
200 паунда на квадратен инч и по-висока
Номер На Модела:
ЕДП-40
Цвят:
бяло и черно
Диапазон На Налягания:
0~35atm по избор
Работен ток:
Макс 10мА

Те също купуват с този продукт

0~2.5 MPA отразена сензор за налягане силиций М 20 * 1.5 равномерен отрицателен абсолютен пневматичен хидравличен датчик за налягане 4 ~ 20 ma

BGN 76.80

Име На Производ : Притисок Предавателот1 Модел : JG300ако ви треба друг параметар ве молиме контактирајте со нас !!2...

[SA] Man KRIWAN INT69TM Сърцевина на Копланд модул за управление на защитата на компресора

BGN 416.00 513.02

INT69 V / 7 моторни заштита, според DIN 44081 / 082 стандарди, може да се направи повеќе за да се поврзете сериски 9 PTC сензор на температура (со различни номинална одговор температура) во мерењето коло на текст...

0~-0.1 MPA множествена един силициев сензор за натиск М 20*1.5 ниво на отрицателен абсолютен пневматичен хидравличен датчик за налягане 4 ~ 20 ma

BGN 96.00

Име На Производ : Притисок Предавателот1 Модел : JG300ако ви треба друг параметар ве молиме контактирајте со нас !!2...

Високо качество на 0-10bar (0~145psi) G1 / 4 батерии цифров манометър тестер за налягане ново записване

BGN 18.00 32.59

КарактеристикиБрзо Колекција Брзина;Автоматски притисок стабилизација технологија на нулта точка;Разни точност за да се задоволат различните барања;Убаво шок и вибрации отпор отпор;Прикажување на притисок интуитивно.Со четири изборни единици.СпецификацииМерење на Медиумите : гасТип на сензор : Силикон phlx сензорШел : ABS Црна пластикаТочност на инструментот : ± 1% S...

0~500pa диффузионный един силициев сензор за натиск М 20*1.5 ниво на отрицателен абсолютен пневматичен хидравличен датчик за налягане 4 ~ 20 ma

BGN 92.80

Име На Производ : Притисок Предавателот1 Модел : JG300ако ви треба друг параметар ве молиме контактирајте со нас !!2...

S3 E950mm 0-190ohm float switch fuel water oil liquid tank Motion level сензор род for auto boat marine car yacht accessories

BGN 188.80

KS3 E600mm 0190ohm плови switch гориво вода масло течност во резервоарот детектор на движење ниво сензор мерач 12v за авто брод морски автомобил yatch додатоци S3 E950mm 0190ohm плови switch гориво вода масло течност во резервоарот движење ниво сензор мерач на ниво на детективска прачка за брод морски автомобил, јахта додатоци1...

SYB-40 ръчна помпа за изпитване на налягане на чешмяната тръби 40 кг Мед на помпата корпус ръчна помпа за изпитване на налягане

BGN 36.75

SYB40 Прирачник за водовод притисок тест пумпа 40 kg Бакар пумпа тело Упатствопритисок тест пумпаЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име : 40kg прирачник притисок тест пумпаМодел : SYB40Максимален опсег : 40 KGЕфективен притисок : 1520 КГВозење режим : УпатствоПумпа за тело со дијаметар : 2.9 cmМозочен удар волумен : 30mlПроизвод големина : 30*18*13 cmПакет големина : 31*19*11 CMТежина : 2.1 KGИнструкции : Водата штекер црево е поврзан со вода цевковод за да се тестираат (Забелешка : connection печат);Измереното цевка полни со вода, а воздухот е наполнета, исклучете го прекинувачот;Резервоарот со вода се полни со вода, и потоа плочата род под навалите, започнете притисок;Кога читање на мерач на притисок се зголемува до потребниот притисок, притисокот може да бидат запрени.По притисок е запрен, ако притисок мерач покажува притисок не испуштајте го, тоа може да се покаже дека гасоводот притисок ефикасност е добра; напротив, тоа е се покажа дека тестот цевковод запечатување перформанси не е добро, не е течење предизвикани од пад на притисок.

Санитарен датчик за налягане 4-20 ma изход, 0-10bar, 0~1Mpa, 1.5 битумен фитинг, 12-36VDC доставка, 0.5% acc, S. S. 316L смоченная част

BGN 144.00

Достапните производи во различни притисок и сигнали КОД МОДЕЛ ТЕМА ПРИТИСОК НАПОНСКИ СИГНАЛ JF401 1.5"(50.5 mm) 6.0 бар мерач 12..36 Vdc 4..20m A JF401 1.5"(50.5 mm) 6.0 бар мерач 15..36 Vdc 0..10 V JF401 1.5"(50.5 mm) 6.0 бар мерач 12..36 Vdc 0..5 V JF401 1.5"(50.5 mm) 6.0 бар мерач 5 Vdc 0.5..4.5 V JF401 1.5"(50.5 mm) 10bar мерач 12..36 Vdc 4..20m A JF401 1.5"(50.5 mm) 10bar мерач 15..36 Vdc 0..10 V JF401 1.5"(50.5 mm) 10bar мерач 12..36 Vdc 0..5 V JF401 1.5"(50.5 mm) 10bar мерач 5 Vdc 0.5..4.5 V JF401 1.5"(50.5 mm) 16bar мерач 12..36 Vdc 4..20m A JF401 1.5"(50.5 mm) 16bar мерач 15..36 Vdc 0..10 V JF401 1.5"(50.5 mm) 16bar мерач 12..36 Vdc 0..5 V JF401 1.5"(50.5 mm) 16bar мерач 5 Vdc 0.5..4.5 V JF401 1.5"(50.5 mm) 25bar мерач 12..36 Vdc 4..20m A JF401 1.5"(50.5 mm) 25bar мерач 15..36 Vdc 0..10 V JF401 1.5"(50.5 mm) 25bar мерач 12..36 Vdc 0..5 V JF401 1.5"(50.5 mm) 25bar мерач 5 Vdc 0.5..4.5 V JF401 1.5"(50.5 mm) 40bar мерач 12..36 Vdc 4..20m A JF401 1.5"(50.5 mm) 40bar мерач 15..36 Vdc 0..10 V JF401 1.5"(50.5 mm) 40bar мерач 12..36 Vdc 0..5 V JF401 1.5"(50.5 mm) 40bar мерач 5 Vdc 0.5..4.5 VКарактеристикиCE сообразност Силиконското масло исполнет 316 L не ' Рѓосувачки челик diaphrag mОбратна поларитетот заштита од Нула и span поднесе исправка MAX 125deg C средна температураОписиJF401 серија санитарни притисок предавателот дизајниран со piezoresistive сензорот технологија, работи по piezoresistive ефект, солиден изолирани конструкција со 316 L не 'рѓосувачки челик wetted делови, на располагање со индустриски стандард 1.5" или 2" санитарен / менгеме фитинзи за долго сигурен сервис во притисокот или на ниво на мерење или одржување процедури.JF401 серија карактеристики составен ладење продолжување помеѓу ТриМенгеме конекција и предавателот тело, го зголемува сензор медиуми температура до 125°C...

Точност ръководят манометър за налягането в гумите черен 100 паунда на квадратен инч за прецизен датчик за налягане на въздуха в гумите на колата за автомобили, ками

BGN 7.98

Карактеристики : се Означени со 2 видови на притисок единица ( КГ / KBS ) Метал структура, цврсти и трајни, да се зголеми безбедноста на возење Со висока прецизност движење, намалување на гуми носат и намалена потрошувачка на гориво 28 35 фунти ( 28 35 LBS / SQ.ВО ) за автомобили Погоден за следење на притисок на гуми различни возила Опремен со копче за ресетирање Компактен и лесен, удобен за носење Лесен за ракување, 360 степени rotatable, висока густина алуминиум легура тестирање глава Гума рамка за целосна заштита на dial панел Тип (Оган Безбедност) : Притисок метарБои : Црна Пакет тежина : 0.141 kgПроизвод Големина(L x W x H) : 11.00 x x 5.50 3.00 cm / 4.33 x 2.17 х 1.18 инчиПакет Големина(L x W x H) : 17.00 x 9.50 x 3.50 cm / 6.69 x 3.74 x 1.38 инчи Пакет Содржина : 1 x Дигитален Гуми Притисок Метар Мерач

-0.1~0МПА отразена сензор 4 ~ 20ma хидравлично налягане предавателя М20*1.5 налягане силиций равномерен отрицателен абсолютен пневматичен

BGN 92.80

Име На Производ : Притисок Предавателот1 Модел : JG300ако ви треба друг параметар ве молиме контактирајте со нас !!2...

Номинално налягане 0-70 psi-компресор манометър 40 мм лицето на осовата определяне на G1 / 8

BGN 2.16

Производ Објект : Воздушниот Компресор Притисок Мерач Axial Планината G1 / 8" Мерен Опсег 070 PSI 40mm ЛицеМодел : Y40 ZDial Дијаметар : 40mmЦевка Тема : G1 / 8"Планината Тип : AxialТочноста На Ниво : 2.5%Мерен Опсег : 070 PSIОперативен Темп...

Автомобилна Система За Контрол На Налягането В Гумите Inflator Гумите Са Инструменти

BGN 66.00 73.44

LCD Дигитален Гуми Притисок Мерач Гуми притисок ПиштолНадуени и самопочит притисок тест LCD пневматик мерачУдобно и уникатни пластична рачка, користејќи го човечкото тело структура дизајн на LCD дигитален readouts, директно на екранот, LED дисплеј светлата во текот на ноќтаВо адаптација модел : мотоцикл, автомобил, мали автомобили,автомобилиНачин на употреба* Тоа ќе биде прикажан автоматски по aerated тока во вентилот на гумата гуми притисок вредност.* Вкупна притисок надолу дршката на пневматик притисок.* Екран гуми притисок кога се олабави се справи со* Притиснете половина притисок контролер за гуми overpressure или стави на издувен гасПредности на висока прецизност гуми притисок табела* Овој производ главно има самопочит, надувување, гуми притисок мерни функции, и постојат четири видови на притисок единица за конверзија (PSI / БАР / KG / CM / Kpa) факултативниот* Автоматско стартување / исклучување (гас млазницата директно поврзани на вентилот на гумата можат директно да се мерат притисок).* Губат срцето вентил, лесно да се прилагоди на гуми притисок.* Доаѓа со температурна компензација уредот во студена зима, исто така, може да гарантира обезбедување на точни мерења.СпецификацијаПритисок опсег5200 psi 0.4~14.0 бар 40~1400kpaМерење на точност+ / 1%+0.5 psiРезолуција0.5Работна температура 18 ~ 40 целзиусови степениТемпература на чување 30 ~ + 60 целзиусови степениНапојувањеR7 AAA 1.5 V*2 ПАРЧИЊАДолжина На Црева1000mmЗаменете ја батеријата чекори1...

110V външна резба 1/2 избиране на поток с дължина на чиста вода ZFS-02P

BGN 3.00 3.49

ZFS01 P 110 V 1 / 4"ZFS02 P 110 V 1 / 2"ZFS03 P 110 V 1 / 2"ZFS04 P 110 V 1 / 2"ZFS01 S 110 V 1 / 4"ZFS02 S 110 V 3 / 4"ZFS03 S 110 V 1 / 2"ZFS04 S 110 V 1 / 2"ZFS05 S 110 V 1 / 2"20mm 3 / 4" Чиста Вода Клипот Тек Switch ZFS02 Pспецификации : тогаш производот проток на вода сензор switch модел ZFS02 P температура спектар 20 125 ° c 0 125 ° c оптоварување тековната 0.5 Е да го вклучите напон 110 VDC Дефинитивно протокот На 0.753 / min max проток Да 515 / min ( пад на притисок 10 P ) работни вода притисок 0.8 макс клетва порта тема ДИ 21 мајка / 0.83 " школка материјал PBT течни dielectric чиста вода или течности контакт форма СП Свети тежина 150 поставување на протокот точност ± 10% моќ 10av работен притисок 300 PS IMAX

Ръчен Цифров измерител на налягане, манометър + / - 10kPa GM510 манометър тестер USB Manometro с търговците на предавателна

BGN 67.00 122.40

Рачни Дигитален Притисок Метар Manometer + / 10k Pa GM510 Притисок Мерач Тестер USB Manometro со мало полеВе молиме имајте во предвид : испрати без батеријаПакување листа : 1 * Дигитален Притисок Manometer GM5102 * Проѕирен силика гел црево2 * Транспарентен ПВЦ цевка1 * USB кабел1 * англиски упатство1 * CD софтвер1 * Боја кутија1...

[SA] оригиналния регулатор гипербарического налягане ALCO PS1-X4A хладилни детайли ръчен регулатор на налягането

BGN 433.00 534.40

Слика само за референца, во согласност со вистински производЕлектронски правец на ветер контролерЕЛЕКТРОНСКА КОНТРОЛА НА БРЗИНАТА НА ВЕНТИЛАТОРОТFSF : FS контролер + EMF004 бенд филтер конектор; 2m кабелFSO : FS контролер + ЕМО004 конектор со varistor; 2m кабелA : 7 / 16 "20 UNF машки навојК : capillary / нано детеL : Capillary / заварување интерфејсS : 7 / 16 "20 UNF женски навојУ : 6mm заварени цевкиX : 1 / 4 "заварени цевкиPS1 серијаТип БројНаместо оригиналниот моделКатегоријаРесетирањеСила опсегРазликата меѓу бројот опсегМОДЕЛТИПРЕСЕТИРАЊЕБарДиференцијална БарPS1A3 APS1A3 KFF115S3BAA / КНиска НискаАвто Авто0.5 70,55PS1A5 APS1A5 KFF115S5BAA / КВисок Притисок, ВисокАвто Авто6 31Од 2 до 15PS1R5 APS1R5 KFF115S5ГРАДНИК / КВисок Притисок, ВисокManual Упатство6 31max...

30psi (g), сензор за налягането 12V, сигнал 0.5-4.5 V, манометър силиций нефтен газ, бленда от неръждаема стомана, попълване на масло, 1/4 NPT

BGN 43.20

На vailable производи во различни притисок и напон КОД МОДЕЛ ТЕМА ПРИТИСОК НАПОНСКИ СИГНАЛ SS204 1 / 4 NPT 15psi мерач 5 Vdc 0.5..4.5 V SS204 1 / 4 NPT 15psi мерач 12 Vdc 0.5..4.5 V SS204 1 / 4 NPT 30psi мерач 5 Vdc 0.5..4.5 V SS204 1 / 4 NPT 30psi мерач 12 Vdc 0.5..4.5 V SS204 1 / 4 NPT 30psi апсолутна 5 Vdc 0.5..4.5 V SS204 1 / 4 NPT 30psi апсолутна 12 Vdc 0.5..4.5 V SS204 1 / 4 NPT 50psi мерач 5 Vdc 0.5..4.5 V SS204 1 / 4 NPT 50psi мерач 12 Vdc 0.5..4.5 V SS204 1 / 4 NPT 50psi апсолутна 5 Vdc 0.5..4.5 V SS204 1 / 4 NPT 50psi апсолутна 12 Vdc 0.5..4.5 V SS204 1 / 4 NPT 75psi мерач 5 Vdc 0.5..4.5 V SS204 1 / 4 NPT 75psi мерач 12 Vdc 0.5..4.5 V SS204 1 / 4 NPT 75psi апсолутна 5 Vdc 0.5..4.5 V SS204 1 / 4 NPT 75psi апсолутна 12 Vdc 0.5..4.5 VКарактеристикиCE сообразност Силиконското масло исполнет 316 L не ' Рѓосувачки челик дијафрагматаОпис sSS204 серија piezoresistive сензори за притисок се премиум производи на SENDO ОЕМлинија, тоа е многу класичен сензор користи во воздух, вода, нафта и други медиуми компатибилен со 316 L не ' рѓосувачки челик, паметни големина, прекрасен изглед, мала тежина, сите овие се направи сензори погодни за апликации со ограничен простор и тежина.Со високи перформанси piezoresistive притисок трансдуцерот се собраа во домувањето на трансдуцерот лебди на Опрстен печат и затоа е бесплатно на било домување нагласува, даваат одлични долгорочна стабилност...