• Ново
В наличност евтини дълги цветни elie 2014 летни рокли за абитуриентски бал, бърза доставка DHL 3 дни пристигат

В наличност евтини дълги цветни elie 2014 летни рокли за абитуриентски бал, бърза доставка DHL 3 дни пристигат

BGN 92.80
В магазина

Брой продукти


Во Парк евтини долги шарени ели 2014 лето пром фустани брза испорака DHL 3 дена да пристигнат
Големина На Табелата
Поништување На Политика
Сите налози може да биде укинат и да се добие 100% наплата пред објектот deliveried надвор
Политика На Враќање
Вашето задоволство е од суштинско значење за нас. По пристигнувањето на вашиот пакет, ние ве охрабруваме да ги проверите и да бидете сигурни дека фустанот е направен за да се стандардна големина или прилагодено на мерки кои ќе се наведени. Обидете се на вашиот фустан што е можно поскоро, без отстранување на ознаки, менување, или за перење на облека.
Ако ви се враќаат или размена на фустани или додатоци, ве молиме бидете сигурни дека тие се во нивната оригинална состојба - unworn, unwashed, непроменета, неоштетени, чиста, слободен од lint и коса и со ознаки непроменети и во прилог.
1,Неисправни, Оштетени или Misshipped Предмети
Дефектен, оштетени или погрешно се испраќаат предмети ги исполнуваат условите за целосно враќање на средствата. Кога се бара вашата наплата, ве молиме да бидат подготвени да им обезбеди на Клиентите со фотографии јасно покажува проблем со предмети. Ако верувате предмети беа оштетени за време на превозот, Услуги на Клиентите ќе треба фотографии покажува оштетени пакувања, како и "Доказ за Оштетување" документација од вашиот испорака на превозникот со цел да се процесира вашата наплата.
2,Големината или Монтирање Прашања
Како и сите на нашите фустани е страна-пораби и обичај скроени, на готовиот gown може да се разликува од околу еден (1) инчен во која било насока на одредени мерења. Да се осигура дека вашиот објект се уште ќе ви одговара совршено, нашите казанџии направивме сите наши фустани со дополнителни ткаенина во чини да се овозможи мала големина измени за да може да се направи лесно.
3, Вашиот објект е со големина што го наредил, но не и одговара
Фустани кои не одговара правилно, но одговараат на спецификациите, ќе нареди да се врати или да се разменуваат. Како нашите фустани е направен со дополнителни ткаенина во шевовите, можете да направите мали приспособувања на локално се прилагоди, на свој трошок.
Ве молиме имајте во предвид : ако вашата нарачка спецификации се разликуваат премногу голема мера од финалниот големината барање, промена на големината може да не биде можно.
4,Боја На Несовпаѓање
Прилагодувањата на вашиот компјутер на екранот може да ја смени бојата на слики прикажани на нашата продавница. Мало боја mismatches помеѓу бојата на вашиот објект и бојата прикажани на екранот не може да значи дека објектот е неисправен или погрешно-испраќаат.

Подробности

Размерът на САЩ:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16
Случай:
Официален Вечер
Тип Елемент:
Вечерни Рокли
Силует:
А-Линия
Стил Ръкави:
С спущенным рамо
Вграден сутиен:
ДА
Реалните Изображения:
ДА
търговска марка:
Кловербридаль
Влак:
Стрелка С Форма На Влак
Материал:
Polyester
Номер На Модела:
DH9886
Украса:
Рюшами, Колани
Дължина ръкав(см):
Без ръкави
is_customized:
Yes
Отвор на вратата:
Без презрамки
Дължина На Роклята:
Дължина На Пода
Тип Тъкани:
Шифон
Талия:
Натурални

Те също купуват с този продукт

събития модерен женен Половината ръкав от рамото на момичето тъмно синя рокля за бал елегантни вечерни дълги рокли, вечерни рокли H4059

BGN 75.04

1.Од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.2...

A-line дължина на пода на черното злато пайети Bling дълги вечерни рокли 2018 нова мода абитуриентски вечерна рокля рокли дропшиппинг WS12

BGN 110.00 149.30

Почитувани Купувачи,ова е фустан Во Парк,ве молиме изберете ја вашата големина користете го вашиот Биста и Половината.Опис 1)Материјали : Tulle 2)Вграден Градник : Yes 3)Назад Дизајн : ланче 4)Должина : Подот Должина 5)Декорација : Sequin,Чипка,Beading 6)Пакет : 1x Dress(Без додатоци) 7)Прилики : Партија,Матурска,Свадба,саем,Коктел, Деверуша,враќањето дома и други специјални прилики Алинија Кат Должина Црното Злато Sequin Bling Долги Вечерни Фустани 2018 Нова Мода Матурска Партија Облекување Наметки Dropshipping WS12ГолеминаПревозотНие само брод вашата потврди адреса...

Vestido de феста висока накрайник лъжичка врата шифон Русалка Cap ръкави Дълги вечерни рокли 2018 Дължина на пода, вечерни рокли, DB100

BGN 149.00 201.60

1 остави порака во следната состојба : сакате сопствени направени големина и боја; да ни каже точниот датум треба да се облекуваат; имаат други барања во фустан детали2...

Елегантен силует на сърце с къс ръкав майката на булката рокля шампанско апликация шифон дължина хайвер дамски официални рокли

BGN 196.00 254.40

добредојдовте на нашата продавницаДомот Душо Деколте Кратко Sleeve Мајка на Невестата се Облекуваат Шампањ Appliques Chiffon Теле Должина Жените Партија ФустаниНапомена : 1) За стандардна големина, има САД, велика БРИТАНИЈА,ЕВРА големина, ве молиме да ни кажете јасно...

Реална снимка vestido de феста longo red секси luxury pearls бродерия дълги ръкави вечерна рокля

BGN 433.00 456.00

Вистински фото vestido де феста долго црвена секси луксузни бисери везови долги ракави вечер фустанПочитувани КлиентиСите фотографии подолу се сите вистински фотографии ,ве молиме да не грижете се ,ние ќе ги обезбедува истите quanlity и дизајн, како фотографија ...

VENSANAC 2018 Vintage V образно деколте и дантела, пайети Русалка дълги вечерни рокли Половината от ръкавите на партията цветя бродерия абитуриентски рокли

BGN 118.00 168.00

International shipping1.Светот2.Време на испорака : Од Воздухопловната / Airparcel : Генерално, за 721 Работни дена (Бесплатен Превозот)Од Express : Општо земено, околу 46 работни дена3...

Елегантни Царски Син Вечерни Рокли 2018 Мода Дантела Половината Ръкави Robe De Soiree Дълги Вечерни Рокли Плюс Размер

BGN 85.00 106.62

Ако сакате да се облекува во custom size,ве молиме љубезно дозволете ми да знам следниве мерења : 1.Целосна Биста=_______CM.2.Половината=__________CM.3.Колковите=___________CM.4.Рамо до подот(со чевли) : __________CM._________________________________________________________________________________Вистинската слика :

Robe de soiree 2017 pink Boat Neck slim lace up evening dress with Appliques Party Dresses Prom dresses tailor Custom made

BGN 78.00 86.24

Големина На ТабелатаЗабелешки : 1,вистинската боја на објектот може да биде малку поинаков од сликите кои се прикажани на вебсајтот предизвикана од многу фактори како што се осветлувањето на вашиот монитор и светлина од светлината.2, ве Молиме овозможи мало прирачник за мерење на отстапување за податоци.3, на Овој оглас е за еден фустан само, други додатоци (ако има) не се вклучени.Напомена : Ова е фустан мерки, а не на телото.Ние ви препорачуваме да се измери вашиот секојдневен се облекуваат и да се споредат со нашите мерења да го избере најдобриот големина!Овој фустан може да се прилагодите, но треба да се зголеми трошоците $6, Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање...

Секси Златна Дантела Appliques Чисто Mermaid Evening Dresses 2017 Illusion Back Red Long Party Dress Real Photo Robe De Soiree LSX118

BGN 158.40

Опис на Објектот Нема LSX118 Ткаенина Chiffon Боја црвена Облога 100% Полиестер Ознака Нов со Ознака Додатоци Никој Напомена : Сите големина земе со рака...

NIXUANYUAN 2017 New Custom Made Crystal Evening Dress 2017 Deep V образно деколте Русалка вечерна рокля Секси Side Split vestidos de noite

BGN 143.00 158.38

Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : Ако сакате сопствени направени , ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Безплатна Доставка На Ново V Образно Деколте Вратата Зелен Шифон Общата Дължина На Дълга Официална Вечерна Рокля

BGN 167.00 222.40

100% Вистински Фотографии , Квалитет ГарантиранНие прифаќаме се вратат ако не ви се допаѓа тоа, и го испрати назад фустанКАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ : Големина На Табелата : Боја Палета : Answer : ___________________________ NOTE : О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се ракавици, свадбен превез и crinoline petticoat ( емисија за слики)...

Vestido De Феста Шифон Мъниста Пайети V Образно Деколте С Къс Ръкав Трапецовидна Форма, Дълги Вечерни Рокли 2018 Дължина На Пода Вечерни Рокли N90601

BGN 160.00 216.00

1 остави порака во следната состојба : сакате сопствени направени големина и боја; да ни каже точниот датум треба да се облекуваат; имаат други барања во фустан детали2...

Реална Снимка Вечерна Рокля Елегантен Дълъг Ръкав, Тюл, Дантела С Мъниста Дълги Вечерни Рокли 2018 Robe De Soiree Manche Longue

BGN 103.00 147.20

Внимание : Ние може да се направи custom size,ве молиме потврдете го custom size со продавачот пред цел.Ви благодариме однапред.

Необичаен цвят на пролетта вечерна рокля цвете украсени с тюл рокли за сватба рокли за бала елегантен Vestido De Феста

BGN 108.00 125.15

Со производотМерење ПредупредуваАко сакате да ја изберете фустан, ве молиме понуда мерења како и на следниот графикон!1...

Елегантен царски син шифон официални вечерни рокли, златна дантела 2017 Русалка абитуриентски рокли стягам абитуриентски рокли Robe De Soiree XU039

BGN 94.00 110.40

Опис на Објектот Нема XU039 Ткаенина Chiffon Кралска Сина Боја Црна Бургундија Црвена Облога 100% Полиестер Ознака Нов со Ознака Додатоци Никој Напомена : Сите големина земе со рака...

Бели Вечерни Рокли 2017 Обвивка Cap Ръкави От Шифон И Дантела Елегантни Жени Дълга Вечерна Рокля За Абитуриентски Бал, Рокля Robe De Soiree

BGN 111.00 121.60

Зошто Да Го Одберете Нашата Фабрика ? Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години...

Porfirio Kui Burgundy Evening Dress ацетат сатенени вечерни рокли с дължина до пода A Line Evening Dress With Beading Vestido De Феста

BGN 253.00 297.97

Вечер ФустанКога ќе се планирање да се купи овој фустан од нас, ве молиме љубезно ве молиме да го прочитате тоа јасно како подолу : 1...

Безплатна Доставка, Без Ръкави И Силует Кафяви Шифоновые Вечерни Рокли

BGN 162.00 216.00

КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ : Големина На Табелата : Боја Палета : Answer : ___________________________ NOTE : О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се ракавици, свадбен превез и crinoline petticoat ( емисија за слики)...

Нов прием на шифоновое кратко вечерна рокля 2018 Vestido сребърни кристали, мъниста вечерна рокля Vestido branco Party dersses

BGN 186.00 232.00

Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Пост на Бразил...

Нови Halter Русалка дълги вечерни рокли vestido Longo longo без гръб Robe de soiree вечерни рокли рокли

BGN 163.18

Фустанот не содржат било кој додаток, како свадбен превез,ракавици, shawl,круна,итнВе молиме Одберете ја Големината Според Нашите Големина на Табелата На сликата подолуСнимањето светлина и поставување на вашиот компјутер на екранот може да предизвика мала боја mismatchesОвој фустан може да се прилагоди за различни бои и големини.Кога ќе се направи ред,ве молиме испратете порака до нас за вашата големина детали,Биста,половината,колковите обемот и висината,ако други prombles,можете исто така да се поврзете со насПред да нарачате, ве молиме прочитајте ја оваа листа внимателно и побара сите ваши прашања...