• Ново
Къси Предни Дълги Задни 2018 Вечерни Рокли, Бална Рокля Мила Дължина На Глезена Атласное Дълга Вечерна Рокля За Абитуриентски Рокли Выпускное Рокля

Къси Предни Дълги Задни 2018 Вечерни Рокли, Бална Рокля Мила Дължина На Глезена Атласное Дълга Вечерна Рокля За Абитуриентски Рокли Выпускное Рокля

BGN 111.00
BGN 121.60
-9 %
В магазина

Брой продукти


Зошто Да Изберете Su Zhou Huqiu Фустан Фабрика ?
Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години. Ние може да обичај се направи широк спектар на свадба фустани, вклучувајќи стил, Дејвид Bridals стил Airecollection итн. Нашата Фабрика Функција : 1. Одличен Квалитет - Супериорен Ткаенина, се Посвети на Изработка, Точни Мерења & Заврши КК систем. 2. Конкурентна Цена. - Повеќе количини, повеќе попуст. 3. Брза Испорака на Пратката во рок од 10 работни дена по ред поставени. 4. Целосна Наплата безусловно за било кој квалитет на прашањето Целосна наплата ќе биде почестен & се Врати превозот цена ќе биде наша одговорност. Ако вашата големина е начин на исклучување стандардна големина на табелата, ве молиме погледнете го подолу информации и испратете ми ги точните мерки.Ние силно препорачуваме да имате на вашиот мерењата направени од страна на професионални со твоите под носат пред купување на било gown онлајн. Ве молиме следете ги мерење инструкции, и да се измери себе внимателно. 1. За да изберете стандардна големина, ве молиме љубезно укажуваат на САД, велика БРИТАНИЈА и во Европа Големина стандард јасно. 2. Да се направи сопствени направени големина, ако не знаете како да се измери себе е точно, ве молиме распрашајте се прилагоди за да ви помогне да се измери тоа внимателно. 3. Од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии можете да го видите. 4. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност. 5. Таму ќе биде US$30.0 дополнителни трошоци за плус големина или комплицирано промена на дизајн на услугите на моделот. 6. Понудата е не вклучувајќи какви било додатоци како превез, petticoat, ракавици, итн без посебна најава, ако сакате да купите некои додатоци,ве молиме љубезно ве молиме контактирајте со нас кога ќе го поставите цел. 7. За доброто на навремена испорака, тоа е длабоко ценети со вашиот вид обезбедување на денот на вашата свадба или на партијата во колона "цел забелешки" кога ќе продолжите со цел да проверете. Без разлика дали ќе изберете стандардна големина или ни даде вашиот сопствен мерења, сите наши фустани, костуми се лично прилагодена за вас од нула. Обработка на Време 10 Работни Дена Проценува Време на Испорака ЕМС 5-7 Работни Дена DHL 3-5 Работни Дена ТНТ 3-5 Работни Дена ПРОЗОРЦИ 3-5 Работни Дена FEDEX во Рок од 3 Работни Дена A.

Подробности

Размерът на САЩ:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28, Обичай Размер
Случай:
Официален Вечер
Тип Елемент:
Вечерни Рокли
търговска марка:
ХВВЛФ
Елемент На Модата:
прост
Стил Ръкави:
С спущенным рамо
Дължина На Роклята:
Дължина До Глезена
Украса:
Капакът
Реалните Изображения:
ДА
Силует:
Бална Рокля
Тип Тъкани:
Дантела
Материал:
Polyester
Влак:
Няма
Вграден сутиен:
No
Дължина ръкав(см):
Без ръкави
is_customized:
Yes
Отвор на вратата:
Мадама
Талия:
Натурални

Те също купуват с този продукт

VENSANAC 2018 Vintage V образно деколте и дантела, пайети Русалка дълги вечерни рокли Половината от ръкавите на партията цветя бродерия абитуриентски рокли

BGN 118.00 168.00

International shipping1.Светот2.Време на испорака : Од Воздухопловната / Airparcel : Генерално, за 721 Работни дена (Бесплатен Превозот)Од Express : Општо земено, околу 46 работни дена3...

A-line дължина на пода на черното злато пайети Bling дълги вечерни рокли 2018 нова мода абитуриентски вечерна рокля рокли дропшиппинг WS12

BGN 110.00 149.30

Почитувани Купувачи,ова е фустан Во Парк,ве молиме изберете ја вашата големина користете го вашиот Биста и Половината.Опис 1)Материјали : Tulle 2)Вграден Градник : Yes 3)Назад Дизајн : ланче 4)Должина : Подот Должина 5)Декорација : Sequin,Чипка,Beading 6)Пакет : 1x Dress(Без додатоци) 7)Прилики : Партија,Матурска,Свадба,саем,Коктел, Деверуша,враќањето дома и други специјални прилики Алинија Кат Должина Црното Злато Sequin Bling Долги Вечерни Фустани 2018 Нова Мода Матурска Партија Облекување Наметки Dropshipping WS12ГолеминаПревозотНие само брод вашата потврди адреса...

Русалка Вечерни Рокли, Дълги 2018 Атлас Мъниста Секси V Образно Деколте Дължина На Облегалката До Пода Халат Soiree De Кафтан Abendkleider

BGN 136.00 170.00

Сирена Вечерни Фустани Долг 2018 Сатен Beaded Секси V Вратот Backless Кат Должина Облека Де Соаре Kaftan Abendkleider* Фустан Материјал : Сатен+Beaded * Назад Дизајн : Backless,Невидливи патент, но ако ви се допаѓа други , pls контактирајте ме...

LS00361 луксозни пайети и дантели 3D цветя вечерна рокля 2017 реални снимки vestido de феста abiye vestido longo robe de soiree

BGN 721.00 1414.37

Предмет Бр : LS00361Повод : Paty, матурска, свадбаГолемина : wБоја : на сликатаМатеријал : organzaДеколте : O вратотДолжина на ракав : краток ракавДекорација : тантела и цвеќињаПакет : Секое Парче во Еден ПП ТорбаИме на производ : вечер фустанCustom Size (ве молиме кажете ни за вашата големина како што следи)1 биста =2 половината=3 колковите=4 рамо до рамо=5 шупливи до подот без чевли =6 рамо до подот без потпетици=7 вашата висина без чевли=8 потпетици=• ние се надеваме дека нашите производи секогаш може да се направи сте задоволни...

Прост дизайн с елегантни вечерни рокли на линия шифон мъниста дълги елегантни дамски рокли, вечерни 2018 реална снимка vestido longo феста

BGN 134.00 200.00

Добредојдовте во мојата продавницаЕдноставен Дизајн Домот Вечерни Фустани линија Chiffon Beaded Долго Домот на Жените се Облекуваат Вечер 2016 Година Реално Фото vestido долго феста100% Реална Слика!!! Висок Квалитет!!!Мерки

Секси V Образно Деколте Червено Вечерни Рокли Линия Дълга Рокля Елегантна Пола С Дължина Халати Soiree De Tendance Longue

BGN 174.00 217.60

Купувачот Забелешка*******************************************************************Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Ако пост да БРАЗИЛ , ве молиме да ни кажете приемник CPF , и ако пост на Аргентина , ве молиме да ни кажете приемник CUIL во полето за пораки, без неа, не можеме да ја објавите на фустан, ви благодариме за вашето разбирање...

Реална Снимка Вечерна Рокля Елегантен Дълъг Ръкав, Тюл, Дантела С Мъниста Дълги Вечерни Рокли 2018 Robe De Soiree Manche Longue

BGN 103.00 147.20

Внимание : Ние може да се направи custom size,ве молиме потврдете го custom size со продавачот пред цел.Ви благодариме однапред.

Нов прием на шифоновое кратко вечерна рокля 2018 Vestido сребърни кристали, мъниста вечерна рокля Vestido branco Party dersses

BGN 186.00 232.00

Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Пост на Бразил...

modabelle красива Русалка дълги сини вечерни рокли цветен принт турски арабски дамски официални рокли елегантен 2018

BGN 335.00 418.32

Боја : Боја може да варира помеѓу различни CRT и LCD екрани ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе бидат сосема исти како и на сликите можете да го видите.Ддв број : Бразил Гостите , ве молиме да ги доставите на CPF број со цел да се изедначи царинење, тоа ќе биде потребно ако го избератпревозот со UPS или DHL...

Нови Halter Русалка дълги вечерни рокли vestido Longo longo без гръб Robe de soiree вечерни рокли рокли

BGN 163.18

Фустанот не содржат било кој додаток, како свадбен превез,ракавици, shawl,круна,итнВе молиме Одберете ја Големината Според Нашите Големина на Табелата На сликата подолуСнимањето светлина и поставување на вашиот компјутер на екранот може да предизвика мала боја mismatchesОвој фустан може да се прилагоди за различни бои и големини.Кога ќе се направи ред,ве молиме испратете порака до нас за вашата големина детали,Биста,половината,колковите обемот и висината,ако други prombles,можете исто така да се поврзете со насПред да нарачате, ве молиме прочитајте ја оваа листа внимателно и побара сите ваши прашања...

Завършен На Поръчка Е Официална Вечерна Рокля Дълга Апликация Вечерни Рокли Гънки Vestido De Феста Longo Арабското Вечерна Рокля Елегантна Облегалка

BGN 269.00 286.40

Купувачот Известување1.сите фустани ние се направени ќе бидат малку различни од оригиналната слика можете да го видите на веб страната , и големината ќе биде повеќе или помалку големи или мали помеѓу 1 до 3 см .2.Најниска вредност ќе се забележани на пакет, Но ние не може да го контролира данок...

Beauty-Emily Red Wine Stain Mermaid дълги вечерни рокли 2017 Sweep Влак Prom Party Dresses Zipper Mother vestido de noite

BGN 114.00 162.74

Напомена : Сите големина земе со рака Мерење ќе биде од 1 до 3cm разлика од различен начин Големина на Табелата НИ Големина 2 4 6 8 10 12 14 16 инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен см Биста 32.5 83 33.5 84 34.5 88 35.5 90 36.5 93 38 97 39.5 100 41 104 Половината 25.5 65 26.5 68 27.5 70 28.5 72 29.5 75 31 79 32.5 83 34 86 Колковите 35.75 91 92 36.7537.75 96 38.75 98 39.75 101 41.25 105 42.75 109 44.25 112 Шупливи до Подот 58 147 58 147 59 150 59 150 60 152 60 152 61 155 61 155 Плус Големина 14 W 16 W 18 W 20 W 22 W 24 W 26 W инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен см Биста 32.5 104 43 109 45 114 47 119 49 124 51 130 53 135 Половината 25.5 68 36.25 92 38.5 98 40.75 104 43 109 45.25 115 47.5 121 Колковите 35.75 110 45 116 47.5 121 49.5 126 51.5 131 53.5 136 55.5 141 Шупливи до Подот 61 155 61 155 61 155 61 155 61 155 61 155 61 155Мерење ПредупредуваАко сакате тоа да се сопствени направени ,ве молиме понуда мерења на следниве покажува!1...

Елегантни Царски Син Вечерни Рокли 2018 Мода Дантела Половината Ръкави Robe De Soiree Дълги Вечерни Рокли Плюс Размер

BGN 85.00 106.62

Ако сакате да се облекува во custom size,ве молиме љубезно дозволете ми да знам следниве мерења : 1.Целосна Биста=_______CM.2.Половината=__________CM.3.Колковите=___________CM.4.Рамо до подот(со чевли) : __________CM._________________________________________________________________________________Вистинската слика :

Секси Златна Дантела Appliques Чисто Mermaid Evening Dresses 2017 Illusion Back Red Long Party Dress Real Photo Robe De Soiree LSX118

BGN 158.40

Опис на Објектот Нема LSX118 Ткаенина Chiffon Боја црвена Облога 100% Полиестер Ознака Нов со Ознака Додатоци Никој Напомена : Сите големина земе со рака...

Секси вечерни рокли лодка врата ръкави на гърба с мъниста с дължина до пода Бала вечерни рокли Vestido de Феста

BGN 222.00 246.40

Секси Формално Вечерни Фустани Брод Вратот без Ракави Backless Beaded Кат Должина Матурска Партија Фустани Vestido де ФестаБоја ШемаАко не Можете Да Најдете Боја Ви се Допаѓа Во можност,Или Ќе Треба да ги Прилагодите Со Мерења, ве Молам да Ме контактира Или Оставете Порака !Најчесто поставувани ПРАШАЊАП : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум?A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти...

Елегантни Вечерни Рокли Чисто Neck Ръкави A-Line Дължина На Пода Стягам Преди Дантела Апликация На Бала Вечерни Рокли Robe De Soiree

BGN 220.00 244.80

Домот Вечерни Фустани Чиста Вратот Без Ракави АЛинија Кат Должина Чипка Назад Чипка Applique Матурска Партија Фустани Облека Де СоареГОЛЕМИНА НА ТАБЕЛАТАБоја ШемаАко не Можете Да Најдете Боја Ви се Допаѓа Во можност,Или Ќе Треба да ги Прилагодите Со Мерења, ве Молам да Ме контактира Или Оставете Порака !Најчесто поставувани ПРАШАЊАП : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум?A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти...

Продажба на едро на арабски мюсюлмански вечерна рокля с дълъг ръкав във черна вечерна рокля за абитуриентски бал сшитое на поръчка вечерна рокля

BGN 196.00 268.80

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦАКога Ќе Ги Нарачате .Ве молиме да го Прочитате тоа:1.Остави порака во следната состојба : ако сакате сопствени направени големина и боја; да ни каже точниот датум треба да се облекуваат; имаат други барања во фустан детали2.Ако сакате боја исто како слика, ве молиме оставете порака за да кажете.3.Ние не може да се направи фустан иста како на сликата, ве молиме да се разбере ова,becausethat не е наш дизајн, но ние ќе се обидеме потрудиме да им понуди на секој клиент врвен квалитет.4.Цената не вклучувајќи било свадба додатоци како свадбен превез, свадба ракавици, капа, накит.5.Купувачи ве молиме овозможи приближно 715 дена за испорака по ред се обработуваат.Производство на времето во нашата фабрика е 715 дена,ја Добиете Вашата Фустан во 1430 дена.Ве молиме пред време се подготвува да prearrange!6.Ако сте од Бразил и Сакате да изберете локација за подигнување на превозот начин,ве Молиме леа пет масажа со мене за вашиот CPF,кога јас не shiped,ми треба.Ви благодарам многу!!П : Колку далеку однапред треба да јас цел мојот фустан?A : прилагодувањето време за повеќето посебен повод и свадба партија фустани е 7business дена, но некои фустани со повеќе e laborate дизајни или детали може да потрае подолго за да се прилагоди...

Зелени вечерни рокли 2018 a-line V-образно деколте Cap ръкави мъниста и дантела елегантна дълга вечерна рокля выпускное рокля выпускное рокля

BGN 109.00 120.00

Зошто Да Изберете Su Zhou Huqiu Фустан Фабрика ?Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години...

CEEWHY V-образно деколте и тъмно синьо Русалка пайети вечерна рокля дълга Сплит партия елегантен бала вечерна рокля Abiye Uzun реалната картина

BGN 144.00 205.60

100% сосема нов материјал : sequined облека во боја : црна,црвена,сина,сребро,злато големина : 2,4,6,8,10,12,14,16 стил : мода и формално сезона : сите на годината дали на некои фактори на фотографии' бојата на фустанот може да имаат малку различни од реалниот стоки ,стр закуп овозможи 13 см толеранција поради прирачник за мерење.ПЛАЌАЊЕ : ние поддршка банка картичкаПРЕВОЗОТ : EMS, e Packet, DHL, FEDEX, UPSот,ТНТ се достапни со попуст, Кина Пост Воздух пошта е за слободни.можете да изберете некој што ви се допаѓа.Ние брод во светот со Кина, воздухот пошта преку Кина Пост ...

CloverBridal High quality gold дълги ръкави секси deep low V back вечерни рокли, дълги 2017 сребърна рокля от висок клас луксозни камъни

BGN 360.00

Clover Bridal Висок квалитет секси backless злато долги ракави, вечерни фустани долг 2017 vestido де formaturaМоже да се подигне длабоко V вратот и грбот...

NIXUANYUAN 2017 New Custom Made Crystal Evening Dress 2017 Deep V образно деколте Русалка вечерна рокля Секси Side Split vestidos de noite

BGN 143.00 158.38

Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : Ако сакате сопствени направени , ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Елегантни Вечерни Рокли На Партията 2018 Дълъг Кафтан Гэтсби Действителното Изображение Пайети Писта Мода Русалка Вечерни Рокли За Жени Дрехи

BGN 225.00 284.80

започнетекрајотве молиме не заборавајте напишете го следново детали откако ќе го поставите цел, а потоа ќе добиете парцела непречено 1 .Биста _____Инчи или ___cm 2 .Половината _____Инчи или___cm 3 .Колковите _____Инчи или ___4 cm...

Robe de soiree 2017 pink Boat Neck slim lace up evening dress with Appliques Party Dresses Prom dresses tailor Custom made

BGN 78.00 86.24

Големина На ТабелатаЗабелешки : 1,вистинската боја на објектот може да биде малку поинаков од сликите кои се прикажани на вебсајтот предизвикана од многу фактори како што се осветлувањето на вашиот монитор и светлина од светлината.2, ве Молиме овозможи мало прирачник за мерење на отстапување за податоци.3, на Овој оглас е за еден фустан само, други додатоци (ако има) не се вклучени.Напомена : Ова е фустан мерки, а не на телото.Ние ви препорачуваме да се измери вашиот секојдневен се облекуваат и да се споредат со нашите мерења да го избере најдобриот големина!Овој фустан може да се прилагодите, но треба да се зголеми трошоците $6, Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање...

Нов 2017 Червено едно рамо вечерни рокли с пайети официална дълга рокля за абитуриентски бал, мода секси русалка брачна рокля за абитуриентски бал

BGN 217.00 241.60

Нови 2017 Црвено Еден Рамо Вечерни Фустани со Кристал Формално Долго Матурска Мода се Облекуваат Секси Сирена Ангажман Партија Матурска Gown Бренд Име Скромни Велејќи Стил Број LG0217 Ткаенина Сатен,chiffon Разубавувањето beading Целосно Наредени Да се Изградиво Градник Да Fishbones Затворање Чипка Боја Клиентот може да изберете било која боја од нашите боја шема Големина Стандардна Големина или Custom Size Снабдување Тип на ОЕМ, ODM, W holesale и Мало Олово Време 1230 дена MOQ 1 Парче Сопствени направени yesБоја ШемаМерка НаставаA : рамо до Рамо; B : Брадавица да брадавица; C : Биста; D : Половината; E : Колковите : ; С : Ракав elength; G : Bicep; H : Грб Око(Armhole Околу); I : Шупливи до Подот( над биста ) без чевли; J : Висина без чевли, К : Чевли висина кога тоа ќе се одговара со овој фустан L : Шупливи да Половината над биста ; M : Ако ова не е дно должина фустан, pls мерка на рамо до дното на фустан над биста .Стандардна Големина на Табелата (13cm разликата е дозволено)

VENSANAC 2017 New Mermaid Crystals едно рамо дълги вечерни рокли без ръкави, елегантни гънки драпирани вечерни рокли с пайети за бала

BGN 89.00 118.27

International shipping1.Светот2.Време на испорака : Од Воздухопловната / Airparcel : Генерално, за 721 Работни дена (Бесплатен Превозот)Од Express : Општо земено, околу 46 работни дена3...