• Ново
Елегантен работа-розово A-Line скъпа мъниста нагънат вечерни рокли 2017 официално жени в дълги вечерни рокли, абитуриентски vestido de noche

Елегантен работа-розово A-Line скъпа мъниста нагънат вечерни рокли 2017 официално жени в дълги вечерни рокли, абитуриентски vestido de noche

BGN 190.00
BGN 211.20
-10 %
В магазина

Брой продукти


Домот Прашливи Розова А-Линија Душо Beaded Pleated Вечерни Фустани 2017 Формално Жените Долго Партија Пром Фустани vestido noche de Бренд Име Скромни Велејќи Стил Број LG0174 Ткаенина Сатен,chiffon Разубавувањето монистра,pleat Целосно Наредени да се Изгради-во Градник Да Fishbones Затворање Чипка Боја Клиентот може да изберете било која боја од нашите боја шема Големина Стандардна Големина или Custom Size Снабдување Тип на ОЕМ, ODM, W holesale и Мало Олово Време 12-30 дена MOQ 1 Парче Сопствени направени yes
Боја Шема
Мерка Настава
A : рамо до Рамо; B : Брадавица да брадавица; C : Биста; D : Половината; E : Колковите : ; С : Ракав elength; G : Bicep; H : Грб Око(Armhole Околу); I : Шупливи до Подот( над биста ) без чевли; J : Висина без чевли, К : Чевли висина кога тоа ќе се одговара со овој фустан L : Шупливи да Половината над биста ; M : Ако ова не е дно должина фустан, pls мерка на рамо до дното на фустан над биста .
Стандардна Големина на Табелата (1-3cm разликата е дозволено)

Подробности

Размерът на САЩ:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 14 W, 16, 16 W, 18 W, 20 W
Случай:
Официален Вечер
Тип Елемент:
Вечерни Рокли
Украса:
Пайети, Beading, Плисе, Кристал
търговска марка:
скромно казва
Отвор на вратата:
О-Образно Деколте
Вграден сутиен:
ДА
Стил Ръкави:
С спущенным рамо
Материал:
Полиестер, Памук
Елемент На Модата:
прост
Талия:
Натурални
Реалните Изображения:
ДА
Номер На Модела:
ЛГ0174
Дължина ръкав(см):
Без ръкави
is_customized:
Yes
Дължина На Роклята:
Дължина На Пода
Влак:
Дворцовият Влак
Силует:
А-Линия
Тип Тъкани:
Атлас
Vestido De Longo Феста:
robe de soiree
Vestido de феста:
вечерна рокля
Вечерни Рокли:
vestido longo
дългите вечерни рокли:
vestido de феста longo
robe de soiree longue 2017:
Абитуриентски Рокли
вечерна рокля:
вечерна рокля 2017 г.
вечерни рокли, дълги 2017:
вечерна парти
дългите вечерни рокли:
Vestido de longo феста para casamento
vestido феста longo:
vestidos de новия
Выпускное Рокля:
vestido de noche

Те също купуват с този продукт

Секси V Образно Деколте Червено Вечерни Рокли Линия Дълга Рокля Елегантна Пола С Дължина Халати Soiree De Tendance Longue

BGN 174.00 217.60

Купувачот Забелешка*******************************************************************Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Ако пост да БРАЗИЛ , ве молиме да ни кажете приемник CPF , и ако пост на Аргентина , ве молиме да ни кажете приемник CUIL во полето за пораки, без неа, не можеме да ја објавите на фустан, ви благодариме за вашето разбирање...

Реална снимка на две части сатен висока шия и дълги вечерни рокли 2018 ръкави Русалка във дължина на пода вечерна рокля HFY61301

BGN 137.00 195.18

Ве молиме проверете повеќе детали за фустан1 Ние би сакале да испратите фустан picures на вашата email пораката пред испраќање на стоката, така што би можеле да утврдат ѓубре не ви се допаѓа и да го направиме совршен фустан кога ќе го добиете фустани...

modabelle красива Русалка дълги сини вечерни рокли цветен принт турски арабски дамски официални рокли елегантен 2018

BGN 335.00 418.32

Боја : Боја може да варира помеѓу различни CRT и LCD екрани ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе бидат сосема исти како и на сликите можете да го видите.Ддв број : Бразил Гостите , ве молиме да ги доставите на CPF број со цел да се изедначи царинење, тоа ќе биде потребно ако го избератпревозот со UPS или DHL...

Robe De Soiree Елегантни Вечерни Рокли Дълги 2018 Тюл С Дантела Аппликацией Дължина До Пода Кафтан Abendkleider Abiye

BGN 96.00 120.00

Облека Де Соаре Домот Вечерни Фустани Долг 2018 Tulle Со Чипка Appliqued КатДолжина Kaftan Abendkleider Abiye* Фустан Материјал : Tulle+Applqiues+Beaded * Назад Дизајн : Патент, но ако ви се допаѓа други , pls контактирајте ме...

VENSANAC 2018 Vintage V образно деколте и дантела, пайети Русалка дълги вечерни рокли Половината от ръкавите на партията цветя бродерия абитуриентски рокли

BGN 118.00 168.00

International shipping1.Светот2.Време на испорака : Од Воздухопловната / Airparcel : Генерално, за 721 Работни дена (Бесплатен Превозот)Од Express : Општо земено, околу 46 работни дена3...

Безплатна Доставка На Ново V Образно Деколте Вратата Зелен Шифон Общата Дължина На Дълга Официална Вечерна Рокля

BGN 167.00 222.40

100% Вистински Фотографии , Квалитет ГарантиранНие прифаќаме се вратат ако не ви се допаѓа тоа, и го испрати назад фустанКАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ : Големина На Табелата : Боја Палета : Answer : ___________________________ NOTE : О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се ракавици, свадбен превез и crinoline petticoat ( емисија за слики)...

Нови Halter Русалка дълги вечерни рокли vestido Longo longo без гръб Robe de soiree вечерни рокли рокли

BGN 163.18

Фустанот не содржат било кој додаток, како свадбен превез,ракавици, shawl,круна,итнВе молиме Одберете ја Големината Според Нашите Големина на Табелата На сликата подолуСнимањето светлина и поставување на вашиот компјутер на екранот може да предизвика мала боја mismatchesОвој фустан може да се прилагоди за различни бои и големини.Кога ќе се направи ред,ве молиме испратете порака до нас за вашата големина детали,Биста,половината,колковите обемот и висината,ако други prombles,можете исто така да се поврзете со насПред да нарачате, ве молиме прочитајте ја оваа листа внимателно и побара сите ваши прашања...

Къси Предни Дълги Задни 2018 Вечерни Рокли, Бална Рокля Мила Дължина На Глезена Атласное Дълга Вечерна Рокля За Абитуриентски Рокли Выпускное Рокля

BGN 111.00 121.60

Зошто Да Изберете Su Zhou Huqiu Фустан Фабрика ?Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години...

Реална Снимка Вечерна Рокля Елегантен Дълъг Ръкав, Тюл, Дантела С Мъниста Дълги Вечерни Рокли 2018 Robe De Soiree Manche Longue

BGN 103.00 147.20

Внимание : Ние може да се направи custom size,ве молиме потврдете го custom size со продавачот пред цел.Ви благодариме однапред.

Прост дизайн с елегантни вечерни рокли на линия шифон мъниста дълги елегантни дамски рокли, вечерни 2018 реална снимка vestido longo феста

BGN 134.00 200.00

Добредојдовте во мојата продавницаЕдноставен Дизајн Домот Вечерни Фустани линија Chiffon Beaded Долго Домот на Жените се Облекуваат Вечер 2016 Година Реално Фото vestido долго феста100% Реална Слика!!! Висок Квалитет!!!Мерки

A-line дължина на пода на черното злато пайети Bling дълги вечерни рокли 2018 нова мода абитуриентски вечерна рокля рокли дропшиппинг WS12

BGN 110.00 149.30

Почитувани Купувачи,ова е фустан Во Парк,ве молиме изберете ја вашата големина користете го вашиот Биста и Половината.Опис 1)Материјали : Tulle 2)Вграден Градник : Yes 3)Назад Дизајн : ланче 4)Должина : Подот Должина 5)Декорација : Sequin,Чипка,Beading 6)Пакет : 1x Dress(Без додатоци) 7)Прилики : Партија,Матурска,Свадба,саем,Коктел, Деверуша,враќањето дома и други специјални прилики Алинија Кат Должина Црното Злато Sequin Bling Долги Вечерни Фустани 2018 Нова Мода Матурска Партија Облекување Наметки Dropshipping WS12ГолеминаПревозотНие само брод вашата потврди адреса...

Русалка пайети, блестящи вечерни рокли 2018 О-образно деколте avondjurk robe de bal във vestido de noche вечерни рокли, Абитуриентски

BGN 243.00 286.40

Сирена Sequin Злато Светкавиот Формално Вечерни Фустани 2018 ОВратот avondjurk облека де топчиња со ист Beading vestido noche de Матурска Партија ФустаниГОЛЕМИНА НА ТАБЕЛАТАБОЈА ШЕМАКАКО ДА СЕ ИЗМЕРИСите наши фустани се обичај фустан, па ние треба вашата точно мерење детали, ве Молиме да ни кажете детални мерења како што следува : 1.Целосна биста= __ cm2.Половината = __ cm3.Колковите= __ cm4.Рамо до Подот =_cm5...

Безплатна доставка Русалка официални вечерни рокли 2017 нови дамски тъмно сини вечерни рокли с половин ръкав

BGN 170.00 212.00

Добредојдовте На Нашата ПродавницаПочитувани Купувачи : Добредојдовте на нашата продавница! Ние сме професионални ОЕМ & ODM фабрика во Suzhou,Кинески најголемите венчаница& вечер фустан на пазарот ...

Bealegantom Real Photo A-Line Black Red Evening Dresses 2017 Official Long Party Prom Gown Vestido Longo QA1030

BGN 102.00 127.98

Добредојдовте на Нашата Продавница Bealegantom Свадба Flagships ПродавницаИзвестување1.Остави порака во следната состојба : ако сакате сопствени направени големина и боја; да ни каже точниот датум треба да се облекуваат; имаат други барања во фустан детали 2.Ако сакате боја исто како слика, ве молиме оставете порака за да кажете...

Robe de soiree 2017 pink Boat Neck slim lace up evening dress with Appliques Party Dresses Prom dresses tailor Custom made

BGN 78.00 86.24

Големина На ТабелатаЗабелешки : 1,вистинската боја на објектот може да биде малку поинаков од сликите кои се прикажани на вебсајтот предизвикана од многу фактори како што се осветлувањето на вашиот монитор и светлина од светлината.2, ве Молиме овозможи мало прирачник за мерење на отстапување за податоци.3, на Овој оглас е за еден фустан само, други додатоци (ако има) не се вклучени.Напомена : Ова е фустан мерки, а не на телото.Ние ви препорачуваме да се измери вашиот секојдневен се облекуваат и да се споредат со нашите мерења да го избере најдобриот големина!Овој фустан може да се прилагодите, но треба да се зголеми трошоците $6, Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање...

Реална снимка vestido de феста longo red секси luxury pearls бродерия дълги ръкави вечерна рокля

BGN 433.00 456.00

Вистински фото vestido де феста долго црвена секси луксузни бисери везови долги ракави вечер фустанПочитувани КлиентиСите фотографии подолу се сите вистински фотографии ,ве молиме да не грижете се ,ние ќе ги обезбедува истите quanlity и дизајн, како фотографија ...

Porfirio Kui Burgundy Evening Dress ацетат сатенени вечерни рокли с дължина до пода A Line Evening Dress With Beading Vestido De Феста

BGN 253.00 297.97

Вечер ФустанКога ќе се планирање да се купи овој фустан од нас, ве молиме љубезно ве молиме да го прочитате тоа јасно како подолу : 1...