• Ново
modabelle красива Русалка дълги сини вечерни рокли цветен принт турски арабски дамски официални рокли елегантен 2018

modabelle красива Русалка дълги сини вечерни рокли цветен принт турски арабски дамски официални рокли елегантен 2018

BGN 335.00
BGN 418.32
-20 %
В магазина

Брой продукти


Боја : Боја може да варира помеѓу различни CRT и LCD екрани. ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе бидат сосема исти како и на сликите можете да го видите.
Ддв број : Бразил Гостите , ве молиме да ги доставите на CPF број со цел да се изедначи царинење, тоа ќе биде потребно ако го изберат
превозот со UPS или DHL. Руски Клиенти , ве молиме потврдете го вашето име е полно име.
Додатоци : Сите додатоци кои се прикажани на сликите не се вклучени.
modabelle Прекрасна Сирена Долга Сина Вечер Фустани, Цветни Печатени на турски јазик арапски Женска Формално Партија Фустани Домот 2018
Ние прифаќаме Прилагодено облечи. Ако треба да обичај прави фустан, ве молиме да го пополните следниот детални информации, а потоа да ги испратите на нас со оставање на порака. Вие исто така може да ни кажете вашето други барање, ние ќе се обидеме потрудиме да услуга за вас. Ви благодариме. 1. Биста ________ инчи /см 2. Половината __________ инчи /см 3. Колковите _________ инчи /см 4 . Шупливи до подот _________ инчи /см 5 . Висина _________ инчи /см
Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка или превозот цена. Ние ќе го прогласи објектот како примерок и
ниска вредност за да се избегне премногу данок. Но, понекогаш во некои земји,
царинскиот службеник може да биде многу строга и ние не може да сметка за сите царинската такса, па ве молиме да проверите на царинската
политика на свој место. Ако треба да се плати царински давачки, тоа е вашата должност да вашата сопствена земја, купувачот треба да се разбере оваа ситуација.
Цел Откази
Ние разбираме дека со нарачување фустан за вашиот специјален повод е значаен потфат, и нашето поништување на политика беше создадена со ова на ум. Сепак, важно е да се напомене дека нашите фустани се направени да нарачате, и еднаш на процесот на креирање почна материјалите не можат да се употребуваат. Добрата вест е што по поставување на својата цел, има уште време да го направите вашиот ум. Ве молиме погледнете ги нашите поништување на политика подолу за детали.
Нашата Политика Откази
1.Нарачки откажана во рок од 24 часа на исплата потврда ќе бидат квалификувани за целосно враќање на средствата.
2.Нарачки откажана 1-3 дена по исплата потврда ќе бидат квалификувани за делумно враќање на средствата се состои од целосна превозот цена, и 50% на набавната цена.
3.Нарачки откажана после 3 дена од денот на исплата потврда ќе бидат квалификувани за делумно враќање на средствата се состои од целосна превозот цена.

Подробности

Размерът на САЩ:
2, 4, 6, 8, 10, Обичай Размер
Случай:
Официален Вечер
Тип Елемент:
Вечерни Рокли
Украса:
Сложете Цветя, Плисе, Модел, Къдри
търговска марка:
модабель
Стил Ръкави:
С спущенным рамо
Вграден сутиен:
ДА
Реалните Изображения:
ДА
Тип Тъкани:
Атлас
Влак:
Няма
Материал:
Polyester
Номер На Модела:
2017100902
Елемент На Модата:
Цветен Принт
Дължина ръкав(см):
Без ръкави
is_customized:
Yes
Отвор на вратата:
Мадама
Силует:
Тръба / Русалка
Дължина На Роклята:
Дължина На Пода
Талия:
Натурални
Размер:
Custom made, Plus Size,Standard Size
Доставка:
Бърза доставка
Стил:
абитуриентски рокли, вечерни рокли
Тип:
formatura vestido
Дизайн:
Robe De Bal Longue
Vestidos de Graduacion:
дълги рокли за абитуриентски бал

Те също купуват с този продукт

Елегантни Вечерни Рокли На Партията 2018 Дълъг Кафтан Гэтсби Действителното Изображение Пайети Писта Мода Русалка Вечерни Рокли За Жени Дрехи

BGN 225.00 284.80

започнетекрајотве молиме не заборавајте напишете го следново детали откако ќе го поставите цел, а потоа ќе добиете парцела непречено 1 .Биста _____Инчи или ___cm 2 .Половината _____Инчи или___cm 3 .Колковите _____Инчи или ___4 cm...

Реална снимка vestido de феста longo red секси luxury pearls бродерия дълги ръкави вечерна рокля

BGN 433.00 456.00

Вистински фото vestido де феста долго црвена секси луксузни бисери везови долги ракави вечер фустанПочитувани КлиентиСите фотографии подолу се сите вистински фотографии ,ве молиме да не грижете се ,ние ќе ги обезбедува истите quanlity и дизајн, како фотографија ...

Необичаен цвят на пролетта вечерна рокля цвете украсени с тюл рокли за сватба рокли за бала елегантен Vestido De Феста

BGN 108.00 125.15

Со производотМерење ПредупредуваАко сакате да ја изберете фустан, ве молиме понуда мерења како и на следниот графикон!1...

Секси Златна Дантела Appliques Чисто Mermaid Evening Dresses 2017 Illusion Back Red Long Party Dress Real Photo Robe De Soiree LSX118

BGN 158.40

Опис на Објектот Нема LSX118 Ткаенина Chiffon Боја црвена Облога 100% Полиестер Ознака Нов со Ознака Додатоци Никој Напомена : Сите големина земе со рака...

Безплатна Доставка На Ново V Образно Деколте Вратата Зелен Шифон Общата Дължина На Дълга Официална Вечерна Рокля

BGN 167.00 222.40

100% Вистински Фотографии , Квалитет ГарантиранНие прифаќаме се вратат ако не ви се допаѓа тоа, и го испрати назад фустанКАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ : Големина На Табелата : Боја Палета : Answer : ___________________________ NOTE : О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се ракавици, свадбен превез и crinoline petticoat ( емисија за слики)...

Елегантен царски син шифон официални вечерни рокли, златна дантела 2017 Русалка абитуриентски рокли стягам абитуриентски рокли Robe De Soiree XU039

BGN 94.00 110.40

Опис на Објектот Нема XU039 Ткаенина Chiffon Кралска Сина Боја Црна Бургундија Црвена Облога 100% Полиестер Ознака Нов со Ознака Додатоци Никој Напомена : Сите големина земе со рака...

Прост дизайн с елегантни вечерни рокли на линия шифон мъниста дълги елегантни дамски рокли, вечерни 2018 реална снимка vestido longo феста

BGN 134.00 200.00

Добредојдовте во мојата продавницаЕдноставен Дизајн Домот Вечерни Фустани линија Chiffon Beaded Долго Домот на Жените се Облекуваат Вечер 2016 Година Реално Фото vestido долго феста100% Реална Слика!!! Висок Квалитет!!!Мерки

A-line дължина на пода на черното злато пайети Bling дълги вечерни рокли 2018 нова мода абитуриентски вечерна рокля рокли дропшиппинг WS12

BGN 110.00 149.30

Почитувани Купувачи,ова е фустан Во Парк,ве молиме изберете ја вашата големина користете го вашиот Биста и Половината.Опис 1)Материјали : Tulle 2)Вграден Градник : Yes 3)Назад Дизајн : ланче 4)Должина : Подот Должина 5)Декорација : Sequin,Чипка,Beading 6)Пакет : 1x Dress(Без додатоци) 7)Прилики : Партија,Матурска,Свадба,саем,Коктел, Деверуша,враќањето дома и други специјални прилики Алинија Кат Должина Црното Злато Sequin Bling Долги Вечерни Фустани 2018 Нова Мода Матурска Партија Облекување Наметки Dropshipping WS12ГолеминаПревозотНие само брод вашата потврди адреса...

Русалка пайети, блестящи вечерни рокли 2018 О-образно деколте avondjurk robe de bal във vestido de noche вечерни рокли, Абитуриентски

BGN 243.00 286.40

Сирена Sequin Злато Светкавиот Формално Вечерни Фустани 2018 ОВратот avondjurk облека де топчиња со ист Beading vestido noche de Матурска Партија ФустаниГОЛЕМИНА НА ТАБЕЛАТАБОЈА ШЕМАКАКО ДА СЕ ИЗМЕРИСите наши фустани се обичај фустан, па ние треба вашата точно мерење детали, ве Молиме да ни кажете детални мерења како што следува : 1.Целосна биста= __ cm2.Половината = __ cm3.Колковите= __ cm4.Рамо до Подот =_cm5...

Vestido de феста висока накрайник лъжичка врата шифон Русалка Cap ръкави Дълги вечерни рокли 2018 Дължина на пода, вечерни рокли, DB100

BGN 149.00 201.60

1 остави порака во следната состојба : сакате сопствени направени големина и боја; да ни каже точниот датум треба да се облекуваат; имаат други барања во фустан детали2...

Елегантни Вечерни Рокли Чисто Neck Ръкави A-Line Дължина На Пода Стягам Преди Дантела Апликация На Бала Вечерни Рокли Robe De Soiree

BGN 220.00 244.80

Домот Вечерни Фустани Чиста Вратот Без Ракави АЛинија Кат Должина Чипка Назад Чипка Applique Матурска Партија Фустани Облека Де СоареГОЛЕМИНА НА ТАБЕЛАТАБоја ШемаАко не Можете Да Најдете Боја Ви се Допаѓа Во можност,Или Ќе Треба да ги Прилагодите Со Мерења, ве Молам да Ме контактира Или Оставете Порака !Најчесто поставувани ПРАШАЊАП : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум?A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти...

Vestido De Феста Шифон Мъниста Пайети V Образно Деколте С Къс Ръкав Трапецовидна Форма, Дълги Вечерни Рокли 2018 Дължина На Пода Вечерни Рокли N90601

BGN 160.00 216.00

1 остави порака во следната состојба : сакате сопствени направени големина и боја; да ни каже точниот датум треба да се облекуваат; имаат други барања во фустан детали2...

Нов a-line висока яка с дълъг ръкав шампанско. → Underscarf Дубай Марокански кафтан мюсюлмански вечерни рокли выпускное рокля Рокля

BGN 142.40

Нови 2016 година Алинија Висока Јака Долги Ракави Шампањ Hijab Underscarf Дубаи Мароко Kaftan Муслимански Вечерни Фустани Пром Фустан GownГолемина На ТабелатаКако Да Се ИзмериБелешки A...

Реална снимка на две части сатен висока шия и дълги вечерни рокли 2018 ръкави Русалка във дължина на пода вечерна рокля HFY61301

BGN 137.00 195.18

Ве молиме проверете повеќе детали за фустан1 Ние би сакале да испратите фустан picures на вашата email пораката пред испраќање на стоката, така што би можеле да утврдат ѓубре не ви се допаѓа и да го направиме совршен фустан кога ќе го добиете фустани...

събития модерен женен Половината ръкав от рамото на момичето тъмно синя рокля за бал елегантни вечерни дълги рокли, вечерни рокли H4059

BGN 75.04

1.Од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.2...

Секси вечерни рокли лодка врата ръкави на гърба с мъниста с дължина до пода Бала вечерни рокли Vestido de Феста

BGN 222.00 246.40

Секси Формално Вечерни Фустани Брод Вратот без Ракави Backless Beaded Кат Должина Матурска Партија Фустани Vestido де ФестаБоја ШемаАко не Можете Да Најдете Боја Ви се Допаѓа Во можност,Или Ќе Треба да ги Прилагодите Со Мерења, ве Молам да Ме контактира Или Оставете Порака !Најчесто поставувани ПРАШАЊАП : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум?A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти...

Porfirio Kui Burgundy Evening Dress ацетат сатенени вечерни рокли с дължина до пода A Line Evening Dress With Beading Vestido De Феста

BGN 253.00 297.97

Вечер ФустанКога ќе се планирање да се купи овој фустан од нас, ве молиме љубезно ве молиме да го прочитате тоа јасно како подолу : 1...

Beauty-Emily Red Wine Stain Mermaid дълги вечерни рокли 2017 Sweep Влак Prom Party Dresses Zipper Mother vestido de noite

BGN 114.00 162.74

Напомена : Сите големина земе со рака Мерење ќе биде од 1 до 3cm разлика од различен начин Големина на Табелата НИ Големина 2 4 6 8 10 12 14 16 инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен см Биста 32.5 83 33.5 84 34.5 88 35.5 90 36.5 93 38 97 39.5 100 41 104 Половината 25.5 65 26.5 68 27.5 70 28.5 72 29.5 75 31 79 32.5 83 34 86 Колковите 35.75 91 92 36.7537.75 96 38.75 98 39.75 101 41.25 105 42.75 109 44.25 112 Шупливи до Подот 58 147 58 147 59 150 59 150 60 152 60 152 61 155 61 155 Плус Големина 14 W 16 W 18 W 20 W 22 W 24 W 26 W инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен см Биста 32.5 104 43 109 45 114 47 119 49 124 51 130 53 135 Половината 25.5 68 36.25 92 38.5 98 40.75 104 43 109 45.25 115 47.5 121 Колковите 35.75 110 45 116 47.5 121 49.5 126 51.5 131 53.5 136 55.5 141 Шупливи до Подот 61 155 61 155 61 155 61 155 61 155 61 155 61 155Мерење ПредупредуваАко сакате тоа да се сопствени направени ,ве молиме понуда мерења на следниве покажува!1...

Нови Halter Русалка дълги вечерни рокли vestido Longo longo без гръб Robe de soiree вечерни рокли рокли

BGN 163.18

Фустанот не содржат било кој додаток, како свадбен превез,ракавици, shawl,круна,итнВе молиме Одберете ја Големината Според Нашите Големина на Табелата На сликата подолуСнимањето светлина и поставување на вашиот компјутер на екранот може да предизвика мала боја mismatchesОвој фустан може да се прилагоди за различни бои и големини.Кога ќе се направи ред,ве молиме испратете порака до нас за вашата големина детали,Биста,половината,колковите обемот и висината,ако други prombles,можете исто така да се поврзете со насПред да нарачате, ве молиме прочитајте ја оваа листа внимателно и побара сите ваши прашања...

VENSANAC 2018 Vintage V образно деколте и дантела, пайети Русалка дълги вечерни рокли Половината от ръкавите на партията цветя бродерия абитуриентски рокли

BGN 118.00 168.00

International shipping1.Светот2.Време на испорака : Од Воздухопловната / Airparcel : Генерално, за 721 Работни дена (Бесплатен Превозот)Од Express : Општо земено, околу 46 работни дена3...

CEEWHY V-образно деколте и тъмно синьо Русалка пайети вечерна рокля дълга Сплит партия елегантен бала вечерна рокля Abiye Uzun реалната картина

BGN 144.00 205.60

100% сосема нов материјал : sequined облека во боја : црна,црвена,сина,сребро,злато големина : 2,4,6,8,10,12,14,16 стил : мода и формално сезона : сите на годината дали на некои фактори на фотографии' бојата на фустанот може да имаат малку различни од реалниот стоки ,стр закуп овозможи 13 см толеранција поради прирачник за мерење.ПЛАЌАЊЕ : ние поддршка банка картичкаПРЕВОЗОТ : EMS, e Packet, DHL, FEDEX, UPSот,ТНТ се достапни со попуст, Кина Пост Воздух пошта е за слободни.можете да изберете некој што ви се допаѓа.Ние брод во светот со Кина, воздухот пошта преку Кина Пост ...

Русалка Вечерни Рокли, Дълги 2018 Атлас Мъниста Секси V Образно Деколте Дължина На Облегалката До Пода Халат Soiree De Кафтан Abendkleider

BGN 136.00 170.00

Сирена Вечерни Фустани Долг 2018 Сатен Beaded Секси V Вратот Backless Кат Должина Облека Де Соаре Kaftan Abendkleider* Фустан Материјал : Сатен+Beaded * Назад Дизајн : Backless,Невидливи патент, но ако ви се допаѓа други , pls контактирајте ме...