• Ново
Завършен На Поръчка Е Официална Вечерна Рокля Дълга Апликация Вечерни Рокли Гънки Vestido De Феста Longo Арабското Вечерна Рокля Елегантна Облегалка

Завършен На Поръчка Е Официална Вечерна Рокля Дълга Апликация Вечерни Рокли Гънки Vestido De Феста Longo Арабското Вечерна Рокля Елегантна Облегалка

BGN 269.00
BGN 286.40
-6 %
В магазина

Брой продукти


Купувачот Известување
1.сите фустани ние се направени ќе бидат малку различни од оригиналната слика можете да го видите на веб страната , и големината ќе биде повеќе или помалку големи или мали помеѓу 1 до 3 см .
2.Најниска вредност ќе се забележани на пакет, Но ние не може да го контролира данок. Ве молиме да се разбере ако царинските давачки данок. сакаат ќе може прво да знаат ова ,како што се велика БРИТАНИЈА,Канада ,Бразил,Белгија,Холандија,Франција ,Холандија,руски,Шпанија..
3.Кога ќе го стави на ред ,нашата обработка време е 15-25 дена ,ако се итни ,ќе може да плаќаат екстра за раш такса ,сакаат ќе може да го разбере.
4.Ако ви треба сопствени направени,или вашата големина е плус големина 18 W ,20 W,22 W,24 W,26 W,ние ќе ви наплати повеќе од 30 долари.ако сакате да ја откаже нарачката но завршиме тоа, ве молиме да обрнете 39 ткаенина такса.бидејќи нашиот фустан е обичај прави не е во парк.
5.Ние не прифаќаме врати се облекуваат, но не и причината.ние accpet големината не е точен,фустан оштетени,се облекуваат изгубени.бидејќи фустанот е cusotm се направи не е во парк.
Внимание :
Ако сте од БРАЗИЛ, ве молиме дај ни вашиот CPF во полето за пораки кога се врши плаќање, без неа, не можеме да ја објавите на пратката. ви благодариме за разбирањето!
Детали шоу
напомена : Доколку сакате да нарачате овој фустан во custom size и прилагодено боја,можете да изберете по случаен избор на големина и боја кога ќе го поставите цел ,а потоа оставете порака за да нè на вашиот сопствен големина и боја .Па ние може да се види бојата и мерења сакате кога ќе се дојде на ред.
Ако сакате да обичај се направи фустан, ве молиме да ни ги испратите на мерење на листата што следи :
1.Биста =___cm
2.Половината =___cm
3.Колковите =___cm
4.Половината до подот со чевлите =___cm
5. Рамо до Подот со чевлите =___cm
6.Висина =___ cm (од врвот на главата да се подот со чевлите )
Фустан во боја =___ (Било која боја да изберете од нашата боја шема или слика боја)
Можеби Ќе Сакате Големина & Мерење На Табелата
Превозот
Плаќање
Технолошкиот Процес
Сертификација
Пакување
Се враќа
Повратни информации

Подробности

Размерът на САЩ:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16
Случай:
Официален Вечер
Тип Елемент:
Вечерни Рокли
Отвор на вратата:
V-Образно Деколте
Дължина ръкав(см):
Кратък
Силует:
А-Линия
Влак:
Дворцовият Влак
Вграден сутиен:
ДА
Стил Ръкави:
Колпачковый Ръкав
Украса:
Гънки, Дантели, Апликации
Елемент На Модата:
Конфетный цвят
търговска марка:
WDPL
Тип Тъкани:
тюл
Материал:
Polyester
Номер На Модела:
Вечерни Рокли
is_customized:
Yes
Дължина На Роклята:
Дължина На Пода
Талия:
Натурални
Реалните Изображения:
No

Те също купуват с този продукт

VENSANAC 2018 Vintage V образно деколте и дантела, пайети Русалка дълги вечерни рокли Половината от ръкавите на партията цветя бродерия абитуриентски рокли

BGN 118.00 168.00

International shipping1.Светот2.Време на испорака : Од Воздухопловната / Airparcel : Генерално, за 721 Работни дена (Бесплатен Превозот)Од Express : Општо земено, околу 46 работни дена3...

Елегантни Вечерни Рокли Чисто Neck Ръкави A-Line Дължина На Пода Стягам Преди Дантела Апликация На Бала Вечерни Рокли Robe De Soiree

BGN 220.00 244.80

Домот Вечерни Фустани Чиста Вратот Без Ракави АЛинија Кат Должина Чипка Назад Чипка Applique Матурска Партија Фустани Облека Де СоареГОЛЕМИНА НА ТАБЕЛАТАБоја ШемаАко не Можете Да Најдете Боја Ви се Допаѓа Во можност,Или Ќе Треба да ги Прилагодите Со Мерења, ве Молам да Ме контактира Или Оставете Порака !Најчесто поставувани ПРАШАЊАП : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум?A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти...

LS00361 луксозни пайети и дантели 3D цветя вечерна рокля 2017 реални снимки vestido de феста abiye vestido longo robe de soiree

BGN 721.00 1414.37

Предмет Бр : LS00361Повод : Paty, матурска, свадбаГолемина : wБоја : на сликатаМатеријал : organzaДеколте : O вратотДолжина на ракав : краток ракавДекорација : тантела и цвеќињаПакет : Секое Парче во Еден ПП ТорбаИме на производ : вечер фустанCustom Size (ве молиме кажете ни за вашата големина како што следи)1 биста =2 половината=3 колковите=4 рамо до рамо=5 шупливи до подот без чевли =6 рамо до подот без потпетици=7 вашата висина без чевли=8 потпетици=• ние се надеваме дека нашите производи секогаш може да се направи сте задоволни...

Елегантни Царски Син Вечерни Рокли 2018 Мода Дантела Половината Ръкави Robe De Soiree Дълги Вечерни Рокли Плюс Размер

BGN 85.00 106.62

Ако сакате да се облекува во custom size,ве молиме љубезно дозволете ми да знам следниве мерења : 1.Целосна Биста=_______CM.2.Половината=__________CM.3.Колковите=___________CM.4.Рамо до подот(со чевли) : __________CM._________________________________________________________________________________Вистинската слика :

Елегантен царски син шифон официални вечерни рокли, златна дантела 2017 Русалка абитуриентски рокли стягам абитуриентски рокли Robe De Soiree XU039

BGN 94.00 110.40

Опис на Објектот Нема XU039 Ткаенина Chiffon Кралска Сина Боја Црна Бургундија Црвена Облога 100% Полиестер Ознака Нов со Ознака Додатоци Никој Напомена : Сите големина земе со рака...

Безплатна Доставка На Ново V Образно Деколте Вратата Зелен Шифон Общата Дължина На Дълга Официална Вечерна Рокля

BGN 167.00 222.40

100% Вистински Фотографии , Квалитет ГарантиранНие прифаќаме се вратат ако не ви се допаѓа тоа, и го испрати назад фустанКАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ : Големина На Табелата : Боја Палета : Answer : ___________________________ NOTE : О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се ракавици, свадбен превез и crinoline petticoat ( емисија за слики)...

Безплатна доставка лют червен Половината ръкави вечерни рокли зима Русалка вечерна рокля жени keyhole корсет вятър червена вечерна рокля

BGN 170.00 212.00

Добредојдовте На Нашата ПродавницаПочитувани Купувачи : Добредојдовте на нашата продавница! Ние сме професионални ОЕМ & ODM фабрика во Suzhou,Кинески најголемите венчаница& вечер фустан на пазарот ...

събития модерен женен Половината ръкав от рамото на момичето тъмно синя рокля за бал елегантни вечерни дълги рокли, вечерни рокли H4059

BGN 75.04

1.Од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.2...

CEEWHY V-образно деколте и тъмно синьо Русалка пайети вечерна рокля дълга Сплит партия елегантен бала вечерна рокля Abiye Uzun реалната картина

BGN 144.00 205.60

100% сосема нов материјал : sequined облека во боја : црна,црвена,сина,сребро,злато големина : 2,4,6,8,10,12,14,16 стил : мода и формално сезона : сите на годината дали на некои фактори на фотографии' бојата на фустанот може да имаат малку различни од реалниот стоки ,стр закуп овозможи 13 см толеранција поради прирачник за мерење.ПЛАЌАЊЕ : ние поддршка банка картичкаПРЕВОЗОТ : EMS, e Packet, DHL, FEDEX, UPSот,ТНТ се достапни со попуст, Кина Пост Воздух пошта е за слободни.можете да изберете некој што ви се допаѓа.Ние брод во светот со Кина, воздухот пошта преку Кина Пост ...

Безплатна доставка Русалка официални вечерни рокли 2017 нови дамски тъмно сини вечерни рокли с половин ръкав

BGN 170.00 212.00

Добредојдовте На Нашата ПродавницаПочитувани Купувачи : Добредојдовте на нашата продавница! Ние сме професионални ОЕМ & ODM фабрика во Suzhou,Кинески најголемите венчаница& вечер фустан на пазарот ...

CloverBridal High quality gold дълги ръкави секси deep low V back вечерни рокли, дълги 2017 сребърна рокля от висок клас луксозни камъни

BGN 360.00

Clover Bridal Висок квалитет секси backless злато долги ракави, вечерни фустани долг 2017 vestido де formaturaМоже да се подигне длабоко V вратот и грбот...

NIXUANYUAN 2017 New Custom Made Crystal Evening Dress 2017 Deep V образно деколте Русалка вечерна рокля Секси Side Split vestidos de noite

BGN 143.00 158.38

Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : Ако сакате сопствени направени , ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Реална снимка vestido de феста longo red секси luxury pearls бродерия дълги ръкави вечерна рокля

BGN 433.00 456.00

Вистински фото vestido де феста долго црвена секси луксузни бисери везови долги ракави вечер фустанПочитувани КлиентиСите фотографии подолу се сите вистински фотографии ,ве молиме да не грижете се ,ние ќе ги обезбедува истите quanlity и дизајн, како фотографија ...

Прост дизайн с елегантни вечерни рокли на линия шифон мъниста дълги елегантни дамски рокли, вечерни 2018 реална снимка vestido longo феста

BGN 134.00 200.00

Добредојдовте во мојата продавницаЕдноставен Дизајн Домот Вечерни Фустани линија Chiffon Beaded Долго Домот на Жените се Облекуваат Вечер 2016 Година Реално Фото vestido долго феста100% Реална Слика!!! Висок Квалитет!!!Мерки

Robe de soiree 2017 pink Boat Neck slim lace up evening dress with Appliques Party Dresses Prom dresses tailor Custom made

BGN 78.00 86.24

Големина На ТабелатаЗабелешки : 1,вистинската боја на објектот може да биде малку поинаков од сликите кои се прикажани на вебсајтот предизвикана од многу фактори како што се осветлувањето на вашиот монитор и светлина од светлината.2, ве Молиме овозможи мало прирачник за мерење на отстапување за податоци.3, на Овој оглас е за еден фустан само, други додатоци (ако има) не се вклучени.Напомена : Ова е фустан мерки, а не на телото.Ние ви препорачуваме да се измери вашиот секојдневен се облекуваат и да се споредат со нашите мерења да го избере најдобриот големина!Овој фустан може да се прилагодите, но треба да се зголеми трошоците $6, Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање...

Vestido de феста висока накрайник лъжичка врата шифон Русалка Cap ръкави Дълги вечерни рокли 2018 Дължина на пода, вечерни рокли, DB100

BGN 149.00 201.60

1 остави порака во следната состојба : сакате сопствени направени големина и боја; да ни каже точниот датум треба да се облекуваат; имаат други барања во фустан детали2...

Елегантен силует на сърце с къс ръкав майката на булката рокля шампанско апликация шифон дължина хайвер дамски официални рокли

BGN 196.00 254.40

добредојдовте на нашата продавницаДомот Душо Деколте Кратко Sleeve Мајка на Невестата се Облекуваат Шампањ Appliques Chiffon Теле Должина Жените Партија ФустаниНапомена : 1) За стандардна големина, има САД, велика БРИТАНИЈА,ЕВРА големина, ве молиме да ни кажете јасно...

Beauty-Emily Red Wine Stain Mermaid дълги вечерни рокли 2017 Sweep Влак Prom Party Dresses Zipper Mother vestido de noite

BGN 114.00 162.74

Напомена : Сите големина земе со рака Мерење ќе биде од 1 до 3cm разлика од различен начин Големина на Табелата НИ Големина 2 4 6 8 10 12 14 16 инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен см Биста 32.5 83 33.5 84 34.5 88 35.5 90 36.5 93 38 97 39.5 100 41 104 Половината 25.5 65 26.5 68 27.5 70 28.5 72 29.5 75 31 79 32.5 83 34 86 Колковите 35.75 91 92 36.7537.75 96 38.75 98 39.75 101 41.25 105 42.75 109 44.25 112 Шупливи до Подот 58 147 58 147 59 150 59 150 60 152 60 152 61 155 61 155 Плус Големина 14 W 16 W 18 W 20 W 22 W 24 W 26 W инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен см Биста 32.5 104 43 109 45 114 47 119 49 124 51 130 53 135 Половината 25.5 68 36.25 92 38.5 98 40.75 104 43 109 45.25 115 47.5 121 Колковите 35.75 110 45 116 47.5 121 49.5 126 51.5 131 53.5 136 55.5 141 Шупливи до Подот 61 155 61 155 61 155 61 155 61 155 61 155 61 155Мерење ПредупредуваАко сакате тоа да се сопствени направени ,ве молиме понуда мерења на следниве покажува!1...

Зелени вечерни рокли 2018 a-line V-образно деколте Cap ръкави мъниста и дантела елегантна дълга вечерна рокля выпускное рокля выпускное рокля

BGN 109.00 120.00

Зошто Да Изберете Su Zhou Huqiu Фустан Фабрика ?Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години...

Нови Halter Русалка дълги вечерни рокли vestido Longo longo без гръб Robe de soiree вечерни рокли рокли

BGN 163.18

Фустанот не содржат било кој додаток, како свадбен превез,ракавици, shawl,круна,итнВе молиме Одберете ја Големината Според Нашите Големина на Табелата На сликата подолуСнимањето светлина и поставување на вашиот компјутер на екранот може да предизвика мала боја mismatchesОвој фустан може да се прилагоди за различни бои и големини.Кога ќе се направи ред,ве молиме испратете порака до нас за вашата големина детали,Биста,половината,колковите обемот и висината,ако други prombles,можете исто така да се поврзете со насПред да нарачате, ве молиме прочитајте ја оваа листа внимателно и побара сите ваши прашања...