• Ново
Високо-чувствителен охрана микрофон безшумен микрофон AGC за система за видеонаблюдение с камери

Високо-чувствителен охрана микрофон безшумен микрофон AGC за система за видеонаблюдение с камери

BGN 4.00
BGN 4.37
-8 %
В магазина

Брой продукти


Карактеристики :
1. Употреба на високо-верност ниско ниво на бучава обработка на чипови, преку неколку избрани фреквенција ефикасно сузбивање на амбиентниот бучава и висока фреквенција на звук пречки
2. Вграден автоматски се здобијат со контрола (AGC) коло.
3. Осетливост може да се прилагоди, видео надзор мониторинг, системи за безбедност, поддршка на употребата на најдобрите производи
4. Со употреба на CCTV камери за да се постигне синхрони видео и аудио
Спецификации :
Слушање опсег од 5 до 60 квадратни метри (прилагодливи) Фреквенциски Опсег 200 - 10k HZ Излезна Отпорност 600 ohms Процесирање на Сигналот AGC Автоматски се Здобијат со Оперативен Напон 12 VDC, 10 MA (МАКС) Оперативни температура -20 °C ~ + 50 °C Школка Карактеристики Бела ABS водоотпорен материјал Димензии Φ81mm * 39mm Жици Црвено (моќ +), црна и бела(-), бела (аудио +)
Објектот Вклучува :
1 x видео надзор за Безбедност Микрофон Микрофон Пикап

Подробности

Номер На Модела:
ЕП-AJH25
търговска марка:
EFOSE

Те също купуват с този продукт

Наблюдение, DVR колата 4ch H. 264 AHD передвижное с RJ-45 & 4.3 TFT LCD & карта HDD/USB/SD местната запис & раздвижное GPS опционное

BGN 292.00 344.00

Answer : ___________________________ Note : 4.3 Инчен TFT и GPS се опционални , камери се опционални и наведени во овој магазин, ако е потребно, pls leae порака за цената ревидирање( 4.3 инчен TFT е околу GPS е околу ), ви БлагодаримеProduct Overview : X7 е h.264 компресија се базира на новата генерација високи перформанси, ниска потрошувачка 4ch AHD (Аналогни Висока Дефиниција), 720 P целосна реално време (PAL 25 FPS / NTSC : 30 FPS) мобилни надзор DVR,Поддржува IRдалечински операцијата на владата, Поддржува 4 TB висок капацитет ,SATA HDD и 128 GB high speed SD / SDHC како уреди за складирање,Поддржува продолжителен опцијата GPS...

Sony CCD 700TVL антивандальная и водоустойчив охранителна куполна камера за видео наблюдение с аудио обектив 3.6 мм

BGN 50.40

Sony CCD 700 TVL Vandalproof и Водоотпорен Безбедност Купола видео надзор Камера со Аудио 3.6 мм леќаМодел : AVSDR157 A Пикап Уред 1 / 3" Sony CCD Резолуција 700 TVL Мин...

Училищен автобус DVR интегрирана система за наблюдение на колата 720P пълен комплект оборудване интерфейс главата на въздуха NTSC / PAL стандарт

BGN 161.00 169.60

Повратни информации : ние сме Мобилни DVR и кола / Автобус / Камион камера фабрика.за вашето задоволство и позитивни повратни информации е прифатена...

700TVL Serveillance Camera Dome ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Security Camera 24pcs IRCUT LED Night Vision ABS Material Color Image Indoor

BGN 22.00 22.38

Опис : CMOS Сензор 700 TVL Купола Камера за видео надзор.Вграденво 24 PCS Инфраред Led светло, ноќ визија 310m.Усвојување на пламен отпорни АБС материјал, со плуралитет на топлина дисипација дупки за зголемување на работниот век на камерата.Вграденво IRCUT, ден и ноќ режим авто...

5 пакета Сребърен метален стенен тавана скоба за куполна камера видеонаблюдение за сигурност

BGN 28.93

Име на производ : системи за видео надзор Купола Камера Заградата;Вид : прав АголСредниот Дијаметар : 36mm / 1.4"Вкупна Големина : 11.5 x 10.3 5cm x / 4.5" x 4" x 2"(L*W*H)Материјал : Метал;Боја : Сребро.Тежина : 161gПакет : 1 x видео надзор Купола Камера ЗаградатаОва е една купола монтажа заградата.Протезата е за повеќе професионален изглед.Тоа месеци страна на ѕид.Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е / 13 cm.

Dahua HCVR5104HS-S3 4ch CVI Security Camera System 2Megapixel 1080P Waterproof HDCVI IR Eyeball audio Camera HAC-HDW1220EM-A

BGN 426.00 448.00

Dahua HCVR5104 HSS3 4ch CVI Безбедносна Камера Систем 2 Megapixel 1080 P Водоотпорен HDCVI IR Окото аудио Камера HACHDW1220 EMAЗа клиенти од следниве земја, ве молиме контактирајте со нас, ние сме слободни данок начин за вашата,така што нема потреба плаќаат данок иднина : Германија, Велика Британија, Франција, Италија, Шпанија, Полска, Бугарија, Естонија, Грција, Унгарија, Литванија, Латвија, Романија, Словенија, Словачка, Хрватска, Белгија, Луксембург, Данска, Холандија, Австрија, Финска, Ирска, Португалија, Шведска, Чешка Република, Северна Ирска .На DHIXVR5104 HS дигитален снимач со AHD (Аналогни Висока Дефиниција), HDCVI (High Definition Композитен Видео Интерфејс), HDTVI (High Definition Транспорт Видео Интерфејс), TCP / IP и ПАЛ интерфејс е професионален уред применува во системи за надзор.Менито опции на распоред е наменета за сите корисници, па дури и почетниците може лесно да се движите и да ги промените параметрите во DVR поставки без било каков проблем.Стандард : AHD, HDCVI, HDTVI, ДРУГАР, TCP / IP Видео влезови : 4 парчиња BNC AHD / HDCVI / HDTVI / CVBS Видео излези : 1 buc HDMI1 buc VGA Аудио влезови : 1 buc CINCH Аудио излези : 1 buc CINCH Сликата на компресија метод : H...

2 пакета външна фалшива / Фалшив камера за сигурност с 30 освещающими светодиодни лампи (черен) ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Surveillance

BGN 29.52

Секоја камера вклучува безбедност налепницаМоже да се користи и во затворени простории и на отворено.Реална изглед и дизајнГи вклучува сите монтажа хардвер...

PENGBO C2 Mini Camera HD720P WIFI IP Камера Wireless Wearable Micro Camera Motion Sensor Body Camera с магнитен клипс

BGN 79.00 83.20

PENGBO C2 Мини Камера Wifi 720 P IP Тело Камера АП IP Connnect IR Мини DV Движење Откривање на Алармот Полнење Снимање Безжични Камери Карактеристики * Специјален дизајн погоден за носене Тело Камера, се држи на било која површина * се Фати Видео HD 1280x720 P MP4 H...

30 fps 1080P PIR camera Human Body Motion Detection Camera take photo video or видеонаблюдение IR LED night vision battery standby 3 месеца

BGN 158.38

"Секој спор / Директни негативни повратни информации" пред да контакт значи "Купувачот лошо" !! И не се добредојдени како купувачот !! Ве молам, оди си !! ( Поради деловни е соработка ,а не да се борат едни со други ) .Ако заштитата време е да работи повеќе ,ве молиме контактирајте да се прошири на времето ,ако кој било проблем најде ,ве молиме контактирајте да се реши од страна на пријателски начин .Камерата се продаваат без мемориска картичка вклучени ...

8 мм 2.0 MP 10 м кабел 2-в-1 на Android камерата на ендоскоп е водоустойчив бороскоп инспектиращата камера за Андроид телефон Samsung

BGN 25.34

8мм 2.0 ПРАТЕНИК 10 M Кабел 2Во1 Андроид Endoscope Камера Водоотпорен Borescope Инспекција Камера За Android Телефон SamsungВе молиме проверете со вашиот телефон внимателно пред да нарачате.Овој Андроид Endoscope Камерата е наменета за Android мобилен телефон, тоа може да потрае фото, видео и звук, слики и видео датотеки директно ќе се зачувани во вашиот мобилен телефон...

HQCAM 720P mini IP Camera Wireless Wifi Camera Indoor Onvif Support TF SD card Mini Wireless IP cam Micro TF Card Surveillance

BGN 55.00 60.80

Однос ТФКартичка поддршка мини Pinhole ip камератоа max поддршка 32 G ТФкартичка складирање!ако имате други барање ,добредојдовте во контакт со нас.имаме 1.0 / 1.3 за клиент задолжително.оваа модели имаат : 1x Камера1x читач на картички1x CD .1x Метал стентови.ако имате било какви проблеми на плаќањето,ве молиме контактирајте со нас! Ако треба да купат повеќе добра, но цената не е многу евтини, или не најдете во нашата продавница, ве молиме контактирајте со нас!1...

Нов доставчик на 1/2. 8 AHD 1080P Mini Taxi and Car Security ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Камера No Reflection

BGN 48.00

Нови supllier 1 / 2.8' AHD HD Сензор 1080 P мини такси автомобил и безбедносна камера за видео надзорМодел No : SVAHDR6210 Aјас Пикап Уред 1 / 2.8" AHD Сензор со Резолуција 1920*1080 1080 P 2.0 ПРАТЕНИК Мин...

(1 комплект) трубопроводная система канализационната инспектиращата DVR камера HD 1100TVL линия 7-инчов цветен дисплей ендоскоп CMOS обектив с кабел 20 м

BGN 935.00 1016.61

спецификација : 1 7" Колор монитор 2 следи Вкупно Пиксели : 800(H) X 480(V) 3 следи напојување : DC 12 V 4 на osd јазици : англиски (10 јазици достапни) 5...

36 бр микро масив IR leds 60 m IR разстояние 1MP 1.3 MP камера 2MP high definition day and night vision AHD 2.8-12mm VF обектива на камерата

BGN 108.00

Овој производ не може да се користи директно, Тоа мора да бидат опремени со XVR / DVR / AHD DVR, жица,итн.тука е XVR за AHD / TVI / CVI камераМ agepixel видео надзор AHD Камера за надзор и CCTV систем1.0 / 1.3 / 2.0 ПРАТЕНИКОТ Водоотпорен AHD Камера1 MP со 1 / 4 инчи CMOS сензор 1.3 MP со 1 / 3 инчен CMOS сензор 2 MP со 1 / 2.8 инчен CMOS сензоррезолуција : 1280*[email protected] / 30fps резолуција : 1280*[email protected] / 30fps резолуција : 1920*[email protected] / 30fps36pcs микро Низа led диоди , IR спектар 60 M2.812mm VF леќаAnswer : ___________________________ Note : оваа слика покажува стр ixel сооднос, не опсег за визуелноМодел на ECAHW1046 C ЕЗAHW1346 C ЕЗAHW2046 C Камера тип 720 P AHD камера 960 P AHD камера 1080 P AHD на Сликата на камерата Сензор 1 MP 1 / 4" CMOS 1.3 MP 1 / 3" CMOS 2 MP 1 / 2.8" CMOS Ефективни Пиксели 1280x720 1280 x 1024 1920x1080 Резолуција [email protected] / 30fps 1280 x [email protected] / 30fps [email protected] / 30fps Мин.Осветлување Боја 0.5 Лукс / Ф1.2,Б / W 0.1 Лукс / Ф1.2 Боја 0.2 Лукс / Ф1.2,Б / W 0.06 Лукс / Ф1.2 Боја 0.1 Лукс / Ф1.2,Б / W 0.01 Лукс / Ф1.2 Осветлуваат Растојание 60m IR Растојание Ден / Ноќ IRНАМАЛУВАЊЕ на филтер за Електронски Shutter 4 / 251 / 45,000 s Леќа 2.812mm VF Леќа Леќа Планината М12 / CS Видео излез 1 CH AHD Видео излез Работата на животната средина 10~60 degreet Напојување 12 V DC±10% BLC Авто BLC Белиот Баланс Автоматски Баланс на Белата бојаМакс преносрастојание заеднички 753 линии може да биде до 500 метри Водоотпорен Критериум IP66 Пакет Големина 28x23x13cm Бруто тежина 1.6 Kg Водоотпорен AHD камера 1pcs монтажа додатоци 1packet1186 ДОЛАРИ 63 / парче парче

720P HD IP Camera Support ONVIF2. 4 & IR Remote Control for TV, Air Conditioner, Projector at Home by Eye4 Smart Cloud Free App

BGN 129.00 152.00

Карактеристики : * Универзален далечински контролер, поддршка на далечинскиот управувач на ТВ, клима уред, лцд проектор и други уредот со далечински управувач функција* Поддршка на далечинско гледање и контрола applicances.* Поддршка мултикрак излез истовремено.* onvif 2.4 протокол , поддршка на пазарот мејнстрим NVR.* Поддршка една клучна wifi конекција* Поддршка на Windows , i Phone, ipad и Android телефонСпецификација : СистемОнлајн корисникПоддршка 4 сметка пристап во исто времеИме на доменПонуда DDNS слободнопроцесорHi3518 EКолекцијаБаланс на белата бојаАвтоматски прилагодетеBLCАвтоматски прилагодетеНајниска осветлување0.8 Лукс(шарени),0.3 Лукс(црна и бела)леќа / view агол3.6 mm / 56.14 степенНоќта ја видитеДвоен филтер(IRнамалување)авто...

HotSale HD 1 / 3cmos 1200TVL INDOOR Dome Security Surveillance CCTV Аналогови mini Camera 36LED IR-CUT Night Vision 30m home Video

BGN 15.00 29.60

Б ecause на временската разлика, ве молиме слободно шопинг ~o(∩_∩)o~ Посебни околности цел оставете порака за да ми каже, јас ќе одговор да ви ~o(∩_∩)o~N ote : 800tvl и 1200tvl чипови не се исти...

5 x 6 мм, 54 градусов ъгъл IR фиксиран борда на обектива фокусный за 1/3 CCD камера видеонаблюдение

BGN 7.81

Име на производ : CCTV ЛеќаСлика Формат : 1 / 3; Планината : 12 * 0.5 mmФокус Должина : 6mm; Бленда : F2.0; Агол на Гледање : 54 АголГолемина : 14 x 14.8 mm(D*H); Тежина : 5.3 gПакет Содржина : 1 x 6mm CCTV ЛеќаСуперШирок Агол Леќа : 6 mm Одбор Објектив обезбедува екстрашироко поле на гледање, што е идеално погоден за повеќето инсталации.На 6mm објектив ќе ви донесе поблиску до акцијата од широк агол леќа, и кога се користи со ИНФРАЦРВЕНА Камера, тоа нема да предизвика отсјај од ИНФРАЦРВЕНАТА светлина, како широк агол леќа волја.Сите IR Камера производителите препорачуваат користење на 6mm Стандард Одбор Леќа или повисоко за употреба со нивните ИНФРАЦРВЕНИТЕ Камери.Лесен за Инсталација : Замена на леќа лесно теми во по отстранување на претходната леќа се отстранува.Материјал : ABS, стаклоAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

2 опаковка 4 бр водоустойчив led закрит и открит слънчев хранене фалшива имитация на манекен камери за сигурност с мигаща светлина (черен)

BGN 45.54

Соларен Погон.Власта бара : 2 x AAA батерии (не се вклучени)Лажни атарот камера со вграден трепкачко светло.Изгледа крајно реални со лажни леќи во вистинска камера домувањеБоја : ЦрнаРеална изглед и дизајнЦрвени LED рекорд светлинаКамерата работи на стожерот систем агол на камерата во скоро било која насокаСтожерот систем е lockable да се задржи камера безбедно во местоПроизвод Функција : ТешкиОваа камера е исклучително издржлив и нема да рѓа...

720P free driver OV9712 Color CMOS, usb camera module HD за банкомат

BGN 42.00 44.00

720 P USB2.0 Omni Vision OV9712 Боја CMOS Сензор USB Камера HD ,поддршка UVCПакетот вклучува : 1) 1 PC 720 P usb модулот на камерата со 2.8 mm објектив default (2.1 / 2.8 / 3.6 / 6 / 8 / 12mm леќа опционално)2) 1 PC 1m usb кабел( 2м / 3м / 5m опционално)Производот се покаже : Спецификации : Сензор : OV9712Слика формат : "YUY2 и MJPEG изборен" / USB Protocal USB2.0 ХС / FSПоддршка слободни возачот USB Видео Класа(UVC)1.1Авто изложеност АЕК Поддршка / Авто бела blance AEB ПоддршкаЕфективни Пиксели : 1280 (H) x 720 (V) пиксели / 960 (H) x 720 (V) пиксели / 800 (H) x 600 (V) пиксели / 640 (H) x 480 (V) пиксели(Други посебни големина резолуција е прилагодено)Перформанси : 1280 (H) x 720 (V) пиксели : MJPEG 30fps YUY2 10fps960 (H) x 720 (V) пиксели : MJPEG 30fps YUY2 15fps800 (H) x 600 (V) пиксели : MJPEG 30fps YUY2 20fps640 (H) x 480 (V) пиксели : MJPEG 30fps YUY2 30fpsПрилагодливи параметри Светлина / Контраст / Боја сатурација / Definition / Гама / WBнапон DC 5 V / тековни 150m A / работа температура СТЕПЕНИ(20~70) / Големина 38 X38mm, 32x32mmПоддршка на оперативниот СИСТЕМ "Win XP / Vista / WIN7 / WIN8 / Linux со UVC / MacOS X 10.4.8 или подоцна / Трепне со UVC / Андроид 4.0 или над"Апликации : Автомобил и брод контрола, електронска опрема, нафта поле опрема, индустриска опрема, remote site набљудување, надгледување на животната средина, итн...

GADINAN AHD 8CH 1080N DVR / Hybrid:4 * 1080N (аналогов)+4*960P (мрежа)/само мрежа:16 * 1080P;4*5M AHD TVI ПР 4 в 1 Подкрепа ONVIF

BGN 127.00 149.84

Функција: 1, Поддршка VGA, HDMI full HD излез истовремено; 2, Поддршка ONVIF; пристап на трети страни; 3, Поддршка AHD, TVI HD видео на текст; 4, Поддршка за веб, CMS, центар платформа за управување софтвер MYEYE, да обезбеди ПАКЕТИ развој; 5, Поддржува повеќе cloud технологија, мрежа пенетрација, аларм информации се наметнува на вашиот телефон и други функции; 6, Поддршка на различни мобилни следење (i Phone, Android); 7, Далечински Пристап, Со DNS (ARSP),лесно да се следи од далечинаСпецификација:Пакет се вклучени : 1*AHD DVR 1*Глувчето 1*Напојување 12 V 4АЗа AHD DVR 1*UsermanualПо продажбата на Услугата Најава Кога ќе ја прими стоката, ако имате било какви прашања, ве молиме оставете порака по ред...

Куполна точност ръководят микрофон звукосниматель намаляване на шума на околната среда аудио за микрофон видеонаблюдение ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ

BGN 49.00 52.06

Карактеристики : 1 Употреба на Амбиентниот отстранување на бучава (АНГ) технологија, adaptive амбиентниот отстранување на бучава технологија;2...