• Ново
8 двойки, коаксиални CAT5 към BNC Male&Female Video Plug Balun Adapter Connector за 8-канална система

8 двойки, коаксиални CAT5 към BNC Male&Female Video Plug Balun Adapter Connector за 8-канална система

BGN 4.93
В магазина

Брой продукти


Опис :
1. 100% сосема нов и висок квалитет на производот
2. Нови Cat5/Cat6 Кабел за да BNC Машки Конектор за видео надзор камера врска
3. Економичен - користете Cat5/Cat6 кабел за да го замени традиционалните RG59 коаксијален кабел
4. Едноставно & Професионален! Лесен за употреба & инсталирате
5. Полесно за камера за видео надзор на инсталацијата, заштеда на време и пари
6. Лесен за употреба, Без електрична допрете, Без спојување, не crimping, само мала завртка возачот
Спецификации :
Производ Модел BNC Адаптери Конвертирате Од (Адаптер Крајот) BNC Приклучок , Машки Pin + Женски Pin Да Конвертирате (Адаптер Крајот) Терминал блок Големина 4.4*1.6*1.6 CM
Објектот Вклучува :
8 x Машки Coax CAT5 За видео надзор Коаксијален Камера BNC Видео Balun Конектори
8 x Женски Coax CAT5 За видео надзор Коаксијален Камера BNC Видео Balun Конектори

Подробности

Номер На Модела:
ЕП-AJG26
търговска марка:
EFOSE

Те също купуват с този продукт

Училищен автобус DVR интегрирана система за наблюдение на колата 720P пълен комплект оборудване интерфейс главата на въздуха NTSC / PAL стандарт

BGN 161.00 169.60

Повратни информации : ние сме Мобилни DVR и кола / Автобус / Камион камера фабрика.за вашето задоволство и позитивни повратни информации е прифатена...

Куполна точност ръководят микрофон звукосниматель намаляване на шума на околната среда аудио за микрофон видеонаблюдение ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ

BGN 49.00 52.06

Карактеристики : 1 Употреба на Амбиентниот отстранување на бучава (АНГ) технологија, adaptive амбиентниот отстранување на бучава технологија;2...

Mesbang 720P 4ch wireless ip camera system комплекти with 1TB HDDfree доставка

BGN 432.00 480.00

Овој систем веќе изграден во 1 TB HDD.Безжични ip камера систем колекцииКарактеристики : * 4 CH реално време 720 Pwirelesss NVR комплет* 2.4 Ghz безжична технологија на пренос* Wifi дополнително растојание(Max...

5 пакета Сребърен метален стенен тавана скоба за куполна камера видеонаблюдение за сигурност

BGN 28.93

Име на производ : системи за видео надзор Купола Камера Заградата;Вид : прав АголСредниот Дијаметар : 36mm / 1.4"Вкупна Големина : 11.5 x 10.3 5cm x / 4.5" x 4" x 2"(L*W*H)Материјал : Метал;Боја : Сребро.Тежина : 161gПакет : 1 x видео надзор Купола Камера ЗаградатаОва е една купола монтажа заградата.Протезата е за повеќе професионален изглед.Тоа месеци страна на ѕид.Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е / 13 cm.

5 x 6 мм, 54 градусов ъгъл IR фиксиран борда на обектива фокусный за 1/3 CCD камера видеонаблюдение

BGN 7.81

Име на производ : CCTV ЛеќаСлика Формат : 1 / 3; Планината : 12 * 0.5 mmФокус Должина : 6mm; Бленда : F2.0; Агол на Гледање : 54 АголГолемина : 14 x 14.8 mm(D*H); Тежина : 5.3 gПакет Содржина : 1 x 6mm CCTV ЛеќаСуперШирок Агол Леќа : 6 mm Одбор Објектив обезбедува екстрашироко поле на гледање, што е идеално погоден за повеќето инсталации.На 6mm објектив ќе ви донесе поблиску до акцијата од широк агол леќа, и кога се користи со ИНФРАЦРВЕНА Камера, тоа нема да предизвика отсјај од ИНФРАЦРВЕНАТА светлина, како широк агол леќа волја.Сите IR Камера производителите препорачуваат користење на 6mm Стандард Одбор Леќа или повисоко за употреба со нивните ИНФРАЦРВЕНИТЕ Камери.Лесен за Инсталација : Замена на леќа лесно теми во по отстранување на претходната леќа се отстранува.Материјал : ABS, стаклоAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

PENGBO C2 Mini Camera HD720P WIFI IP Камера Wireless Wearable Micro Camera Motion Sensor Body Camera с магнитен клипс

BGN 79.00 83.20

PENGBO C2 Мини Камера Wifi 720 P IP Тело Камера АП IP Connnect IR Мини DV Движење Откривање на Алармот Полнење Снимање Безжични Камери Карактеристики * Специјален дизајн погоден за носене Тело Камера, се држи на било која површина * се Фати Видео HD 1280x720 P MP4 H...

Dahua HCVR5104HS-S3 4ch CVI Security Camera System 2Megapixel 1080P Waterproof HDCVI IR Eyeball audio Camera HAC-HDW1220EM-A

BGN 426.00 448.00

Dahua HCVR5104 HSS3 4ch CVI Безбедносна Камера Систем 2 Megapixel 1080 P Водоотпорен HDCVI IR Окото аудио Камера HACHDW1220 EMAЗа клиенти од следниве земја, ве молиме контактирајте со нас, ние сме слободни данок начин за вашата,така што нема потреба плаќаат данок иднина : Германија, Велика Британија, Франција, Италија, Шпанија, Полска, Бугарија, Естонија, Грција, Унгарија, Литванија, Латвија, Романија, Словенија, Словачка, Хрватска, Белгија, Луксембург, Данска, Холандија, Австрија, Финска, Ирска, Португалија, Шведска, Чешка Република, Северна Ирска .На DHIXVR5104 HS дигитален снимач со AHD (Аналогни Висока Дефиниција), HDCVI (High Definition Композитен Видео Интерфејс), HDTVI (High Definition Транспорт Видео Интерфејс), TCP / IP и ПАЛ интерфејс е професионален уред применува во системи за надзор.Менито опции на распоред е наменета за сите корисници, па дури и почетниците може лесно да се движите и да ги промените параметрите во DVR поставки без било каков проблем.Стандард : AHD, HDCVI, HDTVI, ДРУГАР, TCP / IP Видео влезови : 4 парчиња BNC AHD / HDCVI / HDTVI / CVBS Видео излези : 1 buc HDMI1 buc VGA Аудио влезови : 1 buc CINCH Аудио излези : 1 buc CINCH Сликата на компресија метод : H...

2 опаковка 4 бр водоустойчив led закрит и открит слънчев хранене фалшива имитация на манекен камери за сигурност с мигаща светлина (черен)

BGN 45.54

Соларен Погон.Власта бара : 2 x AAA батерии (не се вклучени)Лажни атарот камера со вграден трепкачко светло.Изгледа крајно реални со лажни леќи во вистинска камера домувањеБоја : ЦрнаРеална изглед и дизајнЦрвени LED рекорд светлинаКамерата работи на стожерот систем агол на камерата во скоро било која насокаСтожерот систем е lockable да се задржи камера безбедно во местоПроизвод Функција : ТешкиОваа камера е исклучително издржлив и нема да рѓа...

2 елемента HDMI към DVI коаксиален аудио-видео конвертор жак адаптер черен безплатна доставка

BGN 48.11

HDMI кон DVI конверторот можете да конвертирате HDMI сигнал да DVI сигнал со аналогни стерео и коаксијален дигитален аудио сигнал, Тоа ви овозможува да го поврзете HDMI излез од PS3,Blue ray DVD или на друго место Видео опрема на DVI влез на набљудувачите...

(1 комплект) трубопроводная система канализационната инспектиращата DVR камера HD 1100TVL линия 7-инчов цветен дисплей ендоскоп CMOS обектив с кабел 20 м

BGN 935.00 1016.61

спецификација : 1 7" Колор монитор 2 следи Вкупно Пиксели : 800(H) X 480(V) 3 следи напојување : DC 12 V 4 на osd јазици : англиски (10 јазици достапни) 5...

SANNCE 4 Channel 8 Channel AHD DVR AHDM 720P/960H Сигурност и ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ DVR 4CH 8CH Mini Hybrid HDMI DVR поддръжка на аналогова / AHD камери

BGN 104.00 191.97

Најдобар избор за recommed! 4 IN1 DVR ! Поддржува TVI,AHD,Мрежа,Аналогни Камера ! Функција : Поддршка VGA, HDMI full HD излез истовремено; Поддршка ONVIF; пристап на трети страни; Поддршка AHD, TVI HD видео на текст; Поддршка на интернет, СМС, центар платформа за управување софтвер MYEYE, да обезбеди ПАКЕТИ развој; Поддршка на повеќе cloud технологија, мрежа пенетрација, аларм информации се наметнува на вашиот телефон и други функции; Поддршка на различни мобилни следење (i Phone, Android); Далечински Пристап, W о DNS (ARSP),лесно да се следи од далечина Пакет Содржина 1*4 CH / 8 CH AHD DVR HVR 1*USB Глушец 1*Напојување 12 V 2 A ( САД / ЕУ / AU / велика БРИТАНИЈА Изборен ) За 4 IN1 DVR 1Софтвер и упатство Забелешка : HDD НЕ Е ВКЛУЧЕН!! Опис на 4 CH DVR : Опис на 8 CH DVR : Ако треба цела низа CCTV Систем, ве молиме љубезно ве молиме да кликнете на линкот подолу за да поставите цел, ви благодариме!

5 пакети 7 алуминиева сплав открит монтиране на стена за камери за видеонаблюдение за сигурност

BGN 18.58

Ѕидот монтирани следи камера стојат, круг база, rotatable дизајн, лесна инсталација, погоден за видео надзор / DVR / IP камера.Стандард 6.35 mm тема големина е компатибилен со повеќето Откривање камери, CCTV камери и DVR камери.Ова видео надзор Камера Заградата е погодна за внатрешна, надворешна, ѕид и плафон за монтажа.360Степен Вртливата Агол На Ротација...

(1 комплект) 100 м кабел е добре да се използва 360 градуса въртене на камерата с функция DVR канализационната инспектиращата камера водоустойчива подводен Риболов

BGN 4033.00 4384.00

Следи спецификација : 1 7" Колор монитор2 следи Вкупно Пиксели : PAL:720 X576 NTSC : 720 X4803 следи напојување : DC 12 V4...

GADINAN AHD 8CH 1080N DVR / Hybrid:4 * 1080N (аналогов)+4*960P (мрежа)/само мрежа:16 * 1080P;4*5M AHD TVI ПР 4 в 1 Подкрепа ONVIF

BGN 127.00 149.84

Функција: 1, Поддршка VGA, HDMI full HD излез истовремено; 2, Поддршка ONVIF; пристап на трети страни; 3, Поддршка AHD, TVI HD видео на текст; 4, Поддршка за веб, CMS, центар платформа за управување софтвер MYEYE, да обезбеди ПАКЕТИ развој; 5, Поддржува повеќе cloud технологија, мрежа пенетрација, аларм информации се наметнува на вашиот телефон и други функции; 6, Поддршка на различни мобилни следење (i Phone, Android); 7, Далечински Пристап, Со DNS (ARSP),лесно да се следи од далечинаСпецификација:Пакет се вклучени : 1*AHD DVR 1*Глувчето 1*Напојување 12 V 4АЗа AHD DVR 1*UsermanualПо продажбата на Услугата Најава Кога ќе ја прими стоката, ако имате било какви прашања, ве молиме оставете порака по ред...

720P free driver OV9712 Color CMOS, usb camera module HD за банкомат

BGN 42.00 44.00

720 P USB2.0 Omni Vision OV9712 Боја CMOS Сензор USB Камера HD ,поддршка UVCПакетот вклучува : 1) 1 PC 720 P usb модулот на камерата со 2.8 mm објектив default (2.1 / 2.8 / 3.6 / 6 / 8 / 12mm леќа опционално)2) 1 PC 1m usb кабел( 2м / 3м / 5m опционално)Производот се покаже : Спецификации : Сензор : OV9712Слика формат : "YUY2 и MJPEG изборен" / USB Protocal USB2.0 ХС / FSПоддршка слободни возачот USB Видео Класа(UVC)1.1Авто изложеност АЕК Поддршка / Авто бела blance AEB ПоддршкаЕфективни Пиксели : 1280 (H) x 720 (V) пиксели / 960 (H) x 720 (V) пиксели / 800 (H) x 600 (V) пиксели / 640 (H) x 480 (V) пиксели(Други посебни големина резолуција е прилагодено)Перформанси : 1280 (H) x 720 (V) пиксели : MJPEG 30fps YUY2 10fps960 (H) x 720 (V) пиксели : MJPEG 30fps YUY2 15fps800 (H) x 600 (V) пиксели : MJPEG 30fps YUY2 20fps640 (H) x 480 (V) пиксели : MJPEG 30fps YUY2 30fpsПрилагодливи параметри Светлина / Контраст / Боја сатурација / Definition / Гама / WBнапон DC 5 V / тековни 150m A / работа температура СТЕПЕНИ(20~70) / Големина 38 X38mm, 32x32mmПоддршка на оперативниот СИСТЕМ "Win XP / Vista / WIN7 / WIN8 / Linux со UVC / MacOS X 10.4.8 или подоцна / Трепне со UVC / Андроид 4.0 или над"Апликации : Автомобил и брод контрола, електронска опрема, нафта поле опрема, индустриска опрема, remote site набљудување, надгледување на животната средина, итн...

CCTV System 4CH 720P Outdoor Security Camera 4CH 1080N P2P DVR HVR Onvif NVR Surveillance Kit ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ 4ch AHD ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ camera system

BGN 194.00 334.21

Производот се покажеСтавки вклучени1 X 4 CH AHD 1080 N DVR NVR HVR 5 во 1 Дигитален Видео Рекордер 4 x HD 1.0 ПРАТЕНИК / 720 P затворен отворено IR Ден Ноќ визија водоотпорна камери 4 X 65feet(20 милиони) видео надзор видео кабел за камерата 1 x 12 V 2 A адаптер за камери 1 x 12 V 2 A адаптер за DVR 1 X 1 до 4 моќ splitter кабел 1 X USB Глувчето за DVR 1 X Софтвер CD за DVR 1 X Далечински Управувач за DVR Хард Диск Факултативна !!!!Преглед4pcs HD AHD 720 P CCTV Камери; 4 CH AHD 1080 N Хибрид DVR Рекордер Силна Мрежа на Серверот; Со P2 P Облак Функција; поддршка за USB ,Глувчето,копија; Поддршка на Андроид,iphone,ipad,компјутер,cms преглед; Поддршка VGA излез&HDMI излез(1080 P); Рекорд Резолуција : AHD 1080 N (1080*960); Со H...

17-инчов 1280х1024 HD монитор за ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ с метална обвивка и конектор HDMI VGA AV BNC за PC Multimedia & Donitor Display & Microscope

BGN 324.00 360.00

Производ Specifiction : Големина на екранот : 17inch, 4 : 3Дисплеј : BNC1 / BNC2 / BNCout / PC / HDMI / AUDEO / YPBPRСветла 450cd / m⊃2;Контраст : 600 : 1Време на одговор : Агол на гледање : 175degreeНајдобра резолуција : 1280*1024Формат : PAL, NTSCДисплеј во Боја : Црна или Бела факултативнаЗа напојување : 12 VПроизвод Функција : Производот Се Прикаже : Примена : Пакет :