• Ново
Micro такси camera AHD960P monitor probe 12V wide voltage device support NTSC/PAL система

Micro такси camera AHD960P monitor probe 12V wide voltage device support NTSC/PAL система

BGN 22.00
BGN 23.18
-5 %
В магазина

Брой продукти


Минијатурна камера(водоотпорен)
Авијација конектор кабел женската глава Земјотрес доказ тип!AHD2431+0130 960 P 130 Million пиксели Стандард : NTSC/PAL;Камерата леќи : 2.8 mm/3.6 mm( HYF-A335 C )

Подробности

Размер На Сензора:
AHD960P
Сигналната Система:
PAL, NTSC
Се:
2,8 мм, 3,6 мм
Действие На Сигнала На Алармата:
Локална Аларма
ТЕХНОЛОГИЯ:
Булавочное дупка
Минимално Осветление (Lux):
0.01
Поддържани Операционни Системи:
No
Сензор:
CMOS
Консумирана Мощност(W):
0,3 W
Съхранение:
Няма
Ъгъл На Видимост (Градуси):
120°
Размери (Д х Ш х д) (mm):
55 * 55 * 40 мм
IR Distance(m):
1-10M
is_customized:
Yes
Формат За Компресиране На Видео:
H. 264
Поддържани Мобилни Системи:
Android
Номер На Модела:
HYF-A335C
специални характеристики:
Водоустойчив / Атмосферостойкий
Съобщение:
Затворена система / кабелна видеонаблюдение
Източник На Захранване(В):
12V
висока разделителна способност:
960P HD
Стил:
Мини Камера
Мрежов Интерфейс:
Няма
Монтиране На Стена:
Таван
Инсталация:
Вграден
търговска марка:
LSZ
Обектива (мм):
2,8 мм, 3,6 мм
Тип:
AHD камера
Аудио изход:
Няма
Предимство 1:
завод
Предимство 2:
евтини
Предимство 3:
Качество

Те също купуват с този продукт

Високо-чувствителен охрана микрофон безшумен микрофон AGC за система за видеонаблюдение с камери

BGN 4.00 4.37

Карактеристики : 1 Употреба на високоверност ниско ниво на бучава обработка на чипови, преку неколку избрани фреквенција ефикасно сузбивање на амбиентниот бучава и висока фреквенција на звук пречки2...

8 мм 2.0 MP 10 м кабел 2-в-1 на Android камерата на ендоскоп е водоустойчив бороскоп инспектиращата камера за Андроид телефон Samsung

BGN 25.34

8мм 2.0 ПРАТЕНИК 10 M Кабел 2Во1 Андроид Endoscope Камера Водоотпорен Borescope Инспекција Камера За Android Телефон SamsungВе молиме проверете со вашиот телефон внимателно пред да нарачате.Овој Андроид Endoscope Камерата е наменета за Android мобилен телефон, тоа може да потрае фото, видео и звук, слики и видео датотеки директно ќе се зачувани во вашиот мобилен телефон...

5 x 6 мм, 54 градусов ъгъл IR фиксиран борда на обектива фокусный за 1/3 CCD камера видеонаблюдение

BGN 7.81

Име на производ : CCTV ЛеќаСлика Формат : 1 / 3; Планината : 12 * 0.5 mmФокус Должина : 6mm; Бленда : F2.0; Агол на Гледање : 54 АголГолемина : 14 x 14.8 mm(D*H); Тежина : 5.3 gПакет Содржина : 1 x 6mm CCTV ЛеќаСуперШирок Агол Леќа : 6 mm Одбор Објектив обезбедува екстрашироко поле на гледање, што е идеално погоден за повеќето инсталации.На 6mm објектив ќе ви донесе поблиску до акцијата од широк агол леќа, и кога се користи со ИНФРАЦРВЕНА Камера, тоа нема да предизвика отсјај од ИНФРАЦРВЕНАТА светлина, како широк агол леќа волја.Сите IR Камера производителите препорачуваат користење на 6mm Стандард Одбор Леќа или повисоко за употреба со нивните ИНФРАЦРВЕНИТЕ Камери.Лесен за Инсталација : Замена на леќа лесно теми во по отстранување на претходната леќа се отстранува.Материјал : ABS, стаклоAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

Новата камера гуми, сонда полусферы серия фабрики веднага, помещение гуми, петно сонда за контрол на кораб

BGN 50.00 52.80

3 инчен внатре камера, црна метална школка, shockproof / изграденаво гласотАвијација конектор кабел женската глава Земјотрес доказ тип!1 / 3"SONY CCD 600 TVL 2090+638 висока дефиниција PAL / NTSC 2.8 mm / 3.6 mmАвијација конектор кабел женската глава Земјотрес доказ тип! AHD2431+9712 720 P 100 Million пиксели PAL / NTSC 2.8 mm / 3.6 mmАвијација конектор кабел женската глава Земјотрес доказ тип! AHD2431+0130 960 P 130 Million пиксели PAL / NTSC 2.8 mm / 3.6 mmАвијација конектор кабел женската глава Земјотрес доказ тип! AHD1080 P 200 Million пиксели PAL / NTSC 2.8 mm / 3.6 mmНие сме производителиНашите производи се продаваат во целиот светНашата фабрика се случува за 11 годиниДобредојдовте вашата соработка

HQCAM HD 960P МИНИ IR КАМЕРА IR CUT Night Vision камера P2P Camera Ip Network P2P Camera for 10Pcs Invisible 940nm Ir Leds Cut

BGN 65.00 72.00

1.3 Mp 940nm ir led мини ir IP Камера со irнамалување на* 1 / 3" AR0130 1.3 MP CMOS + HI3518 E Сензор* 10pcs 940nm IR LED, 6 M IR растојание* 3.6 мм леќа* 1.3 мегапикселна 25 рамки(реално време) 960 P резолуција 1280 Пиксели(H) X 960(V)* Поддршка на P2 P Технологија, Мобилен стан, CMS софтвер.* Поддршка RTSP / FTP / PPPOE / DHCP / DDNS / NTP / UPn P / ONVIF мрежен протокол* Поддршка за обновување на последните следи состојбата за управување со* Вистински ден / ноќ со IRнамалување на филтерСензор 1 / 3" AR0130 HI3518 E Леќа Изборен одбор леќа 3.6 mm Мин...

720P free driver OV9712 Color CMOS, usb camera module HD за банкомат

BGN 42.00 44.00

720 P USB2.0 Omni Vision OV9712 Боја CMOS Сензор USB Камера HD ,поддршка UVCПакетот вклучува : 1) 1 PC 720 P usb модулот на камерата со 2.8 mm објектив default (2.1 / 2.8 / 3.6 / 6 / 8 / 12mm леќа опционално)2) 1 PC 1m usb кабел( 2м / 3м / 5m опционално)Производот се покаже : Спецификации : Сензор : OV9712Слика формат : "YUY2 и MJPEG изборен" / USB Protocal USB2.0 ХС / FSПоддршка слободни возачот USB Видео Класа(UVC)1.1Авто изложеност АЕК Поддршка / Авто бела blance AEB ПоддршкаЕфективни Пиксели : 1280 (H) x 720 (V) пиксели / 960 (H) x 720 (V) пиксели / 800 (H) x 600 (V) пиксели / 640 (H) x 480 (V) пиксели(Други посебни големина резолуција е прилагодено)Перформанси : 1280 (H) x 720 (V) пиксели : MJPEG 30fps YUY2 10fps960 (H) x 720 (V) пиксели : MJPEG 30fps YUY2 15fps800 (H) x 600 (V) пиксели : MJPEG 30fps YUY2 20fps640 (H) x 480 (V) пиксели : MJPEG 30fps YUY2 30fpsПрилагодливи параметри Светлина / Контраст / Боја сатурација / Definition / Гама / WBнапон DC 5 V / тековни 150m A / работа температура СТЕПЕНИ(20~70) / Големина 38 X38mm, 32x32mmПоддршка на оперативниот СИСТЕМ "Win XP / Vista / WIN7 / WIN8 / Linux со UVC / MacOS X 10.4.8 или подоцна / Трепне со UVC / Андроид 4.0 или над"Апликации : Автомобил и брод контрола, електронска опрема, нафта поле опрема, индустриска опрема, remote site набљудување, надгледување на животната средина, итн...

5MP 2592*1944 high speed android / linux /Windows cmos OV5640 free driver, video surveillance usb mini camera

BGN 71.00 79.20

5 MP 2592*1944 голема брзина android / linux / Windows cmos OV5640 слободни возачот надзор видео usb мини камераПакетот вклучува : 1) 1 PC 5mp usb камера со 2.8 mm објектив ( / 2.1 / 3.6 / 6 / 8 / 12mm леќа опционално)2) 1 PC 3m usb кабелПредноста на usb камера : 1) HD 5mp USB CMOS одбор на модулот на камерата(модел : ELPUSB500 W02 M серии) е идеален за многу апликации како безбедносни системи, преносни видео систем, видео телефони, индустриска машина за следење и играчки.2)употреба на висок квалитет на сликата сензори направени од страна на Omni Vision, еден од светските лидери во областа на електрониката.3) USB модулот на камерата се идеални за производители на опрема, experimenters и хобисти.Функција : *5 Megapixel CMOS сензор за висок квалитет на сликата.*High speed USB 2.0 интерфејс за висока резолуција PC интерфејс на камерата.*пиксели висока технологија за остри слика и точна репродукција на боите.*слаба светлина перформанси – идеален за било какви услови на осветлување.*Супер мал преглед и тенок профил за вградени апликации.*Висока стапка–30 fps во 1280 X720 резолуција.*Висок квалитет на леќа, вистина и undistorted боја на сликата.*Ниска потрошувачка на енергија – идеален за пренослива опрема.*UVC за употреба во Linux, Windows XP, ПОБЕДИ CE, MAC, SP2 или погоре.*Камера со UVC.Спецификација : Слика Сензор : Omni Vision 1 / 4" Боја CMOS image sensor OV5640ЛЕЌИ на камерата : 3.6 mm / 2.1 mm / 2.8 mm / 6mm / 8мм / 12mm Факултативна(исто така, може да изберете и други соодветни леќа како вашиот потребни видите агол)КАБЕЛ : 3m USB кабел (2М / 1 M / 5 M опционално)(исто така, може да се направи на други посебни должина на кабел според вашите барања)Ефективни Пиксели : 2592 (H) x 1944 (V) пиксели2048 (H) x 1536 (V) пиксели1600 (H) x 1200 (V) пиксели1920 (H) x 1080 (V) пиксели1280 (H) x 1024(V) пиксели1280 (H) x 720 (V) пиксели1024 (H) x 768 (V) пиксели800 (H) x 600 (V) пиксели640 (H) x 480 (V) пиксели320 (H) x 240 (V) пиксели(Други посебни големина резолуција е прилагодено)Сигнал Излез : Сериски податоци за USB стандард во согласност 2.0Перформанси : 2592 (H) x 1944 (V) пиксели MJPEG 15fps YUY2 3fps2048 (H) x 1536 (V) пиксели MJPEG 15ps YUY2 3fps1600 (H) x 1200 (V) пиксели MJPEG 15fps YUY2 3fps1920 (H) x 1080 (V) пиксели MJPEG 15fps YUY2 3fps1280 (H) x 1024 (V) пиксели MJPEG 15fps YUY2 7.5 fps1280 (H) x 720 (V) пиксели MJPEG 30fps YUY2 7.5 fps1024 (H) x 768 (V) пиксели MJPEG 30fps YUY2 15fps800 (H) x 600 (V) пиксели MJPEG 30fps YUY2 30fps640 (H) x 480 (V) пиксели MJPEG 30fps YUY2 30fps320 (H) x 240 (V) пиксели MJPEG 30fps YUY2 30fpsОперативен Систем : Linux 2.6.26 или погоре, Windows XP SP2or погореUVC : Windows XP SP2 или надОперативен температура : 30°C70°CПотрошувачка на енергија : 5 V 120m AДимензии (mm) : 32милиметри*32милиметри / 38mm*38mm(може да се направи друга димензија како клиенти барања)Производот се прикаже : Во случај е опремена 5mp usb камера модул : 5 MP usb камера хартија слика : Отворено точно и undistorted боја на сликата : Специјално дизајнирани Пакување за usb камери : Вашето внимание, ве молиме : Нашиот рок на Плаќање1.

2 пакета външна фалшива / Фалшив камера за сигурност с 30 освещающими светодиодни лампи (черен) ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Surveillance

BGN 29.52

Секоја камера вклучува безбедност налепницаМоже да се користи и во затворени простории и на отворено.Реална изглед и дизајнГи вклучува сите монтажа хардвер...

30 fps 1080P PIR camera Human Body Motion Detection Camera take photo video or видеонаблюдение IR LED night vision battery standby 3 месеца

BGN 158.38

"Секој спор / Директни негативни повратни информации" пред да контакт значи "Купувачот лошо" !! И не се добредојдени како купувачот !! Ве молам, оди си !! ( Поради деловни е соработка ,а не да се борат едни со други ) .Ако заштитата време е да работи повеќе ,ве молиме контактирајте да се прошири на времето ,ако кој било проблем најде ,ве молиме контактирајте да се реши од страна на пријателски начин .Камерата се продаваат без мемориска картичка вклучени ...

HotSale HD 1 / 3cmos 1200TVL INDOOR Dome Security Surveillance CCTV Аналогови mini Camera 36LED IR-CUT Night Vision 30m home Video

BGN 15.00 29.60

Б ecause на временската разлика, ве молиме слободно шопинг ~o(∩_∩)o~ Посебни околности цел оставете порака за да ми каже, јас ќе одговор да ви ~o(∩_∩)o~N ote : 800tvl и 1200tvl чипови не се исти...

17-инчов 1280х1024 HD монитор за ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ с метална обвивка и конектор HDMI VGA AV BNC за PC Multimedia & Donitor Display & Microscope

BGN 324.00 360.00

Производ Specifiction : Големина на екранот : 17inch, 4 : 3Дисплеј : BNC1 / BNC2 / BNCout / PC / HDMI / AUDEO / YPBPRСветла 450cd / m⊃2;Контраст : 600 : 1Време на одговор : Агол на гледање : 175degreeНајдобра резолуција : 1280*1024Формат : PAL, NTSCДисплеј во Боја : Црна или Бела факултативнаЗа напојување : 12 VПроизвод Функција : Производот Се Прикаже : Примена : Пакет :

V380 1280 * 720P IP NETWORK WIFI HD СИГУРНОСТ и ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ КАМЕРА PTZ IR-CUT IPROBOT3 SECURITY SD H. 264

BGN 63.98

1280*720 P Резолуција на ЕкранотIphone,Ipad И Android КомпатибиленБесплатни p2p Серверот ВградениБезжична КонекцијаВграден Микрофон & ГоворникотПоддршка Безжична Врска 11nH...

PENGBO C2 Mini Camera HD720P WIFI IP Камера Wireless Wearable Micro Camera Motion Sensor Body Camera с магнитен клипс

BGN 79.00 83.20

PENGBO C2 Мини Камера Wifi 720 P IP Тело Камера АП IP Connnect IR Мини DV Движење Откривање на Алармот Полнење Снимање Безжични Камери Карактеристики * Специјален дизајн погоден за носене Тело Камера, се држи на било која површина * се Фати Видео HD 1280x720 P MP4 H...

HQCAM 720P mini IP Camera Wireless Wifi Camera Indoor Onvif Support TF SD card Mini Wireless IP cam Micro TF Card Surveillance

BGN 55.00 60.80

Однос ТФКартичка поддршка мини Pinhole ip камератоа max поддршка 32 G ТФкартичка складирање!ако имате други барање ,добредојдовте во контакт со нас.имаме 1.0 / 1.3 за клиент задолжително.оваа модели имаат : 1x Камера1x читач на картички1x CD .1x Метал стентови.ако имате било какви проблеми на плаќањето,ве молиме контактирајте со нас! Ако треба да купат повеќе добра, но цената не е многу евтини, или не најдете во нашата продавница, ве молиме контактирајте со нас!1...

36 бр микро масив IR leds 60 m IR разстояние 1MP 1.3 MP камера 2MP high definition day and night vision AHD 2.8-12mm VF обектива на камерата

BGN 108.00

Овој производ не може да се користи директно, Тоа мора да бидат опремени со XVR / DVR / AHD DVR, жица,итн.тука е XVR за AHD / TVI / CVI камераМ agepixel видео надзор AHD Камера за надзор и CCTV систем1.0 / 1.3 / 2.0 ПРАТЕНИКОТ Водоотпорен AHD Камера1 MP со 1 / 4 инчи CMOS сензор 1.3 MP со 1 / 3 инчен CMOS сензор 2 MP со 1 / 2.8 инчен CMOS сензоррезолуција : 1280*[email protected] / 30fps резолуција : 1280*[email protected] / 30fps резолуција : 1920*[email protected] / 30fps36pcs микро Низа led диоди , IR спектар 60 M2.812mm VF леќаAnswer : ___________________________ Note : оваа слика покажува стр ixel сооднос, не опсег за визуелноМодел на ECAHW1046 C ЕЗAHW1346 C ЕЗAHW2046 C Камера тип 720 P AHD камера 960 P AHD камера 1080 P AHD на Сликата на камерата Сензор 1 MP 1 / 4" CMOS 1.3 MP 1 / 3" CMOS 2 MP 1 / 2.8" CMOS Ефективни Пиксели 1280x720 1280 x 1024 1920x1080 Резолуција [email protected] / 30fps 1280 x [email protected] / 30fps [email protected] / 30fps Мин.Осветлување Боја 0.5 Лукс / Ф1.2,Б / W 0.1 Лукс / Ф1.2 Боја 0.2 Лукс / Ф1.2,Б / W 0.06 Лукс / Ф1.2 Боја 0.1 Лукс / Ф1.2,Б / W 0.01 Лукс / Ф1.2 Осветлуваат Растојание 60m IR Растојание Ден / Ноќ IRНАМАЛУВАЊЕ на филтер за Електронски Shutter 4 / 251 / 45,000 s Леќа 2.812mm VF Леќа Леќа Планината М12 / CS Видео излез 1 CH AHD Видео излез Работата на животната средина 10~60 degreet Напојување 12 V DC±10% BLC Авто BLC Белиот Баланс Автоматски Баланс на Белата бојаМакс преносрастојание заеднички 753 линии може да биде до 500 метри Водоотпорен Критериум IP66 Пакет Големина 28x23x13cm Бруто тежина 1.6 Kg Водоотпорен AHD камера 1pcs монтажа додатоци 1packet1186 ДОЛАРИ 63 / парче парче

2 опаковка 4 бр водоустойчив led закрит и открит слънчев хранене фалшива имитация на манекен камери за сигурност с мигаща светлина (черен)

BGN 45.54

Соларен Погон.Власта бара : 2 x AAA батерии (не се вклучени)Лажни атарот камера со вграден трепкачко светло.Изгледа крајно реални со лажни леќи во вистинска камера домувањеБоја : ЦрнаРеална изглед и дизајнЦрвени LED рекорд светлинаКамерата работи на стожерот систем агол на камерата во скоро било која насокаСтожерот систем е lockable да се задржи камера безбедно во местоПроизвод Функција : ТешкиОваа камера е исклучително издржлив и нема да рѓа...

Висока точност на чувствителност за сигурност RCA микрофон AGC микрофон за ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ с DVR система

BGN 11.00 11.09

Карактеристики : 1 Употреба на високоверност ниско ниво на бучава обработка на чипови, преку неколку избрани фреквенција ефикасно сузбивање на амбиентниот бучава и висока фреквенција на звук пречки2...

Училищен автобус DVR интегрирана система за наблюдение на колата 720P пълен комплект оборудване интерфейс главата на въздуха NTSC / PAL стандарт

BGN 161.00 169.60

Повратни информации : ние сме Мобилни DVR и кола / Автобус / Камион камера фабрика.за вашето задоволство и позитивни повратни информации е прифатена...

Нов доставчик на 1/2. 8 AHD 1080P Mini Taxi and Car Security ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Камера No Reflection

BGN 48.00

Нови supllier 1 / 2.8' AHD HD Сензор 1080 P мини такси автомобил и безбедносна камера за видео надзорМодел No : SVAHDR6210 Aјас Пикап Уред 1 / 2.8" AHD Сензор со Резолуција 1920*1080 1080 P 2.0 ПРАТЕНИК Мин...

Нов вход AC110-220V изход DC 12V 15A монитор горивна камера за видеонаблюдение захранващ адаптер Безплатна доставка

BGN 27.20

Опис : Овој објект е адаптер за напојување, кој е направен на хард трајни железо материјал PWM дизајн за да се обезбеди стабилен и ефикасен напојување, погоден за видео надзор за безбедност камера, LED светло, ПРЕДВОДЕНА од билборд светлина, индустриски единица за контрола, контрола на пристап на системот и други дигитални производи .Карактеристики : Трајни железо материјал...

5 пакети 7 алуминиева сплав открит монтиране на стена за камери за видеонаблюдение за сигурност

BGN 18.58

Ѕидот монтирани следи камера стојат, круг база, rotatable дизајн, лесна инсталација, погоден за видео надзор / DVR / IP камера.Стандард 6.35 mm тема големина е компатибилен со повеќето Откривање камери, CCTV камери и DVR камери.Ова видео надзор Камера Заградата е погодна за внатрешна, надворешна, ѕид и плафон за монтажа.360Степен Вртливата Агол На Ротација...