• Ново
Hazy beauty 960P IP Camera Light Bulb FishEye Smart Home ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ 3D 360-градусова VR помещение начало на сигурността на WiFi панорамна камера

Hazy beauty 960P IP Camera Light Bulb FishEye Smart Home ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ 3D 360-градусова VR помещение начало на сигурността на WiFi панорамна камера

BGN 74.61
В магазина

Брой продукти


Спецификации
Вградени Процесор : GM8136 S : Si P 512 Mb НПД,РАКА®ПРОЦЕСОР core - 32-bit RISC, до 600 MHz
Леќи на камерата : 1/2. 5 Fisheye леќа,f=1.44 mm
Погледнете агол : 360°
Видео рамка цена : 25frame/втор
Резолуција на слика : Max 1080*960
Поддршка за далечинска контрола на осветлување од СТАН
Безжична стандард : IEEE802.11b/g/n
Фреквентен опсег : 2.4 GHz-2.4835 GHz
Power port : E27 зезнав нишка
Складирање порт : 1 компјутер ТФ(Micro SD)складирање порта,до 64 G (ТФ-картичка не се вклучени)
Ресетирање на пристаништето : Матер reset
Напојување и потрошувачка : AC110 V-240 V, без батерија во внатрешноста
Пакет
1x Smart LED Сијалица со 360 Панорамска Камера
1x Адаптер
1x Упатство
НАПОМЕНА :
1. Ако не може да се поврзе Wi Fi со жешка точка, ве молиме користете го ресетирате pin(како додатоци) за да притиснете го копчето за ресетирање дупка и да се држи до камерата има гласовен потсетник,системот ќе се вратат на фабрички владата,тоа ќе се лесно да се поврзете со Wi Fi.
2. Оваа Сијалица Cammera поддршка AC 110v да 240v, само се поврзете со извор на енергија почнете со работа,нема потреба било кој адаптер.
3. LED СИЈАЛИЦА СО 360 ПАНОРАМСКА КАМЕРА НЕ ПОДДРЖУВА 5 G WIFI МРЕЖА

Подробности

Размер На Сензора:
960р
Източник На Захранване(В):
AC110V~240V
Минимално Осветление (Lux):
0,2 ЛК
Действие На Сигнала На Алармата:
Локална Аларма
Номер На Модела:
QB-03
Поддържани Операционни Системи:
No
Сензор:
CMOS
търговска марка:
Мъгливо красота
Ъгъл На Видимост (Градуси):
360°
is_customized:
Yes
Поддържани Мобилни Системи:
Android, iOS
Формат За Компресиране На Видео:
H. 264
Размери (Д х Ш х д) (mm):
13*11*9
Обектива (мм):
1.44 mm, 2.8 мм
Съобщение:
IP / мрежа за безжична връзка
Цвят:
Бял
източник на захранване:
Нормален
висока разделителна способност:
960P HD
Инсталация:
Вграден
Мрежов Интерфейс:
Wi-Fi / 802.11/b/g
Тип:
ip камера
Марка Сензор:
SONY
специални характеристики:
ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ камера за наблюдение рибешко око
Стил:
ламповая камера
Аудио изход:
Двупосочна аудио
ТЕХНОЛОГИЯ:
Двупосочна аудио, аудио касета

Те също купуват с този продукт

Нов доставчик на 1/2. 8 AHD 1080P Mini Taxi and Car Security ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Камера No Reflection

BGN 48.00

Нови supllier 1 / 2.8' AHD HD Сензор 1080 P мини такси автомобил и безбедносна камера за видео надзорМодел No : SVAHDR6210 Aјас Пикап Уред 1 / 2.8" AHD Сензор со Резолуција 1920*1080 1080 P 2.0 ПРАТЕНИК Мин...

3.5-инчов LCD ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ тестер monitor аналогов CVBS camera тестер PTZ control UTP кабел video testing 12V output

BGN 129.00 139.18

Модел : ST4000 S 3.5" камера за видео надзор тестер следењеМодел : ST4000 S НОВИ системи за видео надзор БЕЗБЕДНОСНА КАМЕРА ТЕСТЕРСистеми за видео надзор Тестер се применува на затворено коло ТВ монитор систем, автобус аларм систем, и RS485 и RS232 дата комуникации...

220v 2 in, 8 out RCA AV Video Audio Splitter избора

BGN 31.00 36.80

Карактеристики : Аудио и видео дистрибутер на производи може да биде текст на "ВИДЕО" и "AUDIO" сигнал, преку мултифаза засилувачИ потоа секој доделен мултиканал сигнал на излез, со цел да се постигне повеќе екранот уреди го делат истиот сигнал, и репродукција на слика јасноДистрибуција ефект.Компатибилен со различни брендови на VCD, DVD, видео камера, дигитален ТВ settop box приемник и ТЕЛЕВИЗИСКИ сигнал систем за да се осигура дека може да сеПовеќе екранот уреди истовремено се игра со јасна слика сигнали...

20pcs, имитативната фалшив камера за наблюдение на сигурността страшно място, фалшива камера страшно sucurity Simulation Camera

BGN 142.35

"Секој спор / Директни негативни повратни информации" пред да контакт значи "Купувачот лошо" !! И не се добредојдени како купувачот !! Ве молам, оди си !! ( Поради деловни е соработка ,а не да се борат едни со други ) .Ако заштитата време е да работи повеќе ,ве молиме контактирајте да се прошири на времето ,ако кој било проблем најде ,ве молиме контактирајте да се реши од страна на пријателски начин .Продажба точка на производот : 1...

24V 5A 60W водоустойчив водача трансформатор за захранване ленти преминете 90V/265V за камера видеонаблюдение / LED / монитор

BGN 15.49

Карактеристики : 100% Сосема Нов Водоотпорни Електронски LED Драјвер Излез : 24 V 60 W излез тековната : DC 5 A Влезен Напон : AC 90 V~265 V Водоотпорен : IP67, за надворешна употреба...

DC 12V 3A източник на захранване AC 100-240V адаптер за захранване на зарядно устройство DC 5.5 mm x 2.1 mm EU / US Plug за камери за видеонаблюдение

BGN 19.00 19.82

DC 12 V 3А Напојување AC 100240 V Моќ Адаптер за полнач DC 5.5 мм x 2.1 mm ЕУ / САД Приклучокот За видео надзор камери Карактеристики : Префрлување НапојувањеНов & висок квалитетМала тежина и лесно да се носат додека патуваатВлезен напон : 100 ~ 240 VAC 5063 HZИзглед : Државни прописи default (може да се прилагоди на Европските прописи, правилата на САД)DC порта : 5.5 * 2.1 / 2.5Пакет : 1x 12 V DC Напојување за видео надзор камераWholesales & Мало се двете достапни...

имитация на фалшива камера за видеонаблюдение страшно функция с led мига на функция на безопасност фалшив помещение имитативната камера

BGN 11.01

"Секој спор / Директни негативни повратни информации" пред да контакт значи "Купувачот лошо" !! И не се добредојдени како купувачот !! Ве молам, оди си !! ( Поради деловни е соработка ,а не да се борат едни со други ) .Ако заштитата време е да работи повеќе ,ве молиме контактирајте да се прошири на времето ,ако кој било проблем најде ,ве молиме контактирајте да се реши од страна на пријателски начин .Продажба точка на производот : 1...

SANNCE 4 Channel 8 Channel AHD DVR AHDM 720P/960H Сигурност и ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ DVR 4CH 8CH Mini Hybrid HDMI DVR поддръжка на аналогова / AHD камери

BGN 104.00 191.97

Најдобар избор за recommed! 4 IN1 DVR ! Поддржува TVI,AHD,Мрежа,Аналогни Камера ! Функција : Поддршка VGA, HDMI full HD излез истовремено; Поддршка ONVIF; пристап на трети страни; Поддршка AHD, TVI HD видео на текст; Поддршка на интернет, СМС, центар платформа за управување софтвер MYEYE, да обезбеди ПАКЕТИ развој; Поддршка на повеќе cloud технологија, мрежа пенетрација, аларм информации се наметнува на вашиот телефон и други функции; Поддршка на различни мобилни следење (i Phone, Android); Далечински Пристап, W о DNS (ARSP),лесно да се следи од далечина Пакет Содржина 1*4 CH / 8 CH AHD DVR HVR 1*USB Глушец 1*Напојување 12 V 2 A ( САД / ЕУ / AU / велика БРИТАНИЈА Изборен ) За 4 IN1 DVR 1Софтвер и упатство Забелешка : HDD НЕ Е ВКЛУЧЕН!! Опис на 4 CH DVR : Опис на 8 CH DVR : Ако треба цела низа CCTV Систем, ве молиме љубезно ве молиме да кликнете на линкот подолу за да поставите цел, ви благодариме!

Училищен автобус DVR интегрирана система за наблюдение на колата 720P пълен комплект оборудване интерфейс главата на въздуха NTSC / PAL стандарт

BGN 161.00 169.60

Повратни информации : ние сме Мобилни DVR и кола / Автобус / Камион камера фабрика.за вашето задоволство и позитивни повратни информации е прифатена...

2 елемента HDMI към DVI коаксиален аудио-видео конвертор жак адаптер черен безплатна доставка

BGN 48.11

HDMI кон DVI конверторот можете да конвертирате HDMI сигнал да DVI сигнал со аналогни стерео и коаксијален дигитален аудио сигнал, Тоа ви овозможува да го поврзете HDMI излез од PS3,Blue ray DVD или на друго место Видео опрема на DVI влез на набљудувачите...

12V широко напрежение AHD1080P/960P / 720P метална инфрачервена камера за наблюдение, оказване на първа помощ SONY 600TVL сонда NTSC/PAL система

BGN 75.00 79.33

1.5 инчен метал хемисфераАвијација конектор кабел женската глава Земјотрес доказ тип!1 / 4"CMOS 420 TVL 7070+IRСтандард : NTSC / PAL;Камерата леќи : 2.8 mm / 3.6 mm( HYFJ324 CC2 G )Авијација конектор кабел женската глава Земјотрес доказ тип!1 / 3"CMOS 800 TVL 3089+IRСтандард : NTSC / PAL;Камерата леќи : 2.8 mm / 3.6 mm( HYFJ373 CG2 G )Авијација конектор кабел женската глава Земјотрес доказ тип!1 / 3"SONY CCD 600 TVL 2090+638 Стандард : NTSC / PAL;Камерата леќи : 2.8 mm / 3.6 mm( HYFJ363 A2 G )Авијација конектор кабел женската глава Земјотрес доказ тип!AHD2431+9712 720 P 100 Million пиксели Стандард : NTSC / PAL;Камерата леќи : 2.8 mm / 3.6 mm( HYFAJ304 C2 G )Авијација конектор кабел женската глава Земјотрес доказ тип!AHD2431+0130 960 P 130 Million пиксели Стандард : NTSC / PAL;Камерата леќи : 2.8 mm / 3.6 mm( HYFAJ333 C2 G )Авијација конектор кабел женската глава Земјотрес доказ тип!AHD V30 E+323 1080 P 200 Million пиксели Стандард : NTSC / PAL;Камерата леќи : 2.8 mm / 3.6 mm( HYFAJ308 C2 G )

2 бр. / лот DC Power Jack Дърва адаптер свързващ кабел 1 DC Жена до 4 щекер за камера, видеонаблюдение за сигурност и led лента

BGN 5.00 5.36

Драги ценети клиенти,Ние го ценат вашето купување од нас,ви благодарам многу за вашата цел и поддршка.Кинески Пролетниот Фестивал доаѓа ,тоа е многу, многу важно фестивал за нас .Па ќе имаме две недели одмор од 2018.2.08 да 2018.2.26.Во текот на овие денови,не можевме да брод на производи за да можете и таму ќе биде одложен одговор во Услуга на Клиентите и спор.Кога на одмор крај,ние ќе работат прекувремено,се обидуваме се потрудиме да ви послужи.Среќен Денот на Вљубените и Среќна Нова Година!Спецификации : 1 DC Женски 4 Машки Моќ Splitter КабелПриклучокот Дијаметар : 5.5 мм надворешното, внатрешното 2.1 mm (2.1 x 5.5 mm Конектор)Удобен и ефикасен начин на власт до 4 камери со 1 адаптерОваа DC Адаптер YКабел Pigtail дели 1 моќ сигнал во 2 и е корисна за дополнување на повеќе камери од една централна адаптер.Диригент : 0.3 mmМаксималното оптоварување на струја : 5 Aдолжина : 15.5 инчен Пакет Вклучуваат : 2 PC 1 Женски 4 Машки Кабел

Аналогов цифров аудио DAC конвертор, оптичен коаксиален RCA Toslink аудио звук адаптер SPDIF адаптер за Apple TV за Xbox 360 DVD

BGN 11.09

Аналоген во Дигитален Аудио DAC Конвертор Оптички Coax РКА Toslink Аудио Звук Адаптер SPDIF Адаптер за Apple TV за Xbox 360 DVDОпис : Ова Аналоген во Дигитален Аудио Конвертор е дизајниран за било дома или професионална аудио префрлување ...

YSA HD Wireless Bullet IP Security Camera 1080P за вътрешно и външно използване с аудио Wi-fi поддръжка TF карта, корпус от алуминиева сплав

BGN 74.00 86.58

2.0 Мегапикселна 36 0 Степен HD Водоотпорен WIFI IP CameraШирок агол 360 степениH265 ултра ниска битстрим2 милиони 2.0 ПРАТЕНИККарактеристики : MSC313 E+SC3035200 W пиксели, Х...

ZWGANG 1080p HD безжична сигурност IP-камера за нощно виждане запис на видео наблюдение на мрежата закрит Baby Monitor Mini Wifi камери

BGN 61.00 111.20

ZWGANG 1080p HD Безбедност на Безжични IP Камера Ноќно Снимање Надзор Мрежа Затворен Бебе Монитор со wifi камераСпецификации : Напојување(V) : DC5 V IR Растојание(м) : 10 M Аларм Акција : Локалните Аларм Димензии (L x W x D)(mm) : 155*122*222 Сензор : CMOS Поддржани Мобилни Системи : i Phone OS,Андроид Поддржани Оперативни Системи : Windows 7,Windows Vista,Windows 98,Windows 8,Windows XP Потрошувачка на Енергија(W) : 1.5 W is_customized : Yes Видео Формат на Компресија : H...

8 channel HD AHD 1080N CCTV System 8CH AHD DVR with 3000TVL 1080P Outdoor Security surveillance Camera set USB 3G WIFI DVR комплекти

BGN 269.00 479.81

NINIVISION Безбедност AHD видео надзор Камера Систем, гарантира и сигурен Безбедност Решение за вашиот Дом и Бизнис! 720 P / 960 P / 1080 P со Висока Дефиниција и Видео на денот и ноќта...

Mesbang 720P 4ch wireless ip camera system комплекти with 1TB HDDfree доставка

BGN 432.00 480.00

Овој систем веќе изграден во 1 TB HDD.Безжични ip камера систем колекцииКарактеристики : * 4 CH реално време 720 Pwirelesss NVR комплет* 2.4 Ghz безжична технологија на пренос* Wifi дополнително растојание(Max...

6 IR LED night vision WIRELESS Security ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Камера 1.2 G приемник 1.2 G безжични комплекти безжична камера следи бебето камера

BGN 43.04

"Секој спор / Директни негативни повратни информации" пред да контакт значи "Купувачот лошо" !! И не се добредојдени како купувачот !! Ве молам, оди си !! ( Поради деловни е соработка ,а не да се борат едни со други ) .Ако заштитата време е да работи повеќе ,ве молиме контактирајте да се прошири на времето ,ако кој било проблем најде ,ве молиме контактирајте да се реши од страна на пријателски начин .Важно тоа : Оваа камера колекции е многу евтини опција ,нејзиното видео квалитет не е многу добра , од 3 метри на далечина , било работи во камерата е малку матно и нејасни.Па ве молам, мислам дека повторно пред купување ,ако купите значи дека можете да го прифати својот лош видео квалитет .Ако треба да се види слика на примерокот за да го видите ,ве молиме контактирајте.Продажба точка на производот : 1...

10X HD 3mp 16 мм обектив за видеонаблюдение IR такса 1/2. 5 m12x0. 5 view 50м MTV за камери за сигурност IP 720 / 1080P

BGN 38.00 44.80

Нови IR Одбор HD 3mp 16mm 20° Агол ЛЕЌА За видео надзор IP КамераКарактеристики : 16mm 3mp 20° агол одбор lense за IP CCTV камери има стандард M12x0.5 тема, погодна за двете 1 / 3" и 1 / 4" CCD чипсети.Стандард M12x0.5 темаСлика формат за двете 1 / 3" и 1 / 4" CCDСпецификации : Агол на Гледање : 20°Дистанца на Гледање : 50mФокусна Должина : 16mmНазад Фокусна Должина : 5.44 mmФормат : 1 / 2.5"Планината тема : 12x 0.5Тежина : 7gПакувањето се вклучени : 10× HD 16mm IR Одбор Леќа 3.0 mp за видео надзор IP КамераГаранција Термин : Една Година ГаранцијаПлаќање : 1...

Безплатна доставка ELP 2.1 mm обектив HD 1080p безплатен драйвер mini USB box board Камера за Linux ELP-USBFHD01M-BL21

BGN 78.00 82.00

Бесплатен превозот ELP 2.1 мм Леќа 1080p HD Слободни Возачот мини кутија USB одбор на Камерата за Linux ELPUSBFHD01 MBL21Пакетот вклучува : 1) 1 PC 2mp usb камера со 2.1 мм леќа (2.8 / 3.6 / 6 / 8 / 12mm леќа опционално)2) 1 PC 3m usb кабелПредноста на usb камера : 1) HD 1080 P USB CMOS одбор на модулот на камерата(модел : ELPUSBFHD01 M серии) е идеален за многу апликации како безбедносни системи, преносни видео систем, видео телефони, индустриска машина за следење и играчки.2)употреба на висок квалитет на сликата сензори направени од страна на Omni Vision, еден од светските лидери во областа на електрониката.3) USB модулот на камерата се идеални за производители на опрема, experimenters и хобисти.Спецификација : Изборни моделиELPUSBFHD01 MBL21Сензор1 / 2.7" CMOS OV2710Леќа големина200 W, 2.0 мегапикселна, 1920(H)x1080(V)пикселиMax...

Dahua NVR kit 32CH 4K video recorder NVR5232-16P-4KS2 & dahua 4MP IP camera 12pieces IPC-HFW4431R-Z & 20pieces IPC-HDW4431C-A

BGN 3885.92

Забелешка : За IPCHDW4431 CА, кога цел, ве молиме оставете порака дека кој леќа сакате.Производ КарактеристикиУпотребата на ултра ниска светлина 4 Мега пиксели (2592*1520) CMOS image sensor, слаба светлина ефект, со голема јасност на сликатаМоже излез 3 милиони 30fps (2304x1296), висока резолуција во реално време или висока стапка на сликата излезПоддршка Х...