• Ново
addressable SK6812-RGBW (топло бяло) Led с heatsink (10mm*3 мм); входен сигнал DC5V;5050 SMD RGBW при SK6812 IC построена вътре

addressable SK6812-RGBW (топло бяло) Led с heatsink (10mm*3 мм); входен сигнал DC5V;5050 SMD RGBW при SK6812 IC построена вътре

BGN 27.20
В магазина

Брой продукти


Спецификација :
Дел No
SK6812-RGB-5 V
Боја
целосна rgb боја,24bit,256 сива скала
LED Количина
100pcs SK6812-RGBW LED
http : //www..com/store/product/SK6812-RGBW-SK6812-adressable-full-color-RGBW-5050-LED-light-source-with-built-in-chip-1000pcs/701799_32432745143.html
Текст Volt
DC5 V
Максимална струја
60 MA
Max Моќ
0.24 W
Возачот метод
Постојан струја коло
Димензија
Агол на гледање
100-120degree
Заштита Ниво
IP33
Сертификација
CE и Ro HS
Стандардната конекција
100pcs модул по одбор
Стандардна должина на жица
Без никакви жица
Домување
никој
Фиксна начин
Животен век
35000 часа
Гаранција
3years
Операција температура
-40-50
Продавница температура
-50-60
Апликации :
светла назад светла, кабинет светла, edge светлина, архитектонски светла за коридор, крошна, archway, светла за патот
и контура означување; итн.
Тие можат да бидат добар избор за рекламирање,Led екран, ноќни клубови, кафе / вино барови, трговски центри,
различни продавници, кина, центри за убавина, канцеларија фронтови, дури и светлата за домаќинство кујни или соби, итн.

Подробности

Тип Елемент:
Мъниста
търговска марка:
РИТА ВЕЛА
Напрежение:
6V
Източник На Захранване:
DC
Форма:
Кръг
Номер На Модела:
SK6812-RGBW-5V

Те също купуват с този продукт

Евтини Lumiere Начало на Solar Powered LED 7м Мигащи Топка String Светлини Outside Garden Dance Party Holiday Xmas нови бижута

BGN 23.00 44.61

TSLEEN Lumiere Дома Соларен Погон LED 7m Трепка Топката String Светла Надвор Градина Танц Партија Празник Божиќ Нови ДекорацииПакет Се Вклучени1 X LED String Светла(со земјата удел)Карактеристики100% Сосема нов!Соларен погон Led диоди и не комунални трошоци за енергија.Светлата се товарат за соларна енергија автоматски кога се изложени на сончева светлина и да се сврти на автоматски во темница.Производот е пренослив, безбеден и лесен за употреба.Чиста светлина и висока осветленост, но тоа е ладно светлина и без топлина.Има ON / FLASH / ИСКЛУЧУВАЊЕ на батеријата кутија.Светлото може да се користи во постојано НА режимот или на режим на БЛИЦОТ.Производот се идеални за украсување на вашата градина, патио, тревник, тремот, портата, двор.Производот е погоден за важни празници и настани како што се Божиќ, Hallowmas, Нова Година, свадба.СпецификацииБренд : TSLEENДолжина : Околу 7mНачини : Стабилен & трепкаСветла боја : Топло бела / ШарениМоќност : Соларна енергијаМушка Количина : 50Соларен Панел : 2 V, 80m AВреме на полнење : Околу 6~8 часаРаботно Време : Околу 8~10 часаВодоотпорен : IP65

5M 30 LED Solar Flower String Light Lamp Outdoor Indoor Garden Party Wedding Decoration гъвкава лампа Solaire Lighting 5 цвята

BGN 10.00 11.18

5 M 30 LED Цвет Соларни String Светлина Светилка за Отворен и Затворен Градина Партија Свадба Декорација Флексибилни Светилка Solaire Осветлување 5 БоиПроизводи Карактеристики : 1...

Гореща 35 бр./лот открит led лампа за прожектор 30 W high limen 2500lm AC85-265V RGB LED spotlight водоустойчива IP65 бял, rgb

BGN 1538.00 1619.04

ТОПЛА 35pcs / многу отворено предводена од поплави светлина, крушка 30 W висока limen 2500lm AC85265 V RGB LED светлото на рефлекторите водоотпорен IP65 бела rgbСпецификација : 1...

(12 бр./лот) Epistar chip 3 години гаранция водоустойчива IP65 200 W led прожектор led прожектор тунела осветление открит хирургична лампа

BGN 1945.60

ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светлина Спецификација : 200 W LED Floodlight Чип Бренд : Epistar Моќност : 200 W Боја : Бела,Топло Бела,Природни Бела Прозрачна Флукс : 18000 LM Влезен Напон : 85265 V Оперативни Температура : 30 ~ 60 °C животниот век : 50000 H Сертификат : CE, и Ro HS Гаранција : 3 Години

Слънчевата енергия LED Light Path Way Wall Landscape Garden Mount Fence Outdoor Lamp - L057 New hot

BGN 19.00 22.02

Материјал : PC+ ABS Производ во Боја : Црна+Бела Светлина, Боја : Топло бела / бела Карактеристики : Без Жици, Без Дополнителна Моќност : Со вграден сончев панел на врвот како напојување, тоа ви заштедува на проблеми на комплицирани инсталации, само монтирање на ѕид или дрвена ограда со 2 навртки (вклучени)...

сутиен пейзаж осветление прост открит и закрит, с монтиран на стената лампа, хол преминаване blacony garden светлини wall sconce БАНИ-OWL0080

BGN 41.00 57.97

градник пејсажи осветлување едноставна отворен и затворен ѕид светилка дневна соба aisle blacony градина светла ѕид scone КУПАТИЛА.СИТЕOWL0080Спецификација : 1, Моќ : 2, Напон : AC85265 V3, Извор На Светлина : Без Извор На Светлина4, Монтирани Метод : монтира на ѕид5, светла Боја : топло бела,кул бело6, животниот век : 7, Материјал : алуминиум легура8, Телото Боја : сива9, Големина : L180*W180*H160mmПримена : Портал, Градина, Двор, Ходник, Вила, Станбени, Балкон, Тревник, Aisle, Спална соба, Балкон итн.* Alipay, Запад Унија, TT, сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ; * За Примени Вредност е помалку од цел вредност, пари може да се подготви поткрепени и со цел да се затвори, така ве молиме да обрнете доволно вредност;* Ве молиме да направите исплата во три дена по ред* Испорака Метод : DHL и ПРОЗОРЦИ FEDEX ТНТ ЕМС КИНА ПОСТ; * БРОД во СВЕТОТ (Освен некои земји или посебни места); * Ако Товар не е доволно, нашиот клиентуслугата ќе ве контактираме за да се направи остатокот за плаќање;* Ве молиме бидете сигурни цел адреса точен;* УСЛУГАТА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и не вклучува викенди и празници;* Може да варира, особено за време на сезона;* Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 45 дена од исплата, контактирајте со нас,ние ќе следење на пратката.* Имаме гаранција Забелешка за некои предмети; * По примените, ќе има 7 дена (освен празници) за да контактирате со нас за да се потврди врати се, и од 3 дена да се вратат по што и двајцата сме потврди;* За да нема причини да се врати и враќање, товарни и екстра такса ќе биде на купувачи? сметка;* За неисправни причина или погрешни производи, ве молиме да ни испратите слика, специфична причина, Ред Бр...

Преносим външен слънчев led светлина къмпинг фенер палатка светлини, висящи лампа злато, черна капак на ЕС, САЩ щепсел

BGN 90.00 94.72

280 Lumens Отворено Преносни LED светло соларна led светилка USB Кампување Фенер Шатор Светла Виси Светилка злато црна маскаЗАБЕЛЕШКА : ве молиме оставете порака за да ми кажете на боја на каросеријата (злато,црна)што го сакате,и приклучок тип(ЕУ приклучокот ,НИ приклучок),или јас ќе ви испрати црно тело,ЕУ приклучокот.спецификација1.Usb Излез&во(има сигнал кога chargering)2.Материјал : Alumiun алуминиумски+ABS пластика3.led светло : 6 компјутери led светла Бела Светлина вкупно 280lm.4.соларен панел : 6v,0.8 w.5.батерија : 1000 mah Литиум батерија или 3 x AAA батерии.6.обвинет време со соларен панел : за 8 часа.7.обвинет време со Наизменични струи(AC 100240 V) : околу 4 часа.8.осветлување време : околу 6 часа.Карактеристики : 100% Сосема Нов и да се направи вашиот дом се издвојува од останатите.може да биде обвинет од страна solor панел или наизменични струи(AC 100240v).6 компјутери hight светла led светилки.1000mah висок капацитет на батерија.Светлата во просек имаат кандидира време од 6 часа.со usb порт може да полнење на мобилен телефон.Pakage : 5x соларна led светло + 5 х кабел.

Слънчево Пламък Блестящо Тревата Лампа Led Танци Пламък Светлина Слънчев Открит Водоустойчив Градина Декор Лампа Слънчева Светлина Градина

BGN 36.00 59.54

Карактеристики : Прекрасни танцување пламен дизајн,безбедна алтернатива на реалниот "пламен" — Led диоди во светлина фрла безбедно, мека, расположениеподобрување сјај...

Новият пристигането регулируема яркост на 4 led слънчев прожектор градина Открит пейзаж тревата на двора хлъзгав път декор лампи

BGN 27.00 28.80

Нови пристигнување прилагодува осветленоста 4 led соларен погон на вниманието отворено градина пејзаж тревник двор патот место оркестарот светилкаМатеријал : не 'Рѓосувачки челик, ПВЦ, PC Батерија : Преинсталиран батерија 14500# литиум батерии 3.7 V / 800mah Висина : 12.9" Дијаметар : 3.6" ВКЛУЧУВАЊЕ / ИСКЛУЧУВАЊЕ на Автоматското НА во текот на ноќта Три контрола режими (1,Оптички на денот соларен панел за полнење на батеријата , автоматски ноќ светла , триначин се префрлите на контрола : 1 датотека светла 6 часа , 2 датотека за да го исклучите светлата, 3 датотека осветлување 12 часа, 1 / 2 светла)

3.7 v / 800mAh Led Solar light outdoor 4 LED solar Garden светлини Lawn Lamp Landscape Spot Lights

BGN 131.00 138.40

3.7 v / 800m Ah Предводена од Сончевата светлина отворено 4 led диоди соларни Градинарски светла Тревник Светилка Пејзаж Место СветлаКарактеристики : 100% Сосема Нов и да се направи вашиот дом се издвојува од останатите...

10 W Акумулаторна тънък led прожектор водоустойчива IP65 DC5V преносим фенер къмпинг светлина адаптер+ зарядно за кола Русия склад

BGN 42.00 68.14

[xlmodel][фото][0000]Забелешка : Ние се отвори Русија складиште за оваа 10 W ТЕНОК led floodlight, ние ќе испрати светилка директно од Русија Локалната продавница без данок,а потоа можете да добиете на стоки во 315days...

100шт / ред APA102C-5050 пълноцветен адресуемый led пиксельный светлина с радиатор;вход DC5V;разстояние между проводниците 5 см;с целия черен тел

BGN 30.40

Максимална струја60 MAMax Моќ0.24 WВозачот методПостојан струја колоДимензија10мм*3ммАгол на гледање100120degreeЗаштита НивоIP33СертификацијаCE и Ro HSСтандардната конекција100pcs низаСтандардна должина на жица5cm жица проред;со сите црна жицаДомувањеникојФиксна начинЖивотен век35000 часаГаранција3yearsОперација температура4050Продавница температура5060Апликации : светла назад светла, кабинет светла, edge светлина, архитектонски светла за коридор, крошна, archway, светла за патоти контура означување; итн.Тие можат да бидат добар избор за рекламирање,Led екран, ноќни клубови, кафе / вино барови, трговски центри,различни продавници, кина, центри за убавина, канцеларија фронтови, дури и светлата за домаќинство кујни или соби, итн.за повеќе информации за лер,ве молиме погледнете на линкот подолу :

1pc* Water drop AA battery holiday lighting Led string светлини 10M 100leds ourdoor lighting strings for wedding party decorations

BGN 10.00 11.20

10 M 33 FT 100 led 3 AA Батерија Напојува Декорација ПРЕДВОДЕНА од Бакарна Жица Самовила String Светла Светла за Празник Божиќ Свадба Партија, Тоа е совршен за било цветни аранжмани на партијата украсување, од букети, колачи, или било која друга посебна прилика настани што би можеле да имаат...

Слънчевата светлина ред светлини градина коледни светлини празник открит приказни светлини водоустойчива rgb whtie син сватбен празник

BGN 12.00 19.18

Спецификации 100 Led диоди,вкупно 12 M,околу 10cm помеѓу две Led диоди LED боја : Бела / Сино / Топло Бела / Зелена / Мултибоја(25pcs Црвена,25pcs Жолта,25pcs Сина,25pcs Зелена)"Променливи" опции значи "мултибоја" Материјал : ABS пластика Соларен панел : 2 V / 150 MA, 600m Ah 1.2 V NiМЗ батеријата(Вклучени) Светлината ќе работат на себе кога животната средина светлина е помалку од 10 Лукс Што можат да работат abut 810 часа откако беше обвинет целосно во текот на денот Тоа е водоотпорен,може да се стави тоа outdorr на дожд,но НЕ стави подводни Автоматскиот Сензор контроли осветлување и полнење на батеријата Забелешка : Панел мора да биде во темно / слабо средина за светлата да дојде на (едноставно ги покрие соларен панел за да го вклучите светлото во посветла средина по моќ е обвинет) Пакет се вклучени 1x еден led string 100leds 1x една боја за пакување на Производи Карактеристики : 1...