• Ново
10 метра меден проводник led струнни светлини 100 светодиоди топло бяло червено многоцветен Фея ред за коледната сватба бижута DC 12V

10 метра меден проводник led струнни светлини 100 светодиоди топло бяло червено многоцветен Фея ред за коледната сватба бижута DC 12V

BGN 9.00
BGN 11.25
-20 %
В магазина

Брой продукти

modname=ckeditor
Функција :
-Направен во 100 Led диоди, 10 m, водоотпорен
-Користење на високо ниво бакарна жица, добра термичка спроводливост, силна жилавост, може да бидат завиткани во Божиќ дрво и други објекти
-Заштеда на енергија и пријателска средина, усвојува 12 V низок напон дизајн, безбеден и сигурен, Водоотпорен IP65
-Погоден за одмор светла, Новогодишни елки и други декоративни прилики.
Спецификација :
Материјал : бакар жица
Светла Боја : топло бела,многоцветни,розова,виолетова,бела,црвена
Светло режим : стабилен на
LED количина : 100 x емитуваат светлина диоди
Напон : DC 12 V
Моќност : 6 W
String светлина должина : 10 m
Водоотпорен : IP65 ( rainproof, но не може да се потопува во вода )
Пакет се вклучени :
1 x LED string светлина

Подробности

Отделят Цвят:
многоцветен, червен, бял, топло бял, розов, лилав
търговска марка:
jiguoor
Форма:
Непостоянен
Източник На Захранване:
DC
Напрежение:
12V
Номер На Модела:
-
Тип Штепсельной Вилици:
Няма
Водоустойчив:
ДА
Тип Елемент:
Мъниста

Те също купуват с този продукт

50W Slim LED Street Road Outdoor Yard Lamp-light IP65 топло студено бяло 100V-240V

BGN 88.00

Влезен напон : AC85265 VМоќност : 50LED Lume : 130140lm / Wтемпература на бојата : Топло бела(30003500k) Природата белата(40004500 K),ладно бела(57006300k),Ако ви треба уште една боја,ве Молиме контактирајте со нас.Светилка школка : Алуминиум легураЖивотниот век : 50.000 часовиУлична светилка заградата интерфејс спецификација : Ø40mmГаранција : 3 Години

Слънчев Градински светлина Слънчева акумулаторна лампа открит 36 led ултра тънки стенни тела Body PIR Motion Sensor Street 450Lm IP65

BGN 27.00 41.12

TRANSCTEGO Соларни Градинарски Светлина Батеријата Напојува Светилка Отворено 36 LED Ultrathin Ѕид Светла Тело Сензор за Движење на Улица 450 Lm IP65Спецификација За Производ : Соларен панел моќност : 5.5 V W 2.5Батерија : Литиум батерија 3.7 V 2200 m AhИзлезна моќност : 3.2 V 4 WLED : 0.2 W 60m A / 28 LM / SMD2835*36 PCSПрозрачна флукс : 450lm,Пир уреди со покажувач на агол : 120 степениСетилните растојание : сензори спектар 510mКлучни функции : функцијата модел ќе се менува секој пат кога ќе го притиснете копчето,тоа ќе циклус на почетокот .По сензор за детекција ,светлината го вклучите време : од 10 секунди .Во текот на светне време ,ако движење е откриен повторно .пребројувањето на гласовите од 10 секунди продолжува.Light sensor контролна функција : Соларни панели ќе го исклучи,кога не постои светлина .на копчето за скролување нема да има ефект ;соларни панел коло работи само кога не постои светлинаСетилните режим на работа тековни : 3.8 V 1200m AМека осветлување режим на струјата : 3.8 V 30m AВреме на полнење : 6 часаВодоотпорен оценка : IP65Мерки на претпазливост1.Почетното поставување : Место на производот под сонцето ,полни за неколку часа, а потоа на install за да го користите .2.Отстранете ја батеријата кога производот не е во употреба, долго време.Исто така се наплаќаат до батеријата на секои 3 месеци ,со цел да се осигура дека батеријата не ќе го изгуби моќта и причинета штета.или полнење на соларен панел светилка најмалку еднаш месечно.3.Кога светлото трепка ,тоа значи дека батеријата е слаба ,треба да се наплаќа до батеријата пред да може да се користи.4.Ве молам, инсталирајте под директна сончева светлина ,за да се обезбеди еден ден сонце време е повеќе од 6 часа ,во спротивно врнежлив ден, не може да се наплаќаат до батеријата целосно.5.На соларен панел се наплаќаат до времето ќе биде под влијание на должината на сончевата светлина и временските услови.Посилниот сончева светлина ,толку побрзо време на полнење .Полнење помалку ефикасно во дождливите денови ,па осветлување операција времето е кратко.Пакетот Вклучува1 x соларна светилка ѕид

Led лампа 9 W открит стенен монтаж лампа 9 W led светлина IP54 алуминиев стенен монтаж аплици триъгълна форма led монтиране на лампа Лампа

BGN 403.00 448.00

Отворено Led Ѕид Светлина 9 W 10pcs / многуОсновни Информации : 1 Домување материјал : Алуминиум2 Напон : AC85265 V 50 / 60 Hz3...

Гореща разпродажба високо качество 100 SMD LED Solar Powered Sensor Security Light Motion Открит градина прожектор

BGN 51.00 60.30

Висок Квалитет 100 SMD LED Соларен Погон Сензор за Безбедност Светлина Движење на Отворено Градина Поплава СветилкаСпецификации : Карактеристики : Имаат Три Интелигентните Начини за Прилагодување...

WS2812b led с радиатор(10 мм*3 мм); вход DC5V;5050 SMD RGB с вграден ic WS2811;черна печатна платка

BGN 25.60

НЕМА.СимболФункција на опис1VDDНапојување LED2DOUTКонтрола податоци сигнал излез3ССОУЗемјата4DINКонтрола податоци сигнал на текстАпсолутната Максимална РејтинготPrameterСимболРејтинготЕдиницаНапојување напонотV DD+3.5~+5.3VВлезен напонV I0.5~VDD+0.5VРаботата делница температураTopt25~+80Температура на чување опсегTstg40~+105Електрични Карактеристики ( T A =20~+70,V DD =4.5~5.5 V,V SS =0 V,освен ако не е поинаку наведено )PrameterSmybolусловиМинTpyMaxЕдиницаТекст тековнатаЈАС СУМV I =V ДД / V, СКОПЈЕ±1µAВлезен напон нивоV IHD ВО ,ПОСТАВИЗА 0,7 V DDVV ИЛD ВО ,ПОСТАВИ0.3 V DDVHysteresis напонV HD ВО ,ПОСТАВИ0.35VПрефрлување карактеристики ( T A =20~+70,V DD =4.5~5.5 V,V SS =0 V,освен ако не е поинаку наведено )PrameterСимболСостојбаМинTpyMaxЕдиницаВремето на задоцнување при преносотт PLZCL=15p F,DIN→DOUT,РЛ=10 KΩ300нсПадот времет THZCL=300p F,OUTR / OUTG / OUTB120µsТекст capcityC I15pcRGB IC карактеристика параметарЕмитуваат бојаМоделБранова должина(nm)Светлосен интензитет(mcd)Напон(V)Црвена13 CBAUP6206253904202.02.2Зелена13 CGAUP5225256607203.03.4Сина10 R1 MUX4654671802003.03.4Трансфер на податоци време ( П+TL = 1.25 µs±600ns)T0 H0 код ,висок напон време0.4 нас±150nsT1 H1 код ,висок напон време0.8 нас±150nsT0 L0 код , низок напон време0.85 нас±150nsT1 L1 код ,низок напон време0.45 нас±150nsОИЕнизок напон времеНад 50µsI...

8pcs 60w Led окачен лампа промишлен 100W бензиностанция на една бензиностанция осветление 120w тавана лампа 90w 80w ip65 навесная лампа

BGN 2408.00 2534.40

8pcs 60w Led Pendant Светлината Индустриски 100w полнење бензин станица осветлување 120w монтира на таванот светилка 90w 80w ip65 крошна светилкаПридобивките и вредноста на работа со Fireflier : * Вие не мора да се борат со изборот на trustable снабдувач...

15 W преносим слънчева Лампа led лампа слънчева светлина заредена слънчевата енергия лампа за външно осветление лагер палатка за Риболов на светлина

BGN 14.00 19.81

Опис15 W Преносни Соларна Светилка LED Сијалица Соларен Погон Светлина Обвинет Соларна Енергија Светилка за Отворен Осветлување Камп Шатор Риболов СветлинаГлавни Карактеристики : Сончевата светлина се потпира на соларна енергија, која е чиста, бескрајна и животната срединапријателскиСистемот е главно составена од соларен панел, извор на светлина и батеријатаВо текот на денот, кога има сонце, соларни панел може да се конвертира сончевата енергија за производство на електрична енергија и чувајте го во батеријатаИзвор на енергија : Соларен панел, дом на електрична енергија за полнењеСоларен панел : 5 V 0.8 WМаксимална осветленост на сијалицата : 30 LM ( еквивалент на 15 W блескаво светилка )Капацитетот на литиум батерија : 850m Ah / 3.7 VКонтинуирано ефикасно осветлување на целосно наполнета сијалица : 5 HБатеријата може да се наполни со фотонапонски панел под доволно сончева светлина состојбаНа фотонапонски панел е фиксна во покривот или место со доволно сончева светлина, жица е воведен во соба, и plug е вклучен во порт за полнење ( 5 8 V полначот може да се користи за полнење, како и )Идеален дом осветлување, кампување, готвење, работење, читање, итен и сведоци на недостиг на струјаСертификати : CE, РОУЗ Е Светилки Вклучени : ДаЕ Dimmable : НикојИзвор на светлина : LED СветилкиСоларни ќелии Тип : НуМЗСтил : МодернаУпотреба : За Итни Случаи,Одмор,Дома,На ОтвореноWattage : 15 W Пакет тежина : 0.189 kgПроизвод Големина(L x W x H) : 12.00 x 6.80 x 6.80 cm / 4.72 x 2.68 x 2.68 инчиПакет Големина(L x W x H) : 13.00 x 7.50 x 7.50 cm / 5.12 x 2.95 x 2.95 инчи Пакет Содржина : 1 x Lightme S 1200 15 W 30 LM LED Сијалица Светлина, 1 x Соларен Панел, 1 x Поврзување Линија Производ Белешки1...

10* 10M string light christmas wedding party decoration светлини AA battery operated led light for home garden decoration

BGN 98.00 108.80

10 M 33 FT 100 led 3 AA Батерија Напојува Декорација ПРЕДВОДЕНА од Бакарна Жица Самовила String Светла Светла за Празник Божиќ Свадба Партија, Тоа е совршен за било цветни аранжмани на партијата украсување, од букети, колачи, или било која друга посебна прилика настани што би можеле да имаат...

4 бр външна лампа за прожектор IP65 LED стенни миене лампа 9 W 24 110 и 220-240 в бял червен жълт син зелен rgb стенни миене

BGN 134.00 159.36

отворено светилка потоп светлината IP65 ЛЕД ѕид за миење светилка 9 w 24 V 110 V 220 V 240 V бели црвени жолто и сино зелена rgb ѕид за миењеВнимание : Опцијата "Бели" = Природна Бела (40004500 K)1 XLED Ѕид за Миење Светлина Два Квалитетот Гарантира Speciication : 1,Влезен Напон : AC85 V265 V 50 Hz / 60 Hz 2,Моќ : 9 W 3,Светилка монистра : 9 5, IP65 : водоотпорен, Погодна за отворен примена 6,Боја : Црвена / Зелена / Блу / Топло Бела / Ладно Бела / Жолта 7,Домување : Алуминиум легура 8,CE ROSH во согласностКарактеристики : LED живот : >50000 HДолг животен век,висока прозрачна ефикасност.Заштеда на енергија и еколошки.Погоден : големи оперативни рудници / градење на профилот / стадион / осветленост / хотел итн.

LED Solar light Perfect quality LED Solar Outdoor Dorrplate lighting solar panel led light Wall Free Sticker CE, ROSH PSE UL

BGN 23.98

КАРАКТЕРИСТИКИ 100% Целосна Моќ Висок квалитет Сензор 3pcs Epistar SMD 2835 300mah NINH Батеријата 1.2 VДетали Име 3leds сензор сончевата светлина Материјал не ' Рѓосувачки челик ,Огноотпорни ABS, КОМПЈУТЕР, УВ LED Чип Epistar SMD 2835 Зрак Агол 180 степен Сензор Агол 120 степен Напон 1.2 V Соларен панел Polycrystal МИЛЕНИЧЕ Laminated sheet Гаранција 2yr Апликација Надвор од вратата , Коридор, Градина, Двор, Кампување, итнRecomends led соларна ѕид светлина е дизајниран да insall за надворешна осветлување , за што е обвинет од страна соларен панел , и автоматски ќе светло во текот на ноќта и светлина исклучување на ден ...

DC12V WS2811 водеше умната ред, addressable,при напълно зелена тел цветове, расклассифицированное IP68;попълнена от епоксидна смола;вземане 100pcs ред

BGN 36.80

Карактеристики : 1 Adpots висок квалитет 8мм 0.3 w круг шапка RGB LED како осветлување извор.2 Со добар proection ниво...

Jiguoor 10M 100 Led String Garland Christmas Tree Multi-color Fairy Light Non-Waterproof Home Garden Party Outdoor Holiday Decor

BGN 7.98

modname=ckeditorОпис : Ние не препорачуваме за употреба на отворено (не е водоотпорен)8 различни начини на glimmering (комбинација,во бранови,секвенцијален,slo glo,си поигруваше / flash,бавно исчезнат,трепкане / flash,стабилен натаму.)Ниско потрошувачка на енергија : 7 W...

Гореща 35 бр./лот открит led лампа за прожектор 30 W high limen 2500lm AC85-265V RGB LED spotlight водоустойчива IP65 бял, rgb

BGN 1538.00 1619.04

ТОПЛА 35pcs / многу отворено предводена од поплави светлина, крушка 30 W висока limen 2500lm AC85265 V RGB LED светлото на рефлекторите водоотпорен IP65 бела rgbСпецификација : 1...

8шт водоустойчив защитен 12V античен led слънчева светлина градина двор тревата отворен чадър led light black solar power свещ фенер

BGN 135.00 142.40

8pcs Водоотпорен безбедно 12 V антички led соларна светилка за наводнување на дворот на тревникот отворен чадор led светло црна класичен соларна енергија свеќа фенер