• Ново
Бижута USB флаш-диск 1 TB И 2 TB бутилка тиква стик 64 GB Memoria Usb ключ, карта памет Stick 32 GB 16 GB 8 GB красив подарък дръжка с

Бижута USB флаш-диск 1 TB И 2 TB бутилка тиква стик 64 GB Memoria Usb ключ, карта памет Stick 32 GB 16 GB 8 GB красив подарък дръжка с

BGN 12.00
BGN 12.56
-4 %
В магазина

Брой продукти


.
Answer : ___________________________ Note :
(1) 100% сосема нов.
(2) 100% вистински капацитет.
(3) 100% една година гаранција.
(4) 100% КК тестирање помина пред превозот.
(5) 1 TB/2 TB цена е премногу висока, систем не се опции за 1 TB/2 TB, ако треба 1 TB/2 TB, ве молиме контактирајте со нас да се зголеми двојно проверете цена. Ви благодариме.
Накит USB Флеш Диск 1 TB 2 TB Шише Gourd Pendrive 64 GB Memoria Usb Клуч Мемориската Картичка се Држиме 32 GB 16 GB 8 GB Прекрасен Подарок Pen Drive Карактеристики
-Капацитети : 1 GB,8 GB,16 GB,32 GB,64 GB,128 GB,256 GB,512 GB,1 TB,2 TB
-Бренд Име : Lalakie
-Оперативни Температури : 32°F до 140°F (0°C до 60°C)
-Складирање Температури : -4°F до 185°F (-20°C до 85°C)
-Удобен : џеб големина за лесно transportability
-Едноставна : само приклучете ги во USB-порта
-Сертификација : Ro HS/WEEE/CE/FCC
-Загарантирана : 1 година гаранција со бесплатна техничка поддршка
-Индивидуализира : ОЕМ-на Логото на програмата Достапна(MOQ 100pcs)
-Модерен : достапни во повеќе бои
Компатибилен со : Windows, Mac OS и Linux Содржина 1 x USB Флеш Диск
1.Зошто е дека USB флеш диск вистински капацитет за складирање на нешто помалку од спецификација за производ?
Сите чување на производот, ќе се прикаже пониска отколку изјави капацитетот на меморијата, кога тие се гледаат на компјутер. Причината за оваа разлика е начинот на кој производителите се пресмета megabyte на меморија.
32 GB = 32,000,000,000 Бајти
1024 Byte = 1 K
32,000,000,000/1024 = 31,250,000 KB
1024 KB= 1 MB
31,250,000/1024 =30,517.57 MB
1024 MB= 1 GB
30,517.57 /1024 =29.8 GB
Според тоа, капацитетот на USB флеш диск x 0.93 =Windows покажа капацитет.
2.Како да знам дека моето USB флеш диск правилно да ја вметнете во USB-порта ?
Ве молиме бидете сигурни дека вашиот уред ментална на конектор биде правилно вметната во meddle на пластика. Ако вашиот компјутер сè уште не може да се открие вашиот уред, ве молиме да се јават на конектор и внесете го повторно.
Ако вашиот компјутер ќе го открие уредот, прв пат возачот инсталација процес ќе бидат прикажани во десниот агол на екранот. Ако вашиот компјутер уред се стартуваат автоматски е вклучена функцијата, дијалог прозорец ќе се покаже на екранот. Потоа можете да изберете кој метод сакате да го отворите со вашиот уред. Можете исто така да користите управување со уредот за да се провери вашиот уред статус.
3.Како можам да се отстрани за безбедност мојот USB Флеш диск во Windows работа системи?
Следниве чекори ќе ви покаже како да се отстрани за безбедност на вашиот USB флеш диск :
(1)се Најде на зелената стрелка икона во десниот агол на екранот
(2)Десно-кликнете на иконата и изберете безбедност отстранување на хардвер
(3)Одберете го USB флеш диск што сакате да ја отстраните, најчесто тоа го покажува со usb уред за масовна меморија, а потоа одберете usb mass storage по масажа дијалог доаѓа надвор.

Подробности

Обемът на:
4GB, 8GB, 16GB, 32GB, 64GB, 128GB, 256GB, 512GB
Цвят:
Сребро, Злато
търговска марка:
Лалаки
Вид На Интерфейса:
usb 2.0
Време за излизане на пазара:
Декември 2016 г.
тегло на продукта:
30 г
Вид На Продукта:
Творчески
Стил:
Животно, Бутилка / Консервиране На Банката, Гривна, Куршум, Ключ На Автомобила, Карта, Пръст, Китара, Ремък, Колие, Дръжка, Правоъгълник, Робот, Дръжка
Номер На Модела:
карта с памет
Материал:
Crystal
Пакет:
ДА
Криптиране:
No
Стил:
карта с памет
реален капацитет:
ДА
Гаранция:
1 година
документ:
CE, FCC, RoHS
Предмет на:
карта с памет
Място на произход на стоките:
Шенжен, Гуангдонг, Китай

Те също купуват с този продукт

Обичай вътре выгравируйте Логос дървени USB 2.0 memory stick flash driver (повече от 15 бр. безплатно лого такса)

BGN 12.78

Ви благодариме за вашата посета на нашата продавница.ние се продаваат usb стик тука во aliexpress за 5 години,esperically,.имаме доволно искуство на овие обичај usb стик,како што се Дрвени,Кристал.Метал.ПВЦ usb стик,ако имате било какви други прашања,добредојдовте на истрага нас преку aliexpress.

Бижута USB Flash Drive 64GB Diamond Dog Pendrive USB Flash Disk 32GB колие USB Flash Drive 64GB Memory Stick подарък Pen Drive

BGN 12.00 12.54

.Answer : ___________________________ Note : (1) 100% сосема нов.(2) 100% вистински капацитет.(3) 100% една година гаранција.(4) 100% КК тестирање помина пред превозот.(5) 1 TB / 2 TB цена е премногу висока, систем не се опции за 1 TB / 2 TB, ако треба 1 TB / 2 TB, ве молиме контактирајте со нас да се зголеми двојно проверете цена...

2017 Beautilful 5 цвята метално сърце pendrive + розова кутия 4GB 8GB 16GB 32GB 64GB Diamond Heart USB 2.0 Flash Drive Memory Stick

BGN 6.00 7.20

Топло напомена : Бидејќи сега многу од измама ,Сеуште не на пазарот 128 GB 256 GB 512 GBМногу набавувачи се да го користите : 4 GB 8 GB се Зголеми на 128 GB 256 GB 512 GBИмаме тест софтвер, ве молиме, преземете : H2testwАко сте во мојата продавница за да го купи, ќе добие вистински капацитет : Производ discription : Капацитет на складирање : 128 MB / 4 GB / 8 GB / 16 GB / 32 GB / 64 GBИнтерфејс : USB 2.0Средина Температура : 40 C +70 CТемпература на чување : 50 C +80 CUSB Услуга Напон : 4.5 V5.5 VСкладирање Живот : Повеќе од 10 годиниКористење на Aclass чип, може да бидат избришани постојано за 100,0000 патиОперативен Систем : Win98 / ME / 2000 / XP / Vista / win7 / win8, Mac OS 9.X / Linux2.4 или надUSB конекција : поддршка Топла plug & Play.Лесно да се чита и прочита во голема брзина ,Нема потреба диск / напојување само приклучок во.Пакет : 1*USB Флеш Диск+1*Заштита Торба Плаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

usb флаш памет златен и треска чанта Диамантена чанта U диск pen drive подарък бижута 4gb 8gb 16gb 32gb 64gb pendrive memory disk

BGN 11.00 11.49

Спецификација : 1.Поддршка USB верзија 2.0 и 1.02.Топла Plug & Play3.Издржливи цврстдржава складирање4.Без надворешна сила е потребна 4.5 V ~ 5.5 V од USB порт5.Поддршка на Win98 / ME / 2000 / XP / Vista / 7, Mac OS 9.X / Linux2.4 без уред диск6.Поддршка решение за Linux kernel верзија 2.4 или понова верзија7.Driveless за OS 9 X или до8.Компатибилен со USB 1.1 / 2.09.Оперативен Temp : 10 до +55 Deg.C1.Е usb флеш диск вистински капацитет?Секако,Нашата usb флеш диск е вистински капацитет,можете да го користите H2text да внесување на тоа.H2text најмногу се меродавни за тестирање на софтвер во светот.Ако ви треба овој софтвер,ние може да се ослободи обезбеди за вас.2.она што е пишување брзина?нашата USB флеш диск пишување брзина е 5 M / S 10 M / S или ќе среќа да добиете 11 M+.ако сакате да ги зачувате 1 GB филм во нашата USB флеш диск,дека ви треба време е 2 минути,тоа зачувај вашето време.3.Зошто USB флеш диск реалниот капацитет не е точен капацитет?Флеш меморија продавачите се користи децимална аритметички : 1 MB = 1000 KB,1 G = 1000 MBпресметува, оперативниот систем користејќи бинарна аритметика : 1 MB = 1024 KB,1 GB = 1024 MB;па така постојат некои разлики помеѓу прикажување капацитет и номиналниот капацитет на флеш меморија производЗа Реалниот Капацитет На1 GB = approximately920 MB999 MB2 GB = approximately1.8 GB1.9 GB4 GB = approximately3.75 GB3.9 GB8 GB = околу 7.4 GB7.85 GB16 GB = приближно 14.2 GB15.8 GB32 GB = приближно ненамерно самоповредување, додека 28.2 GB30 GB64 GB = приближно 58 GB60 GBЛогистика 1...

Злато, сребро, бижута китара мини Usb флаш диск 2 TB 64 GB Pendriver Pendrive 1 TB 32 GB 16 GB 8 GB диск върху ключа, Memory Stick 2.0 128 GB

BGN 12.00 12.50

.Answer : ___________________________ Note : (1) 100% сосема нов.(2) 100% вистински капацитет.(3) 100% една година гаранција.(4) 100% КК тестирање помина пред превозот.(5) 1 TB / 2 TB цена е премногу висока, систем не се опции за 1 TB / 2 TB, ако треба 1 TB / 2 TB, ве молиме контактирајте со нас да се зголеми двојно проверете цена...

реални капацитет китара-образна pen drive дървени китара модел usb флаш памет memory Stick pendrive 4GB 64GB 8G 16GB 32GB подарък

BGN 4.00 4.80

Топло напомена : Бидејќи сега многу од измама ,Сеуште не на пазарот 128 GB 256 GB 512 GBМногу набавувачи се да го користите : 4 GB 8 GB се Зголеми за 128 GB 256 GB 512 GBИмаме тест софтвер, ве молиме, преземете : H2testw Ако сте во мојата продавница за да го купи, ќе добие вистински капацитет : Производ discription : Капацитет на складирање : 128 MB / 1 GB / 2 GB / 4 GB / 8 GB / 16 GB / 32 GB / 64 GBИнтерфејс : USB 2.0Средина Температура : 40 C +70 CТемпература на чување : 50 C +80 CUSB Услуга Напон : 4.5 V5.5 VСкладирање Живот : Повеќе од 10 годиниКористење на Aclass чип, може да бидат избришани постојано за 100,0000 патиОперативен Систем : Win98 / ME / 2000 / XP / Vista / win7 / win8, Mac OS 9.X / Linux2.4 или надUSB конекција : поддршка Топла plug & Play.Лесно да се чита и прочита во голема брзина ,Нема потреба диск / напојување само приклучок во.Пакет : 1*USB Флеш Диск+1*Заштита ТорбаПлаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Brand Metal Waterproof Mini Cle USB Flash Drive 128GB 1TB, 2TB Pen Drive 8GB 16GB 32GB 64GB Memory Stick Pendrive Flash Карта подарък

BGN 9.00 9.38

.Answer : ___________________________ Note : (1) 100% сосема нов.(2) 100% вистински капацитет.(3) 100% една година гаранција.(4) 100% КК тестирање помина пред превозот.(5) 1 TB / 2 TB цена е премногу висока, систем не се опции за 1 TB / 2 TB, ако треба 1 TB / 2 TB, ве молиме контактирајте со нас да се зголеми двојно проверете цена...

Sata3 to USB3. 0 6Gbps NGFF encryption M. 2 ssd твърд диск на преносим корпус / калъф super-speed, за PC, лаптоп / настолен компютър

BGN 24.00 27.18

Sata3 да USB3.0 6 Gbps ngff енкрипција М 2 ssd цврста состојба диск преносни куќиште / случај супер брзина за персонален КОМПЈУТЕР лаптоп / desktop (не вклучувајќи SSD)Често Поставувани Прашања за Шифрирана HDD КуќиштеНајчесто поставувани ПРАШАЊА : 1 : Како да се направи ако е изгубена лозинка ?Одговор : Тоа не е можно да се врати HDD ако е изгубена лозинка.Тоа не имаат пристап до HDD ако е изгубена лозинка.HDD може да се користи повторно после тоа се новите поделено & форматира.Но, сите податоци се чуваат во HDD ќе бидат изгубени.2 : Како да го направите ако HDD Куќиште скршен ?Одговор : не треба да се купи сосема истиот HDD Комплет од нас,И притиснете исто лозинката што ја чуваат, тогаш тоа овозможува пристап до HDD податоци.3 : Ако HDD може да биде делумно шифрирана,а делумно се НЕ се енкриптирани ?Одговор : Сега тоа може само да биде целосно заштитен .4 : Каква е ситуацијата ако внесете погрешна лозинка многу пати ?Одговор : не Можете да се овозможи пристап до HDD е дата доколку внесете погрешна лозинка ;Постои неограничен број на пати за да внесете погрешна лозинка.5 : Каква е ситуацијата ако менување на лозинката е неуспех ?Одговор : Тоа само треба да внесете оригиналната лозинка,и тоа уште дозволи за пристап до информации од HDD6 : Каква е ситуацијата ако HDD не се работи долго време, но тоа беше пристап до информации од HDD уште ? Што се случува ако се остави за некое време ? Можно е да го притиснете копчето "заклучи" копче за да го шифрирате HDD директно, без да се повлече исклучите USB кабелот од КОМПЈУТЕРОТ ?Одговор : Тоа би можеле да имаат фабрика стандардно поставување на автоматски да се "заклучи" кога не ја користите за време, како и 5~10 минути, или поставување на времето, како сакате, кога се произведуваат...

Горещи продажба прекрасен Заек USB флаш памет Pen Drive 4GB 8GB 16GB USB Stick външен диск памет Бъни Pen Drive подаръци

BGN 6.69

Спецификација : 1.Поддршка USB верзија 2.0 и 1.02.Топла Plug & Play3.Издржливи цврстдржава складирање4.Без надворешна сила е потребна 4.5 V ~ 5.5 V од USB порт5.Поддршка на Win98 / ME / 2000 / XP / Vista / 7, Mac OS 9.X / Linux2.4 без уред диск6.Поддршка решение за Linux kernel верзија 2.4 или понова верзија7.Driveless за OS 9 X или до8.Компатибилен со USB 1.1 / 2.09.Оперативен Temp : 10 до +55 Deg.C1.Е usb флеш диск вистински капацитет?Секако,Нашата usb флеш диск е вистински капацитет,можете да го користите H2text да внесување на тоа.H2text најмногу се меродавни за тестирање на софтвер во светот.Ако ви треба овој софтвер,ние може да се ослободи обезбеди за вас.2.она што е пишување брзина?нашата USB флеш диск пишување брзина е 5 M / S 10 M / S или ќе среќа да добиете 11 M+.ако сакате да ги зачувате 1 GB филм во нашата USB флеш диск,дека ви треба време е 2 минути,тоа зачувај вашето време.3.Зошто USB флеш диск реалниот капацитет не е точен капацитет?Флеш меморија продавачите се користи децимална аритметички : 1 MB = 1000 KB,1 G = 1000 MBпресметува, оперативниот систем користејќи бинарна аритметика : 1 MB = 1024 KB,1 GB = 1024 MB;па така постојат некои разлики помеѓу прикажување капацитет и номиналниот капацитет на флеш меморија производЗа Реалниот Капацитет На1 GB = approximately920 MB999 MB2 GB = approximately1.8 GB1.9 GB4 GB = approximately3.75 GB3.9 GB8 GB = околу 7.4 GB7.85 GB16 GB = приближно 14.2 GB15.8 GB32 GB = приближно ненамерно самоповредување, додека 28.2 GB30 GB64 GB = приближно 58 GB60 GBЛогистика : 1...

ORICO 2.5 / 3.5 inch USB3. 0 SATA HDD/SSD Hard Disk Box докинг станция корпуса на твърдия диск на корпуса 8 TB с адаптер на захранване 12V2A

BGN 35.00 58.64

ORICO 2.5 / 3.5 инчен USB3.0 SATA HDD / SSD Диск Кутија Докинг Станица Хард Диск Случај Куќиште 8 TB со 12 V2 A АдаптерСпецификација за производ : Предмет : USB3.0 SATA Хард Диск Докинг СтаницаМатеријал : ABSГолемина : 132*72*69mmПоддршка HDD : 2.5 & 3.5 инчен SATA HDD / SSDНадворешен интерфејс : Super Speed USB3.0Внатрешни Интерфејс : SATA3.0Кабел за податоци за : 3.3 Ft / 1 M USB3.0 КабелПоддржан Систем : Windows 10 / 8 / 7 / Vista / XP или Mac OS 9.1 и надAnswer : ___________________________ Note : Не, Вклучувајќи Хард ДискКарактеристики : Super Speed USB3.0, префрлете го оценувате до 5 Gbps, наназад компатибилен со USB2.0 / 1.1.Подготвени за 2.5" & 3.5" SATA Хард Диск.Алатка за Слободен : Лесно монтирање & cleaning SATA хард диск без алатки и завртки.Функција 12 V2 A висока моќност AC Адаптер, вклучени.Вграденво сила контрола switch.Plug & Play и hotswap компатибилни, не треба диск за инсталација.Подготвени за windows и Mac и Linux.Спецификација : Материјал : ABSИзлез : USB3.0АдаптерТекст : AC100 V240 V, 50 / 60 Hz, 0.8 A; Излез : DC12 V2 A; Приклучок Тип : ЕУ / САД / велика БРИТАНИЈА / AU Type Plug ДостапниОна што е во кутија : 1 x ORICO 2.5 & 3.5 инчен Хард Диск Докинг Станица1 x 3.3 Ft...

USB Flash Drive 512GB, Robot Dog Трансформърс, Fashion Изящни USB 2.0 PenDrive,64gb 32gb 16gb, 8gb Memory U Диск 128GB 1TB, 2TB

BGN 10.00 10.90

.Answer : ___________________________ Note : (1) 100% сосема нов.(2) 100% вистински капацитет.(3) 100% една година гаранција.(4) 100% КК тестирање помина пред превозот.(5) 1 TB / 2 TB цена е премногу висока, систем не се опции за 1 TB / 2 TB, ако треба 1 TB / 2 TB, ве молиме контактирајте со нас да се зголеми двојно проверете цена...

2,5-инчов прозрачен USB3. 0 за Sata 3.0 HDD Case Tool Free 5 Gbps Support 2TB UASP Protocol корпуса на твърдия диск

BGN 9.00 10.51

Опис : Боја : 01ТранспарентноБелешки : Пакет содржи Шок подлога за 7 mm дебелината хард дискови, ве молиме приложете подлога на оригиналот внатрешноста на капакот пред да ја вметнете хард диск; 12.5 mm хард дискови не се препорачува за овој производ.Целосно Транспарентни Дизајн, Лесно Вашиот ЖивотЖив проѕирна обвивка со огноотпорни, shockproof АБС материјал, помогне да се направи разлика која хард диск е внатре лесно, со цел да биде прекрасен прилог на вашето биро .USB 3.0 да SATA III Поддржува UASP ПротоколSuper Speed USB 3.0 има максимум за пренос на податоци, стапката на 5 Gbps, 10 пати побрз од USB 2.0;20% побрзо од традиционалните USB 3.0, со UASP Трансфер Протокол, со што се намалува ПРОЦЕСОРОТ користење, податоци одложување и времето на чекање.Карактеристики : Ги поддржува сите стандардни 7mm / 9.5 mm 2.5 инчен SATA I / II / III HDD и SSD до 2 TB(Max)Компатибилни Оперативни Системи : Windows 2000 / Windows 98 / XP / Vist / 7 / 8 / 10,Lunix,Mac OS 9.1 / 10.8.4 погореАлаткатабесплатно инсталација; hotswap plug and play (репродуцирај); LED индикатор, Не се Рестартира или Дополнителни Возачот е потребно;Пакетот Вклучува : 1 x 2.5" Хард Диск Куќиште1 x USB 3.0 Кабел

Gold Сърце Shape Jewelry USB Flash Drive 64GB Memory Stick Pen Drive 2TB Pendrive 1TB Момиче Gift огърлица верига 32GB USB 128GB

BGN 12.00 12.61

.Answer : ___________________________ Note : (1) 100% сосема нов.(2) 100% вистински капацитет.(3) 100% една година гаранција.(4) 100% КК тестирање помина пред превозот.(5) 1 TB / 2 TB цена е премногу висока, систем не се опции за 1 TB / 2 TB, ако треба 1 TB / 2 TB, ве молиме контактирајте со нас да се зголеми двојно проверете цена...

Uneatop ST7224UR 2.5+3.5 inch Dual Bay 2-bay SATA HDD Rack Enclosure Red Door

BGN 79.00 91.20

Uneatop ST7224 UR 2.5+3.5 инчен Двојна Bay 2bay SATA HDD Рек Куќиште Црвена Врата Suppors PlugandPlay и HotSwap 2 надворешен USB порти на предниот панел Единствена антишок дизајн Patened алатка за слободни machanis LED индикатор за да се покаже сила и пристап активност Компатибилен со двете 2.5" и 3.5" SATA HDD Поддршка 79.5 мм дебел 2.5" HDD / SSD Не диск софтвер потребен Кодот за дизајн и за двете 2,5 и 3.5 инчен HDD заливи Независни Прекинувач​Uneatop е private label / трговска марка на Unestech Хардвер Електронски Co.,Ltd.Ние бевме на изложувач на CES 2018, и ние ќе учествуваат во CEBIT 2018, како и.

Безплатна доставка DM PD108 8GB 16GB 32GB USB2. 0 с двоен съединител се използва за OTG смартфон и компютър водоустойчив

BGN 10.00 12.00

ДМ PD108 8 GB 16 GB 32 GB USB 2.0 Универзална Микро USB OTG У Диск Portable Флеш Диск Пенкало Диск за Андроид Уред и Компјутерска Описи : појавата на стилски и шарени дизајн Капа за да се заштити дизајн на целиот спектар на интерфејс, избегне безгрижно штета...

2018 usb flash drive cartoon Skeleton man pen drive 4G 8G 16G 32G Skull model memory stick real capacity pendrive cle usb 2.0

BGN 4.00 6.21

На КРАЈОТ на активноста : 23 часа Реалниот капацитет, одбивајќи да се лажни Карактеристики : капацитет на складирање : 128 M / 4 GB / 8 GB / 16 GB / 32 GB Интерфејс : USB 2.0 Околина Температура : 40 C +70 C Температура на Чување : 50 C +80 C USB Услуга Напон : 4.5 V5.5 V Складирање Живот : Повеќе од 10 години Користење на Aclass чип, може да бидат избришани постојано за 100,0000 пати Оперативен Систем : Win98 / ME / 2000 / XP / Vista / win7 / win8, Mac OS 9.X / Linux2.4 или над USB конекција : поддршка Топла plug & Play...

Бижута Диамант Лебед мини USB 8GB 16GB 32GB 64GB Memory Stick подаръци на USB 2.0 Flash Pen Drive подарък флаш памет Pendrive Creativo

BGN 12.00 12.62

.Answer : ___________________________ Note : (1) 100% сосема нов.(2) 100% вистински капацитет.(3) 100% една година гаранција.(4) 100% КК тестирање помина пред превозот.(5) 1 TB / 2 TB цена е премногу висока, систем не се опции за 1 TB / 2 TB, ако треба 1 TB / 2 TB, ве молиме контактирајте со нас да се зголеми двојно проверете цена...

TRUE Jewelry Usb Flash Drive 1TB, 2TB HOT Usb 2.0 8gb 16gb 32gb Pendrive 64gb Flash Memory Best Selling Bag Usb Stick Key

BGN 12.00 12.51

.Answer : ___________________________ Note : (1) 100% сосема нов.(2) 100% вистински капацитет.(3) 100% една година гаранција.(4) 100% КК тестирање помина пред превозот.(5) 1 TB / 2 TB цена е премногу висока, систем не се опции за 1 TB / 2 TB, ако треба 1 TB / 2 TB, ве молиме контактирајте со нас да се зголеми двојно проверете цена...

ULT-BEST 3.5 inch HDD Enclosure докинг станция USB3. 0 to SATA3. 0 алуминиев твърд диск HDD Case поддържа UASP 6 Gbit / s 8 TB

BGN 58.00 65.73

ULTНАЈДОБРИ USB 3.0 да SATA III Хард Диск Куќиште ЛежешеРамни Докинг Станица поддршка Директно Впишување или Лесно да се Промени на 2.5" / 3.5" SATA Хард диск...

Диамантена китара Cel Usb Flash Drive 32GB 64GB 16GB, 8GB Pendrive Memory Flash Card Stick Pen Drive 512GB 1TB, 2TB луксозен подарък 2.0

BGN 12.00 12.62

.Answer : ___________________________ Note : (1) 100% сосема нов.(2) 100% вистински капацитет.(3) 100% една година гаранција.(4) 100% КК тестирање помина пред превозот.(5) 1 TB / 2 TB цена е премногу висока, систем не се опции за 1 TB / 2 TB, ако треба 1 TB / 2 TB, ве молиме контактирајте со нас да се зголеми двојно проверете цена...

Gold Metal Memoria USB Flash Drive 16GB Pen 2.0 Driver 32gb 1TB, 2TB Mini Usb Memory Stick Disk Key Pendrive 8gb подарък 64GB 128GB

BGN 9.00 9.36

.Answer : ___________________________ Note : (1) 100% сосема нов.(2) 100% вистински капацитет.(3) 100% една година гаранција.(4) 100% КК тестирање помина пред превозот.(5) 1 TB / 2 TB цена е премногу висока, систем не се опции за 1 TB / 2 TB, ако треба 1 TB / 2 TB, ве молиме контактирајте со нас да се зголеми двојно проверете цена...

CD box packing Custom inside wedding photo logo Crystal usb 2.0 pen drive

BGN 14.00 15.28

Ви благодариме за вашата посета на нашата продавница.ние се продаваат usb стик тука во aliexpress за 5 години,esperically,.имаме доволно искуство на овие обичај usb стик,како што се Дрвени,Кристал.Метал.ПВЦ usb стик,ако имате било какви други прашања,добредојдовте на истрага нас преку aliexpress.

Mini 8GB флаш памет Pendrive 64gb Pen Drive 16gb 2.0 128gb 32gb метал злато, сребро тънък USB Memory Stick Usb 2.0 подарък 1TB, 2TB

BGN 9.00 9.34

.Answer : ___________________________ Note : (1) 100% сосема нов.(2) 100% вистински капацитет.(3) 100% една година гаранција.(4) 100% КК тестирање помина пред превозот.(5) 1 TB / 2 TB цена е премногу висока, систем не се опции за 1 TB / 2 TB, ако треба 1 TB / 2 TB, ве молиме контактирајте со нас да се зголеми двојно проверете цена...

обичай бамбук USB 2.0 thumb drive 16gb wooden usb flash memory stick персонализирани лого, направи си САМ (50 бр безплатен такса за лого)

BGN 7.98

1 Капацитет : 4 GB, 8 GB, 16 GB, 32 GB.2 Интерфејс : High speed USB 2.0.3 Логото Печати Методи : Свила Печатење, БојаPrint, Ласерски Engrave, Ембос, Рампа Печатење.4...

9 стилове, музикални инструменти модел USB флаш памет цигулка / пиано / китара Pen drive 64gb 8gb 16gb 32gb flash memory stick u диск

BGN 6.69

Спецификација : 1.Поддршка USB верзија 2.0 и 1.02.Топла Plug & Play3.Издржливи цврстдржава складирање4.Без надворешна сила е потребна 4.5 V ~ 5.5 V од USB порт5.Поддршка на Win98 / ME / 2000 / XP / Vista / 7, Mac OS 9.X / Linux2.4 без уред диск6.Поддршка решение за Linux kernel верзија 2.4 или понова верзија7.Driveless за OS 9 X или до8.Компатибилен со USB 1.1 / 2.09.Оперативен Temp : 10 до +55 Deg.C1.Е usb флеш диск вистински капацитет?Секако,Нашата usb флеш диск е вистински капацитет,можете да го користите H2text да внесување на тоа.H2text најмногу се меродавни за тестирање на софтвер во светот.Ако ви треба овој софтвер,ние може да се ослободи обезбеди за вас.2.она што е пишување брзина?нашата USB флеш диск пишување брзина е 5 M / S 10 M / S или ќе среќа да добиете 11 M+.ако сакате да ги зачувате 1 GB филм во нашата USB флеш диск,дека ви треба време е 2 минути,тоа зачувај вашето време.3.Зошто USB флеш диск реалниот капацитет не е точен капацитет?Флеш меморија продавачите се користи децимална аритметички : 1 MB = 1000 KB,1 G = 1000 MBпресметува, оперативниот систем користејќи бинарна аритметика : 1 MB = 1024 KB,1 GB = 1024 MB;па така постојат некои разлики помеѓу прикажување капацитет и номиналниот капацитет на флеш меморија производЗа Реалниот Капацитет На1 GB = approximately920 MB999 MB2 GB = approximately1.8 GB1.9 GB4 GB = approximately3.75 GB3.9 GB8 GB = околу 7.4 GB7.85 GB16 GB = приближно 14.2 GB15.8 GB32 GB = приближно ненамерно самоповредување, додека 28.2 GB30 GB64 GB = приближно 58 GB60 GB​Логистика : 1...