• Ново
Високо качество на 16 мм / 500 г дръпна вид на буталото пружина за връщане тръбен соленоид електромагнит 24 Безплатна доставка

Високо качество на 16 мм / 500 г дръпна вид на буталото пружина за връщане тръбен соленоид електромагнит 24 Безплатна доставка

BGN 44.00
BGN 52.80
-17 %
В магазина

Брой продукти

16mm/500g се Повлече Тип Клипот Пролет се Врати Тубуларна Електромагнетниот Electromagnet 24 V Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & Внимание
Спецификации : Име на Производ DC Електромагнетниот Electromagnet Оценет Напон 24 V DC Моќност 30 W Тип Повлече Сила& мозочен Удар
500g/16mm Големината на Телото 36 x 70mm/ 1.4" x 2.8" (D * L) Клипот Бар Големина 16 x 138mm/ 0.63" x 5.4" (Max.D * L) за Кабел Должина 28cm/ 11" Материјал Метал, Електронски Делови Боја Како Слика се Прикажува Губење на 501g Пакет Содржина 1 x DC Електромагнетниот Electromagnet
Опис : Повлечете тип, линеарно движење, тубуларна, клипот пролет се врати,DC електромагнетниот electronmagnet. DC Електромагнетниот Electromagnet главно се користи во вендинг машини, транспортна опрема, канцелариски простории за домаќинството апарат, механички, итн.
На Јули-02-15 во 13 : 57 : 52 PDT, продавачот додадени следните информации :
Добредојдовте во мојата продавница
Ви посакувам среќен шопинг : Ако имате било какви прашања во врска со квалитетот , цената , превозот и така натаму.ве молиме контактирајте ме.Јас ќе дадам се од себе да се решат прашањата за вас. Вашето задоволство е мојата најголема награда,ако сте повеќе великодушни, јас сум во потрага напред за вас може да ми даде високи пофалби(пет ѕвезди)на Повратни информации.Јас сум ви благодариме ви благодариме и ви благодарам.

Подробности

Структура:
Контрол
силата на:
Соленоид
Производствен Номер Детайли:
не се прилага
MPN:
не се прилага
UPC:
702105445471

Те също купуват с този продукт

Новият 1.5 SS316 от неръждаема стомана, вътрешна резба две части производството на крана, 2 част на крана, ръчен клапан

BGN 38.08

Карактеристики : Се користи за пренос на контрола на материјали Кој интензивно се користи за храна,пијалоци,фармацевтски,козметички и хемиски индустрии...

1 SS316 Технологична Индустрия Three Pieces PTFE Non-retention Ball Valves Pull Handle 3pc Body Full Port for water, oil and gas

BGN 73.92

Карактеристики : Се користи за пренос на контрола на материјали Кој интензивно се користи за храна,пијалоци,фармацевтски,козметички и хемиски индустрии...

Безплатна доставка 1/4,3/8,1/2,3/4,1,2, AC220V, DC12V/24V електрическа електромагнитен клапан пневматичен клапан за вода, масло, въздух, газ

BGN 21.00 22.38

Freeshipping 1 Pcs 1 / 4",3 / 8",1 / 2",3 / 4",1",2", AC220 V,DC12 V / 24 V Електрични Електромагнетниот Вентил Пневматски Вентил за Вода Нафта Гас ВоздухОпис : Две позиција, две начин, нормално блиску прекинувач, магнетни електромагнетниот вода вентил.Може да биде инсталиран на секој агол, но тоа е добар избор кога хоризонтална цевка задржи нагоре.Користи за контрола на автоматски на течност и гас во гасоводНа располагање : вода, гас, нафта

3 SS316 скоба производството на три части PTFE Non-retention топката кран дръпнете дръжката 3шт корпус пълен порт за вода, нефт и газ

BGN 560.00

Карактеристики : Се користи за пренос на контрола на материјали Кој интензивно се користи за храна,пијалоци,фармацевтски,козметички и хемиски индустрии...

1PC 1/4 12KG БСП Air Compressor Safety Release Valve регулатор за понижаване на налягането

BGN 2.00 2.69

Опис : Воздушниот компресор безбедност олеснување вентил е воздушниот притисок генерирање уред На воздушниот компресор безбедност олеснување вентил се користи за да им помогне на нудење на дејството на гасот и да се обезбеди заштита Главно се користи за преостанатите две одделение воздушниот компресор заштита на Критични апликации на притисок цевки, садови под притисок Материјал : Месинг Со 1 / 4" 12 KG BSP тема Должина : (прибл.) 43mm / 1.7" Притисок : 1.2 MPA Забелешка : сигурносен вентил инсталиран на отворено треба да се преземат соодветни заштитни мерки за да се спречи дожд, магла, прашина, рѓа, кал и друга нечистотија инвазивни вентил и празнење цевка, кога на животната средина е под нула степени centigrade, antifreeze треба да ги преземат неопходните мерки за да се обезбеди сигурносен вентил сигурност.Овој вид на вентил е во цевката, кои треба да бидат правилно инсталирани во согласност со општите услови Количина : 1pcПакување : 1 x Воздушниот Компресор Безбедност Олеснување Вентил

Nbsanminse скоростна разходомер масло, мляко, мед миялна машина поток сензор Хол разходомер квадратна капачка

BGN 65.98

PUL0425, (42.5) / 2=0.75 mm дебелината е 0.75 мм Пневматски објект притисок опсег е 08bar(0.8 Mpa) Хидраулични објект притисок опсег е 0300bar(30 Mpa) ве Молиме да не работат повеќе од пропишаното притисок опсег ...

3H210-08 2-позиция 3-ходова PT1 / 4 порт ръчно сцепление механичен клапан

BGN 15.52

Име на производ Рака Повлечете Механички Залисток Модел 3 H21008 Копчето Тип Род Операција Тип Директни Дејствува Контрола Тип на Надворешната Контрола Оперативен Притисок од 1,5 ~ 8 kgf / cm2 Број на Порта 3 Број на Позиција 2 Порт Дијаметар Воздух влезот=Воздух излезот=Издувните=PT1 / 4" Ефективно област 30mm2(CV=0.89) се Справи со Големина од 45 x 23mm / 1.77" x 0.91"(H*Кол) Работен Медиум 40 Micron Филтрира ВоздухотТемпературата На Работа Опсег5~50 Целзиусови Степени Степен Вкупната Големина(Прибл.) 10.2 x 4 x 2.7 cm / 4" x 1.57" x 1.06" (L*W*H) Боја Црна Материјал Метал, Пластика Тежина 165g Пакет 1 x Рака Повлечете Механички ЗалистокОпис : Карактеристики : 3 H21008 модел, позиција 2 3 порта, 5~50 целзиусови степени степен температурата на работа опсег, Воздух влезот=Воздух излезот=Издувните=PT1 / 4", Рака Push Pull Механички Залисток...

мини-поплавковый клапан, малки поплавковый клапан

BGN 94.32

Модел No : KYLJ14L плови топката собраниеТема : 1 / 4"Вентил тело : PP пластикаМатични : PP ПластикаПриклучок : БРПлови топка : ЈПРод : ABS ПластикаРаботни Вода Притисок : 0.01 0.8 MpaРабота Темп : 35 C до + 70 CДолжина : во рок од 15,3 СМ (не вклучуваат нишка)УПОТРЕБА : Овој вентил е многу мал, погодна за инсталирање во многу мали резервоари за вода во индустријата на правење мраз, вода за ладење итн.

220V AC electric електромагнитен вентил магнитен N/C водна въздух преминете поток 1/2 Drop Ship

BGN 5.00 6.42

Опис : Материјал : Метални + пластика Напон : AC напон 220 V Влезот и излезот : црево barbs за 1 / 2" (надворешен дијаметар) црево Притисок : 0.02 0.8 Mpa Max течност температура : 100°C Работа на владата : нормално затворен Вентил тип : дијафрагмата (управувана од страна на Серво) Употреба : вода и низок вискозитет течности ве Молиме имајте во предвид тоа не е погоден за употреба со гравитацијата фед системи Производ Димензија : 78mm 60mm x(за) внатрешен дијаметар : 13.5 mm Четири надворешен дијаметар на тема : 20mm Количина : 1 PCПакет inclu де : 1 x Електричен Вентил Електромагнетниот

Преминете приплъзване на HSV-25, порт 1 клапан приплъзване на ръцете

BGN 27.65

Објектот спецификитеis_customized : ДаМодел : ХСВ25Материјал : АлуминиумПритисок : Среден ПритисокТемпература на Медиумите : Средна ТемператураМедиуми : Чист воздухМоќност : ПрирачникStandard or Nonstandard : StrandardОпис на производотПорт Големина : 1" BSPTРаботен Притисок : 1.58kg / cm2Работна Температура : 070Предмет : Слајд вентилОбезбеди Притисок отпорност : 15kgf / cm2Количина : 1 PC

Dn50 определен тип мотор сферичен кран от неръждаема стомана, AC 12V / 24V/220V CR03/CR04 електрически сферичен кран

BGN 247.68

DN50 фикснатип на Нерѓосувачки челик моторните топката вентил,AC 12 V / 24 V / 220 V CR03 / CR04 електрични топката вентилТехнички Параметри : Производ големина : DN50Тело материјал : не ' Рѓосувачки челик (201,304,316)Работен напон : AC12 V,AC24 V,AC220 V (DC12 V,DC24 V Опционално )Максимален работен притисок : 2.5 MPaЦиркулација медиум : Течност и воздухЖици за контрола методи : CR03,CR04Инсталации струја : 6 VAОтвори / Затвори време : 10 СекЖивот време : 100000 патиActuator meterial : Инженерство ПластикаЗапечатување meterial : PTFEActuator ротација : 90 °Средина температура : 20 °~55 °Течни температура : 20 °~150 °Заштита : IP52Изглед параметар дијаграмИнсталации дијаграмНие ќе ви помогнеме да ги пратите на вашите производи, се додека не ги добиете безбедно! За најголемиот дел на нарачки, ве молиме контактирајте со нас за попуст!

3v1-06 DC24V пневматичен електромагнитен клапан 1/8

BGN 9.00 10.56

Спецификација:Течности : на constrirgent по филтрираниРабота : Режија ПостапувајќиПозиција : 3 / 2 начинNorminal Orifice : 1.2 mmПорт Тема : 1 / 8"Подмачкување: Не Се ПотребниОперативен Притисок : 0~0.8 MpaMax...

Нов 2 SS316 от неръждаема стомана, вътрешна резба две части производството на крана, 2 част на крана, ръчен клапан

BGN 55.84

Карактеристики : Се користи за пренос на контрола на материјали Кој интензивно се користи за храна,пијалоци,фармацевтски,козметички и хемиски индустрии...

малък пластмасов поплавковый клапан

BGN 97.68

1 КОМПЈУТЕР ОД KYLJ14LМодел No : KYLJ14L плови топката собраниеТема : 1 / 4"Вентил тело : PP пластикаМатични : PP ПластикаПриклучок : БРПлови топка : ЈПРод : ABS ПластикаРаботни Вода Притисок : 0.01 0.8 MpaРабота Темп : 35 C до + 70 CДолжина : во рок од 15,3 СМ (не вклучуваат нишка)1 КОМПЈУТЕР ОД KYQDDN15 HМодел No : KYQDDN15 H Тема : 1 / 2" инчен Вентил Тело : ABS Пластика Приклучок : n r (може да се направи од страна на Силиконската Гума : СР) Род : ABS Пластика кои Работат Вода Притисок : 0.01 0.8 Mpa Работа Темп : 35 C до + 70 C Плови Топка : P E Должина : во рамките 17.8 CM (не вклучуваат нишка) УПОТРЕБА : Нормален плови вентил, suitalbe се користи во оние мали резервоари за вода, Ова е нов развиена вентил, ние може да ги промените приклучок во силиконската гума, така што живот времето е подолго...

Висока парна месинг електромагнитен клапан нормално затворен DC12V Пз-35 порт 1 1/4 парна тип

BGN 202.59

Објектот спецификитеis_customized : ДаМодел : PZ35DC12 VМатеријал : МесингПритисок : Среден ПритисокТемпература на Медиумите : Висока ТемператураМоќност : ПневматскиМедиуми : ВодаStandard or Nonstandard; StrandardPrincipium : пилот дијафрагмата типСтруктура : ДијафрагматаОпис на производотДвижење Шема : Директно Се Вози ТипТип : Нормално Затворен ТипОтворот на Проток : 35 ммCV26Порт Големина : 1 1 / 4"Работен Притисок : Воздух : 0.525 Mpa, Вода : 0.525 MPa, Масло : 0.520 Mpa, Пареа : 0.510 MpaРаботен Притисок : 0.525barМатеријал На Тело : МесингПечат Компонента : ТЕФЛОН

Безплатна доставка месинг 1 DN25 Y тип на филтъра клапан конектор фитинг

BGN 28.00 34.22

Тоа вклучува 1 buc од Месинг 1" DN25 Y Тип Цедилка Вентил(Бесплатен превозот)Технички Параметар : 1.Rate Pressure : 1.6 MPa2.Примена : Вода3.Операција Температура : 20cel.степенДијаграм како што е подолу : Плаќање· Ве молиме да го плати во рок од 3 дена по аукција.· Ве молиме контактирајте со нас за вашата исплата ако имате било каков проблем.Услови за продажба· Позитивен Фидбек е нашиот живот...

HUADE хидравличен клапан s10p3. 0B клапан патронный клапан

BGN 44.80

Huade кертриџ вентил / проверете вентил тип : S10 A01.0 B / S10 A02.0 B / S10 A11.0 B / S10 A12.0 B / S10 A21.0 B / S10 A22.0 B / S10 A31.0 B / S10 A32.0 B / S10 A51.0 B / S10 A52.0 B / S10 K01.0 B / S10 K11.0 B / S10 K21.0 B / S10 K31.Б / S10 K51.0 B / S10 P01.0 B / S10 P11.0 B / S10 P21.0 B / S10 P31.Б / S10 P51.0 B / S30 A01.0 B / S30 A02.0 B / S30 A11.0 B / S30 A12.0 B / S30 A21.0 B / S30 A22.0 B / S30 A31.0 B / S30 A32.0 B / S30 A51.0 B / S30 A52.0 B / S30 K01.0 B / S30 K11.0 B / S30 K21.0 B / S30 K31.Б / S30 K51.0 B / S30 P01.0 B / S30 P11.0 B / S30 P21.0 B / S30 P31.Б / S30 P51.0 B / Huade хидраулични производ дел модели : SL25 GA130 B / SL25 GA230 B / SL25 GA330 B / SL25 GA430 B / SL25 GB130 B / SL25 GB230 B / SL25 GB330 B / SL25 GB430 B / DBDA8 G10 B / 25 DBDA8 G10 B / 50 DBDA8 G10 B / 100 DBDA8 G10 B / 200 DBDA8 G10 B / 315 DBDA8 G10 B / 400 4 WEH16 C50 B / 6 AW22050 NZ4 4 WEH16 C50 B / 6 AW22050 NZ5 4 WEH16 C50 B / 6 AW22050 NZ5 L 4 WEH16 C50 B / 6 AW22050 NEZ4 4 WEH16 C50 B / 6 AW22050 NEZ5 4 WEH16 C50 B / 6 AW22050 NEZ5 L 4 WEH16 C50 B / 6 AW22050 NETZ4 4 WEH16 C50 B / 6 AW22050 NETZ5 4 WEH16 C50 B / 6 AW22050 NETZ5 L 4 WEH16 C50 B / 6 AW22050 NTZ4 4 WEH16 C50 B / 6 AW22050 NTZ5 4 WEH16 C50 B / 6 AW22050 NTZ5 L D16 KA12 B / B00 FD16 KA12 B / B30 FD16 KB12 B / B00 FD16 KB12 B / B30 FD16 PA12 B / B00 FD16 PA12 B / B30 FD16 PB12 B / B00 FD16 PB12 B / B30 FD16 FA12 B / B00 FD16 FA12 B / B30 FD16 FB12 B / B00 FD16 FB12 B / B30 DVP6110 B / DVP6210 B / DVP6310 B / DVP8110 B / DVP8210 B / DVP8310 B / DVP10110 B / DVP10210 B / DVP10310 B / DBW10 B250 B / 315 X6 BG24 N9 Z4 DBW10 B250 B / 315 X6 BG24 N9 Z5 DBW10 B250 B / 315 X6 BG24 N9 Z5 L DBW10 B250 B / 315 X6 CG24 N9 Z4 DBW10 B250 B / 315 X6 CG24 N9 Z5 DBW10 B250 B / 315 X6 CG24 N9 Z5 L

TF8-B2-C DC5V 2/3/5/7 тел 2-спиране месинг 1/4 DN8 електрически мотор вентил метална обратно Включване / Изключване 5 сек за прилагане във вода

BGN 33.00 37.33

Добредојдовте на Нашата Продавница!******************************************************************************************1, Фабрика директно на продажба...

2w160-15 електромагнитен клапан нормално затворен 1/2 AC220V

BGN 30.00 32.64

************СПЕЦИФИКАЦИЈА************Течност : воздух,гас,водаОперативен тип : директни типТип : Нормално ЗатворенВискозност Лимит : Под 20 CSПритисок : вода : 0~5.0 kgf / cm 2воздух : 0~7.0 kgf / cm 2Max...

4v210-08 DC24V пневматичен електромагнитен клапан 1/4 електромагнитен клапан

BGN 10.00 10.88

Спецификација : Работа : Внатре пилот тип Медиуми : Воздух Модел : 4 V21008 Temperture : 5~60°C Материјал : Алуминиум Max.фреквенција : 5 циклус / втор Ефективни област : 16mm2(CV=0.89), Оперативен притисок : 1.5~8.0 kgf / cm2 Max...

Висока парна месинг електромагнитен клапан нормално затворен AC220V Pz-40 порт 1 1/2парна тип

BGN 202.64

Објектот спецификитеis_customized : ДаМодел : PZ40AC220 VМатеријал : МесингПритисок : Среден ПритисокТемпература на Медиумите : Висока ТемператураМоќност : ПневматскиМедиуми : ВодаStandard or Nonstandard; StrandardPrincipium : пилот дијафрагмата типСтруктура : ДијафрагматаОпис на производотДвижење Шема : Директно Се Вози ТипТип : Нормално Затворен ТипОтворот на Проток : 35 ммCV26Порт Големина : 1 1 / 2"Работен Притисок : Воздух : 0.525 Mpa, Вода : 0.525 MPa, Масло : 0.520 Mpa, Пареа : 0.510 MpaРаботен Притисок : 0.525barМатеријал На Тело : МесингПечат Компонента : ТЕФЛОН

6-Way homebrew Co2 Air, Gas Distribution Manifold Дърва Draft Beer Kegerator 1/4 Barb

BGN 85.00 89.60

Изработени од едно парче алуминиум1 / 4" навој порти1 / 4" Barbs на штекер вентили за употреба со професионална нацртинсталацииИзградена во монтажа плочаХром Позлатен вентили со пролетта натоварени Топката проверете вентил6 начин

TF32-P2-C PVC DN32 БСП / NPT 1-1 / 4 електрически нормално отворен нормално затворен вентил AC110V-230V 2/5 тел 10 нм устройство за Включване / Изключване 15 сек

BGN 125.00 139.26

Предност : ********************************************************************************** 1, Фабриката директно на продажба Ние треба 35 Дена за производство...