• Ново
RO адаптер питателна вода 1/2 до 1/4 кран, филтър за вода сферичен кран чай свързване на клапа за хардуерни инструменти

RO адаптер питателна вода 1/2 до 1/4 кран, филтър за вода сферичен кран чай свързване на клапа за хардуерни инструменти

BGN 4.00
BGN 6.18
-35 %
В магазина

Брой продукти


HG0012978
Спецификација :
Бренд нови
Име : Tee унија RO Довод на Вода Адаптер
Материјал : Бакар
Големина и боја : како на слики го покажува
Tee унија :
1/2" Женски Конектор Пресврт
1/2" Машки Конектор Пресврт
1/4" за Вода Цевка / Вода Филтер Систем
Метод на користење :
Отстрани орев, вметнување на PE цевка.
Цврсто вметнете ја цевката во крајот.
Заострување на орев.
Стегне орев на влезот cam вредност.
Цевка орев се зезнав врз интерфејс надвор од жица монтажа на вентил.
Пакувањето се вклучени :
1 x Tee унија RO Довод на Вода Адаптер
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме овозможи 1-5мм грешки поради прирачник за мерење
Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот
EMS, DHL, FEDEX, UPS-от се достапни со попуст.
Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашата
стоки во рамките 39-60 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.
Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.
Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 5-15 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.
Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .
Контактирајте со нас преку е-маил или Али Trade Manager. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне !
Вие задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас.Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги,ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.
Вашиот охрабрување и поддршка е нашата постојано напред интензитет.
Ви благодарам многу!
Најдобри Желби!

Подробности

Медийни файлове:
Водата
Стандартен или нестандартен:
Стандарт
Размер На Пристанището:
1/2 1/4
Материал:
Месинг
Налягане:
Средно Налягане
силата на:
пневматичен
Температура на околната среда:
Най-Ниската Температура На
Източник На Захранване:
AC
Структура:
Топка
Номер На Модела:
тройниковый клапан
търговска марка:
Майитр
Режим С:
Без Ръководство И Инструкции

Те също купуват с този продукт

Нов 2 SS316 от неръждаема стомана, вътрешна резба две части производството на крана, 2 част на крана, ръчен клапан

BGN 55.84

Карактеристики : Се користи за пренос на контрола на материјали Кој интензивно се користи за храна,пијалоци,фармацевтски,козметички и хемиски индустрии...

4 SS316 скоба производството на три части PTFE Non-retention топката кран дръпнете дръжката 3шт корпус пълен порт за вода, нефт и газ

BGN 759.20

Карактеристики : Се користи за пренос на контрола на материјали Кој интензивно се користи за храна,пијалоци,фармацевтски,козметички и хемиски индустрии...

Нов 3/4 SS316 от неръждаема стомана, вътрешна резба две части сферичен кран индустрия, 2 бр. сферичен кран, ръчен клапан

BGN 12.69

Карактеристики : Се користи за пренос на контрола на материјали Кој интензивно се користи за храна,пијалоци,фармацевтски,козметички и хемиски индустрии...

DC5V БСП / NPT 3/8 електрически клапан вода 2/3/5/7 тел от неръждаема стомана DN10 мотор вентил за прилагане на водата

BGN 40.00 44.45

Добредојдовте на Нашата Продавница!******************************************************************************************1, Фабрика директно на продажба...

Nbsanminse скоростна разходомер масло, мляко, мед миялна машина поток сензор Хол разходомер квадратна капачка

BGN 65.98

PUL0425, (42.5) / 2=0.75 mm дебелината е 0.75 мм Пневматски објект притисок опсег е 08bar(0.8 Mpa) Хидраулични објект притисок опсег е 0300bar(30 Mpa) ве Молиме да не работат повеќе од пропишаното притисок опсег ...

HV-02 1/4 PT преки действия на 3-а позиция 2-ходова пневматичен ръчен рычажный завъртане на вентила

BGN 30.00 35.52

Име на производ Рака Лост Вентил Модел ХВ02 Течност Воздух Заеднички Цевка со Дијаметар од 1 / 4"PT Акција Директна Дејствува Тип Actuation Тип3 Позиција 2 Начин 4 Port Max...

Дисков вентил DN25 ръчен клапан от въглеродна стомана

BGN 88.00

DN25 Рачен Вентил Јаглероден челик со Висок Вакуум Пеперутка Вентили G125ГИ висок вакуум пеперутка вентили тип серијаГИ серија висок вакуум пеперутка вентил се користи за да се стави преку или отсечени струење во вакуум линија.Вентил отворање и затворање на заклучување на функцијатаПрименливи за воздух како работен медиум и корозивни гасови.

Нормално отворен тип 3/4 електромагнитен клапан електрически магнитен N / O Отклонитель управление вода DC12V DC24V по избор

BGN 11.20

Нормално Отворен Тип 3 / 4 " Електромагнетниот Вентил Електрични Магнетни N / O Вода Контрола DC12 V DC24 V Факултативна Ова е направено од PP материјал и тоа е вода доказ, влажнадоказ, температура отпор, изолација и добра thermolysis...

Плаващ Сферичен Кран Автоматично Поплавковый Клапан Контролния Клапан За Нивото На Водата F / Резервоар За Вода На Водна Кула

BGN 6.00 7.52

Опис : 100% Сосема Нов и Висок Квалитет на Овој вентил замена на традиционалните плови ballcock, кои можат да бидат применети на различни системи на високо резервоари за вода, кади, вода кули на индустријата и градежништвото, итн...

2w160-15 електромагнитен клапан нормално затворен 1/2 AC220V

BGN 30.00 32.64

************СПЕЦИФИКАЦИЈА************Течност : воздух,гас,водаОперативен тип : директни типТип : Нормално ЗатворенВискозност Лимит : Под 20 CSПритисок : вода : 0~5.0 kgf / cm 2воздух : 0~7.0 kgf / cm 2Max...

0.75 SS304 Технологична Индустрия Three Pieces PTFE Non-retention Ball Valves Pull Handle 3pc Body Full Port for water, oil and gas

BGN 62.00

Карактеристики : Се користи за пренос на контрола на материјали Кој интензивно се користи за храна,пијалоци,фармацевтски,козметички и хемиски индустрии...

мини-поплавковый клапан, малки поплавковый клапан

BGN 91.79

Модел No : KYLJ14L плови топката собраниеТема : 1 / 4"Вентил тело : PP пластикаМатични : PP ПластикаПриклучок : БРПлови топка : ЈПРод : ABS ПластикаРаботни Вода Притисок : 0.01 0.8 MpaРабота Темп : 35 C до + 70 CДолжина : во рок од 15,3 СМ (не вклучуваат нишка)УПОТРЕБА : Овој вентил е многу мал, погодна за инсталирање во многу мали резервоари за вода во индустријата на правење мраз, вода за ладење итн.

пластмасов поплавковый клапан

BGN 100.62

Модел No : KYDN25 KYDN20 B2 и KYDN15 B2 Тема : 1 "& 1 / 2" 3 / 4" Вентил тело : ABS пластика Матични : ABS Пластика Приклучок : БР Плови топка : ЈП Род : ABS Пластика кои Работат Вода Притисок : 0.20 1.2 Mpa Работа Темп : 35° C до + 70° C Должина : во рамките 31.5 CM УПОТРЕБА : Овој вентил за усвојување на autolock теорија да се зацврсти на вода проток, намалена контрола на сила потребата за вклучување на водата, нејзината max вода притисок може да биде 1.2 Mpa, главно се инсталирани во домашна употреба резервоарот за вода, evaporative ладилникот, и ладење кула итн, ние обезбеди примероци за клиент за тест.Пластични плови вентил може да се користи на различни снабдување со вода опрема, во споредба со месинг вентил и нерѓосувачки вентил , тоа е поевтини и пофлексибилни...

1 PC NOW 3v1-06 DC 12V 400mA 4.8 W 1/8 PT 2 Position 3 Way Port Direct Drive Type електрически електромагнитен клапан за пневматични въздух вода

BGN 16.00

Спецификација : Име на Производ Електромагнетниот Вентил Модел 4 V41015 Тип 5 Порт 2 Позиција Ефективно пресек Област 50mm2(CV=2.79) Работен Медиум 40 Micron Филтрира Воздухот IP65 Заштита Акција Внатрешно Pilotovaný Материјал Алуминиум Alloyl, Пластични Напон AC220 V 6 VA Voitage Спектар AC187253 V 50 Hz / 60 Hz Оперативен Притисок 0.150.8 mpa (1.58kgf / cm2) Порт Внатрешна Кол...

мини-поплавковый клапан, малки поплавковый клапан

BGN 94.32

Модел No : KYLJ14L плови топката собраниеТема : 1 / 4"Вентил тело : PP пластикаМатични : PP ПластикаПриклучок : БРПлови топка : ЈПРод : ABS ПластикаРаботни Вода Притисок : 0.01 0.8 MpaРабота Темп : 35 C до + 70 CДолжина : во рок од 15,3 СМ (не вклучуваат нишка)УПОТРЕБА : Овој вентил е многу мал, погодна за инсталирање во многу мали резервоари за вода во индустријата на правење мраз, вода за ладење итн.

220V SS Dia 20cm Particle Powder Vibration Screen Shaker вибриращ Trame машина разкажете ни за мрежата, която ви е нужна

BGN 254.40

СВ 20cm Честички Прав Вибрации на Екранот Лабораторија Shaker Vibrating Сито МашинаВе молиме да ни кажете Што мрежа треба !! (10200mesh е бесплатно ,200600mesh треба плаќаат екстра пари .)Широко се користи во cermaics,градежни материјали,храна,лекови,хемиско инженерство,металургија,сточна храна и други индустрија.Спецификации : Производ големина : 200mm*360mm (Големина може да се промени, заедно со производот надградба)Дијаметар на сито : 200mm .Напон : 220 VФреквенција : 1150times / минутаКарактеристики : 1.Тоа е од нерѓосувачки stell плоча помеѓу машината и материјали ,корисни и отпорност на корозија.2.Висок ефикасноста на работата,деликатна и издржлив дизајн,може да се користи за кваси сите видови на прав,мала јачина на машината,може да се пресели на пригоден начин.Appliable индустрија : Прехранбената индустрија, хемиската индустрија;метал;лабораторија;металургија индустрија;фармацевтската индустрија и така натаму.Пакување : 1.Вибрации На Екранот2.2 компјутери Нерѓосувачки челик сито (10200mesh е бесплатно ,200600mesh треба плаќаат екстра пари ...

4v210-08 DC24V пневматичен електромагнитен клапан 1/4 електромагнитен клапан

BGN 10.00 10.88

Спецификација : Работа : Внатре пилот тип Медиуми : Воздух Модел : 4 V21008 Temperture : 5~60°C Материјал : Алуминиум Max.фреквенција : 5 циклус / втор Ефективни област : 16mm2(CV=0.89), Оперативен притисок : 1.5~8.0 kgf / cm2 Max...

Dn50 определен тип мотор сферичен кран от неръждаема стомана, AC 12V / 24V/220V CR03/CR04 електрически сферичен кран

BGN 247.68

DN50 фикснатип на Нерѓосувачки челик моторните топката вентил,AC 12 V / 24 V / 220 V CR03 / CR04 електрични топката вентилТехнички Параметри : Производ големина : DN50Тело материјал : не ' Рѓосувачки челик (201,304,316)Работен напон : AC12 V,AC24 V,AC220 V (DC12 V,DC24 V Опционално )Максимален работен притисок : 2.5 MPaЦиркулација медиум : Течност и воздухЖици за контрола методи : CR03,CR04Инсталации струја : 6 VAОтвори / Затвори време : 10 СекЖивот време : 100000 патиActuator meterial : Инженерство ПластикаЗапечатување meterial : PTFEActuator ротација : 90 °Средина температура : 20 °~55 °Течни температура : 20 °~150 °Заштита : IP52Изглед параметар дијаграмИнсталации дијаграмНие ќе ви помогнеме да ги пратите на вашите производи, се додека не ги добиете безбедно! За најголемиот дел на нарачки, ве молиме контактирајте со нас за попуст!

Висока парна месинг електромагнитен клапан нормално затворен DC12V Пз-35 порт 1 1/4 парна тип

BGN 202.59

Објектот спецификитеis_customized : ДаМодел : PZ35DC12 VМатеријал : МесингПритисок : Среден ПритисокТемпература на Медиумите : Висока ТемператураМоќност : ПневматскиМедиуми : ВодаStandard or Nonstandard; StrandardPrincipium : пилот дијафрагмата типСтруктура : ДијафрагматаОпис на производотДвижење Шема : Директно Се Вози ТипТип : Нормално Затворен ТипОтворот на Проток : 35 ммCV26Порт Големина : 1 1 / 4"Работен Притисок : Воздух : 0.525 Mpa, Вода : 0.525 MPa, Масло : 0.520 Mpa, Пареа : 0.510 MpaРаботен Притисок : 0.525barМатеријал На Тело : МесингПечат Компонента : ТЕФЛОН

TF15-S2-B DN15 неръждаема стомана нормално затворен / отворен клапан 2/5 кабели БСП / NPT 1/2 AC / DC9V-24V електрическа воден клапан

BGN 47.00 53.33

Добредојдовте на Нашата Продавница!******************************************************************************************1, Фабрика директно на продажба...

6-Way homebrew Co2 Air, Gas Distribution Manifold Дърва Draft Beer Kegerator 1/4 Barb

BGN 85.00 89.60

Изработени од едно парче алуминиум1 / 4" навој порти1 / 4" Barbs на штекер вентили за употреба со професионална нацртинсталацииИзградена во монтажа плочаХром Позлатен вентили со пролетта натоварени Топката проверете вентил6 начин

MB-DLE407B01S50 Dungs Gas MultiBloc разход на регулатор и предпазни спирателни кранове една фаза за газова горелка нови и оригинални

BGN 736.00

МБDLE407 B01 S50 Dungs Гас Multi Bloc во Комбинација регулатор и безбедност shutoff вентили Една фаза За гас режач Нови & ОригиналниотТехнички описНа DUNGS Gas Multi Bloc интегрира филтер,регулатор, вентили и притисок се префрла во еден компактен монтирање.l Нечистотија стапица : парична Казна мрежаситоl Еден регулатор и два вентили : B01l Два вентили се брзо отворањеl Еден вентил е брзо отворање и еден вентил е бавен отворањеl Електромагнетниот вентили до 360 mbar (36 k Pa) според DIN EN 161 Класа Група 2l Чувствителни поставување на излез притисок од страна на пропорционална регулаторот според DIN EN 88 Класа Група 2l Високи протоци со ниска пад на притисокl DC електромагнетниот вози пречки степен Nl Главниот волумен restrictor на вентил V2l Хидраулични отворање одложувањеl Страната врски со цевка теми, како на ISO 7 / 1l Едноставна монтажа, компактна, лесна ТежинаПревозот начини : DHL / UPS / Федекс / EMS итн.Ако е можно, pls изберете DHL, тоа е најбрзиот начин за нас, трае околу 3 дена да повеќето земји.Брзо Да се Купи Ltd одлучи да се избере соодветна експрес сервис за нарачки.Брзо Да се Купи Доо не е одговорен за сопствени даночни за било која цел.Клиентите треба да се плати за сопствени надомест во секој случај.Гаранција : Брзо Да се Купи Ltd бидете сигурни дека објектот е сосема нов со оригиналниот пакет и нудат 1 година гаранција за квалитет.Политика на враќање : Ако сакате да се вратите на објектот, ве молиме контактирајте со нас за 14 дена првиот и осигурете се дека пакетот е онотвори...

1 SS316 Технологична Индустрия Three Pieces PTFE Non-retention Ball Valves Pull Handle 3pc Body Full Port for water, oil and gas

BGN 73.92

Карактеристики : Се користи за пренос на контрола на материјали Кој интензивно се користи за храна,пијалоци,фармацевтски,козметички и хемиски индустрии...

Tsai фен мотор сферичен кран 1 1/4 AC110-230V 2/5 тел електрически клапан DN32 ПВЦ сферичен кран нормално затваряне / отваряне на системи за ОВКВ

BGN 124.00 139.26

Напомена : Ова е исклучете го врати видот, ние ќе ви ја испратиме "Нормално затвори" тип во стандардниот!!!Ако "Нормален отвори" тип е потребно, ве молиме да ни остават порака кога ќе го поставите цел!!!Карактеристики : 1...

мини-поплавковый клапан, малки поплавковый клапан

BGN 245.89

Модел No : KYLJ14L плови топката собраниеТема : 1 / 4"Вентил тело : PP пластикаМатични : PP ПластикаПриклучок : БРПлови топка : ЈПРод : ABS ПластикаРаботни Вода Притисок : 0.01 0.8 MpaРабота Темп : 35 C до + 70 CДолжина : во рок од 15,3 СМ (не вклучуваат нишка)УПОТРЕБА : Овој вентил е многу мал, погодна за инсталирање во многу мали резервоари за вода во индустријата на правење мраз, вода за ладење итн.