• Ново
Иновативен дизайн с двойна кожна стъклени окачени на стената производство и проектиране на интелигентни дихателните пътища

Иновативен дизайн с двойна кожна стъклени окачени на стената производство и проектиране на интелигентни дихателните пътища

BGN 480.00
В магазина

Брой продукти

Иновативниот Дизајн Двојно Кожата Стакло Завеса Ѕид Измислица и Инженерство на Интелигентни Респираторни
Кратки Детали :
1. Површина Заврши : PVDF Cotaed/Моќ Слој/Anodizing
2. Достапни Стакло : Low-E/Рефлексивни/Лебдеше/Обложени
3. Алуминиум Дебелина : 1.4-2,5 mm
По неколку години' развој, нашата група еволуираше во интегрален клуч изведувачот за различни згради и градежништвото. Значи, имаме капацитет во разни огромни проекти за дизајн и да се изгради врз основа на задоволително буџет контрола. Добредојдовте на клиентите да се направи прашањата директно на она што вид на градежен инженеринг или градење на околните материјали цените. Нашите професионални инженерски teaam се сите подготвени тука да понуди прилагодено дизајн и цена. Нашите pricinple е Еден Судењето Цел Донесе Constent Соработка!
Двоен-кожа фасадата системи и нејзините категории илустрира тесен целосно затворена собранието на системи која вклучува компатибилен надворешен louvers или засенчување уреди. Сите тие поседуваат внатрешен и надворешен слој или стаклен кожата.
За еден период на време сега употреба на DSF се зголемени поради нивните релевантни за користење и профит со поглед на нивното поседување на зголемување на енергетската ефикасност и daylighting подобрување.
Трудот ќе биде фокусиран на проценката на Двојно-кожа фасада систем за одржлив развој во различни климатски зони. Преглед на DSF литература илустрираат различни видови на двојно кожата фасада е спроведено, студии на случај за различни DSF типови беше спроведена во различни објекти на различни локации имено; Eurotheum Франкфурт Германија, Сиетл Америка и Аурора Место, Сиднеј Австралија.
Тогаш анализа од наодот и дискусии принос од можни препораки од основните придобивки и предности на DSF која вклучува; намалување на побарувачката на топлинска, обезбедување на прегледи, контрола на сончева добивка, термички, изолација, зголемена безбедност, дозволувајќи им на природна вентилација, служи како загадувањето бариера, намалена вештачки молњи м-Зголемување на капацитетите на животниот век, подобрување на патници удобност, иднина бесплатен, обезбедување на итните egress, акустична заштита итн.
Тогаш неговите недостатоци, главно, е на трошок на изградба и простор потрошувачка. Затоа, можно препорака наметнуваат правилно изучување на различни климатски зони во кои се приоритетни DSF ќе се користи беше предложено, за да се подобри понатамошно истражување и технолошки напредок на употребата на DSF кој беше склучување преглед на точка.

Подробности

Тип:
Врати И Дограма
Материал На Рамката:
Стомана
Номер На Модела:
HZFA1

Те също купуват с този продукт

T-163,C-396 луксозен твърди маса за хранене, стол, мебели за обедната маса от масивна дървесина със столове/мебели за дома

BGN 928.00

Луксузен Солидна Јадење Стол,Цврсто Дрво Dinning Табела Мебел Со Столици / Home мебелОсновни Детали : Ние сме дрвен мебел производство...

C-9736 луксозен твърди маса за хранене, стол, мебели за обедната маса от масивна дървесина със столове/мебели за дома

BGN 928.00

Луксузен Солидна Јадење Стол,Цврсто Дрво Dinning Табела Мебел Со Столици / Home мебелОсновни Детали : Ние сме дрвен мебел производство...

T-068.WB-018 луксозен твърди маса за хранене, стол, мебели за обедната маса от масивна дървесина със столове/мебели за дома

BGN 928.00

Луксузен Солидна Јадење Стол,Цврсто Дрво Dinning Табела Мебел Со Столици / Home мебелОсновни Детали : Ние сме дрвен мебел производство...

C-003 бял луксозен, масивна маса за хранене, стол, мебели за обедната маса от масивна дървесина със столове/мебели за дома

BGN 928.00

Луксузен Солидна Јадење Стол,Цврсто Дрво Dinning Табела Мебел Со Столици / Home мебелОсновни Детали : Ние сме дрвен мебел производство...

C-211 бял луксозен, масивна маса за хранене, стол, мебели за обедната маса от масивна дървесина със столове/мебели за дома

BGN 928.00

Луксузен Солидна Јадење Стол,Цврсто Дрво Dinning Табела Мебел Со Столици / Home мебелОсновни Детали : Ние сме дрвен мебел производство...

C-2027, T-106 луксозен твърди маса за хранене, стол, мебели за обедната маса от масивна дървесина със столове/мебели за дома

BGN 928.00

Луксузен Солидна Јадење Стол,Цврсто Дрво Dinning Табела Мебел Со Столици / Home мебелОсновни Детали : Ние сме дрвен мебел производство...

C-2027 луксозен твърди маса за хранене, стол, мебели за обедната маса от масивна дървесина със столове/мебели за дома

BGN 928.00

Луксузен Солидна Јадење Стол,Цврсто Дрво Dinning Табела Мебел Со Столици / Home мебелОсновни Детали : Ние сме дрвен мебел производство...

Шанхай Henchuang Industry Co., Оод подправени плъзгаща се врата дизайн на производителя

BGN 649.60

Ковано железо Портата СпецификацииШангај Производителот Ковано железо портата дизајни,бакар железо портата дизајни1.добра инсталација guide2.'рѓадоказ : топло поцинкуван3.добро превозот услуга4.прилагодено дизајн,боја,големина,пакување,лого итн.ковано железо портата дизајнСтандардни Карактеристики1Објектотковано железо портата дизајн2Цел Бр.Рк00083Ширинакако вашите барања4Високкако вашите барања5Производ МатеријалЧелик,од ковано железо единици,леано железо единици6Спецификацијакако вашите барања7Површина По Завршувањетобојата или боени8Бојакако вашите барања9Рамка ЗавршувањетоБоени или боја10Метал Типковано железо,леано железо,од не ' рѓосувачки челик11ПозицијаГрадина,парк,хотел,куќа,се вози начин портата12Antirusting начинgalvanizing (топла натопи) или цинк прскање, antirust сликарствоДруги Детали1.Боја : црна, сјај на мат црно, антички бронза злато, антички бронза сребрен, антички бакар, антички сребрен, слонова коска бела, црна и зелена или било која боја што ви се допаѓа.2.Antirust начин : Antirust масло, antirusting боја, спреј цинк, hotdip поцинкуван;3...

C-6096 луксозен твърди маса за хранене, стол, мебели за обедната маса от масивна дървесина със столове/мебели за дома

BGN 928.00

Луксузен Солидна Јадење Стол,Цврсто Дрво Dinning Табела Мебел Со Столици / Home мебелОсновни Детали : Ние сме дрвен мебел производство...

C-023 бял луксозен, масивна маса за хранене, стол, мебели за обедната маса от масивна дървесина със столове/мебели за дома

BGN 928.00

Луксузен Солидна Јадење Стол,Цврсто Дрво Dinning Табела Мебел Со Столици / Home мебелОсновни Детали : Ние сме дрвен мебел производство...

2017 горещи продажба високо траен козирка дървени щори, капаци за прозорци дървени апликации щори дървени сгъваеми щори WS1612005

BGN 288.00

1.цената е врз основа на basswood,не вклучувајќи и справи и заклучување.2.времето за испорака е околу 30days., па не плаќаат за тоа на aliexpress.3.Ако ви треба еден целосен сет, вклучувајќи и повеќе од 20 сетови,pls контактирајте со нас за да добиете најдобра понуда.4.За цел еден контејнер цел,ние ќе го организира превозот по море во вашиот најблизок морско пристаниште(не од врата до врата).Обичај царинење бесплатно,даноци,внатрешен транспорт такса сопствена купувачот,ние не сноси нив.спецификација на производи airsto ролетни1...

C-603 бял луксозен, масивна маса за хранене, стол, мебели за обедната маса от масивна дървесина със столове/мебели за дома

BGN 928.00

Луксузен Солидна Јадење Стол,Цврсто Дрво Dinning Табела Мебел Со Столици / Home мебелОсновни Детали : Ние сме дрвен мебел производство...

C-9798, T-090 мебели за дневна, луксозен, масивна маса за хранене, стол, индивидуален маса от цяло дърво и столове/мебели за дома

BGN 928.00

Луксузен Солидна Јадење Стол,Цврсто Дрво Dinning Табела Мебел Со Столици / Home мебелОсновни Детали : Ние сме дрвен мебел производство...

C-2000 луксозен твърди маса за хранене, стол, мебели за обедната маса от масивна дървесина със столове/мебели за дома

BGN 928.00

Луксузен Солидна Јадење Стол,Цврсто Дрво Dinning Табела Мебел Со Столици / Home мебелОсновни Детали : Ние сме дрвен мебел производство...

T-230,C-003 луксозен твърди маса за хранене, стол, мебели за обедната маса от масивна дървесина със столове/мебели за дома

BGN 928.00

Луксузен Солидна Јадење Стол,Цврсто Дрво Dinning Табела Мебел Со Столици / Home мебелОсновни Детали : Ние сме дрвен мебел производство...

C-611 луксозен твърди маса за хранене, стол, мебели за обедната маса от масивна дървесина със столове/мебели за дома

BGN 928.00

Луксузен Солидна Јадење Стол,Цврсто Дрво Dinning Табела Мебел Со Столици / Home мебелОсновни Детали : Ние сме дрвен мебел производство...

Луксозен твърди детски стол за хранене, мебели за детска обедната маса от масивна дървесина със столове/мебели за дома

BGN 928.00

Луксузен Солидна Јадење Стол,Цврсто Дрво Dinning Табела Мебел Со Столици / Home мебелОсновни Детали : Ние сме дрвен мебел производство...

T-080R, C-003 луксозен твърди маса за хранене, стол, мебели за обедната маса от масивна дървесина със столове/мебели за дома

BGN 928.00

Луксузен Солидна Јадење Стол,Цврсто Дрво Dinning Табела Мебел Со Столици / Home мебелОсновни Детали : Ние сме дрвен мебел производство...