• Ново
1-6 години на детски момичета зимно палто, якета цвете децата двойна носят лек памук палта, якета

1-6 години на детски момичета зимно палто, якета цвете децата двойна носят лек памук палта, якета

BGN 23.00
BGN 26.53
-13 %
В магазина

Брой продукти


Големина Lenght Половината Рамо Ракав
12 M 33 67 24.5 29
2 T 35 70 26.5 31
3 T 37 74 27.5 33
4 T 40 78 29.5 35
5 T 42 80 31 37
6 T 46 84 33 39
Единица : cm(1-3cm грешка е nomal)

Подробности

Дете американски размер:
2Т, 3T, 4Т, 5, 6, 12М
Материал:
Памук
Стил:
Ежедневни обувки
Тегло:
0.4KG
Пол:
Момичета
Тип Тъкани:
Вязаный
Вид На Модела:
Цвете
Дължината На Дрехата:
Редовен
Стил Ръкави:
Редовен
Тип На Затваряне:
Светкавица
Яка:
Затворен
Определяне Съдържанието На:
0%
Попълване на:
Памук
Номер На Модела:
СЗМ0098
Украса:
качулка
Форма:
Подходящ е вярно по размер, вземи си нормален размер
Тип Елемент:
Връхни Дрехи И Палта
Вид Връхни Дрехи:
Надолу И Паркове
Размер:
1-6 години

Те също купуват с този продукт

Нова детска жилетка за момчета пролет есен възли Детски жилетки мода жилетка за момчета Детски дрехи, Детски блузи, якета colete

BGN 18.00 33.60

Големина Укажуваат на тоа Бебе висина(cm) Биста(cm)Рамо(cm) Должина(cm) Бебе Возраст 24 M(90) 8090 31*2 24 38 3 T(100) 90100 32*2 25 40 4 T(110) 100110 34*2 27 44 5 T(120) 110120 36*2 28 47 6 T(130) 120130 37*2 29 50 7 T(140) 130140 39*2 30 52 понекогаш има некои грешки, но секогаш во рамките на 3cm."1 Инч=2.54 см 1 lbs=0.454 kgПоради ова е Прирачник за мерење, големината можеби имаат 13 см грешка ,се надевам дека ќе може да се разбере, ви благодариме .Имате било какви прашања во врска со облеката, се чувствуваат слободни да контакт со мене и јас ќе се вратамна вас како е можно поскоро.Нова детски Вест за Момчиња Пролет Плетени Есен Бебето Елеци Мода Waistcoat за Момчиња Бебе Облека Деца Блузи Јакни colete

Детската миличка зимно яке от изкуствена кожа за момичета 2017 зимно палто за момичета топла горна дреха с дълги ръкави за момичета дрехи

BGN 11.00 18.53

Мерење Во СМ / Инчен Големина Месеци Облека Должина Биста 1 / 2 СМ ИНЧЕН CM ИНЧЕН 6 / 1 T / S 01 T 31 12.2 36 14.1 8 / 2 T / M 12 T 34 13.3 37 14.5 10 / 3 T / L 23 T 37 14.5 38 14.9 12 / 4 T / XL 34 T 40 15.7 39 15.3 собата, вклучувајќи : Здолниште=1 парче Совети : 1) големината на табелата се мери со раце ,13 СМ грешки е дозволено.2)ве Молиме обратете се до големина на табелата пред купување...

Новородените Момчета Детски Дрехи, Блузи С Дълъг Ръкав Ветровка Връхни Дрехи, Палто Зимно Яке С Качулка Палто Дрехи Baby Boy

BGN 11.00 13.20

Најновите Модата Бебе Деца Дете Момчиња И Девојки Облека !!Висок квалитет и Сосема нови 100% Главната Боја : Црна / Сива / ЗеленаНово во Мода Внимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend изборот поголем големина, ви благодариме...

2017 пролет есен бомбер яке за момичета армейски зелен момичета палта и якета детска светкавица ветровка връхни дрехи

BGN 26.00 36.62

Добредојдовте на Weixu Co., Рибар ЧувајтеТопло Прашува : Ве молиме да се споредат детали големини со твое пред да ја купите!!!Мерка на облека што обично се носат, но не и мерка на вашето тело за да изберете големина.Ако вашиот мерење лебди помеѓу две големини, совети за изборот на поголем големина.Ако не сте сигурни за големината, ве молиме да ни остават порака за вашата тежина и висина, ние може да ви даде некој предлог.Answer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13cm грешка поради прирачник за мерење.(1cm=0.3937 инчен, 1inch= 2.540 см)Различни компјутерски екран бои различно, вистински објект боја може малку да се разликуваат од сликите.Ви благодариме за вашето разбирање.Прашање : Како да се избере големината?Answer : 1...

Seasons girls sun protection clothing слънцезащитен крем детски дрехи, палта за момичета детски дрехи на едро фабрика direct1040

BGN 20.00 22.38

Можеби како овие : Дете Големина Големина НАС големина Должина Биста Ракав висина 80 12m 36 68 32 7580см 90 2 T 39 70 34 8090cm 100 3 T 42 72 36 90100cm 110 4 T 45 74 38 100110cm 120 5 T 48 76 40 110120cm 130 6 T 51 78 42 120130cm

Деца момичета дантела с дълъг ръкав на палтото деним яке връхни дрехи есен пролет овчарка 2-7 Т

BGN 12.00 16.86

!Големина : XS.S.М.L.XL (ве Молиме да Обрнете Внимание за да Подолу Големина на Табелата Ви благодариме!!!)Боја : Каубој Материјал : Состојба : Нова Без ОзнакиОбјектот Вклучува : 1 ГрбWeigth : 270 g(приближно)Опис : Девојки Деца Чипка Каубој Грб Долг Ракав Пред Botton Јакна Облека Костим 27 TItem, Вклучувајќи : 1 Деца Грб Ознака.НЕ Возраст Градите Должина на Ракав Должина XS 23 Години 28cm 45см 36cm S 34 Години 30cm 47cm 38cm М 45 Години 32cm 49cm 41cm L 56 Години 34cm 50cm 43cm XL 67 Години 36cm 53cm 46cm

Binhbet Hot High Quality Зима Детето Е Момче, Пуховик Яке Голямо Момиче Фино Топло Палто 13 14 15 Години Лека Горна Дреха С Качулка

BGN 22.00 37.31

НОВИОТ Бренд Топла Висок Квалитет 2016 Година Зимски Дете Момче Надолу Јакна Паркови Голема Девојка Тенка Топол Капут 13 14 15Годишно Светлина Маскирани OuterwearsD e ar fr iends, Добредојдовте на нашата продавница .кога ќе се направи ред,ве молиме ch оо se на паркови големина во зависност од вашитеchilderen височина така што ќе може да ви испрати на соодветнастоки, Ако има било какви прашања, ве молиме да ги ve ни порака , ние ќе giv eќе најдобра услуга т хенк вас!ГолеминаСе препорачува висина Должина Биста*2 Ракав Рамо Азија големина3 T4 T 8090 CM 43 CM37 CM*2 39 CM 28 CM M4 T5 T90100 см 46cm 39cm*2 42cm 29cm L5 T6 Т100110 cm 49cm 41cm*2 45см 30cm XL7 T8 T110120 cm 52cm 43cm*2 48cm 31cm 2 XL9 T10 T120130 cm 55cm 45см*2 51cm 33cm 3 XL11 T2 T 1130140 cm 58cm 47cm*2 54cm 35cm 4 XL 13 T14 T 140150 CM 61 CM49 CM*2 57 CM 37 CM 5 XL1.Белешки : ве Молиме овозможи 23 cm разлики поради прирачник за мерење.2.Сите мерења во cm, ве молиме имајте во предвид 1cm=0.3937 ch, 1 инч=2.540 cm.

Деца Детски момичета момчета облекло потници hoody памук красиви върхове топъл дълъг ръкав палто, яке облекло момче от 0-4Т

BGN 9.00 11.44

ОписНајновите Модата Деца, Момчиња И Девојки Диносаурус Патент Качулка !!Висок квалитет и Сосема нови 100% Главната Боја : КАКО На СликатаНово во Мода Материјал : Памук МешавинаВнимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend изборот поголем големина, ви благодариме...

Бродерия на цвете дънкови якета за момичета мода пролет на горно облекло Бебешки дрехи за момичета, Детски палта за момичета високо качество

BGN 36.77

Кина КодотСад КодотДолжината / cmГрадите / cmSleeve / cmРамо / cmСе препорачува Висина / cm902 T3264321003 T3566331104 T3768341205 T3970 361306 T417237 Детал големина за производот единица : cm 1inch=2.54 см 1cm=0.39 инчен затоа што тоа е дел на плочка мерење, различни мерни техники за секој човек, ќе има 23 CM мерен опсег грешка 1inch=2.54 см 1cm=0.39 инчен 2.како различни компјутери екранот боите различно, бојата на самиот објект може да се разликува малку од горенаведените слики, ви благодариме за вашето разбирање.) 3.Референца возраст / Висина е само за референца pls предмет на мерење на големини.pls контактирате ако имате било какви прашања пред плаќање ЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме да се споредат детали големини со твое пред да ја купите!!! Навестување за изборот на соодветна големина : 1...

Момчета, момичета, момичета грах като пасат и дъждобран плюс кадифе яке с качулка престижно детски дрехи Детски памук

BGN 58.88

Погоден висина Големина на Облека должина Биста Долги ракави, 8692 CM 8692=2 T 42 CM 70 34 98104 CM 100(98104)=3 T 47.5 CM 76 40.5 110116 CM 110(110116)=4 T 51.5 СМ 80 44 122128 CM 120(122128)=6 T 55.5 СМ, 84 47.5 134140 CM 130(130140)=9 T 59.5 CM 88 51 146152 CM 140(146152)=10 T 63.5 CM 92 54.5 Windproof, водоотпорен, дожд, велосипедизам, скијање, туризам...

Нов водоустойчива хавлия престилка престилки за Децата живопис храна готвене с дълъг ръкав анти-прах палто, костюм спад доставка

BGN 6.00 7.81

Tablier Блуза де Peinture Etanche АнтиUsure се прелива Костим de l'Artisanat des EnfantsОпис : 1.Престилка има три големи џебови, децата може да се одржи на вода пенкала, бои, закуски и хартија за крпи и други предмети.2.Може ефикасно да се заштитат децата' облека од маслени бои, акварел.3.Велкро запечатување за дизајнот на грбот.4.Големина на : Рамо : Прибл...

2017 Зимни Палта С Дълъг Ръкав С Качулка Коледни Дълги Палта Якета За Момчета Детски Дрехи Памучен Връхни Дрехи Детски Дрехи

BGN 35.00 44.11

2017 Зимски Палта Целосна Ракав Маскирани Божиќ Палта Долго Надолу Јакни За Момчиња Облека Деца Памук Outerwear Деца ОблекаПроизвод Descriotion66 Име Девојки Фустан , Девојки Облека , Деца Облека Брои Палта Големина 90100110120130 Материјал Памук + Полиестер Боја 8598% сличен на слики, но таму ќе биде малку боја разлика поради различни монитори и светла Превозот EMS, DHL, Кина, воздухот пост, Кина пост воздух mail исто така поддржана од Русија, Турција, Бразил...

2018 пролет и есен Якета, палта за момичета бомбер яке армейски принт момчета тренчи зимни якета децата палто

BGN 35.00 57.58

2018 Пролет и Есен Јакни Момчиња Јакни Самоубиец Јакни Војска Печати Момчиња Ровот Јакни Зимски Јакни Деца Деца ЈакниГолемина на Табелата, Ако не може да се утврди големината, ве молиме контактирајте со нас Големина Погодни за висина Облека Рамо должина ширина Биста Ракав Должина НАС cm инчи cm инчи cm инчи cm инчи cm инчи 3 T 100 39.37 46 18.11 28 11.02 69 27.17 40 15.75 4 T 110 43.31 49 19.29 29 11.42 73 28.74 43 16.93 5 T6 T 120 47.24 52 20.47 31 12.20 77 30.31 45 17.72 7 T8 T 130 51.18 55 21.65 32 12.60 81 31.89 48 18.90 9 T10 T 140 55.12 58 22.83 33 12.99 85 33.46 50 19.69 11 T12 T 150 59.06 61 24.02 35 13.78 89 35.04 53 20.87 13 T14 T 160 62.99 64 25.20 36 14.17 93 36.61 55 21.65 единица : (cm) 1cm = 0.3937 инчи 1 инчи = 2.5399 cm & ве Молиме оставете 12 cm разлика се должи на рачно мерење.

8 цвята 6 размера с качулка твърди момичета момчета зимно палто с дълъг ръкав за момчета зимно яке деца палто на горно облекло топъл 3 5 6 8 10 12

BGN 34.00 39.20

Деликатна пакување, водоотпорен носат издржливи, црна и бела случаен пакување Карго осигурување на дофат на вашите раце е нашите најдобри желби!Треба да имате било какви прашања, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас...

Звездата На Заплатанные Подрастващи Деним Яке Деца Момичета Връхни Дрехи, Палто 2017 Нова Пролет Есен Случайни Топ Момичета Облекло С Дълги Ръкави

BGN 25.00 31.68

Име на производ : Деца грбC olor : A s Фотографиилебл големина : 110120130140150160Пакување : 1 buc Спакувани Во 1 ТорбаAnswer : ___________________________ NOTE : 1...

красиви бебе, бебе girls / baby / гърлс white floral яке w pink fleece подплата, есенното яке размер 12М, 18М

BGN 25.00 26.66

***руно обвивка на телото областа, но полиестер поставата на ракав област 1) MOQ : 1pc 2) Материјал : школка : полиестер, поставата : памук на хауба и телото, полиестер на ракав 3)...

Търговците на дребно 3-10 години палто с дълги ръкави карикатура на животните плътен цвят на козината деца детски дрехи пролет есен есен

BGN 35.00 43.82

**екстра точка ќе добиете дополнителни 2% попуст најголемиот дел цена!***Фабрика Директни Локален Бренд Со*Ние обично го користат тенок и лесен материјал како пластика кеса да пакет на стока, така што ќе може да го спаси цената на превозот да си дозволат нашите клиенти повеќе поевтина цена.Големина на табелата(CM; отстапување : 13 CM)Децата НИ ГолеминаГрадитеОблека должинаРамоДолжина На Ракав3 T334824364 T3550254056 T3653264378 T38572745910 T39592947Пред употреба, ве молиме да се мијат со топла вода...