• Ново
Последната излиза поялната станция LY IR6500 BGA за ремонт на дънната платка на лаптопа, по-добре, отколкото на petko ir6500

Последната излиза поялната станция LY IR6500 BGA за ремонт на дънната платка на лаптопа, по-добре, отколкото на petko ir6500

BGN 882.85
В магазина

Брой продукти


Најнови Објави LY IR6500 BGA Лемење
Станица за лаптоп плоча поправање,подобар од achi ir6500

Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35
фотографијата покажува :
Describtion :
Вовед
IR6500 V. 2 Rework станица за лаптоп матични плочи, десктоп компјутер матични плочи, серверот одбори, индустриски компјутер одбори, сите видови на игра одбори, комуникациска опрема матични плочи, LCD Телевизори и други големи коло BGA rework.
IR6500 V. 2 иновативни дизајни ефективно решение за да воопшто на инфраред rework станица подложни на влијанието на проток на воздух. ќе се доведе неточни на контрола на температурата може лесно да се справи со олово-слободен лемење rework.
Технички Параметри
Основни Параметри
Греење
IR
Димензија
L495mmx W480mmx H420mm
Тежина
16kg
Вкупната тежина
Околу 17 килограми, се разликуваат со различни од по потреба на корисниците
Електрични Параметри
Моќност
220 V AC
Горниот Греење
IR
Големина на Горниот греење
80mm x 80mm
Потрошувачка на горниот греење
450 W
Дното Греење
IR
Големина на Дното греење
240mm x200mm
Потрошувачка на Дното греење
1800 W
Општи моќ
2300 W
За Контрола На Температурата
Контрола на владата на Горниот
Независна контрола на температурата, со висока прецизност затворени-јамка
контрола, точност ± 0.5%, Алармот
Контрола на владата на Дното
Независна контрола на температурата, со висока прецизност затворени-јамка
контрола, точност ± 0.5%, НЕ Аларм
Rework Функција
SMD
Одговараат за заварување, отстранување или поправка спакувани уреди
како што BGA,PBGA,CSP,мулти-слој супстрати, EMI
металик shield производ и лемење/доведе слободни Rework заварување
Големина на важечките чипови
≤70mm x70 mm
Големина на важечките PCB
≤400mm x305mm Пакување листа :
1× bga rework станица
1× моќ кабел
1× usb на rs232 порта кабел (со CD)
1× thermocouple
1× vacuo пен
1x пинцети
6x pcb убодни со завртка
1× ЦД на прирачник и софтвер ( ако не добие, може да се изгуби во царината, ве молиме контактирајте со нас )
ефект покажува

Подробности

търговска марка:
ZJMZYM
Тегло:
16kg
Размери:
L495mmx W480mmx H420mm
Номер На Модела:
Поялната станция IR6500 BGA
is_customized:
Yes
Номер На Продукта:
H0267

Те също купуват с този продукт

Безплатна доставка САЩ регулируема температура е 30 W, 40 бр. / компл. комплект инструмент на електрическа дърва за огрев заваръчни съвети хоби занаят дръжка поялник

BGN 33.60

Карактеристики : Корисни дрво за горење алатки, многу лесно да се работи, и совршен за корисниците на сите нивоа на вештини експерт, средно или почетник.30 W надворешни греење тип електрични лемење железо може да ги исполни вашите различни лемење барања.Одлична за вашиот лемење потреби дрво лемење работни места, дрво работа, хоби, метални работа, хоби, изработката, дом.Број на Букви и Основните знак Матрицата Поставена.Резби во дрво, Дрвени Втиснување, Дрво за Горење и Лемење Совети.Одлично за Дрво, Лемење, Метални Работа, Хоби, Занает, Дома, итн.Спецификации : Боја : ЦрвенаМатеријал : Железо + Нерѓосувачки Челик + PC + БакарПриклучок Тип : НИ Plug прилагодлива температураНапон : 110120 V(НИ Приклучок)Моќност : 30 WГреење Температура : 0460° (32842°)Греење Време : 1 минутаЛадење Време : 35 минутиПогоден за : Надворешни Греење Тип Електрични ЖелезоЛемење Железо Должина : Околу...

Гореща продажба USB електрически поялник с поялник led индикатор 5 в 8 W

BGN 12.69

Супер мини , преносни тип : Мини и преносни USB лемење железо работи многу лесно.Молив совет тип : молив совет тип е многу тенка и мали за вас.Брза греење и ладење : Тоа може да се загрее на помалку од 15 секунди, може да биде помалку од 30 секунди.Заштита капа Долг живот совети, компактен и пренослив компактен.На целосно функционирање USB вчитува лемење железо.ве молиме имајте во предвид : Можете да ги допре металните точка два пати и да го рестартирате на работа.Допир на метал точка на телото на изглед лемење пенкало, тогаш LED светло е осветлена и можете да започнете со JOP.Ако го оставите неискористени предмети за 25 секунди, LED светло се исклучува и пенкало автоматски оди во sleep mode.ве молиме имајте во предвид : Како високи температури на железо предизвика пожар или болно изгореници, ве молиме да се биде внимателен кога жешка лемење железо.Користете лемење железо како греење на елемент да се исуши како тупаница време, тоа може да бидат вовлечени тоа изгледа.Ова е нормално и само што трае околу 10 минути.Ве молиме не го достави посебен позлата совет.Не ја ротирате да се отстрани заварување главата капа!Во спротивно, губат глава за заварување не е жешко, па можете да се повлече директно надвор!Боја : сиваМатеријал : ПВЦТекст : USB 5 VМоќност : 8 WМаксимална греење температура : 480 целзиусови степени (896 степени F)Греење time : помалку од 15 секундиЛадење време : помалку од 30 секундиАвто исклучи : 25 секунди idleLED Индикатор : ДаЛемење железо должина : околу 16.2 cm / 6.38 воКабел должина : околу 150 см / 59.06 воОбјектот тежина : околу 18.9 g / 0.7 озПакет листа : 1 x Мини Електрични Лемење Железо1 x USB кабел1 x Метал стојат1 x ТингAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

909d актуализация saike 909D+ 3 в 1 горещ въздушен пистолет поялната станция поялната станция dc 220V или 110V 700W

BGN 173.00 182.22

909 D Надградба saike 909 D+ 3 во 1 Топол воздух пиштол reworkстаница за Лемење станица dc напојување 220 V или 110 V 700 W Информации : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажувана приклучокот е слободен да додадете вас .Опис : Мултифункционален топол воздух пиштол rework станица 3 ВО 1 Desoldering A1321 грејач за напојување 15 V3 A 909 D+ 909 D е врз основа на ефикасноста на коло, структура и големина на пакување надгради железо делови на власт користење на увезената A1321 греење јадро, зајакнување на моќта дел Според потребите на пазарот и дизајниран 3 ВО 1 мултиалатка инструмент, тоа е збирка од најчесто користените алатки во (лемење станица на топол воздух пиштол поправка моќ) switch три функции самостојно или истовремено се користат, зафаќаат помалку работа површини, практичен и зачувување на енергијата, а во изведба на еден функција производи на пазарот, но исто така и за понатамошно зголемување наМодел : 909 D +Тип : LED дигитален дисплеј microcomputerВлезен напон : 220 V / 50 Hz (110 V / 60 Hz)Една Тежина : 4.9 kgШасија димензии : 25.6 см (должина) X 18.8 cm (W) X и 17,5 см (висок)Кутија големина : 32cm (должина) X 27cm (ширина) X 20cm (висина)Пакување : 6 групи / картонПакување големина : 57cm (должина) X 35cm (ширина) X 62.5 cm (висок) Воздушен пиштол деловиОперативен напон : AC220 V / 50 HZ (AC110 V / 60 Hz)Потрошувачка на енергија : 700 WГреење на елемент : керамички греење core скелетТемпературата опсег : 100 целзиусови степени степен 480 целзиусови степени степенДисплеј Тип : LED digital (Резолуција 1 степен целзиусови степени)Температурна стабилност : ± 1 степен целзиусови степениПумпа протокот на тип : brushless фан мека правецПроток на гас го оценувате : 120 l / min (max)Бучава : помалку од 45dbСе справи со должина : 100cm (вклучувајќи и справи со линии)Железо делови Оперативен напон : AC220 V / 50 HZ (AC110 V / 60 Hz) Излезниот напон : AC24 V потрошувачка на Енергија : 60 W Греење на елемент : A1321 керамички грејач Температура опсег : 200 целзиусови степени степен 480 целзиусови степени степен Дисплеј Тип : LED digital (Резолуција 1 степен целзиусови степени) Температурна стабилност : ± 2 целзиусови степени степен (без оптоварување) се Справи со должина : 100cm (вклучувајќи и справи со линии) Напојување Оперативен напон : AC220 V / 50 HZ (AC110 V / 60 Hz) Max Моќност : 45 W Излезен напон : 015 V Оптоварување тековната 03А времето за Опоравување : Бран и бучава : Температура коефициент : Заштита почнувајќи струја : > 10% од номиналната вредностВнимание : ние ќе ви испратиме некои бесплатни подароци како сликовна претстава, како подолу 110 V верзија можат да бидат прилагодени за вас ,но треба повеќе време,на околу 4 дена.

50 W автоматична машина за подаване на калай постоянна температура поялник Teclast богат на функции вземе подножието поялната машина

BGN 134.00 140.80

1pc Автоматско калај хранење машина константна температурата на лемење железо Teclast железо мултифункција нога лемење машина Забелешка : Ако изберете "продавачот за испорака метод" , ние ќе организираме на пратката од страна на морето и испорака на вашиот најблизок морско пристаниште! Ако е така, кога пратката пристигнува на дестинација морско пристаниште, купувачот треба да се обрне на одредиштето порта трошоци (како што се терминал ракување со обвиненија, документи на податоци, складирање податоци, итн), даночни да се направи царинење и ги собереш на стоки...

Цена заваряване на лазер петна бижута от злато, сребро 200W за бижута ремонт

BGN 6080.00

200 W злато сребрен накит Место ласерски заварување машина цена за поправка накитОпис На ПроизводотКога ласерски зрачење загрева површина од работа парче, на површината на топлина diffuses за внатрешни работи преку термичка спроводливост и се топи на работа парче со контролирање на ширина, енергија, врв моќ и повторување на фреквенцијата на ласерски пулс, да се формираат посебни стопена базен...

заварчик с горещ въздух от Китай, 110/220 В 50 Hz 1600 W пластмасов заваряване комплект-добро качество, сертификат CE

BGN 247.00 268.80

Пакет : еден компјутери 220v или 110v топол воздух заварување пиштол+40mm притиснете ролери(balck или црвена боја )+5mm круг заварување млазницата+20mm рамен млазницата+40mm рамен млазницата+следење на млазницата +5mm круг брзина млазницата +7mm Триаголен брзина млазницатаНапомена : црна ролери нема про duce , , Заменете го црвеното ролери е подобар квалитет,, Заменете го црвеното ролери е подобар квалитет,но сепак иста ценатопол воздух пластични заварување пиштол leister топол воздух пластични заварување пиштолppdfafdТоплина пиштол е исто така познат како топол воздух заварувач, топол воздушен пиштол,топлина пиштол,топол воздух заварување пиштол,топол воздух заварување машина,пластични заварчик...

Най-добрата цена 200W бижутериен лазерен заваръчни машини WuHan BCXlaser hot selling

BGN 6080.00

Основни ДеталиСостојба : НоваМесто на Потекло : Hu Bei,Кина(Копно)Бренд Име : bcxlaserБрој на модел : BCXW200Моќност : 200 WУпотреба : Накит Ласерски Место ЗаварувањеГаранција : 2 годиниСертификација : CE,ISOПопродажбата на Услугата : Инженери достапни на услугата машини странствоПримена : Накит Заварување ПроизводиПакување &ИспоракаВреме на испорака : 7 денаОпис На ПроизводотНајдобра цена 200 W накит ласерски заварување машина Wu Han BCXlaser топла продажбаЛасерски место заварување е важен начин на ласерски материјали технологија на обработка апликации, место заварување процес е топла спроведување тип, ласерски зрачење греење на површината, површината на топлина преку преносот на топлината врз основа на внатрешни дифузија, со контролирање на ласерски пулс ширина, енергија, врв моќ и повторување фреквенција и други параметри, така што работата парче да се топи за да формираат специфични базен...

Безплатна доставка популярен инструмент за спойка 2 кръг пинов конектор Europ plug топлинна поялник 220-240-300 W-високо качество

BGN 48.00 51.20

30w 40w 80w 150w 200w 300w ,Она што е различно ве молиме проверете ги следат фотографија.Мали централи за лемење железо со 2 мали круг pin приклучокот.Голема моќ Лемење железо со 16 A 2 круг Европ приклучокОписВе молиме да видите на сликата погоре за да бидете сигурни дека ако на приклучокот одговара на спецификацијата за вашата земјаАко сакате други приклучок и volt,ве молам дозволете ми да знам.Ние снабдувач повисок квалитет лемење за светот.Карактеристики : 1...

Ръчно Печат на машина 150W Печат, кожа / торта клеймя машина, дървена етикетирането, щампа машина, електрически поялник 220V, 440degree

BGN 48.00 52.80

150 W Прирачник Печат Машина,кожа / торта брендирање машина,Дрво означување,втиснување машина,Електрични лемење железо 220 V,440degreeОпис На ПроизводотФолија печат , обично комерцијална печатење процес, е апликација на пигментот или метални фолии, често злато или сребро , но, исто така, може да бидат различни модели или она што е познато како пастелни фолија која е рамна нетранспарентно боја или бели посебен филм, поддржан од материјалот, на хартија, каде загреан умре се печат врз фолија, што го прави се придржуваат до површината, оставајќи дизајнот на заштеда на хартија.СПЕЦИФИКАЦИЈА150 W sodering железо се може да биде макс температура во 440 °Cтемпература не може да се прилагодина мувла / умре треба да се купи дополнителниконтактирајте со нас да ни снабдување со вашиот дизајн, пред да го купат за да се потврдиако не, контактирајте со нас да ни снабдување со лого дизајн ние ќе испорака без месинг мувла / умреСтандарден Напон се користи напон 220 V / 50 HzДОБРАТА ВЕСТ110125 V алатки се веќе готови,треба да додадете $9 / setПроизвод ПрегледиПрименаВрежана кожа, дрво, производи, ракотворби, чанти purses, налепница, канцелариски материјал, обувки марка,пластична амбалажа, кожа врежана брендирање, автомобил седишта, мобилен телефон сетови, хартија покани, картички, белешки, мебел, брендирање, gilt рамки пластика, штанцување и сл.Следење На БројСледење на број ќе биде известен во рок од 23 работни денови по достава на стока.Ако имате било каков проблем со тоа, ве молиме оставете порака за нас.Одделени со електричен мотор,пумпата е направен од различни антикорозија увезени материјал.Нема механички метален дел и триење во внатрешноста на пумпа.Пумпата може да издржи масло,топлина,киселина,алкално,триење и хемиски производи.Оваа пумпа ги интегрира предност на самоси го цица пумпа и хемиски пумпа.Тоа само може да си го цица,термичка заштита, стабилна работа

Led скоба поялна стойка помага да стяга хватката клип инструмент лупа Крокодил клип SMD ръце поялна стойка

BGN 19.00 23.82

LED Менгеме Лемење Железо Стојат Помагање на Менгеме менгеме на назад Клип Алатка Зголемувачот Стакло Крокодил Клип SMD Раце Лемење Железо СтојатКарактеристики : поддршка стеги и алигатор клипови се прилагодливи...

Двоен конектор заваръчна маса FM-203 двухпортовая поялната станция с 2027 заварени желязна дръжка 140 W 220 1бр

BGN 1236.80

Двоен приклучок за заварување табела FM203 двојна порта станица за лемење со 2027заварени железо се справи со 140 W 220 V 1 PCСликата покажува : Опис : Потрошувачка на енергија : 140 W / 220 VТемпературата опсег : 200450 ℃Температурна стабилност : ± 5 ℃Излезен напон : 24 VНадворешни димензии : 120 * 120 * 190mmЗаварување моќ : 70 W (24 V)Отпор меѓу тл и земјата : 2Ω или помалкуМеѓу тл и земјата потенцијал : 2m V подолуДолжина (не вклучувајќи жица) : 188mmТежина (не вклучувајќи жица) : 30gЖица должина : 1.2 mЗабелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест.Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката,ние не сме одговорни за било царина или данок на увоз

Безплатна доставка 3шт (комплекти) златист цвят водопроводчик инструмент дебели заваръчни детайли, PPR тръби на челна заварка болторезный патронник, 20/25/32 мм заваръч

BGN 19.00 20.48

започнетекрајотБесплатни shippng Слободни shippng 3pcs(поставува) Златна Боја Водоводџија алатка Дебели заварување делови, PPR цевки задник заварување умре глава, 20 / 25 / 32милиметри Заварување МувлаПродавница оглас : Ние сите стоки фабрика за директна продажба, со строга квалитетотгаранција, ве молиме да се купи стока производ слика со JIANHUA трговска марка на!Детали За Производот : ЈМ13Употреба : PE / ppr / пвц / вода гас геотермална цевка заварување МашинаДимензии : 20 / 25 / 32милиметриТежина : 0.3 kgБоја : Златна БојаКонтрола на температура : 0 да 260работен опсег : 20 / 25 / 32милиметринашата Функција : 1...

80mm 90мм универсална Реболлинговая BGA станция с магнит автоматична корекция на притежателя на шаблон

BGN 64.00 72.00

80mm 90mm Универзална BGA Reballing Станица со магнет auto adjust Матрицата носителотНовиот автозаклучување BGA reballing станица (патент производ) се направени од Алуминиумски легури структура, лесни и издржливи структура користевме старите модели имаат такво искуство : Тоа е премногу проблеми за да се прилагоди на позицијата на чипови, треба постојано да се прилагоди на папката блок со цел да се усогласат центарот позиција, одземаат многу време и макотрпна...

5шт замени взаимозаменяеми 900M-T-B 936 молив запояване поялник съвет спад на кораба

BGN 3.00 3.76

Заменливи Лемење, Заварување Железо Молив Совети Модел : 900 MTБ Облик : Конусна Димензија : 42mm(L)*6.4 милиметри(Диа)( приближно) Забелешка : со Лемење Железо не е вклученаЗамена Лемење, Заварување Железо Молив Совети x 5Многу Ниска цена Само како Промоција...

Комплекти регулатор на температурата станция паяльника цифров св за химикалки HAKKO T12

BGN 12.90

Функција : DIY електрична единицаВисококвалитетен и практиченПодобрување на вашата електрична основните способност и DIY духБез напојување внатре.Спецификации : PCB влезен напон : 1224 VPCB Големина : 6.7 x 2.5 x 2.3 смКоличина : 1 Компјутер Забелешка : ве Молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...