• Ново
Автоматично затемняющий заваряване филтър / заваряване маска (YXE-510G)ADF-510G

Автоматично затемняющий заваряване филтър / заваряване маска (YXE-510G)ADF-510G

BGN 34.00
BGN 67.20
-49 %
В магазина

Брой продукти

Опис На Производот
Технички податоци
Кертриџ Големина
110*90*9mm
Гледање Област
96*39mm
Лак Сензор
2
Светлината Државата
DIN4
Сенка Државата
DIN4/9-13 Надвор Променлива
Мелење Функција
YES
Чувствителност
Stepless Прилагодливи(Внатре)
УВ/IR Заштита
До Сенка DIN 16 на сите времиња
Префрлување Време
1/30000ms( на Собна Температура)
Доцнењето
0.1-1.0 S(Внатре Stepless Прилагодливи)
Напојување
Соларни ќелии&Заменливи Li-батерии
TIG Оценка
Enhanced
Оперативен Temp
-10° C~+60° C
Маска Материјал
Најлон(ПА)
Вкупната Тежина
230g
Гаранција
2 години
Одобрени
EN379 : 2009,EN175 : 1997;CE,ECS(1883 ГОДИНА)

Подробности

източник на захранване:
Слънчеви батерии и сменяеми литиево-батерии
търговска марка:
КСИДИН
Чувствителност:
Безстепенно Регулиране(Вътре)
Автоматично Затъмняване:
ДА
Време За Превключване:
1 / 30000s
Слънчева Енергия:
ДА
Зона На Гледане:
96X39mm
Материал На Каската:
Найлон
Номер На Модела:
YXE-510S
EN379 1/1/1/2:
DIN4 / 9-13
Слънчеви батерии и сменяеми литиево-батерии:
96X39mm
2 СЕНЗОР ДЪГА:
НИСЪК ЗАРЯД НА БАТЕРИЯТА
is_customized:
Yes

Те също купуват с този продукт

LED Strip Desktop TVM802B Visual Pick and Place SMT Machine

BGN 6720.00

Изберете и Место Машина TVM802 B Со 46 задолжени за хранење телињаТехнички Paramater : СпецификацииВерзијаTVM802 BПрименливи PCB20mm*20mm330mm*270mmXY движат во опсег395*445mmСместување главата квалитет15mmМонтажа способност5500 компонента на часТочност, монтажа,±0.025 mmПрименливи компоненти0402,0606,0805,sop8 ..QFN / BGAКомпоненти снабдување конфигурацијаЛента реално,најголемиот дел пакет(IC)Лента ширина8мм, 12mm, 16mmЗадолжени за хранење телиња46Машина димензијаL980*W655*H330mmВизуелно камерата2 HD CCD КамераВизуелен систем(долу)Automatic го признае fiducial маркаВизуелен систем(до)Automatic го признае компоненти и прилагодувањеВакуум пумпа за квалитет3 cacuum пумпа (една позитивна,две негативни)НапојувањеAC220 V или AC110 VМоќност150 W Тежина G...

Лесна работа тенис на избор на ПХБ и машина места Полноавтоматическая SMD LED събиране на машината TVM802B (0402,0606,0805, SOP8 ...QFN)

BGN 6720.00

Изберете и Место Машина TVM802 B Со 46 задолжени за хранење телињаТехнички Paramater : СпецификацииВерзијаTVM802 BПрименливи PCB20mm*20mm330mm*270mmXY движат во опсег395*445mmСместување главата квалитет15mmМонтажа способност5500 компонента на часТочност, монтажа,±0.025 mmПрименливи компоненти0402,0606,0805,sop8 ..QFN / BGAКомпоненти снабдување конфигурацијаЛента реално,најголемиот дел пакет(IC)Лента ширина8мм, 12mm, 16mmЗадолжени за хранење телиња46Машина димензијаL980*W655*H330mmВизуелно камерата2 HD CCD КамераВизуелен систем(долу)Automatic го признае fiducial маркаВизуелен систем(до)Automatic го признае компоненти и прилагодувањеВакуум пумпа за квалитет3 cacuum пумпа (една позитивна,две негативни)НапојувањеAC220 V или AC110 VМоќност150 W Тежина G...

Пластмасовата обвивка на 3-пинов превключвател на заваръчната горелка TIG черен

BGN 6.05

Име на производ TIG Заварување Факел се Префрлите Материјал Пластични Боја Црна Pin Број 3 Pin ПроредКратко : 5.4 mm / 0.212"Долго : 11mm / 0.433" Големина 75 x 22 x 13mm / 3"x 0.9" x 0.5"(L*W*H) Пакет Содржина 1 x TIG Заварување Факел се ПрефрлитеОпис : го Замените стариот или скршени switch...

5 мм кръгъл ъгъл 30 градуса трубчатое дюза / заваряване съвет / устата за плоски заварчици, горещ въздух пистолет, топлинни пушки /заваръчни аксесоари

BGN 26.88

5mm круг 30 степени агол тубуларна млазницата / заварување совет / устата за platic заварувачи,топол воздушен пиштол,топлина пиштоли / заварување додатоциМатеријал : 316 L не ' Рѓосувачки Челик( 18 Cr12 Ni2.5 Mo >5 Ti>C%)Карактеристики : 1.Нов и висок квалитет2.Удобен и практичен3.парична казна изработкаЗа најголемиот дел на нарачки, ве молиме контактирајте со нас за dissccount !Настава спецификации : ТоплоВоздух Заварување се користи за полипропилен, полиетилен, ПВЦ и поликарбонат.На заварување род мора да бидат од ист материјал.Осигурете се дека брзина заварување млазницата се чисти со sharpcutting рабови.На делови за да биде заварени мора да биде поддржан во место и блокирани за да се обезбеди воздух не може да избега преку жица.На заварување млазницата треба да се одржи така што воздухот слот е паралелно со жица за да се заварени...

Настолна печатна платка Pick and Place Machine, SMT LED Machine TVM802A, 27 хранилки и система за визия,възможност за монтаж на 5000ШТ

BGN 5280.00

SMT Изберете и Место Машина TVM802 AВидео : https : / / www.youtube.com / channel / UCHg2 VCSol Cu Fe YLKx XAp9 PAТехнички Paramater : СпецификацииВерзијаTVM802 AПрименливи PCB20mm*20mm~400mm*360mmXY оска движат во опсег425*550mmZ оската движат во опсег15mmСместување главата количина2Монтажа способност5000 CPH(Со камера) / 7000 CPH(Без камера)Точност, монтажа,±0.025 mmПрименливи компоненти04025050,СОП,QFN,IC, BGAЛента ширина8мм, 12mm, 16mmЗадолжени за хранење телиња27(8мм=21,12 mm=3,16 mm=2,најголемиот Дел IC=1)Вакуум пумпа1592 KPA (Mute вид пумпа)Вакуум пумпа количина3 вакуум пумпа(Една позитивна, две негативни)Напојување220 v ,50 hz(Конвертибилна да 110 V)Просечна работна сила100wТежинаG...

Автоматично затемняющий заваряване филтър / заваряване маска (YXE-616G)ADF-616G

BGN 50.00 99.20

Опис На ПроизводотТехнички податоциКертриџ Големина110*90*9mmГледање Област100*45mmЛак Сензор4Светлината ДржаватаDIN4Сенка ДржаватаDIN4 / 913 Надвор ПроменливаМелење ФункцијаYESЧувствителностStepless Прилагодливи(Внатре)УВ / IR ЗаштитаДо Сенка DIN 16 на сите времињаПрефрлување Време1 / 30000ms( на Собна Температура)Доцнењето0.11.0 S(Внатре Stepless Прилагодливи)НапојувањеСоларни ќелии&Заменливи LiбатерииTIG ОценкаEnhancedОперативен Temp10° C~+60° CМаска МатеријалНајлон(ПА)Вкупната Тежина230gГаранција2 годиниОдобрениEN379 : 2009,EN175 : 1997;CE,ECS(1883 ГОДИНА)

Trafimet S45 портативен плазмен нож S45 4M с Централно приставка адаптер Euro Plasma 4Pin

BGN 103.00 108.30

Trafimet S45 Преносни Плазма Сечење Факел S45 4 МИЛИОНИ Евра Со Плазма Централна Plug 4 PinПреглед На Нашите Продажба на Политики Плаќање ве Молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други...

Най-добре продаваният машина за запояване печатни платки висока инжекция машина за чипове BGA SMD компоненти с высокоточным накрайник JUKI и 44 фидерами

BGN 9920.00

Работа со видео : Со Convoyer Видео : https : / / www.youtube.com / watch?v=_kf P1a6_w NE&feature=youtu.be Опис на Производот Десктоп SMT Изберете и Место Машина , SMT460 , 0402,0805,0603,5050, BGA, Предводена MounterМаксимална коло област : 505*412 mm Максимално движење спектар на X и Y оските : 509*619 mm Максимално движење спектар на Z оската : 20 мм Максимална монтажа го оценувате : 9,000 КОМПЈУТЕРИ / час Просек монтажа го оценувате : 7,000 КОМПЈУТЕРИ / час прецизноста на Позиционирањето : 0.01 mm Визуелниот опсег на вшмукување млазницата : 5 mm Напојување : 220 V / 110 V, 50 Hz Компримиран воздух : 0.50.7 Mpa Максимална моќност : 350 W Појастип фидер : 8, 12, 16, 24 мм Визуелна се прикаже : 17 инчи боја HD дисплеј Производ тежина : 265 KG / 400 KG Опсег на примена : adaptive 0402, 0603, 0805, 1206, диоди,triode, SOT, итн максимална чип големина : 40*40 mm минимум pin проред : 0.5 mm Количество задолжени за хранење телиња : 44 КОМПЈУТЕРИ Сервис на моторни : Panasonic серво мотор Тежина 265 Димензија : 1035*990*694mm1.Datails2.Високо Прецизен JUKI Универзална Млазницата+4 Сместување Глава4.Доаѓаат со Компјутер + Монитор + Тастатура и Глушец5.44 задолжени за хранење телиња (Поддршка Цевка +IC Фах)6.Поддршка Група на IC Коцки (Случајна комбинација на шест различни чипови)7.Поддршка Задолжени За Хранење Телиња Со Палети Чипови8.Увезени Го Исклучите Електромагнетниот Вентил9.Прецизни Сребро Линеарна Упатство10.Пакет

Електроди 25шт + уши 25шт 30-40A 0.9 мм PT-60 PT-40 IPT-60 IPT-40 задната засяга плазмена горелка Consuambles НЕ HF пилотна Дъга

BGN 60.00 63.46

ПТ60 PT40 IPT60 IPT40 Електроди 25pcs + Совети 25pcs 3040 A 0.9 милиметри Назад Впечатлива Плазма Факел ConsuamblesПакување Листа : Electrode 25pcsСовети за 0.9 милиметри 25pcs

В зависимост машина инсталиране на Led представяне на SMD вела машина 6 камери+4 глави и дюза JUKI

BGN 9920.00

Работа со видео : www.youtube.com / watch?v=Ogxh Mpkzvd A&list=PLYMhrd K38j9v Nnjc Df GYz XV_y7 FTMIj D Опис на Производот Десктоп SMT Изберете и Место Машина , SMT460 , 0402,0805,0603,5050, BGA, Предводена MounterМаксимална коло област : 505*412 mm Максимално движење спектар на X и Y оските : 509*619 mm Максимално движење спектар на Z оската : 20 мм Максимална монтажа го оценувате : 9,000 КОМПЈУТЕРИ / час Просек монтажа го оценувате : 7,000 КОМПЈУТЕРИ / час прецизноста на Позиционирањето : 0.01 mm Визуелниот опсег на вшмукување млазницата : 5 mm Напојување : 220 V / 110 V, 50 Hz Компримиран воздух : 0.50.7 Mpa Максимална моќност : 350 W Појастип фидер : 8, 12, 16, 24 мм Визуелна се прикаже : 17 инчи боја HD дисплеј Производ тежина : 265 KG / 400 KG Опсег на примена : adaptive 0402, 0603, 0805, 1206, диоди,triode, SOT, итн максимална чип големина : 40*40 mm минимум pin проред : 0.5 mm Количество задолжени за хранење телиња : 44 КОМПЈУТЕРИ Сервис на моторни : Panasonic серво мотор Тежина 265 Димензија : 1035*990*694mm1.Datails2.Високо Прецизен JUKI Универзална Млазницата+4 Сместување Глава4.Доаѓаат со Компјутер + Монитор + Тастатура и Глушец5.44 задолжени за хранење телиња (Поддршка Цевка +IC Фах)6.Поддршка Група на IC Коцки (Случајна комбинација на шест различни чипови)7.Поддршка Задолжени За Хранење Телиња Со Палети Чипови8.Увезени Го Исклучите Електромагнетниот Вентил9.Прецизни Сребро Линеарна Упатство10.Пакет

2018 LED монтажна машина PNP производствена линия TVM802A с камери и фидерами 0402,0805, QFN, QFP,BGA-2018.4.03

BGN 5280.00

SMT Изберете и Место Машина TVM802 AТехнички Paramater : СпецификацииВерзијаTVM802 AПрименливи PCB20mm*20mm~340mm*340mmXY оска движат во опсег305*350mmZ оската движат во опсег15mmСместување главата количина2Монтажа способност5000 CPH(Со камера) / 7000 CPH(Без камера)Точност, монтажа,±0.025 mmПрименливи компоненти04025050,СОП,QFN,IC,BGAЛента ширина8мм, 12mm, 16mmЗадолжени за хранење телиња27(8мм=21,12 mm=3,16 mm=2,најголемиот Дел IC=1)Вакуум пумпа1592 KPA (Mute вид пумпа)Вакуум пумпа количина3 вакуум пумпа(Една позитивна, две негативни)Напојување220 v ,50 hz(Конвертибилна да 110 V)Просечна работна сила100wТежинаG...

6 камери Pick Place Machine / LED Production Machine/LED SMT Assembly Machine with Automatic Board Entering Function

BGN 9920.00

Работа со видео : www.youtube.com / watch?v=Ogxh Mpkzvd A&list=PLYMhrd K38j9v Nnjc Df GYz XV_y7 FTMIj D Опис на Производот Десктоп SMT Изберете и Место Машина , SMT460 , 0402,0805,0603,5050, BGA, Предводена MounterМаксимална коло област : 505*412 mm Максимално движење спектар на X и Y оските : 509*619 mm Максимално движење спектар на Z оската : 20 мм Максимална монтажа го оценувате : 9,000 КОМПЈУТЕРИ / час Просек монтажа го оценувате : 7,000 КОМПЈУТЕРИ / час прецизноста на Позиционирањето : 0.01 mm Визуелниот опсег на вшмукување млазницата : 5 mm Напојување : 220 V / 110 V, 50 Hz Компримиран воздух : 0.50.7 Mpa Максимална моќност : 350 W Појастип фидер : 8, 12, 16, 24 мм Визуелна се прикаже : 17 инчи боја HD дисплеј Производ тежина : 265 KG / 400 KG Опсег на примена : adaptive 0402, 0603, 0805, 1206, диоди,triode, SOT, итн максимална чип големина : 40*40 mm минимум pin проред : 0.5 mm Количество задолжени за хранење телиња : 44 КОМПЈУТЕРИ Сервис на моторни : Panasonic серво мотор Тежина 265 Димензија : 1035*990*694mm1.Datails2.Високо Прецизен JUKI Универзална Млазницата+4 Сместување Глава4.Доаѓаат со Компјутер + Монитор + Тастатура и Глушец5.44 задолжени за хранење телиња (Поддршка Цевка +IC Фах)6.Поддршка Група на IC Коцки (Случајна комбинација на шест различни чипови)7.Поддршка Задолжени За Хранење Телиња Со Палети Чипови8.Увезени Го Исклучите Електромагнетниот Вентил9.Прецизни Сребро Линеарна Упатство10.Пакет

SMT SMD печатни платки поялната паста лепило лепило течен диспенсер + 50шт дозирующая игла заваръчни флюси за заваръчни инструменти

BGN 4.00 4.83

Карактеристики : Тап крајот совет 14 GA30 GA, целосно 50pcs. Сосема нов и висок квалитет. Тоа е важен дел од диспензерот процес на селекција. Тоа е крајната точка на излез и игра важна улога воконтрола на депозит. Избор треба да бидат внимателно земени во предвид во однос на материјалоти вид на депозит е потребно.Answer : ___________________________ Note : 1.Нестерилни и не е за медицинска употреба.2.За индустриска употреба.Пакетот вклучува : Дел Нема Опис ID OD Боја Должина(инчи) КоличинаBL14050 14 GA Тапи Крајот Совет 1.55 2.1 Маслиново 0.5 5pcsBL15050 15 GA Тапи Крајот Совет 1.36 1.8 Килибар 0.5 5pcsBL18050 18 GA Тапи Крајот Совет 0.84 1.27 Зелена 0.5 5pcsBL20050 20 GA Тапи Крајот Совет 0.6 0.92 Розова 0.5 5pcsBL21050 21 GA Тапи Крајот Совет 0.51 0.82 Пурпурна 0.5 5pcsBL22050 22 GA Тапи Крајот Совет 0.41 0.72 Сина 0.5 5pcsBL23050 23 GA Тапи Крајот Совет 0.34 0.64 Портокал 0.5 5pcsBL25050 25 GA Тапи Крајот Совет 0.26 0.52 Црвено 0.5 5pcsBL27050 27 GA Тапи Крајот Совет 0.21 0.42 Јасно 0.5 5pcsBL30050 30 GA Тапи Крајот Совет 0.16 0.31 Лаванда 0.5 5pcs10 CC дипломирал шприц со клипот 3pcsБарел совет капа 3pcs

Безплатна доставка 40шт TIG заваряване на горелката 0,5 мм Цанга и корпус цанги 0,5 мм, за да WP-9

BGN 27.00 28.11

Бесплатен Превозот 40 PCS TIG Заварување Факел Collet 0.5 mm И Collet Тело 0.5 mm WP9 Пакување Листа : 20pcs 0.5 mm соберат 20pcs 0.5 mm соберат тело Преглед На Нашите Продажба на ПолитикиПлаќањеВе молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други.ПревозотСАД, 7 да 13 денаКанада, 15 до 20 работни денаAustrralia, Западна Европа се 20 до 45 денаДруга Земја : 3060 денаОбјектот ќе биде испратена во 35days по примена на плаќање на вообичаениот, ако билопосебен случај, ние ќе ве информира & добиете вашата потврда.За цената на превозот во комбинација, ве молиме контактирајте не за понатамошни преговори.Ако немате следење на број во 5 работни дена по вашата исплата, ве молиме контактирајте со нас.Ве молиме да не контактирате доколку имате било какви тешкотии во добивање на вашиот предмети по вети работни дена.Увозни давачкиУвозни давачки, даноци и други давачки што не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.Овие трошоци се купувачот'responsibility.Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќебиде пред купување.Политика На ВраќањеВрати се на располагање само во рок од 7 дена по примен објект.Во случај дека враќањето е побарано, ве молиме контактирајте со наспред да го испратите објектот назад.Сите се враќа мора да ги содржи сите оригинални предмети неоштетени, во реsaleable состојба, сите оригиналнипакување вклучувајќи прирачници, гаранција форми,итн.Превозот и ракувањето со такси не се враќа.Купувачот е одговорен за безбедноста и превозот на трошоците на врати производот.Контактирајте со насНие одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите!Повратни информации е многу важно за нас!!Ве молиме вас, контактирајте со нас веднаш ПРЕДќе ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!

900g/1бр 4 1.2 mm 35% калай 65% запоявам тел разтапят colophony жило запояване, заваряване

BGN 19.52

1 buc 900g 1.2 mm 4 # Лемење на жица Лемење, Заварување 35%Калај 65%ДоведеИме На ПроизводЖица Кол.Тежина(кг)Едб СодржинаДоведе СодржинаКликни за да се купиЛемење На Жица4#0.8 mm0.935%65%Лемење На Жица4#1.0 mm0.935%65%Лемење На Жица4#1.2 mm0.935%65%Лемење На Жица4#1.5 mm0.935%65%Лемење На Жица4#2.0 mm0.935%65%Лемење На Жица4#2.3 mm0.935%65%Лемење На ЖицаSn0.7 Сертификати0.5 / 0.8 / 1 / 1.2 ММ0.599.3%НикојЛемење На Жица63 A0.5 / 0.8 / 1 / 1.2 / 1.5 / 2 / 2.3 ММ0.555%45%Лемење На Жица1#0.8 / 1 / 1.2 / 1.5 / 2 / 2.3 ММ0.950%50%Лемење На Жица2#0.8 / 1 / 1.2 / 1.5 / 2 / 2.3 ММ0.945%55%Лемење На Жица3#0.8 / 1 / 1.2 / 1.5 / 2 / 2.3 ММ0.940%60%Лемење На Жица5#0.8 / 1 / 1.2 / 1.5 / 2 / 2.3 ММ0.930%70%Лемење На Жица6#0.8 / 1 / 1.2 / 1.5 / 2 / 2.3 ММ0.925%75%Лемење На Жица7#0.8 / 1 / 1.2 / 1.5 / 2 / 2.3 ММ0.920%80%Лемење На Жица8#0.8 / 1 / 1.2 / 1.5 / 2 / 2.3 ММ0.915%85%

2 елемента заваръчни машини аксесоари голям кратък газ обектива на камерата, за да WP9 WP20 TIG заваряване горелка / заваряване пистолет

BGN 13.00 18.00

1.0 ММ0.04 ИнченУп Бр 45 V0204 S Големи Stubby Гас Леќа1.6 ММ1 / 16 InchУп Бр 45 V116 S Големи Stubby Гас Леќа2.4 MM3 / 32 Inch Уп Бр ...