• Ново
Trafimet S45 портативен плазмен нож S45 4M с Централно приставка адаптер Euro Plasma 4Pin

Trafimet S45 портативен плазмен нож S45 4M с Централно приставка адаптер Euro Plasma 4Pin

BGN 103.00
BGN 108.30
-5 %
В магазина

Брой продукти

Trafimet S45 Преносни Плазма Сечење Факел S45 4 МИЛИОНИ Евра Со Плазма Централна Plug 4 Pin
Преглед На Нашите Продажба на Политики Плаќање ве Молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други. Превозот САД, 7 да 13 дена Канада, 15 до 20 работни дена Austrralia, Западна Европа се 20 до 45 работни дена Друга Земја : 30-60 дена објектот ќе биде испратена во 3-5days по примена на плаќање на вообичаениот, ако било
посебен случај, ние ќе ве информира & добиете вашата потврда. За цената на превозот во комбинација, ве молиме контактирајте не за понатамошни преговори. Ако немате следење на број во 5 работни дена по вашата исплата, ве молиме контактирајте со нас. Ве молиме да не контактирате доколку имате било какви тешкотии во добивање на вашиот предмети по 40 работни дена. Увозни давачки Увозни давачки, даноци и други давачки што не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.
Овие трошоци се купувачот'responsibility. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе
биде пред купување. Политика на враќање Враќање е достапна само во рок од 7 дена по примен објект. Во случај дека враќањето е побарано, ве молиме контактирајте со нас
пред да го испратите објектот назад. Сите се враќа мора да ги содржи сите оригинални предмети неоштетени, во ре-saleable состојба, сите оригинални
пакување вклучувајќи прирачници, гаранција форми,итн. Превозот и ракувањето со такси не се враќа. Купувачот е одговорен за безбедноста и превозот на трошоците на врати производот. Контактирајте со нас, Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите!
Повратни информации е многу важно за нас!!Ве молиме вас, контактирајте со нас веднаш ПРЕД
ќе ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.
Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!

Подробности

Вид На Заваряване:
Плазмена Горелка
търговска марка:
ДЖИНСЛУ
Номер На Модела:
s45
Заваръчен Способност:
плазмено рязане
Тип:
Капацитет На Рязане Записващо Устройство

Те също купуват с този продукт

2017 най-евтината SMT производствена линия Чип Mounting Machine TVM802B Произведено в Китай с камера и 46 фидерами

BGN 6880.00

Изберете и Место Машина TVM802 B Со 46 задолжени за хранење телињаТехнички Paramater : СпецификацииВерзијаTVM802 BПрименливи PCB20mm*20mm330mm*270mmXY движат во опсег395*445mmСместување главата квалитет15mmМонтажа способност5500 компонента на часТочност, монтажа,±0.025 mmПрименливи компоненти0402,0606,0805,sop8 ..QFN / BGAКомпоненти снабдување конфигурацијаЛента реално,најголемиот дел пакет(IC)Лента ширина8мм, 12mm, 16mmЗадолжени за хранење телиња46Машина димензијаL980*W655*H330mmВизуелно камерата2 HD CCD КамераВизуелен систем(долу)Automatic го признае fiducial маркаВизуелен систем(до)Automatic го признае компоненти и прилагодувањеВакуум пумпа за квалитет3 cacuum пумпа (една позитивна,две негативни)НапојувањеAC220 V или AC110 VМоќност150 W Тежина G...

Безплатна доставка за 24 КОМПЮТЪР плазмено пилотна рязане консумативи за SG-55 AG-60 консумативи машини

BGN 33.00 37.12

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 24 PK Плазма Пилот Сечење Потрошен за СЕКРЕТАР55 AG60 потрошен материјал машина24 парчиња потрошен материјал за 60 A плазма Пилот машина за сечење.Потрошен материјал може да работи со факели СЕКРЕТАР55 ,AG60 и WSD60 за НАМАЛУВАЊЕ на60,LGK60 плазма Пилот сечење машини.Овие 24 потрошен материјал вклучуваат : • 10 парчиња совети• 10 парчиња електроди• 2 парчиња Керамички чаши штит• 2 парчиња Spacer Упатство

Гореща Стоманена Тел Гъба Топка Заваряване, Запояване Поялник Съвет За Пречистване, Почистване На 0224

BGN 1.00 1.71

Опис : Лемен Лемење Железо Совет Почиста Челик Жица за Чистење Сунѓерот Топката Ова НАЈДОБРО Железо Лемење Главата Cleaning Tool е многу функционална за лемење главата...

Специално изберете и инсталирайте SMT Desktop Low Cost with Guide Rail SMT Line вграден компютърен икономичен автомобил с високо напрежение

BGN 7200.00

SMT Изберете и Место Машина TVM802 BS1.Технички Paramater : 2.Со Водич Железнички3.Вграден Компјутер4 производ супериорност5.Пакет6.Стандардни Додатоци1) ги Собереш и Место Машина TVM802 BS : 1 сет2) 4 видови на млазницата : Потполно 4pcs (Верзија : 5031pc,5041pc,5051pc,5061pc)3) Копче линија:1pc4) Мрежен кабел : 1pc5) USB жица(видео кабел):2 парчиња6) Недоделкан:1pc7) 1.5 mm хексадецимален шрафцигер : 1 сет8) Маснотии:1pc9) Гумени прстен:за 10pcs10) 4.0 mm хексадецимален spanner : 1pc11) М530 хексадецимален завртки:неколку12) Печат прстен:неколку13)Видео курс за обука : 1 сет14) прирачник за Корисникот:1pc15) Назад оџакот : 1set

10/pcs 200 Series безоловен Припойный съвет, поялната высокочастотная поялната станция за 200-B/I/K/1C/2C/3C/4C/0.8 D/1.2 D/1.6 D

BGN 15.98

10 / еез 200 Серија Leadfree Лемење совет,Лемење Совет Висока фреквенција Лемење Станица за 200Б / I / К / 1 C / 2 C / 3 C / 4 C / 0.8 Г / 1.2 D / 1.6 DВисока фреквенција лемење железо главата има следниве карактеристики : 1 погоден железо легури заштита слој , топлина брзо , калај способност е силен , издржлив .2 брзина , лемење заеднички мазна .3 погодно за заварување , лемење заеднички форма правила , добра сигурност4 топлински капацитет за складирање , висок ефикасноста на работата .5 има предности на едноставна структура , ниска производна цена , добар заменливост .6 електрични степени по речиси прв нано технологија , силни антикорозија , антиоксидативен , заварување животот на повеќе од 50000 поени ; добра широко .

Заваръчни аксесоари електрод притежателя заваряване кабел 25мм 3 метра кабел с конектор DKJ35-50

BGN 27.00 27.92

Преглед На Нашите Продажба на Политики Плаќање ве Молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други...

Високо качество на Apollo Series Heater бессвинцовые уши паяльника за запояване на DCS/DS-20DV1-2

BGN 36.80

Висок Квалитет на АПОЛОН Серија Грејач Доведе Слободни Лемење Железо Совети за DCS / DS20 DV12 Лемење Пакување & Испорака Испорака : 715 дена Плаќање : Банката, Westerun Union, Paypal Испорака : A.By Курир : 47 Работни дена од страна на специјална понуда B.By Воздух : 7 Работни дена во именува аеродромотC.By Море : 2025 Работни дена во именуваните портНајчесто поставувани ПРАШАЊАП : Може ли место примерок цел?A : се разбира, го поздравуваме за проверка на елементи, функционалноста, квалитетот и нашите услуги.П : Дали имате било какви MOQ граница?A : Да, MOQ на општата цел е 1 BUC.П : дали превозот за слободни?A : пратката надомест утврден со тежина и испорака метод.П : Која плаќањата се прифатливи?A : T / T, Paypal и Western Union, постои дополнителна 4.4% ракување полнење ако Paypal избран.П : Која превозот методи се на располагање?A : DHL, FEDEX, ТНТ, UPSот, EMS, ВОЗДУХОТ (од врата до врата).П : Како за олово време и за време на испорака од мојата цел?A : да Доведе време е обично 28 работни дена во зависност од цел количина; времето за испорака е нормално 35 дена, треба екстра 23 работни дена за оддалечените области.

Polietilene trasparente Ago di Dosaggio Dispenser Bottiglia per colophony спойка флюс паста + 11 Aghi 30 мл R09 Drop ship

BGN 2.00 2.35

30ml Игла Фармацевт Шише за Колофон Лемење Флукс Паста+11 ИглиКарактеристики : Транспарентен ПолиетиленЛесно повторно да се пополниStandup дизајнИдеален флукс фармацевтСтискаш шише бродови за прецизно капки на флукс, лемење маска, лепила, лепила, silicones, течности и маслаСпецификација : Материјал : PE(Полиетилен)Шише Боја : ТранспарентнаИгли Боја : Мешана БојаШише Модел : 30mlКоличина : 1 СетAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

50 бр. полезни нови горещи продажба високо качество SMT SMD печатни платки защитна паста лепило лепило течен диспенсер + прием на игли на едро

BGN 6.00 12.78

Карактеристики : Тап крајот совет 14 GA30 GA, целосно 50pcs. Сосема нов и висок квалитет. Тоа е важен дел од диспензерот процес на селекција. Тоа е крајната точка на излез и игра важна улога воконтрола на депозит. Избор треба да бидат внимателно земени во предвид во однос на материјалоти вид на депозит е потребно.Answer : ___________________________ Note : 1.Нестерилни и не е за медицинска употреба.2.За индустриска употреба.Пакетот вклучува : Дел Нема Опис ID OD Боја Должина(инчи) КоличинаBL14050 14 GA Тапи Крајот Совет 1.55 2.1 Маслиново 0.5 5pcsBL15050 15 GA Тапи Крајот Совет 1.36 1.8 Килибар 0.5 5pcsBL18050 18 GA Тапи Крајот Совет 0.84 1.27 Зелена 0.5 5pcsBL20050 20 GA Тапи Крајот Совет 0.6 0.92 Розова 0.5 5pcsBL21050 21 GA Тапи Крајот Совет 0.51 0.82 Пурпурна 0.5 5pcsBL22050 22 GA Тапи Крајот Совет 0.41 0.72 Сина 0.5 5pcsBL23050 23 GA Тапи Крајот Совет 0.34 0.64 Портокал 0.5 5pcsBL25050 25 GA Тапи Крајот Совет 0.26 0.52 Црвено 0.5 5pcsBL27050 27 GA Тапи Крајот Совет 0.21 0.42 Јасно 0.5 5pcsBL30050 30 GA Тапи Крајот Совет 0.16 0.31 Лаванда 0.5 5pcs10 CC дипломирал шприц со клипот 3pcsБарел совет капа 3pcs

5 бр./компл. чиста мед 900M - T поялник съвет безоловен за Hakko поялната поялната станция

BGN 3.00 3.82

Бакар лемење совети се погодни за пониска температура лемење Постојат 5 форми на лемење совети во овој сет и можете да изберете соодветна една за различни лемење потреби, на пример, обликот б сите круг тип кој може да се користи од која било насока и е лесно да се одржи на било која позиција, можно е да лемење било која површина од мали до големи; и обликот к тип има облик како нож и е способен за лемење со примена на совет на 3 начини : линија, лицето и точка, тоа се користи за лемење на закосени терени, корекција на премостување и влечете за лемење...

2 бр./лот бъдат приложими бърз 203H 204H 205H безоловен Мед поялник спойка на върха на 200 м от серията висока честота на поялник Рог

BGN 4.80

200 MT Серија лемење железо советиСе Применува БРЗО 203 H 204 H 205 H LeadFree Бакар Железо Лемење200 MТЈАС200 MTБ200 MТ1 C200 MТ2 C200 MТ3 C200 MТ4 C200 MТ5 C200 MТ1.6 D200 MТ2.4 D200 MТ3.2 D200 MТК

10шт дължина 230 мм, алуминиеви заваръчни пръчки с диаметър 3,2 мм низкотемпературная запояване прът за ремонтни инструменти аксесоари

BGN 3.00 5.07

BI0004034Спецификација : Бренд новиМатеријал : АлуминиумБоја : сребренаДолжина : околу 230mmДијаметар : прибл...

Обзавеждане на индустриалната сигурност, противогаз, защитен филтър маски за лице, газова респиратор

BGN 10.00 10.77

Индустриска безбедност опрема, Гас Маска, Лицето Маска за заштита филтер, Гас РеспираторнитеОвој гас маска е квалитет индустриски хемиски респираторните за автомобилската и индустриски сликарство и органски vapors на ниска токсичност...

Ново машинното обзавеждане условия избира и инсталира на машина 6 камери SMT460 с мотор, серво онлайн обеспеченное следпродажбено обслужване

BGN 9920.00

Работа со видео : www.youtube.com / watch?v=Ogxh Mpkzvd A&list=PLYMhrd K38j9v Nnjc Df GYz XV_y7 FTMIj D Опис на Производот Десктоп SMT Изберете и Место Машина , SMT460 , 0402,0805,0603,5050, BGA, Предводена MounterМаксимална коло област : 505*412 mm Максимално движење спектар на X и Y оските : 509*619 mm Максимално движење спектар на Z оската : 20 мм Максимална монтажа го оценувате : 9,000 КОМПЈУТЕРИ / час Просек монтажа го оценувате : 7,000 КОМПЈУТЕРИ / час прецизноста на Позиционирањето : 0.01 mm Визуелниот опсег на вшмукување млазницата : 5 mm Напојување : 220 V / 110 V, 50 Hz Компримиран воздух : 0.50.7 Mpa Максимална моќност : 350 W Појастип фидер : 8, 12, 16, 24 мм Визуелна се прикаже : 17 инчи боја HD дисплеј Производ тежина : 265 KG / 400 KG Опсег на примена : adaptive 0402, 0603, 0805, 1206, диоди,triode, SOT, итн максимална чип големина : 40*40 mm минимум pin проред : 0.5 mm Количество задолжени за хранење телиња : 44 КОМПЈУТЕРИ Сервис на моторни : Panasonic серво мотор Тежина 265 Димензија : 1035*990*694mm1.Datails2.Високо Прецизен JUKI Универзална Млазницата+4 Сместување Глава4.Доаѓаат со Компјутер + Монитор + Тастатура и Глушец5.44 задолжени за хранење телиња (Поддршка Цевка +IC Фах)6.Поддршка Група на IC Коцки (Случајна комбинација на шест различни чипови)7.Поддршка Задолжени За Хранење Телиња Со Палети Чипови8.Увезени Го Исклучите Електромагнетниот Вентил9.Прецизни Сребро Линеарна Упатство10.Пакет

DCN-08D 10Г 13D 16D Handif Apollo Seiko поялник

BGN 201.60

DCN08 D 10 D 13 D 16 D Handif Аполон Seiko Лемење СоветОпис На ПроизводотФункција : 1.Бакар лемење железо совет е со висок квалитет совет desinged за користење на автоматизиран лемење.2.Slivery или црн хром позлатен на располагање.3.Лемење "конзервирани област" на совети pated со оловослободен лемење.4.Достапни во голем број на стандардни совет форми, вклучувајќи точка лемење и линеарна лемење.5.Сопствени совети прилагодени на клиентот спецификации може да биде дизајниран и изграден во множители на 106.Се применува за Лемење станица.Забелешки за безбедноста и здравјето на : 1...

5 / бр JY Black King ESD безоловен поялник комплект 936 поялната станция 900M-T-B / I/K/3C/2.4 D за Hakko Saike 936 852 909D 8586

BGN 11.62

Опис : 14 парчиња од железо совети за полнење,во собата ЗА : 900 M.933.376.913.951,898 D,852 D+ Одговара за Hakko atten брз и други бренд железо станица.900 MT B / I / К / 3 C / 2.4 D

OSSIEAO 30pcs New Thermal Dynamics Plasma Cutter консумативи, комплект резервни части за BPS40

BGN 28.00 29.73

Спецификација За Производ : Бренд новиМатеријал : бакар, керамичкиБоја : бела, златенГолемина : како што е прикажано во сликаКомпатибилен со : Berlan плазма машина BPS40Производ Функција : OEMed плазма сечење потрошни делови.Овие додатоци се носат делови на режач на вашиот плазма машина.30pcs делови за Berlan плазма машина BPS40, исто така, одговара за CUT30, CUT40, CUT50, CT416, CT520.Лесен за употреба.Пакет се вклучени : 10pcs x 16mm бакар електроди10pcs x 38mm бакар совети5pcs x керамички чаши штит5pcs x керамички се вртат прстениAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13мм грешки поради прирачник за мерење.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.ПлаќањеНие ги поддржува следниве методи на плаќање...

220994 неподправеното пръстен свирли за части плазмено рязане 45A / 65A / 85A/105A

BGN 30.40

Овие потрошен материјал вклучени 1 парчиња 220994Вистински се Вртат Прстен за 45 A / 65 A / 85 A / 105 A ФакелотЗа да проверите дали делови одговара на вашиот светилка, ве молиме оставете порака за нас.Високи Перформанситрошоци за потрошен материјалЗа превозот : брод метод може да се менува во зависност од различна област.И ние ќе го избере побрзо / посигурен брод метод од стандардната.Eyou Заварување е професионална производител на заварување и сечење на опрема и потрошен материјал во Кина.Ние направивме целосна видови на потрошен материјал за сите заеднички заварување и сечење на факелот.Нашите производи имаат високи перформанси и ниска цена, кои ќе ја подобрат вашата заварување или сечење ефект.Со нетрпение очекувам да се изгради долгорочна соработка со вас!Ако имате било барање, ве молиме слободно контактирајте со нас.Email : 15061588456163.comWe Chat : James15061588456

високо качество на 10 бр. /лот безоловен припой на върха на желязо 900M-T-4C за 936 909 852D поялната поялната станция

BGN 15.00 15.98

Пакетот Вклучува : 900 MТ4 C*10 PCS Материјал : кислородfree) бакарна Висок квалитет на водислободен глава се Применуваат за 936 937 967 969 заварување станицаЗа Senting1 : не грижете се за нашите испорака брзина, нашата продавница производи имаат инвентар! Откако ќе поставите цел, ќе организираме пратката во времето!2 : Можете да го изберете вашиот сопствен начин на логистика!Ако не имаат посебни барања, ние може да избере најбрз начин мислиме дека логистика испорака!3 : Пред пратката, ние ќе ги провери вашата адреса, доколку вашата адреса припаѓа на оддалечена област, Ние ќе добиете во контакт со вас!4 : Нашите производи не се вклучени во цената на царинските давачки и далечински испорака трошоциАко треба да се консултира производ, ве молиме кликнете на плик да го испратите порака директно! Ние ќе ви одговори на вашето прашање како е можно поскоро...

Висококачествена алуминиева ръчно поялната помпа вакуумна поялната издънка за разпояване съединения / PC-платки и компоненти

BGN 3.00 3.31

Висок Квалитет на Алуминиум Рака Управувана Desoldering Вакуум Пумпа за Лемење Морон за Desoldering Врски / PC Одбори и КомпонентиКарактеристики : На внатрешните пролет со назад повлече дизајн, се создаде инстант вшмукување...

2kg 2x0. 2mm Бессвинцовая заваръчен тел слънчеви панели, 2mm Слънчева Закладочная тел, 2x0. 2mm PV лента тел, заваряване материал слънчеви батерии

BGN 158.40

2 KG 2x0.2mm Доведе Слободни Соларни Ќелии Заварување Жица, 2mm Соларни Tabbing Жица, 2x0.2mm PV Лента Жица, Соларни Ќелии Заварување МатеријалОва е UNCUTTED TABBING ЖИЦА, ЌЕ БИДАТ СПАКУВАНИ КАКО РОЛНАДимензија : 2x0.2mmВкупна Должина : 1, 2kgs 2x0.2mm се 590meters / 24228 инчен / 1936 година нозе2, 2kgs 2x0.15mm се 780 метри / 30708 инчен / 2560 нозе3, 2kgs 1.8x0.16mm се 820 метри / 32283 инчен / 2690 нозе4, 2kgs 1.6x0.2mm се 735 метри / 28937 инчен / 2411 нозе5, 2kgs 1.6x0.15mm се 980 метри / 35580 инчен / 3215 нозеСлој Компонента : Sn 98%, Ag 2%База Материјал : кислородбесплатни бакар ( TU1 или CAD110 или UNS C11000)Лемење Калај Точка На Топење : 217°CТехничките Карактеристики на заинтересираните страни од овој производElectrolytic рамен бакарна жица на висока чистота 99.95%, мазна, брилијантен, чистење...

4 глави SMT460 Max 9000 CPH с камера автоматизирана линия LED Smt Machine Assembly ПХБ Machine Assembly

BGN 9920.00

Работа со видео : www.youtube.com / watch?v=Ogxh Mpkzvd A&list=PLYMhrd K38j9v Nnjc Df GYz XV_y7 FTMIj D Опис на Производот Десктоп SMT Изберете и Место Машина , SMT460 , 0402,0805,0603,5050, BGA, Предводена MounterМаксимална коло област : 505*412 mm Максимално движење спектар на X и Y оските : 509*619 mm Максимално движење спектар на Z оската : 20 мм Максимална монтажа го оценувате : 9,000 КОМПЈУТЕРИ / час Просек монтажа го оценувате : 7,000 КОМПЈУТЕРИ / час прецизноста на Позиционирањето : 0.01 mm Визуелниот опсег на вшмукување млазницата : 5 mm Напојување : 220 V / 110 V, 50 Hz Компримиран воздух : 0.50.7 Mpa Максимална моќност : 350 W Појастип фидер : 8, 12, 16, 24 мм Визуелна се прикаже : 17 инчи боја HD дисплеј Производ тежина : 265 KG / 400 KG Опсег на примена : adaptive 0402, 0603, 0805, 1206, диоди,triode, SOT, итн максимална чип големина : 40*40 mm минимум pin проред : 0.5 mm Количество задолжени за хранење телиња : 44 КОМПЈУТЕРИ Сервис на моторни : Panasonic серво мотор Тежина 265 Димензија : 1035*990*694mm1.Datails2.Високо Прецизен JUKI Универзална Млазницата+4 Сместување Глава4.Доаѓаат со Компјутер + Монитор + Тастатура и Глушец5.44 задолжени за хранење телиња (Поддршка Цевка +IC Фах)6.Поддршка Група на IC Коцки (Случајна комбинација на шест различни чипови)7.Поддршка Задолжени За Хранење Телиња Со Палети Чипови8.Увезени Го Исклучите Електромагнетниот Вентил9.Прецизни Сребро Линеарна Упатство10.Пакет

5 бр 900M-T-1C мед подмяна на тънки стил поялник спойка съвет безоловен 936 поялник уши T12 Drop ship

BGN 5.00 5.87

Карактеристики : 900 MТ1 C Лемење Совет е на високо квалитетни материјали со цел да се осигура долг живот, брз, па дури и греење и сигурност, дека се заменливи совет за вас Обложено со Оловослободен Лемење Замена Железо Совет atten брз и други бренд железо станица Спецификации : Име на Производ : Лемен Железо Совет Модел : 900 MТ1 C Материјал : Бакар Боја : Црна Тон Дизајн : Bevel Вкупна Должина : 4.1 cm / 1.6" месо тело со Дијаметар : 0.4 cm(Внатрешен), 0.6 см(Надворешно) Bevel Ширина : 0.1 cm Количина : 1 Set / 5 Компјутери Забелешка : ве Молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

Електроди 25шт + уши 25шт 30-40A 0.9 мм PT-60 PT-40 IPT-60 IPT-40 задната засяга плазмена горелка Consuambles НЕ HF пилотна Дъга

BGN 60.00 63.46

ПТ60 PT40 IPT60 IPT40 Електроди 25pcs + Совети 25pcs 3040 A 0.9 милиметри Назад Впечатлива Плазма Факел ConsuamblesПакување Листа : Electrode 25pcsСовети за 0.9 милиметри 25pcs