• Ново
Пластмасовата обвивка на 3-пинов превключвател на заваръчната горелка TIG черен

Пластмасовата обвивка на 3-пинов превключвател на заваръчната горелка TIG черен

BGN 6.05
В магазина

Брой продукти

Име на производ TIG Заварување Факел се Префрлите Материјал Пластични Боја Црна Pin Број 3 Pin Проред
Кратко : 5.4 mm/0.212"
Долго : 11mm/0.433" Големина 75 x 22 x 13mm/3"x 0.9" x 0.5"(L*W*H) Пакет Содржина 1 x TIG Заварување Факел се Префрлите
Опис : го Замените стариот или скршени switch. Погодна за инсталирање на волфрам инертен гас заварување факелот за лесна контрола.

Подробности

Заваръчен Способност:
~
Вид На Заваряване:
Факел СО2
Номер На Модела:
~
Тип:
заваръчен записващо устройство

Те също купуват с този продукт

1pc NC-559-ASM 100g безоловен припой за заваряване флюси паста за SMT BGA реболлинг запояване заваряване ремонт

BGN 10.98

modname=ckeditor100g NCОДНОСНО 559ASM Нема Чисти Води Чисти Лемење Флукс Лемење ПастаОпис : Модел : NCОДНОСНО 559ASMЈачина на звук : 100 g / шишеТоа може да се користи за rework, областа или pin приврзаност кон BGA, PGA и CSP пакети,и да се соберат операции како што се Флип Чип приврзаност кон PWB супстрати.Тоа е неопходна и корисна алатка во BGA reballing.Функција : Одличен капацитет за лемењеstickinessОдличен Антивлажни КапацитетШироко се користи на BGA, PGA, CSP пакети и флип чип операцијаПогодни за повеќе PCB reflowНечисти и да Доведе слободни за заштита на животната срединаПакет се вклучени : 1 x NCОДНОСНО 559ASM Лемење Флукс Лемење Паста

Високо качество на Apollo Series Heater бессвинцовые уши паяльника за запояване на DCS/DS-20DV1-2

BGN 36.80

Висок Квалитет на АПОЛОН Серија Грејач Доведе Слободни Лемење Железо Совети за DCS / DS20 DV12 Лемење Пакување & Испорака Испорака : 715 дена Плаќање : Банката, Westerun Union, Paypal Испорака : A.By Курир : 47 Работни дена од страна на специјална понуда B.By Воздух : 7 Работни дена во именува аеродромотC.By Море : 2025 Работни дена во именуваните портНајчесто поставувани ПРАШАЊАП : Може ли место примерок цел?A : се разбира, го поздравуваме за проверка на елементи, функционалноста, квалитетот и нашите услуги.П : Дали имате било какви MOQ граница?A : Да, MOQ на општата цел е 1 BUC.П : дали превозот за слободни?A : пратката надомест утврден со тежина и испорака метод.П : Која плаќањата се прифатливи?A : T / T, Paypal и Western Union, постои дополнителна 4.4% ракување полнење ако Paypal избран.П : Која превозот методи се на располагање?A : DHL, FEDEX, ТНТ, UPSот, EMS, ВОЗДУХОТ (од врата до врата).П : Како за олово време и за време на испорака од мојата цел?A : да Доведе време е обично 28 работни дена во зависност од цел количина; времето за испорака е нормално 35 дена, треба екстра 23 работни дена за оддалечените области.

ELECALL 55/45 Tin 450 грама colophony Основната Tin/Lead colophony Roll Flux Reel Lead Стопява Основната спойка купа Припойной тел

BGN 41.00 53.10

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет1 тркалаат cored лемење на жицаДијаметар : 0.5 mm / 0.8 mm / 1mmSn / PB : 55 / 45Флукс : 1.62.0%Количина : 1pcКарактеристики : 1...

Ново машинното обзавеждане условия избира и инсталира на машина 6 камери SMT460 с мотор, серво онлайн обеспеченное следпродажбено обслужване

BGN 9920.00

Работа со видео : www.youtube.com / watch?v=Ogxh Mpkzvd A&list=PLYMhrd K38j9v Nnjc Df GYz XV_y7 FTMIj D Опис на Производот Десктоп SMT Изберете и Место Машина , SMT460 , 0402,0805,0603,5050, BGA, Предводена MounterМаксимална коло област : 505*412 mm Максимално движење спектар на X и Y оските : 509*619 mm Максимално движење спектар на Z оската : 20 мм Максимална монтажа го оценувате : 9,000 КОМПЈУТЕРИ / час Просек монтажа го оценувате : 7,000 КОМПЈУТЕРИ / час прецизноста на Позиционирањето : 0.01 mm Визуелниот опсег на вшмукување млазницата : 5 mm Напојување : 220 V / 110 V, 50 Hz Компримиран воздух : 0.50.7 Mpa Максимална моќност : 350 W Појастип фидер : 8, 12, 16, 24 мм Визуелна се прикаже : 17 инчи боја HD дисплеј Производ тежина : 265 KG / 400 KG Опсег на примена : adaptive 0402, 0603, 0805, 1206, диоди,triode, SOT, итн максимална чип големина : 40*40 mm минимум pin проред : 0.5 mm Количество задолжени за хранење телиња : 44 КОМПЈУТЕРИ Сервис на моторни : Panasonic серво мотор Тежина 265 Димензија : 1035*990*694mm1.Datails2.Високо Прецизен JUKI Универзална Млазницата+4 Сместување Глава4.Доаѓаат со Компјутер + Монитор + Тастатура и Глушец5.44 задолжени за хранење телиња (Поддршка Цевка +IC Фах)6.Поддршка Група на IC Коцки (Случајна комбинација на шест различни чипови)7.Поддршка Задолжени За Хранење Телиња Со Палети Чипови8.Увезени Го Исклучите Електромагнетниот Вентил9.Прецизни Сребро Линеарна Упатство10.Пакет

Polietilene trasparente Ago di Dosaggio Dispenser Bottiglia per colophony спойка флюс паста + 11 Aghi 30 мл R09 Drop ship

BGN 2.00 2.35

30ml Игла Фармацевт Шише за Колофон Лемење Флукс Паста+11 ИглиКарактеристики : Транспарентен ПолиетиленЛесно повторно да се пополниStandup дизајнИдеален флукс фармацевтСтискаш шише бродови за прецизно капки на флукс, лемење маска, лепила, лепила, silicones, течности и маслаСпецификација : Материјал : PE(Полиетилен)Шише Боја : ТранспарентнаИгли Боја : Мешана БојаШише Модел : 30mlКоличина : 1 СетAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

високо качество на 10 бр. /лот безоловен припой на върха на желязо 900M-T-4C за 936 909 852D поялната поялната станция

BGN 15.00 15.98

Пакетот Вклучува : 900 MТ4 C*10 PCS Материјал : кислородfree) бакарна Висок квалитет на водислободен глава се Применуваат за 936 937 967 969 заварување станицаЗа Senting1 : не грижете се за нашите испорака брзина, нашата продавница производи имаат инвентар! Откако ќе поставите цел, ќе организираме пратката во времето!2 : Можете да го изберете вашиот сопствен начин на логистика!Ако не имаат посебни барања, ние може да избере најбрз начин мислиме дека логистика испорака!3 : Пред пратката, ние ќе ги провери вашата адреса, доколку вашата адреса припаѓа на оддалечена област, Ние ќе добиете во контакт со вас!4 : Нашите производи не се вклучени во цената на царинските давачки и далечински испорака трошоциАко треба да се консултира производ, ве молиме кликнете на плик да го испратите порака директно! Ние ќе ви одговори на вашето прашање како е можно поскоро...

5 бр./лот бъдат приложими бърз 203H 204H 205H безоловен Мед поялник спойка на върха на 200 м от серията висока честота на поялник Рог

BGN 7.98

200 MT Серија лемење железо советиСе Применува БРЗО 203 H 204 H 205 H LeadFree Бакар Железо Лемење200 MТЈАС200 MTБ200 MТ1 C200 MТ2 C200 MТ3 C200 MТ4 C200 MТ5 C200 MТ1.6 D200 MТ2.4 D200 MТ3.2 D200 MТК

40pcs SG51 консумативи съвет електроди газово пръстен бакелитовый щит чаша за 60A инвертор DC Въздушно-плазмено рязане SG51 газ нож / пистолет

BGN 30.00 42.91

1.30 компјутери потрошен материјал на плазма машина пакет, вклучувајќи ги следниве : 10 компјутери SG51 СОВЕТ Дијаметар:1.3 MM10 компјутери SG51 ELECTRODE10 компјутери SG51 Гас прстен10 компјутери SG51 Shield чашиСет 1 : 10 компјутери SG51 Електроди+10 компјутери SG51 СОВЕТИ+10pcs SG51 Bakelite Чаши Сет 2 : 10 компјутери SG51 Електроди+10 компјутери SG51 СОВЕТИ+10pcs SG51 Procelain Чаши2.Овој потрошен материјал се погодни за SG51 и cut40 LG40 cut60 плазма машина за сечење факел се користи;Номинална заварување на струјата : 60 AМакс Сечење дебелина : 16 MM3.Повеќе слика за совети и electrode на плазма машина за сечење факел SG51 како следи : Сите пакети на Бразил, треба CPF број од DHL / UPS / Федекс / ЕМС...

4 глави SMT460 Max 9000 CPH с камера автоматизирана линия LED Smt Machine Assembly ПХБ Machine Assembly

BGN 9920.00

Работа со видео : www.youtube.com / watch?v=Ogxh Mpkzvd A&list=PLYMhrd K38j9v Nnjc Df GYz XV_y7 FTMIj D Опис на Производот Десктоп SMT Изберете и Место Машина , SMT460 , 0402,0805,0603,5050, BGA, Предводена MounterМаксимална коло област : 505*412 mm Максимално движење спектар на X и Y оските : 509*619 mm Максимално движење спектар на Z оската : 20 мм Максимална монтажа го оценувате : 9,000 КОМПЈУТЕРИ / час Просек монтажа го оценувате : 7,000 КОМПЈУТЕРИ / час прецизноста на Позиционирањето : 0.01 mm Визуелниот опсег на вшмукување млазницата : 5 mm Напојување : 220 V / 110 V, 50 Hz Компримиран воздух : 0.50.7 Mpa Максимална моќност : 350 W Појастип фидер : 8, 12, 16, 24 мм Визуелна се прикаже : 17 инчи боја HD дисплеј Производ тежина : 265 KG / 400 KG Опсег на примена : adaptive 0402, 0603, 0805, 1206, диоди,triode, SOT, итн максимална чип големина : 40*40 mm минимум pin проред : 0.5 mm Количество задолжени за хранење телиња : 44 КОМПЈУТЕРИ Сервис на моторни : Panasonic серво мотор Тежина 265 Димензија : 1035*990*694mm1.Datails2.Високо Прецизен JUKI Универзална Млазницата+4 Сместување Глава4.Доаѓаат со Компјутер + Монитор + Тастатура и Глушец5.44 задолжени за хранење телиња (Поддршка Цевка +IC Фах)6.Поддршка Група на IC Коцки (Случајна комбинација на шест различни чипови)7.Поддршка Задолжени За Хранење Телиња Со Палети Чипови8.Увезени Го Исклучите Електромагнетниот Вентил9.Прецизни Сребро Линеарна Упатство10.Пакет

Заваръчни аксесоари електрод притежателя заваряване кабел 25мм 3 метра кабел с конектор DKJ35-50

BGN 27.00 27.92

Преглед На Нашите Продажба на Политики Плаќање ве Молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други...

220994 неподправеното пръстен свирли за части плазмено рязане 45A / 65A / 85A/105A

BGN 30.40

Овие потрошен материјал вклучени 1 парчиња 220994Вистински се Вртат Прстен за 45 A / 65 A / 85 A / 105 A ФакелотЗа да проверите дали делови одговара на вашиот светилка, ве молиме оставете порака за нас.Високи Перформанситрошоци за потрошен материјалЗа превозот : брод метод може да се менува во зависност од различна област.И ние ќе го избере побрзо / посигурен брод метод од стандардната.Eyou Заварување е професионална производител на заварување и сечење на опрема и потрошен материјал во Кина.Ние направивме целосна видови на потрошен материјал за сите заеднички заварување и сечење на факелот.Нашите производи имаат високи перформанси и ниска цена, кои ќе ја подобрат вашата заварување или сечење ефект.Со нетрпение очекувам да се изгради долгорочна соработка со вас!Ако имате било барање, ве молиме слободно контактирајте со нас.Email : 15061588456163.comWe Chat : James15061588456

50 г колофон флюс за запояване паста спойка ефективна заваряване лубрикант за облекчаване на спойка овлажняване агент крем за телефон ПХБ обучение

BGN 3.00 3.82

Животната Средина Колофон Лемење Флукс Паста Лемење Ефикасна Заварување Маснотии Олесни Лемење Мокрење АгентКарактеристики : Колофон флукс се користи за да се олесни лемење.Тоа кожата и го спречува метал оксидација, што овозможува лемење да се создаде силна, долготрајна механичка и електрична обврзници.Тоа, исто така делува како мокрење агент, зголемување на протокот на лемење и ефикасноста на лемење процес.Совршен за мобилни телефони, PC картички и други софистицирани електронски чипниво флукс заварување.Најдобри буџет за да ги задоволат вашите побарувачката.Описи : Некиселина, нетоксични и оловослободни.Долготрајни заварување паста.Доаѓа во пластична кутија.Лесен за носење, лесно да се користи.Спецификации : Боја : ЖолтаКутија Големина : 6cm x 6cm x 2,2 смПакетот Вклучува : 1 x Заварување МаснотииAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13cm грешка поради прирачник за мерење и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.Бојата на реалните предмети може малку да се разликуваат од горенаведените слики се должи на различни компјутерски екран, ви благодариме за вашето разбирање.

Обзавеждане на индустриалната сигурност, противогаз, защитен филтър маски за лице, газова респиратор

BGN 10.00 10.77

Индустриска безбедност опрема, Гас Маска, Лицето Маска за заштита филтер, Гас РеспираторнитеОвој гас маска е квалитет индустриски хемиски респираторните за автомобилската и индустриски сликарство и органски vapors на ниска токсичност...

Висококачествена алуминиева ръчно поялната помпа вакуумна поялната издънка за разпояване съединения / PC-платки и компоненти

BGN 3.00 3.31

Висок Квалитет на Алуминиум Рака Управувана Desoldering Вакуум Пумпа за Лемење Морон за Desoldering Врски / PC Одбори и КомпонентиКарактеристики : На внатрешните пролет со назад повлече дизајн, се создаде инстант вшмукување...

Тип Газоохлаждаемая заваръчен записващо устройство Panasonic МИГ KR200 180A 5M за заваряване Mig

BGN 70.00 74.03

Panasonic Тип Гас Ладење Миг Заварување Факел KR200 180 A 5 M за Миг ЗаварчикПреглед На Нашите Продажба на Политики Плаќање ве Молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други...