• Ново
Обзавеждане на индустриалната сигурност, противогаз, защитен филтър маски за лице, газова респиратор

Обзавеждане на индустриалната сигурност, противогаз, защитен филтър маски за лице, газова респиратор

BGN 10.00
BGN 10.77
-7 %
В магазина

Брой продукти

Индустриска безбедност опрема, Гас Маска, Лицето Маска за заштита филтер, Гас Респираторните
Овој гас маска е квалитет индустриски хемиски респираторните за автомобилската и индустриски сликарство и органски vapors на ниска токсичност. Овој двоен гас маска е дизајнирана да се заштитите од дишење во прав и парична казна прав Таа има двојна гас касети за спреј сликарство и органски пареата на ниска токсичност Својата двојна кертриџ систем може да се замени со различни касети за кисели гасови или други хемиски vapors мека носот и устата се покријат ќе ги собере сите корисници Својата двојна рака систем за лесно се прилагодува за удобност

Подробности

Зона На Гледане:
Друго
Чувствителност:
Друго
размер на касетата:
Друго
източник на захранване:
Друго
Време За Превключване:
Друго
Номер На Модела:
Друго
Слънчева Енергия:
Друго
Автоматично Затъмняване:
Друго
Материал На Каската:
Пластмаса
Състояние:
НОВО

Те също купуват с този продукт

5 бр 900M-T-1C мед подмяна на тънки стил поялник спойка съвет безоловен 936 поялник уши T12 Drop ship

BGN 5.00 5.87

Карактеристики : 900 MТ1 C Лемење Совет е на високо квалитетни материјали со цел да се осигура долг живот, брз, па дури и греење и сигурност, дека се заменливи совет за вас Обложено со Оловослободен Лемење Замена Железо Совет atten брз и други бренд железо станица Спецификации : Име на Производ : Лемен Железо Совет Модел : 900 MТ1 C Материјал : Бакар Боја : Црна Тон Дизајн : Bevel Вкупна Должина : 4.1 cm / 1.6" месо тело со Дијаметар : 0.4 cm(Внатрешен), 0.6 см(Надворешно) Bevel Ширина : 0.1 cm Количина : 1 Set / 5 Компјутери Забелешка : ве Молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

900M-T-1.2 D запояване лидер-безплатна смяна на спойка на върха на желязо за Hakko 936 поялната станция

BGN 2.00 2.22

Опис : 900 MТ1.2 D Лемење ЛидерСлободен Лемење Замена Железо Совет За Hakko 936 Станица.Спецификација : Дел No : 900 MТ1.2 DБоја : СребренаТежина : 13g Количина : 1pcМатеријал : Високо квалитетен Кислородfree) Бакарна Материјал Дијаметар на Совет : за 6.5 mm Обложено со Оловослободен Лемење...

Твърдо качество и абсолютна гаранция led производствена машина, машина за спояване на печатни платки с дюзи JUKI и 64 фидерами+axis

BGN 17920.00

Опис на производот Десктоп SMT Изберете и Место Машина , SMT660 , 0402,0805,0603,5050, BGA, Предводена Mounter1 Технички Параметар2...

KNOKOO DN-40GDV17-EZ30 (DCN-40DV1) уши паяльника за паяльника робот

BGN 72.00

ПрименаБрој на модел : DCN40 DV1Материјал : бакарЛемење совети : заврши Аполон Seiko серија советиApllication : За сите Аполон Seiko лемење роботЛемење серија : DCS серија / DCM серија / DCN Серија / TM Серија / TS серијаПредност : до 300 степен centigrade во 6 секундиПакување Детална : Картон пакувањеAnswer : ___________________________ Note : сопственинаправи услуга достапна КарактеристикиЗаврши серијата на лемење совети на располагање.Сигурен квалитет со конкурентна цена.Убав пакет дизајнПопуларна со нашите клиенти дома и во странствоДоволно акции Производ Слика

Гореща Стоманена Тел Гъба Топка Заваряване, Запояване Поялник Съвет За Пречистване, Почистване На 0224

BGN 1.00 1.71

Опис : Лемен Лемење Железо Совет Почиста Челик Жица за Чистење Сунѓерот Топката Ова НАЈДОБРО Железо Лемење Главата Cleaning Tool е многу функционална за лемење главата...

Ново машинното обзавеждане условия избира и инсталира на машина 6 камери SMT460 с мотор, серво онлайн обеспеченное следпродажбено обслужване

BGN 9920.00

Работа со видео : www.youtube.com / watch?v=Ogxh Mpkzvd A&list=PLYMhrd K38j9v Nnjc Df GYz XV_y7 FTMIj D Опис на Производот Десктоп SMT Изберете и Место Машина , SMT460 , 0402,0805,0603,5050, BGA, Предводена MounterМаксимална коло област : 505*412 mm Максимално движење спектар на X и Y оските : 509*619 mm Максимално движење спектар на Z оската : 20 мм Максимална монтажа го оценувате : 9,000 КОМПЈУТЕРИ / час Просек монтажа го оценувате : 7,000 КОМПЈУТЕРИ / час прецизноста на Позиционирањето : 0.01 mm Визуелниот опсег на вшмукување млазницата : 5 mm Напојување : 220 V / 110 V, 50 Hz Компримиран воздух : 0.50.7 Mpa Максимална моќност : 350 W Појастип фидер : 8, 12, 16, 24 мм Визуелна се прикаже : 17 инчи боја HD дисплеј Производ тежина : 265 KG / 400 KG Опсег на примена : adaptive 0402, 0603, 0805, 1206, диоди,triode, SOT, итн максимална чип големина : 40*40 mm минимум pin проред : 0.5 mm Количество задолжени за хранење телиња : 44 КОМПЈУТЕРИ Сервис на моторни : Panasonic серво мотор Тежина 265 Димензија : 1035*990*694mm1.Datails2.Високо Прецизен JUKI Универзална Млазницата+4 Сместување Глава4.Доаѓаат со Компјутер + Монитор + Тастатура и Глушец5.44 задолжени за хранење телиња (Поддршка Цевка +IC Фах)6.Поддршка Група на IC Коцки (Случајна комбинација на шест различни чипови)7.Поддршка Задолжени За Хранење Телиња Со Палети Чипови8.Увезени Го Исклучите Електромагнетниот Вентил9.Прецизни Сребро Линеарна Упатство10.Пакет

220994 неподправеното пръстен свирли за части плазмено рязане 45A / 65A / 85A/105A

BGN 30.40

Овие потрошен материјал вклучени 1 парчиња 220994Вистински се Вртат Прстен за 45 A / 65 A / 85 A / 105 A ФакелотЗа да проверите дали делови одговара на вашиот светилка, ве молиме оставете порака за нас.Високи Перформанситрошоци за потрошен материјалЗа превозот : брод метод може да се менува во зависност од различна област.И ние ќе го избере побрзо / посигурен брод метод од стандардната.Eyou Заварување е професионална производител на заварување и сечење на опрема и потрошен материјал во Кина.Ние направивме целосна видови на потрошен материјал за сите заеднички заварување и сечење на факелот.Нашите производи имаат високи перформанси и ниска цена, кои ќе ја подобрат вашата заварување или сечење ефект.Со нетрпение очекувам да се изгради долгорочна соработка со вас!Ако имате било барање, ве молиме слободно контактирајте со нас.Email : 15061588456163.comWe Chat : James15061588456

10/pcs 200 Series безоловен Припойный съвет, поялната высокочастотная поялната станция за 200-B/I/K/1C/2C/3C/4C/0.8 D/1.2 D/1.6 D

BGN 15.98

10 / еез 200 Серија Leadfree Лемење совет,Лемење Совет Висока фреквенција Лемење Станица за 200Б / I / К / 1 C / 2 C / 3 C / 4 C / 0.8 Г / 1.2 D / 1.6 DВисока фреквенција лемење железо главата има следниве карактеристики : 1 погоден железо легури заштита слој , топлина брзо , калај способност е силен , издржлив .2 брзина , лемење заеднички мазна .3 погодно за заварување , лемење заеднички форма правила , добра сигурност4 топлински капацитет за складирање , висок ефикасноста на работата .5 има предности на едноставна структура , ниска производна цена , добар заменливост .6 електрични степени по речиси прв нано технологија , силни антикорозија , антиоксидативен , заварување животот на повеќе од 50000 поени ; добра широко .

ELECALL 55/45 Tin 450 грама colophony Основната Tin/Lead colophony Roll Flux Reel Lead Стопява Основната спойка купа Припойной тел

BGN 41.00 53.10

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет1 тркалаат cored лемење на жицаДијаметар : 0.5 mm / 0.8 mm / 1mmSn / PB : 55 / 45Флукс : 1.62.0%Количина : 1pcКарактеристики : 1...

Специално изберете и инсталирайте SMT Desktop Low Cost with Guide Rail SMT Line вграден компютърен икономичен автомобил с високо напрежение

BGN 7200.00

SMT Изберете и Место Машина TVM802 BS1.Технички Paramater : 2.Со Водич Железнички3.Вграден Компјутер4 производ супериорност5.Пакет6.Стандардни Додатоци1) ги Собереш и Место Машина TVM802 BS : 1 сет2) 4 видови на млазницата : Потполно 4pcs (Верзија : 5031pc,5041pc,5051pc,5061pc)3) Копче линија:1pc4) Мрежен кабел : 1pc5) USB жица(видео кабел):2 парчиња6) Недоделкан:1pc7) 1.5 mm хексадецимален шрафцигер : 1 сет8) Маснотии:1pc9) Гумени прстен:за 10pcs10) 4.0 mm хексадецимален spanner : 1pc11) М530 хексадецимален завртки:неколку12) Печат прстен:неколку13)Видео курс за обука : 1 сет14) прирачник за Корисникот:1pc15) Назад оџакот : 1set

10шт дължина 230 мм, алуминиеви заваръчни пръчки с диаметър 3,2 мм низкотемпературная запояване прът за ремонтни инструменти аксесоари

BGN 3.00 5.07

BI0004034Спецификација : Бренд новиМатеријал : АлуминиумБоја : сребренаДолжина : околу 230mmДијаметар : прибл...

50 г колофон флюс за запояване паста спойка ефективна заваряване лубрикант за облекчаване на спойка овлажняване агент крем за телефон ПХБ обучение

BGN 3.00 3.82

Животната Средина Колофон Лемење Флукс Паста Лемење Ефикасна Заварување Маснотии Олесни Лемење Мокрење АгентКарактеристики : Колофон флукс се користи за да се олесни лемење.Тоа кожата и го спречува метал оксидација, што овозможува лемење да се создаде силна, долготрајна механичка и електрична обврзници.Тоа, исто така делува како мокрење агент, зголемување на протокот на лемење и ефикасноста на лемење процес.Совршен за мобилни телефони, PC картички и други софистицирани електронски чипниво флукс заварување.Најдобри буџет за да ги задоволат вашите побарувачката.Описи : Некиселина, нетоксични и оловослободни.Долготрајни заварување паста.Доаѓа во пластична кутија.Лесен за носење, лесно да се користи.Спецификации : Боја : ЖолтаКутија Големина : 6cm x 6cm x 2,2 смПакетот Вклучува : 1 x Заварување МаснотииAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13cm грешка поради прирачник за мерење и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.Бојата на реалните предмети може малку да се разликуваат од горенаведените слики се должи на различни компјутерски екран, ви благодариме за вашето разбирање.

Безплатна доставка за 24 КОМПЮТЪР плазмено пилотна рязане консумативи за SG-55 AG-60 консумативи машини

BGN 33.00 37.12

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 24 PK Плазма Пилот Сечење Потрошен за СЕКРЕТАР55 AG60 потрошен материјал машина24 парчиња потрошен материјал за 60 A плазма Пилот машина за сечење.Потрошен материјал може да работи со факели СЕКРЕТАР55 ,AG60 и WSD60 за НАМАЛУВАЊЕ на60,LGK60 плазма Пилот сечење машини.Овие 24 потрошен материјал вклучуваат : • 10 парчиња совети• 10 парчиња електроди• 2 парчиња Керамички чаши штит• 2 парчиња Spacer Упатство

Тип Газоохлаждаемая заваръчен записващо устройство Panasonic МИГ KR200 180A 5M за заваряване Mig

BGN 70.00 74.03

Panasonic Тип Гас Ладење Миг Заварување Факел KR200 180 A 5 M за Миг ЗаварчикПреглед На Нашите Продажба на Политики Плаќање ве Молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други...

2kg 2x0. 2mm Бессвинцовая заваръчен тел слънчеви панели, 2mm Слънчева Закладочная тел, 2x0. 2mm PV лента тел, заваряване материал слънчеви батерии

BGN 158.40

2 KG 2x0.2mm Доведе Слободни Соларни Ќелии Заварување Жица, 2mm Соларни Tabbing Жица, 2x0.2mm PV Лента Жица, Соларни Ќелии Заварување МатеријалОва е UNCUTTED TABBING ЖИЦА, ЌЕ БИДАТ СПАКУВАНИ КАКО РОЛНАДимензија : 2x0.2mmВкупна Должина : 1, 2kgs 2x0.2mm се 590meters / 24228 инчен / 1936 година нозе2, 2kgs 2x0.15mm се 780 метри / 30708 инчен / 2560 нозе3, 2kgs 1.8x0.16mm се 820 метри / 32283 инчен / 2690 нозе4, 2kgs 1.6x0.2mm се 735 метри / 28937 инчен / 2411 нозе5, 2kgs 1.6x0.15mm се 980 метри / 35580 инчен / 3215 нозеСлој Компонента : Sn 98%, Ag 2%База Материјал : кислородбесплатни бакар ( TU1 или CAD110 или UNS C11000)Лемење Калај Точка На Топење : 217°CТехничките Карактеристики на заинтересираните страни од овој производElectrolytic рамен бакарна жица на висока чистота 99.95%, мазна, брилијантен, чистење...

OSSIEAO 30pcs New Thermal Dynamics Plasma Cutter консумативи, комплект резервни части за BPS40

BGN 28.00 29.73

Спецификација За Производ : Бренд новиМатеријал : бакар, керамичкиБоја : бела, златенГолемина : како што е прикажано во сликаКомпатибилен со : Berlan плазма машина BPS40Производ Функција : OEMed плазма сечење потрошни делови.Овие додатоци се носат делови на режач на вашиот плазма машина.30pcs делови за Berlan плазма машина BPS40, исто така, одговара за CUT30, CUT40, CUT50, CT416, CT520.Лесен за употреба.Пакет се вклучени : 10pcs x 16mm бакар електроди10pcs x 38mm бакар совети5pcs x керамички чаши штит5pcs x керамички се вртат прстениAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13мм грешки поради прирачник за мерење.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.ПлаќањеНие ги поддржува следниве методи на плаќање...

Добра 1pc 10cc Игла във формата на Xg-z40 поялната паста Flux Sn63/Pb37 25-45um спринцовка за ремонт на мобилни телефони, Компютърни услуги промишленост

BGN 11.00 22.27

Опис : Квалитетот на лемење паста, одлична мокрење, висока сигурност.Може ефикасно да се спречи колапс на печатење и загрејте,Капи траен, лесно да се исуши, леплива време за повеќе од 48 часа.Безбоен транспарентен, не влијае на тест, финочистење и чистење перформанси.Производи мокрење, антисува и силна, долг рок на траење на собна температураПогоден заАдаптира на мобилен телефон на поправка индустрија, компјутер, дигитален услужни индустрии,Висока прецизност коло лемење SMT, BGA лемење процеси, итн.Спецификација на производотТип : XGz40Легури : Sn63 / Pb37Microns : 2545umТежина : 35gПакет се вклучени1 X лемење паста1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Слънчевата автоматична затемняющая заваряване маска и аксесоари за заваряване носенето на заваръчен шлем / заваръчната маска heaband/wearband

BGN 8.00 11.63

Пакетот вклучува : 1 buc Заварување маска е облечен / headband за соларна заварување маска / шлемСите пакети на Бразил, треба CPF број од DHL / UPS / Федекс / ЕМС...

2017 Газ Заваръчен Горелка Mapp Mayitr Заваряване, Вик Самовоспламенение Турбо Горелка На Пропан Запояване Поялната Горелката Отопление

BGN 43.00 71.25

GY0000975Спецификација : Сосема нов и висок квалитет!Тип : Заварување ВодоводниВкупна Должина : 26cm / 10.2"Боја : Злато+BalckМатеријал : Бакар+Алуминиумски Легури+ПластикаПримена : За водовод, климатизација, греење и ладење и многу повеќе занаетиПакет Се Вклучени : 1 x Заварување ВодоводниНапомена : 1.Ве молиме овозможи 12cm грешка поради прирачник за мерење и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.2.Ве молам, разберете дека бои може да постои хроматските аберации како различни поставување на слики.EMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

Мини газова заваръчен горелка кислород, ацетилен за климатик хладилник заваряване Медна тръба запояване запояване отопление H01-2

BGN 21.00 29.98

Мини Гас Заварување Факел Кислород Ацетилен за клима Фрижидер Заварување Бакар Цевки за Лемење Лемење Греење H012Тоа е нашата DIY одделение гас заварување факел.Тоа може да биде ued за фрижидер цевка лемење / заварување, накит лемење, греење, итн.Гас конекцијата е погоден за 4 mm цевка.Тоа е за Кислород гас Ацетилен, може да се користи со јаглен, гас, како и.Пакет : 1pcs.Дополнителни Понуди : Ние сме обезбедување на целосен опсег Заварување & Сечење на производи,

5 бр./лот бъдат приложими бърз 203H 204H 205H безоловен Мед поялник спойка на върха на 200 м от серията висока честота на поялник Рог

BGN 7.98

200 MT Серија лемење железо советиСе Применува БРЗО 203 H 204 H 205 H LeadFree Бакар Железо Лемење200 MТЈАС200 MTБ200 MТ1 C200 MТ2 C200 MТ3 C200 MТ4 C200 MТ5 C200 MТ1.6 D200 MТ2.4 D200 MТ3.2 D200 MТК