• Ново
SG-55 плазмено рязане факел консумативи електрод 20 броя

SG-55 плазмено рязане факел консумативи електрод 20 броя

BGN 26.00
BGN 27.01
-4 %
В магазина

Брой продукти

Преглед На Нашите Продажба на Политики Плаќање ве Молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други. Превозот САД, 7 да 13 дена Канада, 15 до 20 работни дена Austrralia, Западна Европа се 20 до 45 дена
Друга Земја : 30-60 дена
- Објектот ќе биде испратена во 3-5days по примена на плаќање на вообичаениот, ако било
посебен случај, ние ќе ве информира & добиете вашата потврда. За цената на превозот во комбинација, ве молиме контактирајте не за понатамошни преговори. Ако немате следење на број во 5 работни дена по вашата исплата, ве молиме контактирајте со нас.
Ве молиме да не контактирате доколку имате било какви тешкотии во добивање на вашиот предмети по вети работни дена.
- Увозни давачки
Увозни давачки, даноци и други давачки што не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.
Овие трошоци се купувачот'responsibility. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе
биде пред купување. Политика на враќање Враќање е достапна само во рок од 7 дена по примен објект.
Во случај дека враќањето е побарано, ве молиме контактирајте со нас
пред да го испратите објектот назад.
Сите се враќа мора да ги содржи сите оригинални предмети неоштетени, во ре-saleable состојба, сите оригинални
пакување вклучувајќи прирачници, гаранција форми,итн. Превозот и ракувањето со такси не се враќа.
Купувачот е одговорен за безбедноста и превозот на трошоците на врати производот.
- Контактирајте со нас, Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите!
Повратни информации е многу важно за нас!!Ве молиме вас, контактирајте со нас веднаш ПРЕД
ќе ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.
Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!

СЕКРЕТАР-55 плазма машина факел потрошен материјал electrode 20 компјутери
Пакување листа : electrode *20 компјутери

Подробности

Вид На Заваряване:
Плазмена Горелка
търговска марка:
ДЖИНСЛУ
Тип:
Капацитет На Рязане Записващо Устройство
Заваръчен Способност:
Отлично
Номер На Модела:
AG60/SG55

Те също купуват с този продукт

50 бр. полезни нови горещи продажба високо качество SMT SMD печатни платки защитна паста лепило лепило течен диспенсер + прием на игли на едро

BGN 6.00 12.78

Карактеристики : Тап крајот совет 14 GA30 GA, целосно 50pcs. Сосема нов и висок квалитет. Тоа е важен дел од диспензерот процес на селекција. Тоа е крајната точка на излез и игра важна улога воконтрола на депозит. Избор треба да бидат внимателно земени во предвид во однос на материјалоти вид на депозит е потребно.Answer : ___________________________ Note : 1.Нестерилни и не е за медицинска употреба.2.За индустриска употреба.Пакетот вклучува : Дел Нема Опис ID OD Боја Должина(инчи) КоличинаBL14050 14 GA Тапи Крајот Совет 1.55 2.1 Маслиново 0.5 5pcsBL15050 15 GA Тапи Крајот Совет 1.36 1.8 Килибар 0.5 5pcsBL18050 18 GA Тапи Крајот Совет 0.84 1.27 Зелена 0.5 5pcsBL20050 20 GA Тапи Крајот Совет 0.6 0.92 Розова 0.5 5pcsBL21050 21 GA Тапи Крајот Совет 0.51 0.82 Пурпурна 0.5 5pcsBL22050 22 GA Тапи Крајот Совет 0.41 0.72 Сина 0.5 5pcsBL23050 23 GA Тапи Крајот Совет 0.34 0.64 Портокал 0.5 5pcsBL25050 25 GA Тапи Крајот Совет 0.26 0.52 Црвено 0.5 5pcsBL27050 27 GA Тапи Крајот Совет 0.21 0.42 Јасно 0.5 5pcsBL30050 30 GA Тапи Крајот Совет 0.16 0.31 Лаванда 0.5 5pcs10 CC дипломирал шприц со клипот 3pcsБарел совет капа 3pcs

Слънчевата автоматична затемняющая заваряване маска и аксесоари за заваряване носенето на заваръчен шлем / заваръчната маска heaband/wearband

BGN 8.00 11.63

Пакетот вклучува : 1 buc Заварување маска е облечен / headband за соларна заварување маска / шлемСите пакети на Бразил, треба CPF број од DHL / UPS / Федекс / ЕМС...

Polietilene trasparente Ago di Dosaggio Dispenser Bottiglia per colophony спойка флюс паста + 11 Aghi 30 мл R09 Drop ship

BGN 2.00 2.35

30ml Игла Фармацевт Шише за Колофон Лемење Флукс Паста+11 ИглиКарактеристики : Транспарентен ПолиетиленЛесно повторно да се пополниStandup дизајнИдеален флукс фармацевтСтискаш шише бродови за прецизно капки на флукс, лемење маска, лепила, лепила, silicones, течности и маслаСпецификација : Материјал : PE(Полиетилен)Шише Боја : ТранспарентнаИгли Боја : Мешана БојаШише Модел : 30mlКоличина : 1 СетAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

4 глави SMT460 Max 9000 CPH с камера автоматизирана линия LED Smt Machine Assembly ПХБ Machine Assembly

BGN 9920.00

Работа со видео : www.youtube.com / watch?v=Ogxh Mpkzvd A&list=PLYMhrd K38j9v Nnjc Df GYz XV_y7 FTMIj D Опис на Производот Десктоп SMT Изберете и Место Машина , SMT460 , 0402,0805,0603,5050, BGA, Предводена MounterМаксимална коло област : 505*412 mm Максимално движење спектар на X и Y оските : 509*619 mm Максимално движење спектар на Z оската : 20 мм Максимална монтажа го оценувате : 9,000 КОМПЈУТЕРИ / час Просек монтажа го оценувате : 7,000 КОМПЈУТЕРИ / час прецизноста на Позиционирањето : 0.01 mm Визуелниот опсег на вшмукување млазницата : 5 mm Напојување : 220 V / 110 V, 50 Hz Компримиран воздух : 0.50.7 Mpa Максимална моќност : 350 W Појастип фидер : 8, 12, 16, 24 мм Визуелна се прикаже : 17 инчи боја HD дисплеј Производ тежина : 265 KG / 400 KG Опсег на примена : adaptive 0402, 0603, 0805, 1206, диоди,triode, SOT, итн максимална чип големина : 40*40 mm минимум pin проред : 0.5 mm Количество задолжени за хранење телиња : 44 КОМПЈУТЕРИ Сервис на моторни : Panasonic серво мотор Тежина 265 Димензија : 1035*990*694mm1.Datails2.Високо Прецизен JUKI Универзална Млазницата+4 Сместување Глава4.Доаѓаат со Компјутер + Монитор + Тастатура и Глушец5.44 задолжени за хранење телиња (Поддршка Цевка +IC Фах)6.Поддршка Група на IC Коцки (Случајна комбинација на шест различни чипови)7.Поддршка Задолжени За Хранење Телиња Со Палети Чипови8.Увезени Го Исклучите Електромагнетниот Вентил9.Прецизни Сребро Линеарна Упатство10.Пакет

5 бр./компл. чиста мед 900M - T поялник съвет безоловен за Hakko поялната поялната станция

BGN 3.00 3.82

Бакар лемење совети се погодни за пониска температура лемење Постојат 5 форми на лемење совети во овој сет и можете да изберете соодветна една за различни лемење потреби, на пример, обликот б сите круг тип кој може да се користи од која било насока и е лесно да се одржи на било која позиција, можно е да лемење било која површина од мали до големи; и обликот к тип има облик како нож и е способен за лемење со примена на совет на 3 начини : линија, лицето и точка, тоа се користи за лемење на закосени терени, корекција на премостување и влечете за лемење...

високо качество на 10 бр. /лот безоловен припой на върха на желязо 900M-T-4C за 936 909 852D поялната поялната станция

BGN 15.00 15.98

Пакетот Вклучува : 900 MТ4 C*10 PCS Материјал : кислородfree) бакарна Висок квалитет на водислободен глава се Применуваат за 936 937 967 969 заварување станицаЗа Senting1 : не грижете се за нашите испорака брзина, нашата продавница производи имаат инвентар! Откако ќе поставите цел, ќе организираме пратката во времето!2 : Можете да го изберете вашиот сопствен начин на логистика!Ако не имаат посебни барања, ние може да избере најбрз начин мислиме дека логистика испорака!3 : Пред пратката, ние ќе ги провери вашата адреса, доколку вашата адреса припаѓа на оддалечена област, Ние ќе добиете во контакт со вас!4 : Нашите производи не се вклучени во цената на царинските давачки и далечински испорака трошоциАко треба да се консултира производ, ве молиме кликнете на плик да го испратите порака директно! Ние ќе ви одговори на вашето прашање како е можно поскоро...

2 бр./лот бъдат приложими бърз 203H 204H 205H безоловен Мед поялник спойка на върха на 200 м от серията висока честота на поялник Рог

BGN 4.80

200 MT Серија лемење железо советиСе Применува БРЗО 203 H 204 H 205 H LeadFree Бакар Железо Лемење200 MТЈАС200 MTБ200 MТ1 C200 MТ2 C200 MТ3 C200 MТ4 C200 MТ5 C200 MТ1.6 D200 MТ2.4 D200 MТ3.2 D200 MТК

2kg 2x0. 2mm Бессвинцовая заваръчен тел слънчеви панели, 2mm Слънчева Закладочная тел, 2x0. 2mm PV лента тел, заваряване материал слънчеви батерии

BGN 158.40

2 KG 2x0.2mm Доведе Слободни Соларни Ќелии Заварување Жица, 2mm Соларни Tabbing Жица, 2x0.2mm PV Лента Жица, Соларни Ќелии Заварување МатеријалОва е UNCUTTED TABBING ЖИЦА, ЌЕ БИДАТ СПАКУВАНИ КАКО РОЛНАДимензија : 2x0.2mmВкупна Должина : 1, 2kgs 2x0.2mm се 590meters / 24228 инчен / 1936 година нозе2, 2kgs 2x0.15mm се 780 метри / 30708 инчен / 2560 нозе3, 2kgs 1.8x0.16mm се 820 метри / 32283 инчен / 2690 нозе4, 2kgs 1.6x0.2mm се 735 метри / 28937 инчен / 2411 нозе5, 2kgs 1.6x0.15mm се 980 метри / 35580 инчен / 3215 нозеСлој Компонента : Sn 98%, Ag 2%База Материјал : кислородбесплатни бакар ( TU1 или CAD110 или UNS C11000)Лемење Калај Точка На Топење : 217°CТехничките Карактеристики на заинтересираните страни од овој производElectrolytic рамен бакарна жица на висока чистота 99.95%, мазна, брилијантен, чистење...

5 бр./лот бъдат приложими бърз 203H 204H 205H безоловен Мед поялник спойка на върха на 200 м от серията висока честота на поялник Рог

BGN 7.98

200 MT Серија лемење железо советиСе Применува БРЗО 203 H 204 H 205 H LeadFree Бакар Железо Лемење200 MТЈАС200 MTБ200 MТ1 C200 MТ2 C200 MТ3 C200 MТ4 C200 MТ5 C200 MТ1.6 D200 MТ2.4 D200 MТ3.2 D200 MТК

Високо-технологична линия за SMT, 6 монтажни гнезда PCB поялната машина с высокоточным универсален накрайник JUKI / Pick and Place SMT Equipment

BGN 17920.00

Опис на производот Десктоп SMT Изберете и Место Машина , SMT660 , 0402,0805,0603,5050, BGA, Предводена Mounter1 Технички Параметар2...

1pc NC-559-ASM 100g безоловен припой за заваряване флюси паста за SMT BGA реболлинг запояване заваряване ремонт

BGN 10.98

modname=ckeditor100g NCОДНОСНО 559ASM Нема Чисти Води Чисти Лемење Флукс Лемење ПастаОпис : Модел : NCОДНОСНО 559ASMЈачина на звук : 100 g / шишеТоа може да се користи за rework, областа или pin приврзаност кон BGA, PGA и CSP пакети,и да се соберат операции како што се Флип Чип приврзаност кон PWB супстрати.Тоа е неопходна и корисна алатка во BGA reballing.Функција : Одличен капацитет за лемењеstickinessОдличен Антивлажни КапацитетШироко се користи на BGA, PGA, CSP пакети и флип чип операцијаПогодни за повеќе PCB reflowНечисти и да Доведе слободни за заштита на животната срединаПакет се вклучени : 1 x NCОДНОСНО 559ASM Лемење Флукс Лемење Паста

Висококачествена алуминиева ръчно поялната помпа вакуумна поялната издънка за разпояване съединения / PC-платки и компоненти

BGN 3.00 3.31

Висок Квалитет на Алуминиум Рака Управувана Desoldering Вакуум Пумпа за Лемење Морон за Desoldering Врски / PC Одбори и КомпонентиКарактеристики : На внатрешните пролет со назад повлече дизајн, се создаде инстант вшмукување...

Заваръчни аксесоари електрод притежателя заваряване кабел 25мм 3 метра кабел с конектор DKJ35-50

BGN 27.00 27.92

Преглед На Нашите Продажба на Политики Плаќање ве Молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други...

KNOKOO 20 бр/много гореща продажба Flux дозирующая дръжка 951 Low-Solids No-clean Flux pen цена на едро

BGN 57.60

Топла продажба Флукс Издавање Пенкало 951, НискоОтпад, Без чисти Флукс пенкало ,20pcs / многу , трговија на големо цена Параметри Kester 's 951 нечист органски флукс пенкало што се овозможува контролирано апликација на флукс елиминирање на хаос од флукс шишиња...

KNOKOO DN-40GDV17-EZ30 (DCN-40DV1) уши паяльника за паяльника робот

BGN 72.00

ПрименаБрој на модел : DCN40 DV1Материјал : бакарЛемење совети : заврши Аполон Seiko серија советиApllication : За сите Аполон Seiko лемење роботЛемење серија : DCS серија / DCM серија / DCN Серија / TM Серија / TS серијаПредност : до 300 степен centigrade во 6 секундиПакување Детална : Картон пакувањеAnswer : ___________________________ Note : сопственинаправи услуга достапна КарактеристикиЗаврши серијата на лемење совети на располагање.Сигурен квалитет со конкурентна цена.Убав пакет дизајнПопуларна со нашите клиенти дома и во странствоДоволно акции Производ Слика

Специално изберете и инсталирайте SMT Desktop Low Cost with Guide Rail SMT Line вграден компютърен икономичен автомобил с високо напрежение

BGN 7200.00

SMT Изберете и Место Машина TVM802 BS1.Технички Paramater : 2.Со Водич Железнички3.Вграден Компјутер4 производ супериорност5.Пакет6.Стандардни Додатоци1) ги Собереш и Место Машина TVM802 BS : 1 сет2) 4 видови на млазницата : Потполно 4pcs (Верзија : 5031pc,5041pc,5051pc,5061pc)3) Копче линија:1pc4) Мрежен кабел : 1pc5) USB жица(видео кабел):2 парчиња6) Недоделкан:1pc7) 1.5 mm хексадецимален шрафцигер : 1 сет8) Маснотии:1pc9) Гумени прстен:за 10pcs10) 4.0 mm хексадецимален spanner : 1pc11) М530 хексадецимален завртки:неколку12) Печат прстен:неколку13)Видео курс за обука : 1 сет14) прирачник за Корисникот:1pc15) Назад оџакот : 1set