• Ново
900g/1бр 4# 1.2 mm 35% калай 65% запоявам тел разтапят colophony жило запояване, заваряване

900g/1бр 4 1.2 mm 35% калай 65% запоявам тел разтапят colophony жило запояване, заваряване

BGN 19.52
В магазина

Брой продукти


1 buc 900g 1.2 mm 4 # Лемење на жица Лемење, Заварување 35%Калај 65%Доведе
Име На Производ
Жица Кол.
Тежина(кг)
Едб Содржина
Доведе Содржина
Кликни за да се купи
Лемење На Жица
4#
0.8 mm
0.9
35%
65%
Лемење На Жица
4#
1.0 mm
0.9
35%
65%
Лемење На Жица
4#
1.2 mm
0.9
35%
65%
Лемење На Жица
4#
1.5 mm
0.9
35%
65%
Лемење На Жица
4#
2.0 mm
0.9
35%
65%
Лемење На Жица
4#
2.3 mm
0.9
35%
65%
Лемење На Жица
Sn-0.7 Сертификати
0.5/0.8/1/1.2 ММ
0.5
99.3%
Никој
Лемење На Жица
63 A
0.5/0.8/1/1.2/1.5/2/2.3 ММ
0.5
55%
45%
Лемење На Жица
1#
0.8/1/1.2/1.5/2/2.3 ММ
0.9
50%
50%
Лемење На Жица
2#
0.8/1/1.2/1.5/2/2.3 ММ
0.9
45%
55%
Лемење На Жица
3#
0.8/1/1.2/1.5/2/2.3 ММ
0.9
40%
60%
Лемење На Жица
5#
0.8/1/1.2/1.5/2/2.3 ММ
0.9
30%
70%
Лемење На Жица
6#
0.8/1/1.2/1.5/2/2.3 ММ
0.9
25%
75%
Лемење На Жица
7#
0.8/1/1.2/1.5/2/2.3 ММ
0.9
20%
80%
Лемење На Жица
8#
0.8/1/1.2/1.5/2/2.3 ММ
0.9
15%
85%

Подробности

Диаметър на:
1.2 мм
Материал:
Калай
Температура На Топене:
185-245℃
Приложение:
ЗАВАРЯВАНЕ
Съдържание На Флюс:
2%
Тегло:
900g
Номер На Модела:
4# 1.2 mm 35% калай

Те също купуват с този продукт

DCN-08D 10Г 13D 16D Handif Apollo Seiko поялник

BGN 201.60

DCN08 D 10 D 13 D 16 D Handif Аполон Seiko Лемење СоветОпис На ПроизводотФункција : 1.Бакар лемење железо совет е со висок квалитет совет desinged за користење на автоматизиран лемење.2.Slivery или црн хром позлатен на располагање.3.Лемење "конзервирани област" на совети pated со оловослободен лемење.4.Достапни во голем број на стандардни совет форми, вклучувајќи точка лемење и линеарна лемење.5.Сопствени совети прилагодени на клиентот спецификации може да биде дизајниран и изграден во множители на 106.Се применува за Лемење станица.Забелешки за безбедноста и здравјето на : 1...

2017 най-евтината SMT производствена линия Чип Mounting Machine TVM802B Произведено в Китай с камера и 46 фидерами

BGN 6880.00

Изберете и Место Машина TVM802 B Со 46 задолжени за хранење телињаТехнички Paramater : СпецификацииВерзијаTVM802 BПрименливи PCB20mm*20mm330mm*270mmXY движат во опсег395*445mmСместување главата квалитет15mmМонтажа способност5500 компонента на часТочност, монтажа,±0.025 mmПрименливи компоненти0402,0606,0805,sop8 ..QFN / BGAКомпоненти снабдување конфигурацијаЛента реално,најголемиот дел пакет(IC)Лента ширина8мм, 12mm, 16mmЗадолжени за хранење телиња46Машина димензијаL980*W655*H330mmВизуелно камерата2 HD CCD КамераВизуелен систем(долу)Automatic го признае fiducial маркаВизуелен систем(до)Automatic го признае компоненти и прилагодувањеВакуум пумпа за квалитет3 cacuum пумпа (една позитивна,две негативни)НапојувањеAC220 V или AC110 VМоќност150 W Тежина G...

40pcs SG51 консумативи съвет електроди газово пръстен бакелитовый щит чаша за 60A инвертор DC Въздушно-плазмено рязане SG51 газ нож / пистолет

BGN 30.00 42.91

1.30 компјутери потрошен материјал на плазма машина пакет, вклучувајќи ги следниве : 10 компјутери SG51 СОВЕТ Дијаметар:1.3 MM10 компјутери SG51 ELECTRODE10 компјутери SG51 Гас прстен10 компјутери SG51 Shield чашиСет 1 : 10 компјутери SG51 Електроди+10 компјутери SG51 СОВЕТИ+10pcs SG51 Bakelite Чаши Сет 2 : 10 компјутери SG51 Електроди+10 компјутери SG51 СОВЕТИ+10pcs SG51 Procelain Чаши2.Овој потрошен материјал се погодни за SG51 и cut40 LG40 cut60 плазма машина за сечење факел се користи;Номинална заварување на струјата : 60 AМакс Сечење дебелина : 16 MM3.Повеќе слика за совети и electrode на плазма машина за сечење факел SG51 како следи : Сите пакети на Бразил, треба CPF број од DHL / UPS / Федекс / ЕМС...

Висококачествена алуминиева ръчно поялната помпа вакуумна поялната издънка за разпояване съединения / PC-платки и компоненти

BGN 3.00 3.31

Висок Квалитет на Алуминиум Рака Управувана Desoldering Вакуум Пумпа за Лемење Морон за Desoldering Врски / PC Одбори и КомпонентиКарактеристики : На внатрешните пролет со назад повлече дизајн, се создаде инстант вшмукување...

5 бр./компл. чиста мед 900M - T поялник съвет безоловен за Hakko поялната поялната станция

BGN 3.00 3.82

Бакар лемење совети се погодни за пониска температура лемење Постојат 5 форми на лемење совети во овој сет и можете да изберете соодветна една за различни лемење потреби, на пример, обликот б сите круг тип кој може да се користи од која било насока и е лесно да се одржи на било која позиција, можно е да лемење било која површина од мали до големи; и обликот к тип има облик како нож и е способен за лемење со примена на совет на 3 начини : линија, лицето и точка, тоа се користи за лемење на закосени терени, корекција на премостување и влечете за лемење...

2kg 2x0. 2mm Бессвинцовая заваръчен тел слънчеви панели, 2mm Слънчева Закладочная тел, 2x0. 2mm PV лента тел, заваряване материал слънчеви батерии

BGN 158.40

2 KG 2x0.2mm Доведе Слободни Соларни Ќелии Заварување Жица, 2mm Соларни Tabbing Жица, 2x0.2mm PV Лента Жица, Соларни Ќелии Заварување МатеријалОва е UNCUTTED TABBING ЖИЦА, ЌЕ БИДАТ СПАКУВАНИ КАКО РОЛНАДимензија : 2x0.2mmВкупна Должина : 1, 2kgs 2x0.2mm се 590meters / 24228 инчен / 1936 година нозе2, 2kgs 2x0.15mm се 780 метри / 30708 инчен / 2560 нозе3, 2kgs 1.8x0.16mm се 820 метри / 32283 инчен / 2690 нозе4, 2kgs 1.6x0.2mm се 735 метри / 28937 инчен / 2411 нозе5, 2kgs 1.6x0.15mm се 980 метри / 35580 инчен / 3215 нозеСлој Компонента : Sn 98%, Ag 2%База Материјал : кислородбесплатни бакар ( TU1 или CAD110 или UNS C11000)Лемење Калај Точка На Топење : 217°CТехничките Карактеристики на заинтересираните страни од овој производElectrolytic рамен бакарна жица на висока чистота 99.95%, мазна, брилијантен, чистење...

Безплатна доставка за 24 КОМПЮТЪР плазмено пилотна рязане консумативи за SG-55 AG-60 консумативи машини

BGN 33.00 37.12

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 24 PK Плазма Пилот Сечење Потрошен за СЕКРЕТАР55 AG60 потрошен материјал машина24 парчиња потрошен материјал за 60 A плазма Пилот машина за сечење.Потрошен материјал може да работи со факели СЕКРЕТАР55 ,AG60 и WSD60 за НАМАЛУВАЊЕ на60,LGK60 плазма Пилот сечење машини.Овие 24 потрошен материјал вклучуваат : • 10 парчиња совети• 10 парчиња електроди• 2 парчиња Керамички чаши штит• 2 парчиња Spacer Упатство

високо качество на 10 бр. /лот безоловен припой на върха на желязо 900M-T-4C за 936 909 852D поялната поялната станция

BGN 15.00 15.98

Пакетот Вклучува : 900 MТ4 C*10 PCS Материјал : кислородfree) бакарна Висок квалитет на водислободен глава се Применуваат за 936 937 967 969 заварување станицаЗа Senting1 : не грижете се за нашите испорака брзина, нашата продавница производи имаат инвентар! Откако ќе поставите цел, ќе организираме пратката во времето!2 : Можете да го изберете вашиот сопствен начин на логистика!Ако не имаат посебни барања, ние може да избере најбрз начин мислиме дека логистика испорака!3 : Пред пратката, ние ќе ги провери вашата адреса, доколку вашата адреса припаѓа на оддалечена област, Ние ќе добиете во контакт со вас!4 : Нашите производи не се вклучени во цената на царинските давачки и далечински испорака трошоциАко треба да се консултира производ, ве молиме кликнете на плик да го испратите порака директно! Ние ќе ви одговори на вашето прашање како е можно поскоро...

Добра 1pc 10cc Игла във формата на Xg-z40 поялната паста Flux Sn63/Pb37 25-45um спринцовка за ремонт на мобилни телефони, Компютърни услуги промишленост

BGN 11.00 22.27

Опис : Квалитетот на лемење паста, одлична мокрење, висока сигурност.Може ефикасно да се спречи колапс на печатење и загрејте,Капи траен, лесно да се исуши, леплива време за повеќе од 48 часа.Безбоен транспарентен, не влијае на тест, финочистење и чистење перформанси.Производи мокрење, антисува и силна, долг рок на траење на собна температураПогоден заАдаптира на мобилен телефон на поправка индустрија, компјутер, дигитален услужни индустрии,Висока прецизност коло лемење SMT, BGA лемење процеси, итн.Спецификација на производотТип : XGz40Легури : Sn63 / Pb37Microns : 2545umТежина : 35gПакет се вклучени1 X лемење паста1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

4 глави SMT460 Max 9000 CPH с камера автоматизирана линия LED Smt Machine Assembly ПХБ Machine Assembly

BGN 9920.00

Работа со видео : www.youtube.com / watch?v=Ogxh Mpkzvd A&list=PLYMhrd K38j9v Nnjc Df GYz XV_y7 FTMIj D Опис на Производот Десктоп SMT Изберете и Место Машина , SMT460 , 0402,0805,0603,5050, BGA, Предводена MounterМаксимална коло област : 505*412 mm Максимално движење спектар на X и Y оските : 509*619 mm Максимално движење спектар на Z оската : 20 мм Максимална монтажа го оценувате : 9,000 КОМПЈУТЕРИ / час Просек монтажа го оценувате : 7,000 КОМПЈУТЕРИ / час прецизноста на Позиционирањето : 0.01 mm Визуелниот опсег на вшмукување млазницата : 5 mm Напојување : 220 V / 110 V, 50 Hz Компримиран воздух : 0.50.7 Mpa Максимална моќност : 350 W Појастип фидер : 8, 12, 16, 24 мм Визуелна се прикаже : 17 инчи боја HD дисплеј Производ тежина : 265 KG / 400 KG Опсег на примена : adaptive 0402, 0603, 0805, 1206, диоди,triode, SOT, итн максимална чип големина : 40*40 mm минимум pin проред : 0.5 mm Количество задолжени за хранење телиња : 44 КОМПЈУТЕРИ Сервис на моторни : Panasonic серво мотор Тежина 265 Димензија : 1035*990*694mm1.Datails2.Високо Прецизен JUKI Универзална Млазницата+4 Сместување Глава4.Доаѓаат со Компјутер + Монитор + Тастатура и Глушец5.44 задолжени за хранење телиња (Поддршка Цевка +IC Фах)6.Поддршка Група на IC Коцки (Случајна комбинација на шест различни чипови)7.Поддршка Задолжени За Хранење Телиња Со Палети Чипови8.Увезени Го Исклучите Електромагнетниот Вентил9.Прецизни Сребро Линеарна Упатство10.Пакет

5 / бр JY Black King ESD безоловен поялник комплект 936 поялната станция 900M-T-B / I/K/3C/2.4 D за Hakko Saike 936 852 909D 8586

BGN 11.62

Опис : 14 парчиња од железо совети за полнење,во собата ЗА : 900 M.933.376.913.951,898 D,852 D+ Одговара за Hakko atten брз и други бренд железо станица.900 MT B / I / К / 3 C / 2.4 D

50 г колофон флюс за запояване паста спойка ефективна заваряване лубрикант за облекчаване на спойка овлажняване агент крем за телефон ПХБ обучение

BGN 3.00 3.82

Животната Средина Колофон Лемење Флукс Паста Лемење Ефикасна Заварување Маснотии Олесни Лемење Мокрење АгентКарактеристики : Колофон флукс се користи за да се олесни лемење.Тоа кожата и го спречува метал оксидација, што овозможува лемење да се создаде силна, долготрајна механичка и електрична обврзници.Тоа, исто така делува како мокрење агент, зголемување на протокот на лемење и ефикасноста на лемење процес.Совршен за мобилни телефони, PC картички и други софистицирани електронски чипниво флукс заварување.Најдобри буџет за да ги задоволат вашите побарувачката.Описи : Некиселина, нетоксични и оловослободни.Долготрајни заварување паста.Доаѓа во пластична кутија.Лесен за носење, лесно да се користи.Спецификации : Боја : ЖолтаКутија Големина : 6cm x 6cm x 2,2 смПакетот Вклучува : 1 x Заварување МаснотииAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13cm грешка поради прирачник за мерење и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.Бојата на реалните предмети може малку да се разликуваат од горенаведените слики се должи на различни компјутерски екран, ви благодариме за вашето разбирање.

Гореща Стоманена Тел Гъба Топка Заваряване, Запояване Поялник Съвет За Пречистване, Почистване На 0224

BGN 1.00 1.71

Опис : Лемен Лемење Железо Совет Почиста Челик Жица за Чистење Сунѓерот Топката Ова НАЈДОБРО Железо Лемење Главата Cleaning Tool е многу функционална за лемење главата...

1бр T12-KU електронен поялник съвети поялната станция поялник съвети поялник за HAKKO FX-951 / FX-952/FX-950

BGN 7.06

Карактеристики : Овој Совет е Обложено со Оловослободен Лемење Многу Фини Совет Крајот го прави лесен за Лемење Модел : T12KU Боја : Сребро Излезен напон : 24 V Max моќност : 70 W Температура опсег : 0~ 480° C Пакетот вклучува : 1 x T12KU Лемење Совет

KNOKOO DN-24GAV17-EZ20 (DCN-24BCV1) поялник съвети дължина-101 мм черен хром спойка съвети за запояване на робот

BGN 72.00

СпецификацијаБрој на модел : DCN24 BCV1Предност : до 300 степен centigrade во 6 секундиМатеријал : бакарЛемење совети : заврши Аполон Seiko серија советиApllication : За сите Аполон Seiko лемење роботЛемење серија : DCS серија / DCM серија / DCN Серија / TM Серија / TS серијаПакување Детална : Картон пакувањеAnswer : ___________________________ Note : сопственинаправи услуга достапна КарактеристикиЗаврши серијата на Аполон Seiko лемење совети на располагање.Сигурен квалитет со конкурентна цена.Убав пакет дизајнПопуларна со нашите клиенти дома и во странствоДоволно акции...