• Ново
5 бр./компл. чиста мед 900M - T поялник съвет безоловен за Hakko поялната поялната станция

5 бр./компл. чиста мед 900M - T поялник съвет безоловен за Hakko поялната поялната станция

BGN 3.00
BGN 3.54
-15 %
В магазина

Брой продукти

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет Опис : Бакар лемење совети се погодни за пониска температура лемење. Постојат 5 форми на лемење совети во овој сет и можете да изберете соодветна една за различни лемење потреби, на пример, обликот б сите круг тип кој може да се користи од која било насока и е лесно да се одржи на било која позиција, можно е да лемење било која површина од мали до големи; и обликот к тип има облик како нож и е способен за лемење со примена на совет на 3 начини : линија, лицето и точка, тоа се користи за лемење на закосени терени, корекција на премостување и влечете за лемење. Добие овој сет на совети и направете ја вашата лемење ја олеснуваат работата. Карактеристики : Овие совети се направени од бакар и не electroplated, лесно да се калај и diamagnetic, погоден за пониска температура лемење. Постојат вкупно 5 форми на лемење совети во овој сет и можете да изберете соодветна една за различни лемење потреби. Не го оставајте вашиот железо работи за часови и часови ако не го користите. Ова може да се направи совет добие црна оксид капак. Обидете се да тин на совет како тоа загрева. Ако го оставиме тоа на премногу долг или да ја стартувате тоа премногу жешка тоа ќе изгори надвор лемење и да одат црна повторно. Овие лемење совети се погодни за 936, 937, 938, 969, 8586, 852 D станици за лемење. Карактеристики : Материјал : Бакар Тип : Lead-free Температура Опсег : 200-480℃ Облик : 900 M-Т-3 C, 900 M-Т-СК, 900 M-T-Б, 900 M-Т-К, 900 M-T-I Погоден за : 936, 937, 938, 969, 8586, 852 D лемење станица Количина : 5 Компјутери/1 Сет
Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да понуда Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакетот Вклучува : 5 Компјутери x Лемење СоветиПодробности

търговска марка:
BENGU
is_customized:
NO
Номер На Модела:
517А1А30987

Те също купуват с този продукт

Обзавеждане на индустриалната сигурност, противогаз, защитен филтър маски за лице, газова респиратор

BGN 10.00 10.77

Индустриска безбедност опрема, Гас Маска, Лицето Маска за заштита филтер, Гас РеспираторнитеОвој гас маска е квалитет индустриски хемиски респираторните за автомобилската и индустриски сликарство и органски vapors на ниска токсичност...

Високо качество на Handif Apollo Seiko спойка съвет DCS-20PCV2 24PCV2 30PCV2

BGN 204.80

Handif Аполон Seiko Лемење СоветDCS20 PCV2 24 PCV2 30 PCV2Опис На ПроизводотФункција : 1.Бакар лемење железо совет е со висок квалитет совет desinged за користење на автоматизиран лемење.2.Slivery или црн хром позлатен на располагање.3.Лемење "конзервирани област" на совети pated со оловослободен лемење.4.Достапни во голем број на стандардни совет форми, вклучувајќи точка лемење и линеарна лемење.5.Сопствени совети прилагодени на клиентот спецификации може да биде дизајниран и изграден во множители на 106.Се применува за Лемење станица.Забелешки за безбедноста и здравјето на : 1...

Автоматично затемняющий заваряване филтър / заваряване маска (YXE-510G)ADF-510G

BGN 34.00 67.20

Опис На ПроизводотТехнички податоциКертриџ Големина110*90*9mmГледање Област96*39mmЛак Сензор2Светлината ДржаватаDIN4Сенка ДржаватаDIN4 / 913 Надвор ПроменливаМелење ФункцијаYESЧувствителностStepless Прилагодливи(Внатре)УВ / IR ЗаштитаДо Сенка DIN 16 на сите времињаПрефрлување Време1 / 30000ms( на Собна Температура)Доцнењето0.11.0 S(Внатре Stepless Прилагодливи)НапојувањеСоларни ќелии&Заменливи LiбатерииTIG ОценкаEnhancedОперативен Temp10° C~+60° CМаска МатеријалНајлон(ПА)Вкупната Тежина230gГаранција2 годиниОдобрениEN379 : 2009,EN175 : 1997;CE,ECS(1883 ГОДИНА)

Apollo drag запояване точков заваряване, запояване касета за ремонт на светодиоди

BGN 35.20

Аполон влечете лемење место заварување лемење кертриџ за поправка LED за Пакување & Испорака Испорака : 715 дена Плаќање : Банката, Westerun Union, Paypal Испорака : A.By Курир : 47 Работни дена од страна на специјална понуда B.By Воздух : 7 Работни дена во именува аеродромотC.By Море : 2025 Работни дена во именуваните портНајчесто поставувани ПРАШАЊАП : Може ли место примерок цел?A : се разбира, го поздравуваме за проверка на елементи, функционалноста, квалитетот и нашите услуги.П : Дали имате било какви MOQ граница?A : Да, MOQ на општата цел е 1 BUC.П : дали превозот за слободни?A : пратката надомест утврден со тежина и испорака метод.П : Која плаќањата се прифатливи?A : T / T, Paypal и Western Union, постои дополнителна 4.4% ракување полнење ако Paypal избран.П : Која превозот методи се на располагање?A : DHL, FEDEX, ТНТ, UPSот, EMS, ВОЗДУХОТ (од врата до врата).П : Како за олово време и за време на испорака од мојата цел?A : да Доведе време е обично 28 работни дена во зависност од цел количина; времето за испорака е нормално 35 дена, треба екстра 23 работни дена за оддалечените области.

2017 горещи продажба открит запалка 1300 градуса Факел Jet Пламък молив Бутан газ за многократно използване като гориво заваряване, запояване дръжка безплатна доставка

BGN 7.98

Карактеристики : Совршен за секојдневна употреба и активности на отворено како што кампување, риболов, лов, и така натаму...

Най-добре продаваният машина за запояване печатни платки висока инжекция машина за чипове BGA SMD компоненти с высокоточным накрайник JUKI и 44 фидерами

BGN 9920.00

Работа со видео : Со Convoyer Видео : https : / / www.youtube.com / watch?v=_kf P1a6_w NE&feature=youtu.be Опис на Производот Десктоп SMT Изберете и Место Машина , SMT460 , 0402,0805,0603,5050, BGA, Предводена MounterМаксимална коло област : 505*412 mm Максимално движење спектар на X и Y оските : 509*619 mm Максимално движење спектар на Z оската : 20 мм Максимална монтажа го оценувате : 9,000 КОМПЈУТЕРИ / час Просек монтажа го оценувате : 7,000 КОМПЈУТЕРИ / час прецизноста на Позиционирањето : 0.01 mm Визуелниот опсег на вшмукување млазницата : 5 mm Напојување : 220 V / 110 V, 50 Hz Компримиран воздух : 0.50.7 Mpa Максимална моќност : 350 W Појастип фидер : 8, 12, 16, 24 мм Визуелна се прикаже : 17 инчи боја HD дисплеј Производ тежина : 265 KG / 400 KG Опсег на примена : adaptive 0402, 0603, 0805, 1206, диоди,triode, SOT, итн максимална чип големина : 40*40 mm минимум pin проред : 0.5 mm Количество задолжени за хранење телиња : 44 КОМПЈУТЕРИ Сервис на моторни : Panasonic серво мотор Тежина 265 Димензија : 1035*990*694mm1.Datails2.Високо Прецизен JUKI Универзална Млазницата+4 Сместување Глава4.Доаѓаат со Компјутер + Монитор + Тастатура и Глушец5.44 задолжени за хранење телиња (Поддршка Цевка +IC Фах)6.Поддршка Група на IC Коцки (Случајна комбинација на шест различни чипови)7.Поддршка Задолжени За Хранење Телиња Со Палети Чипови8.Увезени Го Исклучите Електромагнетниот Вентил9.Прецизни Сребро Линеарна Упатство10.Пакет

63/37 1.0 mm 200g colophony жило заваряване калай олово промишлен спойка нова тел

BGN 9.00 10.13

100% сосема нов и висок квалитетМатеријал : КалајБоја : СребренаСпецификации : Trustable фабрички произведени, сосема нов63 / 37 колофон core лемењеФЛУКС 2.0%Точка на топење : 361°F / 183°CГолемина (Жица со дијаметар x Тежина) : 1.0 mm x 200gДобро solderability, изолација отпор, Без spattering и Некорозивен.Широко се користи во електротехника и електроника, лемење делови како коло, електронски уреди и други.Количина : 1 компјутер1 x Калај Олово Колофон Core Лемење на Жица '

2 /5 / 10шт 2.0 мм / 1.5 мм спойка фитил Отстраняване Распайка плитка тел спойка Отстраняване издънка на зъбен абсцес фитил, кабелна тел

BGN 4.00 4.50

Карактеристики : Desoldering плетенка со уникатен нечиста флукс.Чист кислородfree) бакарна жица.Спецификација : Должина : околу...

5 / 10шт 1M спойка фитил Отстраняване Распайка плитка тел издънка кабел флюс флюс за премахване на спойка издънка на зъбен абсцес фитил, кабелна тел

BGN 4.00 4.03

Карактеристики : Desoldering плетенка со уникатен нечиста флукс.OFC жица.Спецификација : Ширина : 2 mmДолжина : 1mТежина : околу...

Гореща продажба на машина за избора и местата SMD бърза Led извършване на машина сигурна линия за SMT (0402,0606,0805, SOP8 ...QFN)

BGN 6720.00

Изберете и Место Машина TVM802 BТехнички Paramater : СпецификацииВерзијаTVM802 BПрименливи PCB20mm*20mm270mm*350mmXY движат во опсег395*445mmСместување главата квалитет15mmМонтажа способност5500 компонента на часТочност, монтажа,±0.025 mmПрименливи компоненти0402,0606,0805,sop8 ..QFN / BGAКомпоненти снабдување конфигурацијаЛента реално,најголемиот дел пакет(IC)Лента ширина8мм, 12mm, 16mmЗадолжени за хранење телиња46Машина димензијаL980*W655*H330mmВизуелно камерата2 HD CCD КамераВизуелен систем(долу)Automatic го признае fiducial маркаВизуелен систем(до)Automatic го признае компоненти и прилагодувањеВакуум пумпа за квалитет3 cacuum пумпа (една позитивна,две негативни)НапојувањеAC220 V или AC110 VМоќност150 W Тежина G...

SMT SMD печатни платки поялната паста лепило лепило течен диспенсер + 50шт дозирующая игла заваръчни флюси за заваръчни инструменти

BGN 4.00 4.83

Карактеристики : Тап крајот совет 14 GA30 GA, целосно 50pcs. Сосема нов и висок квалитет. Тоа е важен дел од диспензерот процес на селекција. Тоа е крајната точка на излез и игра важна улога воконтрола на депозит. Избор треба да бидат внимателно земени во предвид во однос на материјалоти вид на депозит е потребно.Answer : ___________________________ Note : 1.Нестерилни и не е за медицинска употреба.2.За индустриска употреба.Пакетот вклучува : Дел Нема Опис ID OD Боја Должина(инчи) КоличинаBL14050 14 GA Тапи Крајот Совет 1.55 2.1 Маслиново 0.5 5pcsBL15050 15 GA Тапи Крајот Совет 1.36 1.8 Килибар 0.5 5pcsBL18050 18 GA Тапи Крајот Совет 0.84 1.27 Зелена 0.5 5pcsBL20050 20 GA Тапи Крајот Совет 0.6 0.92 Розова 0.5 5pcsBL21050 21 GA Тапи Крајот Совет 0.51 0.82 Пурпурна 0.5 5pcsBL22050 22 GA Тапи Крајот Совет 0.41 0.72 Сина 0.5 5pcsBL23050 23 GA Тапи Крајот Совет 0.34 0.64 Портокал 0.5 5pcsBL25050 25 GA Тапи Крајот Совет 0.26 0.52 Црвено 0.5 5pcsBL27050 27 GA Тапи Крајот Совет 0.21 0.42 Јасно 0.5 5pcsBL30050 30 GA Тапи Крајот Совет 0.16 0.31 Лаванда 0.5 5pcs10 CC дипломирал шприц со клипот 3pcsБарел совет капа 3pcs

1бр T12-I поялник съвет серия T12 запояване жилото за Hakko поялната поялната станция FX-951 FX-952 регулатор на температурата

BGN 7.74

Лемење Железо Совети T12 Серија За Hakko Лемење Rework Станица FX951 FX952Примена : За HAKKO FX950, FX951, FX952, FM202, FM203, FM204, FM206, FM2028, FM2027или Други Matchable Лемење Станици Или Лемење Железо се Справи.Спецификација : Температурата се Прилагоди Опсег : 200450 centidegreeMax...

5 мм кръгъл ъгъл 30 градуса трубчатое дюза / заваряване съвет / устата за плоски заварчици, горещ въздух пистолет, топлинни пушки /заваръчни аксесоари

BGN 26.88

5mm круг 30 степени агол тубуларна млазницата / заварување совет / устата за platic заварувачи,топол воздушен пиштол,топлина пиштоли / заварување додатоциМатеријал : 316 L не ' Рѓосувачки Челик( 18 Cr12 Ni2.5 Mo >5 Ti>C%)Карактеристики : 1.Нов и висок квалитет2.Удобен и практичен3.парична казна изработкаЗа најголемиот дел на нарачки, ве молиме контактирајте со нас за dissccount !Настава спецификации : ТоплоВоздух Заварување се користи за полипропилен, полиетилен, ПВЦ и поликарбонат.На заварување род мора да бидат од ист материјал.Осигурете се дека брзина заварување млазницата се чисти со sharpcutting рабови.На делови за да биде заварени мора да биде поддржан во место и блокирани за да се обезбеди воздух не може да избега преку жица.На заварување млазницата треба да се одржи така што воздухот слот е паралелно со жица за да се заварени...

DCN-08D 10Г 13D 16D Handif Apollo Seiko поялник

BGN 201.60

DCN08 D 10 D 13 D 16 D Handif Аполон Seiko Лемење СоветОпис На ПроизводотФункција : 1.Бакар лемење железо совет е со висок квалитет совет desinged за користење на автоматизиран лемење.2.Slivery или црн хром позлатен на располагање.3.Лемење "конзервирани област" на совети pated со оловослободен лемење.4.Достапни во голем број на стандардни совет форми, вклучувајќи точка лемење и линеарна лемење.5.Сопствени совети прилагодени на клиентот спецификации може да биде дизајниран и изграден во множители на 106.Се применува за Лемење станица.Забелешки за безбедноста и здравјето на : 1...