• Ново
24V 50W 5 Pin Female Plug Hand Piece Solder Желязната дръжка за станция с един удар факел

24V 50W 5 Pin Female Plug Hand Piece Solder Желязната дръжка за станция с един удар факел

BGN 5.87
В магазина

Брой продукти


Име на производ : Лемен Железната Рачка;Поврзете Тип : 5 Pin Женски Приклучок;Потрошувачка на Енергија : 50 W
Влезен Напон : 24 V;Справи се со Димензии : 23 x 2.4 cm/ 9.1" x 0.94"(L*D)
Поврзување Глава Дијаметар : 1.3 см/ 0.51";Должина на Кабел : 60cm/ 23.6"
Материјал : Пластика, Гума, Метал;Боја : Црна
Тежина : 74g
Мека удобност зафат молив железо се справи.
5 дупки интерфејс, светлината се справи со дизајн и удобно допир, брзиот температура се зголеми, убаво заварување, трајни употреба.
5 Pin женски приклучок поврзете тип.
Може да се користи во dofferent електрично заварување алатка за некоја рачка.
Забелешка : ве Молиме обрнете внимание на напон пред да нарачате да бидете сигурни дека овој објект може да работи успешно во вашата област.
Пакет Содржина : 1 x Лемење Железната Рачка
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Подробности

търговска марка:
ДЖЕЙКЕМИЙ
Тип:
заваръчен записващо устройство

Те също купуват с този продукт

Настолна печатна платка Pick and Place Machine, SMT LED Machine TVM802A, 27 хранилки и система за визия,възможност за монтаж на 5000ШТ

BGN 5280.00

SMT Изберете и Место Машина TVM802 AВидео : https : / / www.youtube.com / channel / UCHg2 VCSol Cu Fe YLKx XAp9 PAТехнички Paramater : СпецификацииВерзијаTVM802 AПрименливи PCB20mm*20mm~400mm*360mmXY оска движат во опсег425*550mmZ оската движат во опсег15mmСместување главата количина2Монтажа способност5000 CPH(Со камера) / 7000 CPH(Без камера)Точност, монтажа,±0.025 mmПрименливи компоненти04025050,СОП,QFN,IC, BGAЛента ширина8мм, 12mm, 16mmЗадолжени за хранење телиња27(8мм=21,12 mm=3,16 mm=2,најголемиот Дел IC=1)Вакуум пумпа1592 KPA (Mute вид пумпа)Вакуум пумпа количина3 вакуум пумпа(Една позитивна, две негативни)Напојување220 v ,50 hz(Конвертибилна да 110 V)Просечна работна сила100wТежинаG...

Високо качество на Handif Apollo Seiko спойка съвет DCS-20PCV2 24PCV2 30PCV2

BGN 204.80

Handif Аполон Seiko Лемење СоветDCS20 PCV2 24 PCV2 30 PCV2Опис На ПроизводотФункција : 1.Бакар лемење железо совет е со висок квалитет совет desinged за користење на автоматизиран лемење.2.Slivery или црн хром позлатен на располагање.3.Лемење "конзервирани област" на совети pated со оловослободен лемење.4.Достапни во голем број на стандардни совет форми, вклучувајќи точка лемење и линеарна лемење.5.Сопствени совети прилагодени на клиентот спецификации може да биде дизајниран и изграден во множители на 106.Се применува за Лемење станица.Забелешки за безбедноста и здравјето на : 1...

Най-ниската цена SMD Pick and Place Machine TVM802A за малка производствена линия за SMT,високоскоростни печатни платки с SMD компоненти

BGN 5280.00

SMT Изберете и Место Машина TVM802 AВидео : https : / / www.youtube.com / channel / UCHg2 VCSol Cu Fe YLKx XAp9 PAТехнички Paramater : СпецификацииВерзијаTVM802 AПрименливи PCB20mm*20mm~400mm*360mmXY оска движат во опсег425*550mmZ оската движат во опсег15mmСместување главата количина2Монтажа способност5000 CPH(Со камера) / 7000 CPH(Без камера)Точност, монтажа,±0.025 mmПрименливи компоненти04025050,СОП,QFN,IC, BGAЛента ширина8мм, 12mm, 16mmЗадолжени за хранење телиња27(8мм=21,12 mm=3,16 mm=2,најголемиот Дел IC=1)Вакуум пумпа1592 KPA (Mute вид пумпа)Вакуум пумпа количина3 вакуум пумпа(Една позитивна, две негативни)Напојување220 v ,50 hz(Конвертибилна да 110 V)Просечна работна сила100wТежинаG...

Лесна работа тенис на избор на ПХБ и машина места Полноавтоматическая SMD LED събиране на машината TVM802B (0402,0606,0805, SOP8 ...QFN)

BGN 6720.00

Изберете и Место Машина TVM802 B Со 46 задолжени за хранење телињаТехнички Paramater : СпецификацииВерзијаTVM802 BПрименливи PCB20mm*20mm330mm*270mmXY движат во опсег395*445mmСместување главата квалитет15mmМонтажа способност5500 компонента на часТочност, монтажа,±0.025 mmПрименливи компоненти0402,0606,0805,sop8 ..QFN / BGAКомпоненти снабдување конфигурацијаЛента реално,најголемиот дел пакет(IC)Лента ширина8мм, 12mm, 16mmЗадолжени за хранење телиња46Машина димензијаL980*W655*H330mmВизуелно камерата2 HD CCD КамераВизуелен систем(долу)Automatic го признае fiducial маркаВизуелен систем(до)Automatic го признае компоненти и прилагодувањеВакуум пумпа за квалитет3 cacuum пумпа (една позитивна,две негативни)НапојувањеAC220 V или AC110 VМоќност150 W Тежина G...

Електроди 25шт + уши 25шт 30-40A 0.9 мм PT-60 PT-40 IPT-60 IPT-40 задната засяга плазмена горелка Consuambles НЕ HF пилотна Дъга

BGN 60.00 63.46

ПТ60 PT40 IPT60 IPT40 Електроди 25pcs + Совети 25pcs 3040 A 0.9 милиметри Назад Впечатлива Плазма Факел ConsuamblesПакување Листа : Electrode 25pcsСовети за 0.9 милиметри 25pcs

Обзавеждане на индустриалната сигурност, противогаз, защитен филтър маски за лице, газова респиратор

BGN 10.00 10.77

Индустриска безбедност опрема, Гас Маска, Лицето Маска за заштита филтер, Гас РеспираторнитеОвој гас маска е квалитет индустриски хемиски респираторните за автомобилската и индустриски сликарство и органски vapors на ниска токсичност...

2018 Достъпна автоматична машина за избора и местата с най-добра цена, машина с ниска цена

BGN 25280.00

8 Глави SMT880 Изберете и Место на Машина Со Водич Завртка и Серво Мотор1.Детали2 Технички ПараметарСпецификација Број на задолжени за хранење телиња 80 Број на IC фах 8 Број на камери 10 Број на глави 8 Просечна моќност 1000 W Автоматско одбор е Трифаза песна Водич Завртка водич Максимална монтажа брзина 15000 Компјутери / h Просек монтажа на брзината на вистинските монтажа отпор 12000 Компјутери / h Максимална патување обем во Z оската 20mm Максимална коло област 500×455mm прецизност на Позиционирање 0.01 mm баферот спектар на вшмукување млазницата 4.5 мм Тежина 600 KG Димензија 142013701350mm Напојување 110 V / 220 V, 50 / 60 Hz Компримиран воздух 0.50.6 Mpa Вози мотор Panasonic серво мотор Движење диск систем на Panasonic highspeed DSP вози Признавање режим Истовремено признавање на осум глави Вакуум извор на вшмукување млазницата Високабрзина наисклучување на вакуум генератор со вакуум прекинувач Оперативен систем Целосна автоматска чип mounter оперативен систем оперативен систем...

2017 високо качество на газова горелка огнехвъргачката Бутан на горелката за автоматично запалване на къмпинг заваряване барбекю на открито пътуване пламък пистол?

BGN 17.86

Висок Квалитет на Гас Факел Flamethrower Бутан Режач Автоматско Палење Кампување Заварување СКАРА на Отворено Патување Пламен Пиштол Главни Карактеристики : Овој мултифункционални пламен пиштол е широко се користат во домот или во работилница, како caming готвење, спојување и заварување. Вграден пиштол тип piezo палење. Ергономски дизајн за удобно држење во рака. Безбеден и лесен за употреба, компактен и пренослив. Пламен температура : 1300 степен centigrade(Прилагодливи).Answer : ___________________________ Note : Само пламен пиштол за продажба, на гас не е вклучена...

19шт заваръчен горелка дюза част от комплект коническое дюза ръкав прът набор от инструменти за Binzel 15AK заварчик аксесоари

BGN 19.00 24.00

19pcs Заварување Факел Млазницата Дел Комплет Конусна Млазницата Ракав Род Алатка во Собата За Binzel 15 AK Заварчик Додатоци Спецификации : Име : Заварување Факел Дел КолекцииМодел : 582828Материјал : bakelite / челик / бакар / месингБоја : жолта / сребрена / црнаПогодни за : Binzel 15 AKГолемина : 100x16mm / 23x5mm / 18x14mm / 42x7mm / 53x12mmКарактеристики : 100% Сосема нов и висок квалитет.Electrode клип за бакар материјал, многу мала количина на нечистотии, особенофосфор, арсен, алуминиум, итн., голема мера ќе се намали бакар спроводливост. Има одлична топлинска спроводливост, еластичност и отпорност на корозија.Пакетот вклучува : 10x0.8мм Проводници млазницата4x Заварување факел млазницата2x Изолациони ракав2x Поврзување прачка1x Други алатка1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

40pcs SG51 консумативи съвет електроди газово пръстен бакелитовый щит чаша за 60A инвертор DC Въздушно-плазмено рязане SG51 газ нож / пистолет

BGN 30.00 42.91

1.30 компјутери потрошен материјал на плазма машина пакет, вклучувајќи ги следниве : 10 компјутери SG51 СОВЕТ Дијаметар:1.3 MM10 компјутери SG51 ELECTRODE10 компјутери SG51 Гас прстен10 компјутери SG51 Shield чашиСет 1 : 10 компјутери SG51 Електроди+10 компјутери SG51 СОВЕТИ+10pcs SG51 Bakelite Чаши Сет 2 : 10 компјутери SG51 Електроди+10 компјутери SG51 СОВЕТИ+10pcs SG51 Procelain Чаши2.Овој потрошен материјал се погодни за SG51 и cut40 LG40 cut60 плазма машина за сечење факел се користи;Номинална заварување на струјата : 60 AМакс Сечење дебелина : 16 MM3.Повеќе слика за совети и electrode на плазма машина за сечење факел SG51 како следи : Сите пакети на Бразил, треба CPF број од DHL / UPS / Федекс / ЕМС...

LED Strip Desktop TVM802B Visual Pick and Place SMT Machine

BGN 6720.00

Изберете и Место Машина TVM802 B Со 46 задолжени за хранење телињаТехнички Paramater : СпецификацииВерзијаTVM802 BПрименливи PCB20mm*20mm330mm*270mmXY движат во опсег395*445mmСместување главата квалитет15mmМонтажа способност5500 компонента на часТочност, монтажа,±0.025 mmПрименливи компоненти0402,0606,0805,sop8 ..QFN / BGAКомпоненти снабдување конфигурацијаЛента реално,најголемиот дел пакет(IC)Лента ширина8мм, 12mm, 16mmЗадолжени за хранење телиња46Машина димензијаL980*W655*H330mmВизуелно камерата2 HD CCD КамераВизуелен систем(долу)Automatic го признае fiducial маркаВизуелен систем(до)Automatic го признае компоненти и прилагодувањеВакуум пумпа за квалитет3 cacuum пумпа (една позитивна,две негативни)НапојувањеAC220 V или AC110 VМоќност150 W Тежина G...

900M 4C чист Мед съвет паяльника Бессвинцовое заваръчно жилото за Hakko 936 FX-888D Saike 909D 852D+ поялната станция

BGN 2.22

Спецификации : Тип : 900 MseriesТемпературата опсег : 200 целзиусови степени целзиусови степени 480Должина : Околу 40mmДијаметар : За 6mmПогодни за : 936 / 937 / 938 / 969 / 936 A / 8586 топол воздух пиштол 852 D железо топол воздух пиштолAnswer : ___________________________ Note : Чист бакар железо главата за бакар материјал, по било позлата, калај,магнет, но не и анти кислород способност, лесно оксидација за во слабо магнетнозаварување барања.Пакетот вклучува : 1 x 900 MТ4 C

10шт алуминиева заваръчна прът Сребърен низкотемпературный метален поялник запояване прът 2. 4mmx450mm

BGN 4.00 6.19

BI0003031Спецификација : Бренд новиБоја : СребренаДијаметар : 2.4 mmДолжина : 450 мм / 17.7"Материјал : Алуминиум магнезиумТопење температура : за илиПримена : Алуминиум и алуминиумски легури заварување, лемењеОдлична отпорност на корозија.Се минимизира родител материјал нарушување во текот на заварување.Апликации вклучуваат камион кревети, утовар рампи, доковите, дијамант плоча, наводнување цевки, моторот блокови, пренос домување, итн.Пакет Се Вклучени : 10 Pcs x Прачки за ЗаварувањеЗабелешка :Ве молиме овозможи должина грешка поради прирачник за мерење...

Автоматично затемняющий заваряване филтър / заваряване маска (YXE-616G)ADF-616G

BGN 50.00 99.20

Опис На ПроизводотТехнички податоциКертриџ Големина110*90*9mmГледање Област100*45mmЛак Сензор4Светлината ДржаватаDIN4Сенка ДржаватаDIN4 / 913 Надвор ПроменливаМелење ФункцијаYESЧувствителностStepless Прилагодливи(Внатре)УВ / IR ЗаштитаДо Сенка DIN 16 на сите времињаПрефрлување Време1 / 30000ms( на Собна Температура)Доцнењето0.11.0 S(Внатре Stepless Прилагодливи)НапојувањеСоларни ќелии&Заменливи LiбатерииTIG ОценкаEnhancedОперативен Temp10° C~+60° CМаска МатеријалНајлон(ПА)Вкупната Тежина230gГаранција2 годиниОдобрениEN379 : 2009,EN175 : 1997;CE,ECS(1883 ГОДИНА)

Спестяване на време електронни led SMT машини китайското производство на ПХБ поялната машина 10 камери SMT Чип Mounter

BGN 25280.00

8 Глави SMT880 Изберете и Место на Машина Со Водич Завртка и Серво Мотор1.Детали2 Технички ПараметарСпецификација Број на задолжени за хранење телиња 80 Број на IC фах 8 Број на камери 10 Број на глави 8 Просечна моќност 1000 W Автоматско одбор е Трифаза песна Водич Завртка водич Максимална монтажа брзина 15000 Компјутери / h Просек монтажа на брзината на вистинските монтажа отпор 12000 Компјутери / h Максимална патување обем во Z оската 20mm Максимална коло област 500×455mm прецизност на Позиционирање 0.01 mm баферот спектар на вшмукување млазницата 4.5 мм Тежина 600 KG Димензија 142013701350mm Напојување 110 V / 220 V, 50 / 60 Hz Компримиран воздух 0.50.6 Mpa Вози мотор Panasonic серво мотор Движење диск систем на Panasonic highspeed DSP вози Признавање режим Истовремено признавање на осум глави Вакуум извор на вшмукување млазницата Високабрзина наисклучување на вакуум генератор со вакуум прекинувач Оперативен систем Целосна автоматска чип mounter оперативен систем оперативен систем...

6 камери Pick Place Machine / LED Production Machine/LED SMT Assembly Machine with Automatic Board Entering Function

BGN 9920.00

Работа со видео : www.youtube.com / watch?v=Ogxh Mpkzvd A&list=PLYMhrd K38j9v Nnjc Df GYz XV_y7 FTMIj D Опис на Производот Десктоп SMT Изберете и Место Машина , SMT460 , 0402,0805,0603,5050, BGA, Предводена MounterМаксимална коло област : 505*412 mm Максимално движење спектар на X и Y оските : 509*619 mm Максимално движење спектар на Z оската : 20 мм Максимална монтажа го оценувате : 9,000 КОМПЈУТЕРИ / час Просек монтажа го оценувате : 7,000 КОМПЈУТЕРИ / час прецизноста на Позиционирањето : 0.01 mm Визуелниот опсег на вшмукување млазницата : 5 mm Напојување : 220 V / 110 V, 50 Hz Компримиран воздух : 0.50.7 Mpa Максимална моќност : 350 W Појастип фидер : 8, 12, 16, 24 мм Визуелна се прикаже : 17 инчи боја HD дисплеј Производ тежина : 265 KG / 400 KG Опсег на примена : adaptive 0402, 0603, 0805, 1206, диоди,triode, SOT, итн максимална чип големина : 40*40 mm минимум pin проред : 0.5 mm Количество задолжени за хранење телиња : 44 КОМПЈУТЕРИ Сервис на моторни : Panasonic серво мотор Тежина 265 Димензија : 1035*990*694mm1.Datails2.Високо Прецизен JUKI Универзална Млазницата+4 Сместување Глава4.Доаѓаат со Компјутер + Монитор + Тастатура и Глушец5.44 задолжени за хранење телиња (Поддршка Цевка +IC Фах)6.Поддршка Група на IC Коцки (Случајна комбинација на шест различни чипови)7.Поддршка Задолжени За Хранење Телиња Со Палети Чипови8.Увезени Го Исклучите Електромагнетниот Вентил9.Прецизни Сребро Линеарна Упатство10.Пакет

Top Quality LED Pick and Place Machine печатна машина за печатни платки автоматична поточна линия с 27 фидерами и системата визия

BGN 5280.00

SMT Изберете и Место Машина TVM802 AВидео : https : / / www.youtube.com / channel / UCHg2 VCSol Cu Fe YLKx XAp9 PAТехнички Paramater : СпецификацииВерзијаTVM802 AПрименливи PCB20mm*20mm~400mm*360mmXY оска движат во опсег425*550mmZ оската движат во опсег15mmСместување главата количина2Монтажа способност5000 CPH(Со камера) / 7000 CPH(Без камера)Точност, монтажа,±0.025 mmПрименливи компоненти04025050,СОП,QFN,IC, BGAЛента ширина8мм, 12mm, 16mmЗадолжени за хранење телиња27(8мм=21,12 mm=3,16 mm=2,најголемиот Дел IC=1)Вакуум пумпа1592 KPA (Mute вид пумпа)Вакуум пумпа количина3 вакуум пумпа(Една позитивна, две негативни)Напојување220 v ,50 hz(Конвертибилна да 110 V)Просечна работна сила100wТежинаG...

Apollo drag запояване точков заваряване, запояване касета за ремонт на светодиоди

BGN 35.20

Аполон влечете лемење место заварување лемење кертриџ за поправка LED за Пакување & Испорака Испорака : 715 дена Плаќање : Банката, Westerun Union, Paypal Испорака : A.By Курир : 47 Работни дена од страна на специјална понуда B.By Воздух : 7 Работни дена во именува аеродромотC.By Море : 2025 Работни дена во именуваните портНајчесто поставувани ПРАШАЊАП : Може ли место примерок цел?A : се разбира, го поздравуваме за проверка на елементи, функционалноста, квалитетот и нашите услуги.П : Дали имате било какви MOQ граница?A : Да, MOQ на општата цел е 1 BUC.П : дали превозот за слободни?A : пратката надомест утврден со тежина и испорака метод.П : Која плаќањата се прифатливи?A : T / T, Paypal и Western Union, постои дополнителна 4.4% ракување полнење ако Paypal избран.П : Која превозот методи се на располагање?A : DHL, FEDEX, ТНТ, UPSот, EMS, ВОЗДУХОТ (од врата до врата).П : Како за олово време и за време на испорака од мојата цел?A : да Доведе време е обично 28 работни дена во зависност од цел количина; времето за испорака е нормално 35 дена, треба екстра 23 работни дена за оддалечените области.

Автоматично затемняющий заваряване филтър / заваряване маска (YXE-510G)ADF-510G

BGN 34.00 67.20

Опис На ПроизводотТехнички податоциКертриџ Големина110*90*9mmГледање Област96*39mmЛак Сензор2Светлината ДржаватаDIN4Сенка ДржаватаDIN4 / 913 Надвор ПроменливаМелење ФункцијаYESЧувствителностStepless Прилагодливи(Внатре)УВ / IR ЗаштитаДо Сенка DIN 16 на сите времињаПрефрлување Време1 / 30000ms( на Собна Температура)Доцнењето0.11.0 S(Внатре Stepless Прилагодливи)НапојувањеСоларни ќелии&Заменливи LiбатерииTIG ОценкаEnhancedОперативен Temp10° C~+60° CМаска МатеријалНајлон(ПА)Вкупната Тежина230gГаранција2 годиниОдобрениEN379 : 2009,EN175 : 1997;CE,ECS(1883 ГОДИНА)

5 мм кръгъл ъгъл 30 градуса трубчатое дюза / заваряване съвет / устата за плоски заварчици, горещ въздух пистолет, топлинни пушки /заваръчни аксесоари

BGN 26.88

5mm круг 30 степени агол тубуларна млазницата / заварување совет / устата за platic заварувачи,топол воздушен пиштол,топлина пиштоли / заварување додатоциМатеријал : 316 L не ' Рѓосувачки Челик( 18 Cr12 Ni2.5 Mo >5 Ti>C%)Карактеристики : 1.Нов и висок квалитет2.Удобен и практичен3.парична казна изработкаЗа најголемиот дел на нарачки, ве молиме контактирајте со нас за dissccount !Настава спецификации : ТоплоВоздух Заварување се користи за полипропилен, полиетилен, ПВЦ и поликарбонат.На заварување род мора да бидат од ист материјал.Осигурете се дека брзина заварување млазницата се чисти со sharpcutting рабови.На делови за да биде заварени мора да биде поддржан во место и блокирани за да се обезбеди воздух не може да избега преку жица.На заварување млазницата треба да се одржи така што воздухот слот е паралелно со жица за да се заварени...

2 елемента заваръчни машини аксесоари голям кратък газ обектива на камерата, за да WP9 WP20 TIG заваряване горелка / заваряване пистолет

BGN 13.00 18.00

1.0 ММ0.04 ИнченУп Бр 45 V0204 S Големи Stubby Гас Леќа1.6 ММ1 / 16 InchУп Бр 45 V116 S Големи Stubby Гас Леќа2.4 MM3 / 32 Inch Уп Бр ...