• Ново
Нов нос ринит, синузит терапия масажор на здравеопазването лазерна терапия инструмент

Нов нос ринит, синузит терапия масажор на здравеопазването лазерна терапия инструмент

BGN 207.00
BGN 296.00
-30 %
В магазина

Брой продукти


Нови Носот Ринитис Синузитис Терапија Massager Здравствена заштита Ласерска терапија инструмент
Примена Опсег : 1.Ринитис (алергиски ринитис,хроничен ринитис, atrophic ринитис, синузитис и turbinate хипертрофија) 2.Pharyngitis (акутна и хронична pharyngitis) 3.Otitis media 4.Одеднаш тинитус,глувоста
Терапевтски Принцип :
Ласерски Терапевтски Инструмент е развиена база на современи ласерски медицина и клиничката пракса. Таа донесува ниско ниво на ласерски со бранова должина на 650nm, преку посебните делови на зрачењето и користење на светлината зрачење на ласерски и бранова должина однос на промена на биолошки карактеристики и кора исклучите слој масти и холестерол завиткани во црвените крвни зрнца, да се подобри активност и кислород капацитет на носивост, како и deformability на клетки, и да се намали концентрацијата на средината молекули во крвта, подобрување на полите rheological својства и пониски триглицериди и холестерол, со цел ефикасно да се третира и да се спречи топлината и мозочните болести.
Функција и Перформанси :
1.Светлината квантна да влезат во capillary садови на носната слузница може да го намали крвниот вискозност, забрзување на крвта во промет во рамките на носната ткива. Подобрување на локалната крв кислородна сатурација, забрзување на апсорпцијата и метаболизам на носната ткиво на инфламаторни материи,се елиминираат и намалат носната опструкција предизвикани од нос оток.
2.Промовирање на лачење на lysozyme и phagocytes во рамките на носната слузница, подобрување на имунизација и стерилизација функција на носната слузница. И подобрување на носната антивирус/бактерии способност и анти-анафилаксија способност.
3.Забрзување на конвергенција на оштетените носната слузница, поправка на оштетените крвни capillary и да се спречи редовни nosebleed.
4.Да се забрза и да се подобри занишан на cilia на носната слузница. Подобрување на носната функција и зајакнување на детоксикација способност на носната слузница.
Карактеристики :
1.Само производ со шифра број за третман на ринитис е одобрен од страна на SFDA и точниот ефект.
2.Нема медицински или хемиски компоненти, без болка, оштетување или стимулација во текот на лекувањето.
3.Краток третман време, 15-20 рудници секое време.
4.Мал во големина, лесен за носење, Тоа е многу компактен и пренослив.
5.LCD екран и со лесно ракување копчиња.
6.Двете излез начини : Пулсот и Продолжува.
7.Pluggable ласерски жица, повеќе практичноста во употребата и полесно maintenanc
,

Подробности

Тип Елемент:
Масаж И Релакс
Материал:
КОРЕМНА ПРЕСА
Приложение:
Тяло
Размер:
Medium
Номер На Модела:
ГД02-Б
Приложение:
носа кухина
Дължина На Вълната На Лазера:
650 Нм
Лазерна среда:
GaA/As semiconducto
Изходна мощност на лазера powe:
≤5 Mw
Входно захранващо напрежение:
110-220V
Времеви Обхват:
15-45минутные ред за регулиране на
Температура На Околната Среда:
-20°C-40°C
Място на произход на стоките:
Китай (Континентален)
Материал:
Пластмаса
Размер:
SL-RL-W

Те също купуват с този продукт

Виетнам Червен Тигър балсам мазилка на болка пластири за лечение на хроничните болки в гърба лумбалния отдел на гръбначния стълб Болки медицински пластир масажор

BGN 4.00 7.23

16pcs Виетнам Црвено Тигар Гипс Болка Ослободување на Гипс Мускулите на Грбот Athritis Вирус Ревматизам Масажа на Телото Релаксација C076Пакет : 16 Pcs = 2 Вреќи × Црвено Тигар Balm Гипс (8 компјутери во 1 торба)Големина : 10*7.5 cmСпецификација : 16pcs / 2bag Полица Година : 2 годиниКраток ibntroduction на болка и на ослободување печБолка ослободување печ е формулиран со екстракти од вредност билки...

двойна ушния Vaccaria seed paste стикер акупунктура красота масаж загуба на тегло ухото натиснете семена е по-добре

BGN 22.32

Детали за производотдвојно семе Auricular Vaccaria семе уво залепи налепница акупунктура масажа губење тежина за контрола на апетитот уво притиснете семе Кора исклучено директно во лента стави на уво може да биде удобен и сигурен, и секогаш треба да притиснете на паста место, придонесуваат за подобрување на стимулирање на акупунктурата поени; време за користење 12 дена за да го замените лето, во зима 35 дена е соодветно; паста одмор за два дена.

5 двойки / опаковане. звяр и ухото клип електрод подводящие кабели кабелен габър 2,5 мм за електротерапия масажор десетки подводящих кабели

BGN 12.00 14.40

Градите и Уво клип Electrode Олово Жици Џек DC 2,5 mm Замена Кабли За Десетици Машини Се вклопат за повеќето преносни електротерапија единици,што се користи за да се поврзете на тековната од ДЕСЕТИЦИ уред...

10 двойки / Лот провеждане на влакна електрод коленете масажни десетки коленете с жак 2,5 мм подводящий тел кабел използването за масаж

BGN 197.00 232.00

Спецификација : Точка име : Electrode масажа kneepads Апликација:Центарот за Рехабилитација Материјал:Сребрени влакна+памук Големина:25*18*15cm Snap дупка : 3.5 mm Џек дупка на жица:2,5 mm Feactures : 1.100% нов бренд име, висок квалитет...

30 двойки(60шт) Гореща продажба на висококачествен устранимый кръпка гел за очи против -- бръчки колаген хидрогел

BGN 20.78

30pairs(60pcs) Топла продажба на висок квалитет на расположливиот hydrogel колаген антинавремено гел за око печПакување : 30bags / многу(60pcs)Производ Состав : Овој производ се состои од антилепење слој, гел слој, и назад слој.Гел слој содржи нане и други природни растителни екстракти.Функција : Да се ослободи од ќеси под очите; да се отстрани око темни кругови и око брчки.Да се ослободи од врани' нозе околу очите за да се направи на лицето се појавуваат помладите.Поле на примена : Овој производ може да ублажување на заморот на очите и влогови,вообичаено се применуваат за непријатноста предизвикана од читање, гледање ТЕЛЕВИЗИЈА,или со користење на компјутер за долго време.Кој може да е потребна на нашите производи?1...

KONGDY Health Care медицински пластир 10 бр аналгетичен aid 7*10 см аналгетичен си шия и рамо, аналгетичен помощ

BGN 8.00 15.36

Здравствена Нега Медицинска Фластер 10 Компјутери / Многу Болка Гипс 7*10см дел на Грбот Печ Врат Рамо Аналгетик за Болка во ГипсЉубезно ве молиме да напомена : Многу фактори влијаат врз телото болки,како што се преоптоварување на трудот,неточни држење на телото,постар е остеопороза, реума и сл...

Нов HK-805D с 5 режима низкочастотной детоксикация на краката спа-машина

BGN 409.60

Нови HK805 D со 5 Режим Ниска фреквенција Detox Нога Спа МашинаСпецификација : 1.DualIon Очисти со Двоен Екран2.Со две Далеку Инфрацрвена Waistbelt3.Најновиот Модел во 2013Стокови : Dualion очисти со 8 работни модови & далеку инфрацрвена waistbeltНапон : 110 / 240 VОсигурач : 3АМоќност : 130 WЗаштита ранг : IP51Работна шема : Континуирано работиИзлез : Напон од 016 V; Тековните 02.5Оперативен состојба : 59°F86°FСкладирање Состојба : 77°F 185°FПредноста на ниска фреквенција detox нога спа машина : Овој процес е познат да : им Помогне во враќање на телото и виталноста против животната средина токсини преку елиминирање на хемикалии земени во дрога форма, загадување на животната средина и храна (особено процесуирана храна и месо)...

Китай чудо TDP лампа минерален елемент плоча за TDP инфрачервени минерални лечебни плоча голям диаметър 166 мм

BGN 36.80

wyприклучокstartЖешка Стока$35$13.5$19.88$12.9wyприклучоккрајНашите TDP Светилка има уникатна, преголеми црно тркалезна плоча глинаобложена со минерални формирање на 33 суштински елементи...

Нефритовая възглавница на здравеопазването електронно топлина нефритовое отопление легло матрак отопление физиотерапевтический мат 3 размер за вашия избор

BGN 506.00 920.00

Jade здравствена заштита перница електронски топлина jade греење кревет душек греење физикална терапија мат 3 Големина за Вас ИзборТопла Продажба Слични Предмети!!Функција : 1, Според теоријата на Кинеската традиционална здравствена заштита,со турмалин и германиум камен композитни материјали направени во конвексни делови; 2, Може да се промовира циркулацијата на крвта; 3, Подобрување на меморијата; 4, Зајакнување на функцијата на органите, да се зголеми метаболизмот; 5, се Елиминира напнатоста, се опуштите вашето тело и ум; 6, Помагаат да се промовира спиење...

2017 нов дизайн и печат на краката с топъл назад на стола за масаж на седалката домашен офис седалка за масаж на аналгезия здравеопазване масажна възглавница

BGN 420.00 576.00

2016 година НОВИ Нога печати дизајн Загрева Назад Масажа Стол Седиште Home Office Седиште Масажа болка здравствена заштита масажа перницаПревозот и царински давачкиНие обезбедуваме бесплатен превозот од кина пост воздух mail,тоа обично трае 10~60 работни денови.Понекогаш за царинска или времето проблем,тоа ќе биде одложен неколку дена...

2014 Китай продукти евтин масажен колан масажна машина постукивающая функция рамото масаж на гърба, отпуснете се

BGN 170.00 217.60

2014 кина производи евтини масажа појас масажа машина функцијата рамо назад масажа се опуштитеТопла продажба!!( Нашата приклучок е Две рамни игли, ако тоа не може да се користи во вашата земја, ве молиме контактирајте со нас или оставете порака за да добие Приклучок конвертор (Европски стандард или British standard приклучок).)Карактеристики на евтини масажа појас 1...

Sumifun 64шт Червен Арлекин Балсам мазилка мускулната болка здраво раменете масаж на врата, аналгетичен кръпка релеф на здравеопазването D0959

BGN 10.00 17.01

Напомена : Почитувани руски клиенти , поради надградба на логистика политика, кога ќе се зголеми количината на купените производи, ќе најдете вие треба да се обрне на товар...

10packs/Лот на Едро тренировка на талията кръпка облекчаване на мускулното напрежение на мускулите на гърба медицински лепило уелнес процедури

BGN 64.00 75.39

Појас Замена Гел Влошки Спецификација : Точка име : Abs појас замена влошки Својства : Тело massager Апликација : Тело, flex појас Abs топи Материјал : Гел, Nonwoven Големина : 710см и 1010см Облик : Плоштад,овална Карактеристики : 1.Новиот бренд и врвен квалитет електротерапија влошки 2.Универзал за Убавина massager уред 3.Самолепливи 4.Обновливи и издржливи,без стимулација 5.Проводен електро парче 6.Обновливи десетици електроди за ослободување на болката 7.Масажа electrode(Неплетени крпа, ЈП, Пена, Tricot) 8.Со CE, и ROHS сертификат...

Двойна крак вытрезвителя клетки LCD йонна почиства колата ЦЕНТЪР за здравословен живот

BGN 300.80

Двоен LCD Ionic Мобилен Detox Нога Очисти СПА Машина за Здрав ЖивотКарактеристики : 1 Две независни 10x6cm LCD екрани и детоксикација процес може да се покажа дека на LCD екрани...

Медицинско устройство, с ниско ниво на лазер от 650 nm за алергичен ринит

BGN 203.00 398.40

650nm ниско ниво ласерски медицинскиот уред за алергиски ринитисКарактеристики : 1.Усвојува ниско ниво на ласерски зрачење кој е безболен, неинвазивни, без несакани ефекти и има добри, repid ефекти.2...

10шт 18*13 мм Наньян седем години бездымная пръчка акупунктура и масаж на медицинското обгаряне с билки Мокса пелин Артемизия

BGN 22.32

Детали за производот10pcs 18*13mm Nanyang седум години без чад moxa стап акупунктура масажа moxibustion moxa обичен пелин Artemisia

Цени На Едро На Електрически Вибратор Масажен Стол Мат Стол На Най-Добрите Продажба 2017

BGN 330.00 600.00

Трговија На Големо Вибратор Електричен Стол За Масажа Мат Масажа Стол Најдобро Продаваните 2017 Топла Продажба Слични Предмети!! Функција : 1...