• Ново
poprelax jade мокса лицето beauty remove device бръчки натурален валяк электронагревательная терапия Здравето Грижа за кожата, масаж инструменти

poprelax jade мокса лицето beauty remove device бръчки натурален валяк электронагревательная терапия Здравето Грижа за кожата, масаж инструменти

BGN 86.00
BGN 126.40
-32 %
В магазина

Брой продукти

Jade Moxa стап Обраснат убавина уред Jade убавина стап Електрични рачни massager Намалување на брчките на лицето Боја : Светло Зелена Бренд : менито што се РЕЛАКСИРААТ Професионална масажа опрема производителот Jade е редок природни богатства на светот, кој беше погребан подземна за илјадници милиони години, тоа содржи повеќе од 30 видови на корисни microelements за човечкото тело : како Zn, Fe,Cu, Mn, Mg, Co, Se, Cr, Ti, Li, Ca, K, Na, итн. Употреба на jade да празнење microelements и далеку инфрацрвени зраци, на microelements ќе се навлезе длабоко во кожата на телото преку далеку инфрацрвени зраци, тоа може ефикасно да се дополни мобилната исхрана, подобрување на моќ и активност на клетките, се ослободи клетки' toxin. Микроциркулацијата е swap места на кои телото клетки внесот на хранливи материи и кислород, испуштање метаболити, повеќето болести и болка на телото се предизвикани од недостаток резултати на микроциркулацијата. Thermotherapy е еден од традиционалните физиотерапија, се Користи загреана жад камен да масажа на телото ќе ги прошируваат крвните садови, брзина на циркулацијата на крвта и подобрување на микроциркулацијата и добро водење на канали и обезбедување дека помогне во намалување на крвниот притисок и крвните масти за намалување на воспаление и болка и да се задржи здрав. Најчесто се користи Жад за физиотерапија ќе биде ефикасно да се отстранат нездрави знаци на ветар, студ, влага и топлина, ублажување на болка, главоболка, болки во зглобовите, вкочанетост на екстремитетите и други симптоми, кои се предизвикани од лошо грлото на матката, лоши lumbar ' рбет, остеоартритис и ревматски артритис.
Материјал на нашите мат
Врвен квалитет на жад камења.
Добро и безбедно квалитет на внатрешноста греење жици.
Греење преку Knob stepless прилагодување, лесен и флексибилен.

Подробности

Тип Елемент:
Масаж И Релакс
търговска марка:
ПОП РАССЛАБЬСЯ
Приложение:
Лицето
Материал:
Натурален нефритови камък+ABS
Цвят на колата:
натурален цвят на дървото
Размер:
12.35cm x 3.4cm
Цвят отопление :
Жълти или червени лампочках
вълни:
ДА
Регулиране на температурата:
Дръжка безстепенна настройка
Функция:
Отопление+ масаж на ръцете + Мокса
Приложение:
на лицето, шията и цялото тяло
Опаковка:
цветна кутия
силата на:
100~240V

Те също купуват с този продукт

Ниската цена нефритови камък мат турмалин нагревателен матрак, терапия турмалин Нефритови матрак мека мебел възглавница 70X160 см Безплатна доставка

BGN 510.00 928.00

Евтини Цена Жад Камен Мат Турмалин Греење Душек, Терапија Турмалин Jade Душек Троседот Перница 70 X160 CM Бесплатен ПревозотТопла Продажба Слични Предмети!!Функција : 1, Според теоријата на Кинеската традиционална здравствена заштита,со турмалин и германиум камен композитни материјали направени во конвексни делови; 2, Може да се промовира циркулацијата на крвта; 3, Подобрување на меморијата; 4, Зајакнување на функцијата на органите, да се зголеми метаболизмот; 5, се Елиминира напнатоста, се опуштите вашето тело и ум; 6, Помагаат да се промовира спиење...

KIFIT практичен универсален Бисерный дървен автомобил микробус такси предното масаж на седалката офис стол делото възглавница за здравето масажен инструмент

BGN 40.00 61.90

Universial Beaded Дрвени Пред Масажа Седиште Стол Покрие Перница Автомобил Ван КамионСпецификација : Големина : Прибл...

Брадичката Масаж На Врата Нежна Шия По-Тънък Деколте Треньор Намали Двойно Тънък Премахване На Бръчки Челюст Масажор На Тялото, Лифтинг На Лице Инструменти

BGN 5.00 5.12

Преносни Proffesional Тенка Axunge во Брадата, Брадата Massager Брадата Тренер со Три Извори Ткаенина Пакување КесиКарактеристики : 100% Сосема Нов и Висок Квалитет.Пренослив, погодно за носење наABS и TPR материјал направи тоа трајни3 спрингс, можете да го користите во многу долго времеИзвонреден ефект, тоа е прифатливаСпецификации : Материјал : ABS, TPRБоја : белаГолемина : 140*60*52 MMПакетот вклучува : 1 x Брадата Massager3 x пролет со ПП торба1 x Инструкции1 x 600 D Оксфорд торба1 x Блистер школка

Преносим Handhled Електронен Пулс Аналгезия Дръжка На Тялото Аналгезия Акупунктурная Точка Масаж Дръжка Масажор За Родители Подарък

BGN 14.00 16.91

Преносни Handhled Електронски Пулсот Analgesia Пенкало Тело Болка Акупунктура Точка Масажа Пенкало Massager За Родител ПодарокКарактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет.Безбедно и без несакани ефект на вашето здравје.На корисен модел се однесува на пенкало со пулсот форма, која има предности на брз ефект, преносливост и удобен.Со transcutaneoелектрична нервна стимулација за работа принцип, преку 30 секунди на болка поени или acupoint стимулација.Активирање на природниот одбранбен систем на мозокот и ' рбетниот мозок аналгетик ендорфин човечкото тело, така што за да се обезбеди ефикасен третман за да се ублажи.Спецификации : Материјал : пластикаБоја : бела, розова, зелена, синаГолемина : 13*3cmПакет се вклучени : 1 x пулсот analgesia пен1 x Торба

16pcs/4box магнитен помощ MiaoZheng Magnetic Patch Therapy аналгетичен помощ за талията на шийката на помощ, аналгетичен помощ

BGN 35.00 43.20

Добредојдовте да ја посетите нашата билни продавница.Ние сме оригинални и професионални производство, да се произведуваат природни и билни гипс во кинаСега ќе се купуваат вкупно 4 кутии =16 компјутери Магнетни гипс Miao Zheng Магнет Печ Терапија на Болка гипс за половината, Грлото на малтер, гипс АналгетикМагнетни гипс "Miao Zheng"Користење и препорачана Доза : Чистење на заразениот дел, потоа ставете печ, промена на нови далноводи, по 2~3 дена, 4 кутија(16 парчиња ) за предметотКонтраиндикации печ : бременост, влошување на заболувања на кожата, преосетливост на компоненти.Не користите на оштетена кожа, отворени рани и festering.Големина : 10*8.5 cmПакет : 4 парчиња / кутијаРок на траење : 24 месец(2 години)

30 двойки(60шт) Гореща продажба на висококачествен устранимый кръпка гел за очи против -- бръчки колаген хидрогел

BGN 20.78

30pairs(60pcs) Топла продажба на висок квалитет на расположливиот hydrogel колаген антинавремено гел за око печПакување : 30bags / многу(60pcs)Производ Состав : Овој производ се состои од антилепење слој, гел слој, и назад слој.Гел слој содржи нане и други природни растителни екстракти.Функција : Да се ослободи од ќеси под очите; да се отстрани око темни кругови и око брчки.Да се ослободи од врани' нозе околу очите за да се направи на лицето се појавуваат помладите.Поле на примена : Овој производ може да ублажување на заморот на очите и влогови,вообичаено се применуваат за непријатноста предизвикана од читање, гледање ТЕЛЕВИЗИЈА,или со користење на компјутер за долго време.Кој може да е потребна на нашите производи?1...

Цени На Едро На Електрически Вибратор Масажен Стол Мат Стол На Най-Добрите Продажба 2017

BGN 330.00 600.00

Трговија На Големо Вибратор Електричен Стол За Масажа Мат Масажа Стол Најдобро Продаваните 2017 Топла Продажба Слични Предмети!! Функција : 1...

10 двойки самозалепващи физиотерапевтични електрод накладки за десетки акупунктурните мускулни стимуланти десетки машина накладки 5*5/4 * 4 см квадрат

BGN 18.00 21.25

Десетици / EMS Машини electrode подлога, погодни за повеќето преносни електротерапија единици, може да се користи за Десетици Акупунктура,Слабеење Massager,Дигитални Терапија Машина Massager...

Kongdy на дребно кутия 10 бр. розово етерично масло за грижа за краката бамбуков оцет подложки за подобряване на качеството на съня красота, отслабване пластир

BGN 10.00 24.64

Со Мало Кутија 10 парчиња се Етерични Масла Нога Нега Бамбус Оцет Влошки Подобрување на Спиење Квалитет Убавина Слабеење Печ1.Ве молиме пополнете во точна адреса и телефонски број, со цел да се обезбеди навремена испорака на стоките до вашите раце...

KONGDY на здравеопазването 10 бр / пакет болка кръпка китайски медицински лют пипер кръпка за ставите аналгезия порест Чили кръпка

BGN 5.00 16.64

KONGDY Здравствена Заштита 10 Парчиња / Торба Болка Печ Кинески Медицински Топла Пиперки Гипс за Зглобови Болка Ослободување PoroChilli ПечКинески топла пиперки гипс е флексибилен болка ослободување печ...

2 елемента Виетнам Палисандър лицето на носа масаж на терени анти-стрес масажор за тяло лимфната красотата на лифтинг на лицето, подпомага движението на кръвта

BGN 17.95

2 парчиња Виетнам ружино дрво се соочуваат носот масажа стружење antistress тело massager лимфниот убавина Лицелифт промовира крвта циркулираГолемина : 14cm*3.5 смМатеријал : Виетнам Ружино ДрвоПакетот вклучува : 2 парчиња Специјални ефекти : 1...

2 човека с помощта на хапче за отслабване TENS therapy device full body Physiotherapy massager eclectical pulse Muscle Stimulator trainer

BGN 56.96

2 луѓе користење на слабеење ДЕСЕТИЦИ терапија уред со полно тело, Физиотерапија massager eclectical пулсот на Мускулите Stimulator тренерОна што ќе добиете ако ги поставите цел ?1 * SYK308 B Електрична нервна мускулите stimulator1 * адаптер1 * USB кабел2 * electrode кабел2 * Електротерапија влечки (за 26cm)4 * electrode паста1 * притисок плоча1 * кожна торба1* англиски јазик прирачник(со оглед може да не разбираат англиски јазик многу добро,ние ги објави прирачник за корисникот содржина тука во следните содржини)Кои имаат потреба од тоа ?Ако имате симптоми на грлото на spondyosis, periarthritis humeroscapularis, артритис, вирус на lumbar мускулите, периферниот нерв парализа, myalgia , воспаление и слично,можеби ќе треба некои масажа или вистинска релаксација ...

HIMABM китайски негативно облекчение физиотерапия противопожарно лечение терапия здравеопазване силиконови вендузи буркан TCM акупунктура, масаж фумигация

BGN 29.60

HIMABM Кинески cupping физиотерапија оган третман терапија здравствена заштита силикони cupping тегла TCM акупунктура масажа кадењеАко сте заинтересирани во нашите производи или имате било какви прашања по примените, можете директно да ни даде порака или контактирајте не директно, ние ќе ја примите вашата информација, ќе биде прв пат да ве контактираме...

HANRIVERNatural Турмалин Масаж На Врата Възглавница Назад Талия Инфрачервената Терапия На Шийката На Матката Сцепление Масажор На Здравеопазването За Релаксация

BGN 93.00 102.24

Функција ( Корист) : 1, Природни Турмалин ефикасно намалување на болеста и болката 2, Борбата против зрачење...

3 бр 40*25 мм просверленная смес нефритовое яйце естествен камък обсидиан кристална топка тазовое упражнение на Кегел гостилница вагинални мускули Йони яйце

BGN 29.26

3 еез 40*25мм Drilled микс jade Јајце природен камен obsidian кристална топка Карличен Кегел Вежби Вагинален Затегнување на Мускулите yoni ЈајцеЗатоа што тоа е природен камен,се направени од рачно изработени ...

здравеопазване матрак нефрит инфрачервен мат нефрит отопление масаж разтегателен възглавница 50*150 см Безплатна доставка

BGN 319.00 580.80

2016 Здравствена Заштита Душек Jade Инфраред Мат Jade Греење Масажа Троседот Перница 50*150 CM Бесплатен ПревозотТопла Продажба Слични Предмети!!Функција : 1, Според теоријата на Кинеската традиционална здравствена заштита,со турмалин и германиум камен композитни материјали направени во конвексни делови; 2, Може да се промовира циркулацијата на крвта; 3, Подобрување на меморијата; 4, Зајакнување на функцијата на органите, да се зголеми метаболизмот; 5, се Елиминира напнатоста, се опуштите вашето тело и ум; 6, Помагаат да се промовира спиење...

Десетки електроди акупунктурный миостимулятор електрически импулсен масажор с 2 елемента электропроводящим гел за облекчаване на болката

BGN 19.00 22.43

Дигитални терапија машина, да се грижи за животот, се обрне внимание на здравјето Спроведување гел за вас мускулна болка.Опис : Материјал : ABS Напојување : DC 4.5, 3 AAA(7#) батерии Фреквенција : 1330hz Моќ consumtion : помалку од 180mw Големина на уредот : 153mm70mm18mm Тежина : 90g Спроведување на гел : 15ml Функција : 1 Компактен и лесен дизајн 2 Помага во ослободување на замор, за релаксирање на мускулите, подобрување на циркулацијата на крвта и горење на масти 3 Излези различни фреквенции на пулсот...

HANRIVER General многофункционални масажисти преносим естествен Рог на бракувани тръби плоча Рог масаж общи шейная мускул жаден прът

BGN 32.00 35.04

Име на производ; Природни рог стружење кофа Производ материјали; Закачка рог Производ функција; Грбот, вратот, нога, итн...

1 бр непреработена 35*25 мм естествен планински кварц Йони яйце нефритовое яйце кристална топка тазовое упражнение на Кегел вагинална подтягивающая обхват

BGN 15.98

1 buc Undrilled 35*25мм Природен Камен Кварц Yoni јајце Jade јајце Кристална Топка Карличен Кегел Вежби Вагинален Затегнување Сфераиме : Рок кварцголемина : 35*25mmтежина : 2833gЗабелешка : ако сакате drilled или сакате тоа со штанд,ве молиме контактирајте со нас.поради тоа што е направена од природен камен,производот боја може да биде малку различен од сликата,ви благодариме за вашето разбирање.

Добър жълто Нефритови матрак инфрачервено отопление Нефритовая Масажна възглавница AC220V 150x50cm Безплатна доставка

BGN 367.00 667.20

Добар Жолта Jade Душек Инфрацрвена Греење Jade Масажа Перница AC220 V 150x50cm Бесплатен ПревозотТопла Продажба Слични Предмети!!Функција : 1, Според теоријата на Кинеската традиционална здравствена заштита,со турмалин и германиум камен композитни материјали направени во конвексни делови; 2, Може да се промовира циркулацијата на крвта; 3, Подобрување на меморијата; 4, Зајакнување на функцијата на органите, да се зголеми метаболизмот; 5, се Елиминира напнатоста, се опуштите вашето тело и ум; 6, Помагаат да се промовира спиење...

Нов нос ринит, синузит терапия масажор на здравеопазването лазерна терапия инструмент

BGN 207.00 296.00

Нови Носот Ринитис Синузитис Терапија Massager Здравствена заштита Ласерска терапија инструментПримена Опсег : 1.Ринитис (алергиски ринитис,хроничен ринитис, atrophic ринитис, синузитис и turbinate хипертрофија) 2.Pharyngitis (акутна и хронична pharyngitis) 3.Otitis media 4.Одеднаш тинитус,глувостаТерапевтски Принцип : Ласерски Терапевтски Инструмент е развиена база на современи ласерски медицина и клиничката пракса...

Безплатна доставка за германиевого камък матрак Нефритови матрак с нагревател магнитна терапия турмалин матрак нефрит Size150x50cm

BGN 303.00 550.40

Бесплатен Превозот за Германиум Камен Душек Jade Душек Загрева Магнетна Терапија Турмалин Душек Jade Size150x50cmТопла Продажба Слични Предмети!!Функција : 1, Според теоријата на Кинеската традиционална здравствена заштита,со турмалин и германиум камен композитни материјали направени во конвексни делови; 2, Може да се промовира циркулацијата на крвта; 3, Подобрување на меморијата; 4, Зајакнување на функцијата на органите, да се зголеми метаболизмот; 5, се Елиминира напнатоста, се опуштите вашето тело и ум; 6, Помагаат да се промовира спиење...

Кн Herb Waist Trainer Корсет Жилетка За Отслабване Sport Body Shaper Workout Underbust Cincher Steel Boned Корема Tank

BGN 35.00 38.40

започнетекрајотПоловината Тренер Корсет Вест за Губење на Тежината Спорт Тело Shaper Тренингот Underbust Cincher Челик Boned Стомак Резервоар за Боја : Црна Половината Тренер Резервоарот Вест 4 редови на куки & прилагодливи рака овозможи да се прилагоди на големината што сакате.половината тренер врвот плус ви помогне slimmiing побрзо Жените долна облека вест збогатете го вашиот тренинг за да се постигне губење на тежината под вашата маица или фустан да масти режач,можете да го носат овој половината корсет вест редовен фитнесоблека за време на вежбање, може да ви даде потенок Hourglass како салата вест со вашите сопствени градник оваа половината cincher вест може да се вклопи во вашиот слика во најголем степен.Вест стил бидете сигурни дека овој половината тренер резервоарот врвот нема да се изгуби кога ќе се земе вежбање На различни нивоа во оваа 3 кука половината cincher појас овозможува да се затвори половината тренер shaper со компресија што сакате...